Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ICPX Creative Commons License 2008.07.23 0 0 60
Szerintem illik a forum cimehez:
http://users.atw.hu/mazz3/mazda1.wmv
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.04 0 0 56

Sajnos kialakult Magyarországon az a nézet,hogy ha indexelsz,akkor tuti nem engednek be.Valahol ez biztos igaz,de szerintem nem szabadna általánosítani.Szóval elsősorban emiatt nem indexelnek,másodsorban meg "milyen laza gyerök vagyok,mert én ezt is megtehetem",egy idő után pedig megszokásból nem használják szerintem.Biztos hülyeség,de múltkor megkérdezte barátnőm mikor egy kihalt útszakaszról-kihalt útszakaszra kanyarodtunk le,hogy miért indexeltem és én azt feleltem:-Azért,hogy ne szokjak le a beidegződésről.

Van egy "indexelős" story-m.Múltkor mesélte ismerősöm - akit nem kell félteni ilyen szitukban:-) - ,hogy bevágott elé egy böszme Audi,persze a "szokásos" 10cm-re és index nélkül.Na,neki se kellet több,a következő piros lámpánál kiszállt,előresétált a kocsijában állandó "tartozék" vascsővel és leverte az Audis mindkét indexét.A figura köpni-nyelni nem tudott,majd mikor megkérdezte ismerősömet,hogy ezt miért csinálta,ő csak annyit felelt: -Neked minek,úgyse használod! :-))

Előzmény: megszalott_325i (55)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.07.04 0 0 55
Azt nem értem, hogy elfelejtik, vagy megeröltető a kézmozdulat? Vagy ettől menő?
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.04 0 0 54

"Nem féjti a parasztja a saját autóját, hogy belemennek, mert nem tudják, hogy merre akar menni?"

 

Vagy nem félti,mert 20 éves a kocsija vagy úgy gondolja,h összesz*rom magam,mert nagyobb.Emiatt amúgy volt már pár "határesetem",mert az utolsó pillanatban azért mégis belenézett a tükörbe és akkor ijedt meg,hogy még mindig mellette vagyok,csak 5cm-re.Persze én voltam a szemét,hogy miért nem engedtem be....

Előzmény: megszalott_325i (53)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.07.03 0 0 53
Különben nálunk még divat indexelni, ezért nem értem, amikor itt a fórumon mindig panaszkodnak a Magyarországon élők :) Én el sem tudom képzelni, hogy milyen szopás lehet olyan nagyvárosban közlekedni, ahol nem indexelnek. Nem féjti a parasztja a saját autóját, hogy belemennek, mert nem tudják, hogy merre akar menni?
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 52
Figyi,én nem ítélek el senkit,csak ha rászolgált.Nem általánosítok,mert van a "nagyautósok" között is tök normális és a "kisautósok" között is paraszt.Én is sokkal szívesebben engedem be az Audist,Volvost ha megvárja,hogy jelezzek és nem index nélkül,gyakran a tükörbe bele sem nézve indul be elém,az orromtól 5 cm-re.Nem tudom,te hogy vagy vele,de általában igaz a mondás,hogy addig jár a korsó a kútra....Én sem lepődnék meg,ha hasonló történne velem is,mint veled,bár 95%-ban tutira megyek,nem megyek bele necces szitukba,de sose lehet tudni,én is elszámolhatom magam...
Előzmény: megszalott_325i (50)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.07.03 0 0 51
A parasztja: szabály
Előzmény: megszalott_325i (50)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.07.03 0 0 50
Itt pofázok, pedig mostanában volt egy kis törésem és tudom, hogy meggondolatlanság, hogy 140 körül mentem 50-es táblánál (helységen kívül).
Egy hónapja történt, hogy elütöttem egy kb. 50-el közlekedő dácsiát, most sárvédőt, lámpát, és motorházfedelet kell cseréljek. Ott soha senki nem megy ötvennel, és pont leszívtam egy szabájos sofört. Az a lényeg, hogy rég nem nézem az órát, hogy mennyivel megyek. Megyek ahogy még éppencsak bíztonságosnak ítélem. A 140-et onnan tudom, hogy 3-ban közeledett a leszabájzáshoz, és 160-nál szabájoz. Kielőztem egy sort a kanyar előtt és a kanyar után ott termett a dácsia, és jöttek szembe. A sáncot választottam, de nem sikerült teljesen kikerülni a dácsiát, és beleakadtam a sarkába. Szegénynek egyik hátsó ajtaja sem nyílott, úgy elcsavarodott az egész. Sajnáltam az iparost, de megkapta az autója árát a bíztosítótól, és még maradt neki egy fél. Teljesen az én hibám, mert így 7 év után már kezdtem túl magabíztos lenni...
Mikor kiszálltunk, a barátnőm le akarta cseszni a dácsiást, hogy mit tökölődött ott. Mondtam, hogy álljon le, mert én baxtam el.
Szóval nem kell 180 feletti matrica, hogy az ember elessen :) S életemben először éreztem magam köcsög béjemvésnek, miközben örvendtem, hogy a konzervdobozban nem lett senkinek baja. Különben helységen kívül szeretek gyorsan menni, de lakott területen kurva sok mindenki beengedek, csodálkoznak is:)
Előzmény: Törölt nick (49)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.07.01 0 0 48
Nem olyan nehéz kezelni azt :P
Előzmény: Törölt nick (45)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.07.01 0 0 47
Az már szét van bontva, de szerintem túlélték. Kár egy M5-ért :(
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.01 0 0 46

A kép:

 

 

 

 

Előzmény: megszalott_325i (43)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.01 0 0 45

Vagy ez:

Minek a sok lóerő,ha nem tudod kezelni....

 

 

Előzmény: megszalott_325i (43)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.06.30 0 0 43
És tényleg "nehogymárkorza". Aki fűnyíróval jár, az üljön a seggén. Ennél már csak ez viccesebb.
Előzmény: Törölt nick (41)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.06.30 0 0 42
Nem abban az országban élek, amiben te, és nálunk a cigók, és fuxosok max Vectrával, és E34-el járnak. Vannak köztük tényleg pénzesek, de őket nem lehet kirángatni a Q7-ből.
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 41

Nem is arról van szó,én is elfogadom,hogy rengeteg gyorsabb kocsi van,nem is próbálok versenyezni velük,csak az olyanokat nembírom,mint a hozzád hasonlók,akik csak azért gyorsítanak,mert "nehogymáregycorsa"!!

 

"mert fasza autójuk van és megérdemlik" Jellemző,nem is tudom mit vártam egy bömös tulajtól.Mert uram bocsá' a 150 kilós cigó vagy hasonló súlyú gengszter összelopta az S8-asra valót,akkor már királyok és had' menjenek.Elég érdekes felfogás,ezért tartunk ott ahol.....Szégyen!!

 

"A 325 majdnem ott van, mint egy wrx" :-))))))No comment

Előzmény: megszalott_325i (37)
yenoee Creative Commons License 2008.06.30 0 0 40
Kolhozjampeeeec :DDD
Engedelmeddel, ezt használni fogom. Ez jó... :)
Előzmény: Törölt nick (15)
yenoee Creative Commons License 2008.06.30 0 0 39
Nocsak, karate? :)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.06.30 0 0 38
Ha neked 5-6 év régi, akkor vegyél új swiftet.
Előzmény: Törölt nick (36)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.06.30 0 0 37
A 325 majdnem ott van, mint egy wrx. Mindenkinél van gyorsabb, és én elfogadom, nem úgy mint az 1.X-es rakéta tulajok :) De nem M6-ok, és EVO-k szoktak lenni, abból nincs olyan sok az úton, általában S, A8, és 7-es-ek szoktak elsöpörni, és el is engedem őket, mert fasza autójuk van és megérdemlik.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 36
Ööö....az alsó és felső képen lévők.A többi kérdésre a válasz.....?Nem írsz rá,mert nincs jó válasz igaz?Mindennél van gyorsabb,de jót tesz az egódnak a lassabbhoz viszonyítani....A saját kategóriád miért nem "szivatod",mert talán te lennél a szivatott?Az gáz lenne valóban...Az EVO-kat,Imprezákat se hagyod hogy megelőzzenek?Őket is "szivatod"?Nem hiszem,kicsi fütyike leszel mikor meglátod a tükörben.Én nem illetődök meg ha meglátlak előttem.Ha meg nem hagysz elmenni?Beállok a seggedbe refivel,dudálok,az általában hatásos és "örülhetsz",hogy te mész elől...:-)))Ja,hogy rámfékezel?Nem szoktatok,mert féltitek a béjemvét...:-))
Előzmény: megszalott_325i (34)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.06.30 0 0 35
Soha nem megyek lassan. Azt írtam, hogy amikor az ember jön ki egy helységből, ahol nármálisan megy, akkor támadják hátulról a sztrítrészerek. Ilyenkor várom meg, amíg utolérnek, és akkor otthagyom őket. Ennyi szórakozást igazán elkönyvelhetek, mert úgyis húsz litert fogyasztanak a régi szarjaim :P .
Előzmény: Törölt nick (33)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.06.30 0 0 34
Válaszd ki a régi szart:



Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 33
Akkor is majom vagy ezzel a viselkedéseddel,mert valaki vagy dinamikusan közlekedik vagy nem.Én mindig próbálok haladni,mert ilyen vagyok,szeretem a sebességet,pedig nem 20éves vagyok és nem azért megyek gyorsan,hogy a "2 tonnás bálnáknak" bizonyítsak.Ha te meg nem mész,mert odalépve máris 20-at zabál a bömös,akkor tartsd a sz*ros tempód és hagyj minket haladni.Az M6-os haveroddal bezzeg nem szorakozol,mert esélyed sincs ellen ugye?Mert csúnyán beégnél a régi sz*roddal igaz?A szememben ugyanolyan szánalmas vagy,mint a tiedben én.
Előzmény: megszalott_325i (32)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.02.15 0 0 32
Neneneneee. Meg sem várom, hogy előzzenek. Még bőven mögöttem vannak, csak készülődnek, amikor elkezdem szívatni. Ha már nekifogtak előzni, akkor nem gyorsítok, ezt a törvény is tíltja. Azt viszont nem, hogy gyorsulj, amikor nincs melletted senki:P
Előzmény: mzdude (31)
mzdude Creative Commons License 2008.02.15 0 0 31
Tehát előzés, a létező legveszélyesebb manőver közben veszélyezteted őket. Mitől vagy te bármivel is kisebb köcsög, mint ők?
Előzmény: megszalott_325i (30)
megszalott_325i Creative Commons License 2008.02.15 0 0 30
Én valamit megfigyeltem a kis-, bár inkább gyenge autó tulajok körében. Sokszor akarnak bizonyítani. Egy csomó loganos ismerősöm örjöngően vezet. Aztán ott vannak a 110-130 ló körüliek, akik már gyorsnak érzik a vasat, és mindenkit le akarnak nyomni. Ilyen a legtöbb PDCDTIDTI cucc is. Furák ezek az emberek. Amikor a barátnőm vezet, utolérnek olyan 130 körül, jönnek egy darabig, aztán lakott területen kielőznek. Ha nem lehet, akkor utána egyből. Mikor előttünk vannak, elégedetten tökölődnek. Ha véletlenül emelkedő jön, akkor meg nem bírják. Amikor én vezetek, akkor szoktam kicsit játszani velük. (lehet hogy szerintetek köcsögség) Pl. amikor lakott területről kiérve gyorsan elkezdenek jelezni, akkor visszateszem 3ba, és nyugisan gyorsítok, kb ami nekik a padló. Amikor már kinyomott minden lehetségeset az autójából, nálam pont leszabájozza a 3at, ilyenkor szúrok egy 4et, és széles vigyorral odébbállok. Kellett neki sporlós autót venni:DDD
RedRiot Creative Commons License 2008.01.10 0 0 29

Nekem is kisautóm van, de nem érzem úgy hogy a kiskategóriás kocsik között nagyobb lenne az agresszív vezetők aránya mint más kategóriában.

 

Persze ha egy sárga Punto II megáll mellettem a lámpánál, hallom hogy jön belőle a duc-duc, és látom ahogy a zselé-head kék neonfényben hunyorog a padlóig leengedett ülésből akkor számítok rá hogy sietősen fog elindulni, esetleg már vág is be a sávomba. De azért nem ők az átlag kisautósok.

 

Én egy esetben tűnhetek agresszívnek: autópálya, megyek 130-al. Utolérek egy 127-el menőt. Megelőzöm, kicsit talán gyorsítok is, majd visszamegyek a sávba és visszaállok 130-ra. Ő visszaelőz, aztán beáll 123-125-re. (ha beállok erre, akkor lelassít 119-re. Ismerős jelenség?) Ilyenkor visszaelőzök, felgyorsítok 140-150-re, aztán mikor megvan a kellő távolság, visszaállok a 130-ra.

 

Ezt a másik kocsiban esetleg úgy értékelhetik hogy frusztrált vagyok a kisautóban, de nem erről van szó, egyszerűen csak a saját tempómat szeretném tartani, és lezárni ezt a gyerekes ki-megy-elöl játékot.

 

Nyissatok inkább egy "agresszív kisáruszállítók" topikot! Nyomulnak ha kell ha nem. Ha 70-el megyek az ötvenes korlátozásnál, akkor is a seggemben van a fehér Ducato/Transit/akármi. Genetikailag képtelenek a normális követési távolság betartására. Ők dógoznak, nekik menni kell nincs mese, takaroggyon előlük az árokba/járdára/halálfaszára mindenki! Van egy hülye főnökük, időbe' oda kell érni, nekik az autó munkaeszköz, vegye tudomásul mindenki, és tűnjön előlük!

 

No ők az igazán frusztrált vezetők. :) Van köztük is kivétel, de fajlagosan több a paraszt a Ducatos, mint a paraszt Clio, Colt, vagy Micra tulaj. :)

 

Előre félek ettől a VW Kraftertől amit most reklámoznak: 170 lóerő. Rakomány nélkül,  egy 20 éves nyikhaj futárgyerekkel igazi ámokfutó tank lesz!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 28

Sziasztok "Méregzsákok"! :-)

Én örülök ennek a topicnak és látogatni is fogom szorgalmasan.Ami a nickemet illeti,lehet,hogy gáz,de mikor regeltem a Corsa topik miatt,az egyszerűség kedvéért adtam ezt a nevet.

Ami engem illet,nem vagyok az a típus,aki "megadja" magát a "nagyautósoknak",mindennap megvívom a kis csatáimat velük.Nem egy bmw-s,audis kollegára ijesztettem már rá az agresszív fellépésemmel,bár sajnos rossz szokásom,h nem nézem meg előbb,h ki ül a volánnál,így sikerült már pár 200 kilós gengszterrel is összeakaszkodnom...:-))

Bíborköpenyeslovag Creative Commons License 2008.01.09 0 0 27
Hááát nem ettől a topictol fog az index szervere lefagyni az tuti. :))))))))))


Én is azt hittem nagyobb lesz itt a szájtépés meg a tolongás. De nyilván a kisautósok nem veszik magukra a topic címét. :D
megszalott_325i Creative Commons License 2008.01.03 0 0 26
megszaLott

Szándékosan L, mert a LL -es nickek általában foglaltak. Én is bunkó parasztnak nézek
mindenkit aki nem ír helyesen.
Előzmény: Sabc (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!