Keresés

Részletes keresés

wheat Creative Commons License 2009.02.06 0 0 194
Az az igazság, hogy a könnyű munkát én szeretném, ő nem mindig. Múlt héten is csumi vágtában körözött a futószár végén, mert kiment a többi ló a fedelesből. Legalább 20 kört futott, mire egy kicsit lassított. Úgyhogy sokszor úgy érzem, hogy nem én, hanem ő fárasztja le saját magát.
Előzmény: partus-pf (193)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.06 0 0 193
A reakció normális.
A "lábmosás" ilyenkor talán még hatékonyabb, mert a heti egy "lovizás" azt jelenti, hogy nincs edzésben, így a "megterhelés" trauma szerű. Eltekintve a "könnyű" munkától.
Előzmény: wheat (192)
wheat Creative Commons License 2009.02.05 0 0 192
Persze, tudom, hogy vicceltél, de nem tudtam megállni, hogy ne reagáljak.
Egyenlőre még csak a sár miatt mostam le, egyenlőre nem is olyan megerőltető munkát végzünk. Csak lazákat, mert most hetente sajnos csak 1× tudok kimenni hozzájuk. Majd júniustól megnyomjuk. Akkor viszont már szükség lesz jobban a lehűtésre.
Előzmény: partus-pf (191)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.05 0 0 191
Csak vicceltem, de azt hiszem ezt tudod!
A ló lábát csak a sár miatt mosod, vagy egyébként is? Mert ha lovaglás után hideg vízzel lemosod, ( lábtőig,csánkig) az jót tesz az inaknak, mert a felhevült, vérbő inszerkezetet visszaállítja a normál állapotba.
Előzmény: wheat (190)
wheat Creative Commons License 2009.02.05 0 0 190
Nem tudok a sár tetejére lépni, mert rögtön besüppedek. Pillangónak kéne lennem, hogy ne süllyedjek el.
De nagyon jól le lehet mosni a csizmát, miután lemostam a paci lábát is.
Előzmény: partus-pf (187)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 189
Azért csak vigyázz, mert egy megcsúszás, akár hónapokra is teljes pihenőre kényszeríthet.
Igazából én rá szoktam bízni a lóra biztonságos-e vágtázni. A rutinos ló, ha elindítod ilyen talajon, azonnal vissza áll lépésre ha nem érzi stabilnak a talajt.
Én meg szoktam érteni jelzését.
A rutintalan, belovaglás alatt lovat viszont nem szabad "magára hagyni", mert az várja minden segítségünket.
Szóval vigyázz!
Előzmény: zzotya31 (185)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 188
Azért csak vigyázz, mert egy megcsúszás, akár hónapokra is teljes pihenőre kényszeríthet.
Igazából én rá szoktam bízni a lóra biztonságos-e vágtázni. A rutinos ló, ha elindítod ilyen talajon, azonnal vissza áll lépésre ha nem érzi stabilnak a talajt.
Én meg szoktam érteni jelzését.
A rutintalan, belovaglás alatt lovat viszont nem szabad "magára hagyni", mert az várja minden segítségünket.
Előzmény: zzotya31 (185)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 187
Ha a sár tetejére lépsz nem lesz sáros a lábad, és nem kell cipőt mosni.
He,....he,....he,......
Előzmény: wheat (184)
partus-pf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 186
A fedeles nagy kincs használd ki!
Előzmény: wheat (183)
zzotya31 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 185
A kis csődöröm állandóan istállóban van, éppen ezért amikor csak tehetem megyek vele. Hacsak nincs nagy zuhi, vagy erős szél, akkor megyünk.

Mifelénk elég sok legelő, és kaszáló van, amik ilyen időben is jó talajt biztosítanak néhány rövid vágtához
wheat Creative Commons License 2009.02.03 0 0 184
Nálunk a karámok szörnyűk, kivéve egy két részt, amit a pacik ki is használnak és ott álldogálnak, szénáznak. Bejutni viszont nagyon nehéz. Én csizmában másztam be, és utána rögtön lemostam, mert lábszárközépig csupa sár voltam. Még szerencse, hogy a csizmám elég szoros, mert különben lehúzta volna a lábamról a sár.
wheat Creative Commons License 2009.02.03 0 0 183
Nálunk van fedeles, mi ott nyomjuk ilyen időben.
partus-pf Creative Commons License 2009.02.03 0 0 182
Keveset vagytok itt mostanába. Hogy birjátok ezt a nagy "trutyit"? Én csak lépésben tudok lovazni. Nem akarom az "egyszem" barátom lábait tönkre tenni.
Előzmény: zzotya31 (181)
zzotya31 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 181
Lovagolunk:)
Előzmény: partus-pf (180)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.29 0 0 180
Hova tüntetek?
partus-pf Creative Commons License 2009.01.19 0 0 179
"Pascal" volt az Én sze........mem! Nagyon inteligens ló volt. A szája finom volt, és ezeken a fotókon "feszeng" és nem mutatja magát. Az "ahal-tekiniből" hozta a "szarvas" nyakat, de amúgy formás volt.
Egyébként fel volt készítve versenyre, csak tavasszal mikor nevezni kellett, a lányom bejelentette hogy nem indul több versenyen. Így nem lett belőlle semmi.
"Ember tervez, lánya végez"!!!!!
Egyébbként a fogorvosom vette meg, és nagyon jól kijönnek.
Aztán volt még egy amivel versenyeztünk, "Kerozin Kusid". Ő volt a legeredményesebb, "arab félvér", csak sajnos arról nincs gépen képem, csak sima fotók. azt nem tudom hogy lehet közzétenni.
Hasban importált Romániából. Az Ódor Család vette meg, de nem versenyezni.
Előzmény: zzotya31 (178)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 178

Szééépek!

 

Főleg Zamárdi, nagyon tetszik. Pascal nem annyira jön be, de lehet, hogy a lovasai miatt.. Pascal is versenyzett, vagy csak belovagoltátok?

Előzmény: partus-pf (175)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 177
"Pascal" az eladás előtt, a vevők próbálgatják. Látszik is hogy túlzottan fogják és igy beejti a hátát. Sajna nincs róla jobb képem.
partus-pf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 176
Ő "Zamárdi" hosszú, és közép távon versenyzett. Most hobbilóként pihenget Zegen.
partus-pf Creative Commons License 2009.01.18 0 0 175
Igen, volt több ló amivel versenyeztünk, de el lettek adva hobbilónak.

"Sámán" arab félvér
"Maffia Moonró" angol telivér
"Dárius" shagya

Közben készítettünk fel egy "Ahal-tekini" félvért, "Pascalt"
És Mi vettük meg a "Zamárdit" arab telivér, amivel a Lázár Tóni bá. versenyzett hosszú távon, eredményesen.
Előzmény: zzotya31 (174)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 174
Ezek szerint több lóval versenyeztetek. Azok a lovak most hol vannak? És milyenek voltak?
Előzmény: partus-pf (173)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.17 0 0 173
Igen "darius" volt az egyik, amelyik indult több versenyen is.
A képen nem én vagyok, hanem a lányom, Ő versenyzett vele.
Előzmény: zzotya31 (172)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 172
Tényleg jó húsban van, de sokkal arányosabb, mint a mi Bimbasink.
És nagyon magas. Vagy te vagy nagyon alacsony?:)
Vele versenyeztetek?
Előzmény: partus-pf (171)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.17 0 0 171
Igéretemhez híven itt vannak a képek. Ez is elég "gömbölyü" volt!
Előzmény: zzotya31 (166)
partus-pf Creative Commons License 2009.01.15 0 0 170
Ez mindkettő nagyon szuper! Az enyém ugyan igy nézett ki mikor vettem. Három hónap múlva lett teljesen jó.
Este küldök képet róla, az otthoni gépről.
Előzmény: zzotya31 (166)
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 169
Mágnás Bimbasi a becsületes neve.
Kutya helyett tökéletes házőrző, és játszótárs!
Semmitől nem fél,jó mozgású, energikus kis dög:)
Idegeneknek viszont vigyázni kell a karám mellett, nagyon gyorsan kinyúl, és csipkelődik. Jó kis hátasló lesz, ha végre belovagolja a tulaj. Kikötése volt, hogy csak ő taníthatja be.
Előzmény: wheat (168)
wheat Creative Commons License 2009.01.14 0 0 168
Gyönyörűek!!!!

De a favorit a "kocka" paci. Bocsi, de elfogult vagyok a pej színűekkel.
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 167
Ez a kis szürke pedig a csődöröm féltesója
zzotya31 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 166
Ő itt kérem a kis kocka paci!
Koheilan Nagyvezér X Shagya Menyecske
6 éves heréltMágnás Bimbasi
partus-pf Creative Commons License 2009.01.14 0 0 165
Nálunk a használhatóság volt mindig a fontosabb, de ha nem muszáj én sem teszek ilyent. Már pedig a "muszály" nálunk sem vendég manapság. 'Hál Istennek!!!!!
Előzmény: wheat (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!