Keresés

Részletes keresés

feketemadár Creative Commons License 2008.01.15 0 0 40
:-))))) Tudom hogy megy a gyakorlatban.
Egyébként a leghatékonyabb védelem az volna ha a bíró, az ülnökök...egy golyóálló üvegfal mögött ülnének :-))))
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (38)
prérikutya Creative Commons License 2008.01.15 0 0 39

az első intézkedés egy hang/kép felvevő herkenytű kellene legyen a tárgyalóteremben

 

Attól még nyugodtan pofán lehet vágni a bírót....

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (38)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.01.15 0 0 38
Te vagy bírósági megezmegaz vagy, vagy nem tudod, hogy megy ez a gyakorlatban. Ha valaki komolyan gondolná a bíróságosdit az első intézkedés egy hang/kép felvevő herkenytű kellene legyen a tárgyalóteremben és nem egy rendőr.
Előzmény: feketemadár (22)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.14 0 0 37
"bünöző rendöröket börtönbe"

Egyetértek, ha a bíróság letöltendő büntetést szab ki rájuk.
Mert tudod minden jog megilleti a rendőrt, még akkor is ha már nem rendőr, mert esetleg bűnözött, mint ami megillet minden állampolgárt.
Lehet, hogy ez neked magas...
Előzmény: Szul (35)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.14 0 0 36
Talán mert az igazságszolgáltatás befolyástól mentes működésének társadalmi igénye elég nagy.
Előzmény: evil1023 (34)
Szul Creative Commons License 2008.01.14 0 0 35

a símaszkos

bünöző rendöröket börtönbe

 

undorító ahogy véditek egymást:(((

 

mint a legalja piti bünözők!!!

Előzmény: feketemadár (-)
evil1023 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 34
Azt nem értem, miért kell egy bírósági terembe külön védelem, mikor egyrészt az épületen belül vannak biztonságiak, másrészt az esetek számából ítélve sokkal kisebb a valószínűsége, hogy egy bírót támadnak meg, mint hogy egy taxist, vagy boltost.


Előzmény: feketemadár (-)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.14 0 0 33
Még jó, hogy idejöttél és behánytad ezt ide :-))))))
Gratulálok !
Előzmény: sul (32)
sul Creative Commons License 2008.01.14 0 0 32

Még Cserni bíró is rájött, hogy HAZUDNAK A RENDŐRÖK!

És ki is mondta!

feketemadár Creative Commons License 2008.01.14 0 0 31
Persze, ilyet én is láttam már. De az, úgy ahogy írod, addigra őrült volt. Tehát megőrült és tényleg cselekvőképtelenné vált. Ergo, jogos a bíróság ítélete.
Arról nincs vita köztünk, hogy az emberek mennyi szemétségre képesek. De egy nem leépült alkoholistát, egy nem elmebeteget egy nem magatehetetlen beteget....nagyon nehéz cselekvőképtelennek nyilvánítani.
Előzmény: mynewnick (30)
mynewnick Creative Commons License 2008.01.14 0 0 30
Elmesélem, hogyan működik ez a gyakorlatban:
- 15-20 évnyi megromlott házasság, folytonos családi viszályok, gyűlölködés, veszekedés
- feleség-gyerekek összefognak az apa ellen aki napi 16 órát melózott egész életében, hogy az előbbiek minden este azzal fogadhassák otthon, hogy "aggyá má pízt erre meg arra"
- apuci előbb-utóbb kikészül; ordítozik, piálni kezd pár pofon is elcsattan, eközben módszeresen hülyének nézik és kergetik az őrületbe. Egyedül van, többen tanúskodnak ellene, bármit rákenhetnek
- a szakértő tényszerűen megállapítja, hogy az alany nem beszámítható, ön- és közveszélyes, nincs tudatában a tettei következményeinek, bla, bla, bla (pláne ha megolajozzák a folyamatot a kedves rokonok)
- a faszinál végleg elszakad a cérna amikor szembesítik azzal, hogy most vizsgálat lesz (te talán mosolyogva tűrnéd, hogy a "szeretteid" ennyire aljas módon átkúrjanak?), ezzel meg mégjobban ráerősít a szakvéleményben foglaltakra.
- apucit a bíróság megfosztja minden jogától, kedves rokonai meg két nap alatt elkocsmázzák a házat és az összehordott vagyont
- apuci valóban beleőrül a történtekbe (ki viselné jól a helyében) és csövesként köt ki valamelyik pesti aluljáróban amíg bele nem hal a frissen összeszedett TBC-jébe.

Ez a tipikus folyamat, több ilyet láttam a saját szememmel, különféle variációkban.
Ha valakit a legközelebbi hozzátartozói próbálnak meg kisemmizni, akkor nagyon komoly önuralomra, jogismeretre és támogatói háttérre van szüksége, máskülönben megszívta, esélye sincs. Sajnos sokan nem rendelkeznek ezekkel és amikor a bíró kihirdeti, hogy ő mától teljes jogfosztottságban él, a saját gyereke/felesége pedig a képébe röhög, hogy "na öreg, kuss a neved, én vagyok a főnök, én osztom a pénzt", akkor eldurran az agy és repül a szék.
Előzmény: feketemadár (28)
Előkelő idegen Creative Commons License 2008.01.14 0 0 29
Én már hallottam ilyenről. És mivel nem kell nagy tudósnak lenni ahhoz, hogy tudjuk, a gépezet néha ejt pár hibát... mert emberekből áll a gépezet.... hát tudod....
Előzmény: feketemadár (28)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.14 0 0 28
Szerinted mekkora az esélye annak, hogy egy normális embert cselekvőképtelenné, korlátozottan cselekvőképessé nyilvánítsanak és gondnokság alá helyezzenek ?
Én még hallani sem hallottam ilyen esetről.
Ez majdnem komolyabb ügy, mint egy bűnösség kimondása egy büntető ügyben.
A gondnokság ügyekben is kötelező a védelem és a bíró csak orvosszakértő, vagy több szakértő véleménye, a tanúk meghallgatása és személyes meghallgatás után dönt erről, ráadásul van fellebbezésre is lehetőség.
Ahhoz, hogy egy orvosszakértő kimondja valakiről, hogy képtelen a dolgait maga intézni, ellátni magát stb... nagyon komoly előzményeknek illetve aktuális történéseknek kell lennie.
Tehát egy kórelőzmény nélküli, teljesen normális emberre kimondtani a gondnokságot szerintem esélytelen.
Előzmény: Előkelő idegen (27)
Előkelő idegen Creative Commons License 2008.01.14 0 0 27
Nem arról beszélek, hogy valami esetleg törvénytelenül, tisztességtelenül történik, hanem arról, hogy milyen egy normális ember természetes reakciója abban az esetben, ha éppen zéróvá nyilvánítják...
Előzmény: feketemadár (25)
MrJones Creative Commons License 2008.01.12 0 0 26
"Az erózió először a politikában alakult ki, mára elérte a bírói hatalmat is."

Ezért aztán sokkal jobban tolerálom, ha politikust vernek, mint ha bírót...
Előzmény: feketemadár (20)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.11 0 0 25
Ismered a gondnokság, gyámság alá helyezés szabályait ? A bíróság döntési mechanizmusát, a kötelezően beépített garancikákat, szükséges kellékeket (pl. orvosszakértői vélemények...) ?
Előzmény: Előkelő idegen (23)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.11 0 0 24
Én tudom. És te tudod mi az a cselekvőképesség, korlátozottan cselekvőképesség, gondokság alá helyezés...???
Előzmény: Előkelő idegen (23)
Előkelő idegen Creative Commons License 2008.01.11 0 0 23
Naneeeeee.... kimondja a bíróság, hogy te alkalmatlan vagy a saját életed vezetésére és ott ülsz nyugodtan? :D
Tudod, hogy utána nincs visszatánc? Tudod, hogy vissza is élhetnek ezzel sokan? Érted egyáltalán, miről szól az, amikor alkalmatlanná nyilvánítanak?
Előzmény: feketemadár (22)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.11 0 0 22
A mai eszemmel biztos, hogy tudomásul venném az ítéletet, mert tiszteletben tartom a bíróság döntését még ha az rám nézve kedvezőtlen is.
Hja, a "hülye" lennék, akkor nem tudom mit tennék.
Szóval te szívesen látnál hülyének ? :-)))))
Előzmény: Előkelő idegen (21)
Előkelő idegen Creative Commons License 2008.01.11 0 0 21
Megnézném, te mennyire ülnél civilizáltan, amikor egy bíró épp közli az ítéletet: Feketemadár a mai naptól gondnokság alatt áll, ügyeit nem intézheti saját maga, bármilyen egészségügyi beavatkozáshoz a gondnokának a beleegyezése kell csak, nem szavazhat, nem mászkálhat sehová szabadon semmikor... :)
Előzmény: feketemadár (20)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.11 0 0 20
Szerintem azért nem kell egy bírónak "megszokni" ezt. A társadalom érdeke pont az lenne, hogy az állam hatalmi ágai (törvényhozás, végrehajtás, bírói) hibátlanul működjenek és ezeket a társadalom tisztelje, tartsa be a szabályokat mert az érte van.
Az erózió először a politikában alakult ki, mára elérte a bírói hatalmat is.
Egy egészséges társadalomban eszébe sem jutna senkinek, hogy egy bírónak tűrnie kell, hogy az ítélete miatt bántalmazzák. Nem kell és nem összehasonlítható a politikus tevékenységével, társadalmi megítélsével.
Előzmény: Előkelő idegen (19)
Előkelő idegen Creative Commons License 2008.01.10 0 0 19
Ha engem helyeznének gondnokság alá, mert a bíró engem saját életem vezetésére alkalmatlannak talál, lehet, hogy én is odabaszok egy széket :D
...akkor meg ráadásul meg tényleg mindegy, pont ő mondta ki előtte, hogy a tetteimért nem vállalhatom a felelősséget :D

Hát ez a bírói munka. Aki főpolgármester, az meg a tojásokat kénytelen megszokni, aki meg rohamzsaru, az meg a csőcseléket.
Aki kurvának megy.... tudjátok :D
Előzmény: feketemadár (11)
CONOR50 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 18

Ez nagyon jó ez tetszik nekem. Tényleg ha cselekvő képtelen, akkor ugye bűntetőjogilag sem válik felelősgre vonhatóvá.

 

Végül is eljutottunk valahogyan idáig. Nem rendőröket kéne követelni a tárgyaló termekbe, hanem nem kéne tökölni a T. bíróknak. Nézzenek körül mit csináltak az igazságszolgáltatással.

Előzmény: BigBacon (2)
MrJones Creative Commons License 2008.01.10 0 0 16
"Mint megtudtuk, hasonló súlyosságú esetre a magyar bíróságok történetében még nem került sor."


Ez a lényeg.
Határozottan pénzkidobásnak tartom bármiféle extra védelem hűbelebalázs módjára történő bevezetését egyetlen eset miatt.

Szóval amikor a "második számú legsúlyosabb eset" egy évben az, hogy lecsulázzák a bírót, azért erős túlzás mgest a fegyverért nyúlni.

Az ipse jól megkapja a magáét, több - egyelőre legalábbis - nem kell.
Előzmény: feketemadár (-)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.10 0 0 15
Ki mondta ?
Előzmény: Törölt nick (14)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.10 0 0 13
Csak nem mindegy, hogy csenget a bíró és odarohan két fegyveres, paprika spray-s száz kilós ürge segíteni, vagy meg kell várni amíg kiér a rendőr...
A veszélyesebb tárgyalásokon meg eleve ott ülne bent. A jelenlegi biztosnági őrös változat hatáskör és sok más probléma miatt csak a beléptetést oldja meg.
Előzmény: BigBacon (12)
BigBacon Creative Commons License 2008.01.10 0 0 12
Szarrá vannak így is védve a bíróságok. Olyan apparátus a világon nincs, hogy pölö egy hagyatéki ügyben meg tudjon fékezni egy váratlan indulatot. Az autós száguldást sem lehet megelőzni, csak szankcionálni. Meg a kocsmai verekedést sem.
Előzmény: feketemadár (9)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.10 0 0 11
Én nagybb esélyét látom a cselekvőképtelenség megállapításának és esetleg egyúttal a gondokság alá helyezésnek.
Aztán mindjárt be is bizonyította, hogy helyes volt a döntés :-))))))))
Előzmény: BigBacon (10)
BigBacon Creative Commons License 2008.01.10 0 0 10
Játsszunk el a gondolattal: mi válthatta ki a székdobálást? Valszeg ítéletet hirdetett a bíró. Ha igen, akkor vagy cselekvőképességet állapított meg vagy nem. De mivel polgári peres ügyről van szó, a cselekvőképesség megállapítása - szerintem - nem válthat ki ilyen reakciót. Vagy tévedek?
Előzmény: feketemadár (6)
feketemadár Creative Commons License 2008.01.10 0 0 9
Nem teljesen ! Szerintem maguknak a bíróságoknak lenne sokkal jobb, ha az ő közvetlen alárendeltségükben működnének a "marsalok".
Napi tapasztalat, hogy a rendőrségnek sem embere sem technikája nincs arra, hogy az "elkóboroltakat" összeszedje. Állandóan égnek a vonalak, hogy kit hova vigyünk...
Ha a bíróságok védelmét nézzük, rendőrileg csak egy látszatmegoldás lenne. Még egy rendőr sincs erre a feladatra az meg mit is ér? Legalább kettő kellene, az sem "kispályás". Jobb lenne, ha erre külön létrehoznának egy szervezetet, megalkotnák a szabályaikat stb...
Előzmény: BigBacon (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!