Keresés

Részletes keresés

cren Creative Commons License 2008.01.13 0 0 105
Az alku tárgya mindkét esetben azonos, csak abban különböznek, hogy ki kezdeményezte az alkut (ha volt ilyen).
Előzmény: jakobi (102)
jocooo3 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 104
Járatos vagy ily értékes magyar pályafutásokról, eredményekről is pl. Egerszegi, Darnyi… stb. /had ne soroljam/

Összehasonlítás végett. THX ;)

Előzmény: Tamerlán (101)
prakticky Creative Commons License 2008.01.12 0 0 103
kilincsm rángatta ordítva, jól csinálta csak fordítva    :-)
Előzmény: jakobi (102)
jakobi Creative Commons License 2008.01.12 0 0 102

"lehetett ez valamiféle alku tárgya .... elmondták neki hogy figyelj Ági nem vesszük le a fejedet (mert a szabály az szabály) és hurcolunk meg, de akkor nem indulsz Pekingben"

 

Majdnem talált. Csak fordítva: az alku tárgya az volt, hogy nem indulok Pekingben, de ti akkor most nem meszeltek el doppingvétségért, hogy ne sárosan fejezzem be a pályafutásomat.

Előzmény: joker_face (47)
Tamerlán Creative Commons License 2008.01.12 0 0 101
bunyós dezsô,

OFF
ezt írtad:
"...ám az, aki az olimpiára teleszívja magát, hülyére nyer mindent, majd 4 évig semmi, no, barátom, az doppingol. Hát ez volt Spitz..."

Sajnálom, de le kell írnom: ISZONYÚ TÁJÉKOZATLAN VAGY.

Spitz már 17 éves korában, 1967-ben 5 (öt) aranyat nyert a Pánamerikai Játékokon és egy világcsúcsot is úszott. Két olimpián vett részt (1968, 1972), mindkettôre több szám esélyeseként utazott ki. Az 1968-as eredményei alapján szerezhetett volna 6 aranyat is Mexikóban, de "csak" 2 arany, 1 ezüst, 1 bronz lett belôle.
1968 és 1972 között is az élen volt, 1971-ben 4 (négy) számban (100 és 200 gyors, 100 és 200 pillangó) volt a világranglista elsô helyén.
1972-ben aztán megszerezte a 7 aranyát (4 egyéni, 3 váltó).
A pályafutása alatt 34 világcsúcsot úszott. 1996 elôtt egy ideig még eljátszott a gondolattal, hogy beússza magát az amerikai csapatba, egész jó idôket ért el, de azután abbahagyta.

Szóval,
legközelebb tájékozódj a témáról a beírás elôtt.
ON

Előzmény: bunyós dezső (23)
Uff Creative Commons License 2008.01.11 0 0 100
Ja, és hogy mondjak valami biztatót is Ágnesnek: Hajrá Kovács néni.
Uff Creative Commons License 2008.01.11 0 0 99

kitűnő apropó ez az ügy arra hogy rávilágítsunk arra, hogy az élsport olyan káros tevékenység ami ellen fel kell vennünk a küzdelmet, be kell tiltani ugyanúgy, mint a dohányzást a közterületeken.  

 

Köszönjük Kovács Ágnes. Küzdj te is azért, hogy fiatalemberek életét ne tegyék tönkre az üzleti élsorttal és ne késztessék e fiatalokat ara, hogy kivonják magukat a munkaerő piacról.

 

És persze bátorítsd te is őket arra, hogy élvezzék a sportot szabadidejükben minél gyakrabban, mert sportolni nagyszerű dolog.  

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2008.01.11 0 0 98
Kovács Ági fura utalása a lábtörésre, valóban furcsa felhang.
Az is lehet, hogy annyira megszoktuk a sorok közötti olvasást, hogy nem vesszük észre, ha nics ott semmi.

Előzmény: szempontpuska (87)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 97
Mint mindig
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 95
Bocsánat, Wadai
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 94
Mér nem Vadai Ágnes?
Előzmény: Törölt nick (93)
Műhód Creative Commons License 2008.01.11 0 0 92

Erről a topikról ez a szólás jut eszembe:

 

KÖNNYŰ MÁS F@SZÁVAL A CSALÁNT VERNI!

kétkezi GAZ-da Creative Commons License 2008.01.11 0 0 90
Suck az egész!
Amióta megtörtént, "Magyar élsport Brand" - last years.
Egy gondolatkisérletig:
Kell az élsport, mert sokan élnek belőle. Élsportban érmes eredményt ma már csak doppinggal lehet.
Akik ebből élnek ("jól!") a reménytelit beetetik , ha lebukás van megy a vergődés.
Annyit sikerült elérni, hogy szegény áldozat ki tud hátrálni a buliból "elegánsan".
Sokan, sokat agyaltak rajta.
gazda
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.01.11 0 0 89
24 éve úszik. Eddig sosem volt negatív hang róla a médiában. Még bírta volna, ha. Elege lett. Én megértem. Szálltam már ki én is egyik napról a másikra egy állásból, mert jogtalannak, becsületsértőnek tartottam azt, ahogy hozzám viszonyultak, és hiába tudtam, hogy akár munkanélküli is lehetek, éreztem, ennyi volt, már csak félszívvel tudnám csinálni. Úgy meg minek.
Előzmény: ZSOTYESZ (88)
ZSOTYESZ Creative Commons License 2008.01.11 0 0 88
" Akkor minek? " Mert sokan szeretik. Mert sokaknak szerzett örömet.
Előzmény: Eleon Nóra (80)
szempontpuska Creative Commons License 2008.01.11 0 0 87

te is félreértetted amit írtam.

Ambrusékat lökték fel 4 éve itthonról.

 

Kovács Ági fura utalása a lábtörésre, valóban furcsa felhang.

 

Vajon nem azt jelentette-e kódolva, hogy "ha nagy bajban vagyok akár megtehettem volna azt is, hogy két héttel előtte sérülést jelentek és nem megyek Pekingbe" ?

 

ezzel egyszersmind meggyanúsította Cseh-t, hogy nem is volt lábtörés ?

 

nem tiszta és nem is szimpatikus kiszólás...

Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 86
Áginak gratulálok az eddigi sikereiért. jogos, hogy abba hagyja, a legutóbbi esete nagyon necces volt, hálaistennek meguszta.

csak azt nem értem, ha már azt véled, hogy itthonról lökték fel, akkor ő miért tesz áthallásos megjegyzést a lábtörésre, két héttel a verseny előtt mintha egy uszótársa járt volna igy.

véleményem szerint minden világhirü sportoló legyen az külföldi, vagy magyar doppingol, az egyik lebukik, a másik nem. függ ez az orvosi háttértől is.
Előzmény: szempontpuska (83)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 85

 A mostani dumája viszont felkeltette bennem a gyanút.

 

 

Miágink nem tartozik a szellemtörténet kolosszusai közé. Édes, aranyos, nagyszerű úszó, csak ne szólaljon meg. Köbö az a kategória, aki akkor is képes gyanúsat mondani, ha épp ártatlan, mint egy ma született fóka.

Előzmény: weress (84)
weress Creative Commons License 2008.01.11 0 0 84

Olvasd el hol kezdődött!


Én csak azt találtam mondani, hogy mivel nem sorozatnyerő (a sok "helyezés" nem a doppingolásra utaló ügy), eddig el is tudtam volna képzelni, hogy nem doppingolt. A mostani dumája viszont felkeltette bennem a gyanút. Innen indult minden egyéb. Nem mondtam, hogykevés, csak annyit, hogy mások sokkal többet nyertek és sorozatban.

Előzmény: Törölt nick (75)
szempontpuska Creative Commons License 2008.01.11 0 0 83

nem veszik észre ?!

 

ugyanmár !

Ambrusékat is itthonról nyomták fel 4 éve !

 

ez Magyarország, hé !

 

Nem csodálnám, ha Ági ezért nem vállalja a rizikót..

Előzmény: 33nev (82)
33nev Creative Commons License 2008.01.11 0 0 82
Ne add fel, Ági! A dopping igazán semmi! Próbáld meg, hátha nem veszik észre!
szempontpuska Creative Commons License 2008.01.11 0 0 81

Elég a dopping, az úszó nem jár az uszodába, és nincs is tehetsége.

 

szerintem ez  - szándékosan vagy véletlenül - sehová nem vezet. Ha nem értetted elsőre, azt akartam írni, a tehetség és felkészülés már csak szükséges "minimum" a győzelemhez, eredményekhez önmagában édeskevés. Pláne az egyéni sportágakban.

 

Szerintem egyszerűen elege lett. Végülis 2 évet kellene még teljes erőbedobással hajtania, és bármit csinál, ha vétlen is, a neve mellett mindig ott lesz már a dopping. Még akkor is, ha nem doppingolt.

lehetséges, de egy - alapvetően kitartásra épülő sportban - legalábbis furcsa, hogy félévvel az olimpia előtt elege lesz...

 

Mellesleg hallottál olyanról, hogy az ártatlanság vélelme?

 

hogyne ! de azért véleményem még lehet, nem ?

 

Aki meg nem tudja elképzelni, hogy ezt akkor is meg lehet tenni, ha az ember tiszta, képzelje magát bele a helyzetébe, még 2 évig erőn felül készülés, és tuni, hogy utána úgysincs tovább. A szó meg marad. Akkor minek?

 

nemzeti érzések, hazafiasság, szimpátia kevés ahhoz, hogy tényleg elhigyjem, a magyarok aztán nem doppingolnak. Pláne a legutóbbi olimpia után...

Előzmény: Eleon Nóra (80)
Eleon Nóra Creative Commons License 2008.01.11 0 0 80
Ténylegesen képességeken, felkészülésen múló eredmények már csak azokban a sportnemekben születnek, amelyek a médiában nem kapnak helyet, nem közvetíthetők, nem közönségsportok ergo nincsenek szponzorok, nincsenek nagy pénzek.

Szerintem gondold át még egyszer.
Elég a dopping, az úszó nem jár az uszodába, és nincs is tehetsége. Kb, mint hogy asztmából gyógyulni jó levegő nélkül is lehet, mert az gyógyszerekkel megvalósítható.


Szerintem egyszerűen elege lett. Végülis 2 évet kellene még teljes erőbedobással hajtania, és bármit csinál, ha vétlen is, a neve mellett mindig ott lesz már a dopping. Még akkor is, ha nem doppingolt.

Mellesleg hallottál olyanról, hogy az ártatlanság vélelme?

Aki meg nem tudja elképzelni, hogy ezt akkor is meg lehet tenni, ha az ember tiszta, képzelje magát bele a helyzetébe, még 2 évig erőn felül készülés, és tuni, hogy utána úgysincs tovább. A szó meg marad. Akkor minek?
Előzmény: szempontpuska (79)
szempontpuska Creative Commons License 2008.01.11 0 0 79

egyébként a Kovács Ágival kapcsolatos ügyben és ügyekben (legyen az a hirtelen visszalépése, vagy a korábbi doppingvádak) azt hiszem általános gyakorlat a kétszínűség...

 

Ma már nehezen hihető, hogy bármelyik ország, bármely élsportolója tarósan kiemelkedő teljesítményt, olimpiai helyezért, érmet vagy akár aranyat tudna elérni valamely nagy nemzetközi versenyen.

 

Az élsportban, olimpián már akkor apénzekről van szó, hogy a vetélkedés már régen sokkal inkább a laboratóriumok rivalizálása semmint a sportolóké és - még hagyományos értelemben vett - segítőiké (itt pl. az edzőkre, gyúrókra gondolok).

 

Ebben a rivalizálásban nyilvánvalóan a jelentősebb pénzzel bíró országok kerülnek fokozatosan előtérbe, a kis országok (megfelelő orvosi doppingstáb nélkül) lemaradnak.

 

Ténylegesen képességeken, felkészülésen múló eredmények már csak azokban a sportnemekben születnek, amelyek a médiában nem kapnak helyet, nem közvetíthetők, nem közönségsportok ergo nincsenek szponzorok, nincsenek nagy pénzek.

 

Na ezekben az - alig nézett - sportágakban a kis országok - így mi is - még továbbra is jók lehetünk. Tipikusan ilyen pl. az öttusa, ami a kutyát nem érdekli csak azokat akik sikerélményt táplálhatnak belőle.

 

Most őszintén: ha mi magyarok nem lennénk jók - a példánál maradva - öttusában, ki fenét érdekelné ez ma Magyarországon ?!

szempontpuska Creative Commons License 2008.01.11 0 0 78

ugyan miért ?

melyik ország megítélése változtat a szemedben attól, hogy hány olimpiai érmet szerzett ?

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 77

Ettől egy nép nem lesz több a többség szemében

 

 

Dehogynem.

Előzmény: Uff (76)
Uff Creative Commons License 2008.01.11 0 0 76

Ja, csakhogy a valós kérdés az, hogy  "és nekünk mi közünk ehhez ?"

 

Mi a túró függ attól, hogy egy ország, egy politikai alakulathoz adminisztrative tartozó üzletszerűen sportoló fiatalemberek hány db aranyérmet szereznek ?

 

Ettől egy nép nem lesz több a többség szemében, legfeljebb egy pici közösség szemében, akiknek hobbijuk a sportműsorok megnézése a karosszékből néhány üveg sör társaságában. Ki vitatná el tőlük ennek élvezetét ?

 

Emléxünk még, hogy a cucilizmusban mekkora politikai nyomás volt a élsporton azért, hogy ezzel "pártunk és kormányunk" elvonja a figyelmet, csillapitsa az elégedetlenséget.   Az élsport politika ma is és nem a nagyközösség érdekeit szolgálja, új értéket nem teremt. (attól senki nem fog többet beruházni itt, mert Ágnes asszon x  db aranyérmet szerzett magának)

 

Akik élsportolók, azok anyagi megfontolásból azok, és nem örömükben sportolnak, hanem azért, mert ebből akarnak megélni, azaz a közösség adósorintjaiból.

 

Ezeket az embereket (nem csak nálunk, mindenhol) rá kell szorítani, hogy ebbéli törekvéseiket magántulajdonú, és ne állami forrásokból fedezzék.

 

Kovács Ágnes is menjen mostmár a munka frontjára, ehhez kívánok neki sok sikert.

 

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 75

Disztingváljunk mán, ha kérhetném!

 

Az egy dolog, hogy milyen "ügyei" vannak Miáginknak, na de azért ne kelljen már egy olimpiai bajnoki címet megmagyaráznia. Ha egy sportoló egész pályafutása alatt "csak" egy olimpiai aranyat gyűjt be, az is több az elégnél. Szerintem.

Előzmény: weress (59)
cren Creative Commons License 2008.01.11 0 0 74
Vagy annyiban, hogy ha visszavonul, akkor felmentik.
Előzmény: AronSatie (68)
geszthi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 73
"A magyar embereknek szüksége van rád!"

Ezt mondtak Ambrusek hivei is a bukas utan...!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!