Keresés

Részletes keresés

Tánczos Anikó Creative Commons License 2010.07.07 0 0 197
FURIOSO – NORTH STAR LÓFAJTA KEDVELŐINEK III. TALÁLKOZÓJA

1. előadás:
A teljesítmény kérdése a Furioso-North Star fajta története során.
A fajta tenyésztése és használata során alkalmazott teljesítményvizsgálati és szelekciós módszerek ismertetése.

Előadók:
Domokos Gábor: A fajta kialakulását befolyásoló tényezők
Csikvári Mónika: Pusztaberényi furiosok kancavizsgái és sportkipróbálása
Vígh László: Kiskunságon /Válon alkalmazott kipróbálási módok
Molnár László: Parádi méntelepen szerzett tapasztalatok
Novák Pál: Napjaink kipróbálási lehetőségeinek bemutatása

Vezérgondolatok: a kipróbálási rendszer, ennek szükségessége és mikéntje; a fajtában eddig alkalmazott módszerek, és a mai követelmények.

2. előadás:
Adjunk el lovat, de hogyan?

Előadók:
Dr. Drén A. Csaba és Kádár László

Vezérgondolatok: Mi a jó ló, mitől jó a ló, mi a jelenlegi piac igénye, mi a szerepe a pedigrének egy modern ló esetében, hogy működik a lópiac, miért nélkülözhetetlen a sportkipróbálás.

Kora délután a házigazda Vígh László (Champex Kft.) által bemutatásra kerülnek a Váli Furioso - North Star tenyészet lovai, egyben tapasztalt tenyésztőtársaink segítségével bepillantást kaphatunk a tenyészállat bírálat szempontjaiba.

Időpont: 2010. július 17 (szombat).
de. 9.00 óra

Helyszín: Vígh László furioso - north star tenyészete Vál, Marianna major ( www.champex.hu )

A belépés díjtalan!
(büfé a helyszínen)

A rendezvény célja a furioso - north star lófajta tenyésztőinek, a fajta egyedein sportolóknak, a fajtát használó hobbilovasoknak, valamint a tradicionális magyar lófajtáinkat kedvelőknek kapcsolatteremtési lehetőség biztosítása, miközben ismereteinket is gyarapíthatjuk a fajtáról. A találkozó keretében sor kerülhet kérdések feltevésére, megvitatására, valamint kötetlen beszélgetésre.
Ezúton is szeretnénk megköszönni segítségét azoknak, akik szakmai tudásukkal segítették szervezői munkánkat, valamint Vígh Lászlónak (Champex Kft.) a helyszín biztosítását!

Bővebb információt a 06 30 9374258 vagy 06 20 331 62 15 telefonszámonkon valamint a rivanics@yahoo.com vagy tanczosaniko@gmail.com e-mailcímeken kérhettek!

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!
Köszönettel a szervezők: Ivanics Réka és Plutzerné Tánczos Anikó
partus-pf Creative Commons License 2009.02.25 0 0 196
Megint alszunk? Vagy már többet járunk "lovizni"?
partus-pf Creative Commons License 2009.02.07 0 0 195
Hát igen! Itt is láthatjuk, hogy a ló társas állat, és ragaszkodnak egymáshoz. Ezt ha akarod úgy tudod kivédeni, ha sokat jársz ki egyedül. Aztán ez sem igazán jó, mivel ha valami baj történik, magadra maradsz. Az még eredményes szokott lenni, ha a lovaglás során eltávolodsz egy kis időre a többiektől. Lemaradsz, más utat választassz, vagy 50-100m-re haladsz velük párhuzamosan. Csak így több idő.
Előzmény: wheat (194)
wheat Creative Commons License 2009.02.06 0 0 194
Az az igazság, hogy a könnyű munkát én szeretném, ő nem mindig. Múlt héten is csumi vágtában körözött a futószár végén, mert kiment a többi ló a fedelesből. Legalább 20 kört futott, mire egy kicsit lassított. Úgyhogy sokszor úgy érzem, hogy nem én, hanem ő fárasztja le saját magát.
Előzmény: partus-pf (193)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.06 0 0 193
A reakció normális.
A "lábmosás" ilyenkor talán még hatékonyabb, mert a heti egy "lovizás" azt jelenti, hogy nincs edzésben, így a "megterhelés" trauma szerű. Eltekintve a "könnyű" munkától.
Előzmény: wheat (192)
wheat Creative Commons License 2009.02.05 0 0 192
Persze, tudom, hogy vicceltél, de nem tudtam megállni, hogy ne reagáljak.
Egyenlőre még csak a sár miatt mostam le, egyenlőre nem is olyan megerőltető munkát végzünk. Csak lazákat, mert most hetente sajnos csak 1× tudok kimenni hozzájuk. Majd júniustól megnyomjuk. Akkor viszont már szükség lesz jobban a lehűtésre.
Előzmény: partus-pf (191)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.05 0 0 191
Csak vicceltem, de azt hiszem ezt tudod!
A ló lábát csak a sár miatt mosod, vagy egyébként is? Mert ha lovaglás után hideg vízzel lemosod, ( lábtőig,csánkig) az jót tesz az inaknak, mert a felhevült, vérbő inszerkezetet visszaállítja a normál állapotba.
Előzmény: wheat (190)
wheat Creative Commons License 2009.02.05 0 0 190
Nem tudok a sár tetejére lépni, mert rögtön besüppedek. Pillangónak kéne lennem, hogy ne süllyedjek el.
De nagyon jól le lehet mosni a csizmát, miután lemostam a paci lábát is.
Előzmény: partus-pf (187)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 189
Azért csak vigyázz, mert egy megcsúszás, akár hónapokra is teljes pihenőre kényszeríthet.
Igazából én rá szoktam bízni a lóra biztonságos-e vágtázni. A rutinos ló, ha elindítod ilyen talajon, azonnal vissza áll lépésre ha nem érzi stabilnak a talajt.
Én meg szoktam érteni jelzését.
A rutintalan, belovaglás alatt lovat viszont nem szabad "magára hagyni", mert az várja minden segítségünket.
Szóval vigyázz!
Előzmény: zzotya31 (185)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 188
Azért csak vigyázz, mert egy megcsúszás, akár hónapokra is teljes pihenőre kényszeríthet.
Igazából én rá szoktam bízni a lóra biztonságos-e vágtázni. A rutinos ló, ha elindítod ilyen talajon, azonnal vissza áll lépésre ha nem érzi stabilnak a talajt.
Én meg szoktam érteni jelzését.
A rutintalan, belovaglás alatt lovat viszont nem szabad "magára hagyni", mert az várja minden segítségünket.
Előzmény: zzotya31 (185)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 187
Ha a sár tetejére lépsz nem lesz sáros a lábad, és nem kell cipőt mosni.
He,....he,....he,......
Előzmény: wheat (184)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 186
A fedeles nagy kincs használd ki!
Előzmény: wheat (183)
zzotya31 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 185
A kis csődöröm állandóan istállóban van, éppen ezért amikor csak tehetem megyek vele. Hacsak nincs nagy zuhi, vagy erős szél, akkor megyünk.

Mifelénk elég sok legelő, és kaszáló van, amik ilyen időben is jó talajt biztosítanak néhány rövid vágtához
wheat Creative Commons License 2009.02.03 0 0 184
Nálunk a karámok szörnyűk, kivéve egy két részt, amit a pacik ki is használnak és ott álldogálnak, szénáznak. Bejutni viszont nagyon nehéz. Én csizmában másztam be, és utána rögtön lemostam, mert lábszárközépig csupa sár voltam. Még szerencse, hogy a csizmám elég szoros, mert különben lehúzta volna a lábamról a sár.
wheat Creative Commons License 2009.02.03 0 0 183
Nálunk van fedeles, mi ott nyomjuk ilyen időben.
partus-pf Creative Commons License 2009.02.03 0 0 182
Keveset vagytok itt mostanába. Hogy birjátok ezt a nagy "trutyit"? Én csak lépésben tudok lovazni. Nem akarom az "egyszem" barátom lábait tönkre tenni.
Előzmény: zzotya31 (181)
zzotya31 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 181
Lovagolunk:)
Előzmény: partus-pf (180)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.29 0 0 180
Hova tüntetek?
partus-pf Creative Commons License 2009.01.19 0 0 179
"Pascal" volt az Én sze........mem! Nagyon inteligens ló volt. A szája finom volt, és ezeken a fotókon "feszeng" és nem mutatja magát. Az "ahal-tekiniből" hozta a "szarvas" nyakat, de amúgy formás volt.
Egyébként fel volt készítve versenyre, csak tavasszal mikor nevezni kellett, a lányom bejelentette hogy nem indul több versenyen. Így nem lett belőlle semmi.
"Ember tervez, lánya végez"!!!!!
Egyébbként a fogorvosom vette meg, és nagyon jól kijönnek.
Aztán volt még egy amivel versenyeztünk, "Kerozin Kusid". Ő volt a legeredményesebb, "arab félvér", csak sajnos arról nincs gépen képem, csak sima fotók. azt nem tudom hogy lehet közzétenni.
Hasban importált Romániából. Az Ódor Család vette meg, de nem versenyezni.
Előzmény: zzotya31 (178)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 178

Szééépek!

 

Főleg Zamárdi, nagyon tetszik. Pascal nem annyira jön be, de lehet, hogy a lovasai miatt.. Pascal is versenyzett, vagy csak belovagoltátok?

Előzmény: partus-pf (175)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 177
"Pascal" az eladás előtt, a vevők próbálgatják. Látszik is hogy túlzottan fogják és igy beejti a hátát. Sajna nincs róla jobb képem.
partus-pf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 176
Ő "Zamárdi" hosszú, és közép távon versenyzett. Most hobbilóként pihenget Zegen.
partus-pf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 175
Igen, volt több ló amivel versenyeztünk, de el lettek adva hobbilónak.

"Sámán" arab félvér
"Maffia Moonró" angol telivér
"Dárius" shagya

Közben készítettünk fel egy "Ahal-tekini" félvért, "Pascalt"
És Mi vettük meg a "Zamárdit" arab telivér, amivel a Lázár Tóni bá. versenyzett hosszú távon, eredményesen.
Előzmény: zzotya31 (174)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 174
Ezek szerint több lóval versenyeztetek. Azok a lovak most hol vannak? És milyenek voltak?
Előzmény: partus-pf (173)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.17 0 0 173
Igen "darius" volt az egyik, amelyik indult több versenyen is.
A képen nem én vagyok, hanem a lányom, Ő versenyzett vele.
Előzmény: zzotya31 (172)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 172
Tényleg jó húsban van, de sokkal arányosabb, mint a mi Bimbasink.
És nagyon magas. Vagy te vagy nagyon alacsony?:)
Vele versenyeztetek?
Előzmény: partus-pf (171)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.17 0 0 171
Igéretemhez híven itt vannak a képek. Ez is elég "gömbölyü" volt!
Előzmény: zzotya31 (166)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.15 0 0 170
Ez mindkettő nagyon szuper! Az enyém ugyan igy nézett ki mikor vettem. Három hónap múlva lett teljesen jó.
Este küldök képet róla, az otthoni gépről.
Előzmény: zzotya31 (166)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 169
Mágnás Bimbasi a becsületes neve.
Kutya helyett tökéletes házőrző, és játszótárs!
Semmitől nem fél,jó mozgású, energikus kis dög:)
Idegeneknek viszont vigyázni kell a karám mellett, nagyon gyorsan kinyúl, és csipkelődik. Jó kis hátasló lesz, ha végre belovagolja a tulaj. Kikötése volt, hogy csak ő taníthatja be.
Előzmény: wheat (168)
wheat Creative Commons License 2009.01.14 0 0 168
Gyönyörűek!!!!

De a favorit a "kocka" paci. Bocsi, de elfogult vagyok a pej színűekkel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!