Keresés

Részletes keresés

PRéka Creative Commons License 2012.05.29 0 0 17

Kedves bestpixel!

 

Köszönöm a javaslatokat. Átnézem a hivatkozásokat! ;-)

Előzmény: bestpixel (16)
bestpixel Creative Commons License 2012.05.25 0 0 16

Ajánlom magunkat, a Fotósképzőt! ;)

 

Ha kezdő vagy, akkor az Amatőr fotográfus képzésünket ajánlom 49 900 Ft-ért. Az oktatási anyagot úgy állítottuk össze, hogy a résztvevők megkapják az induláshoz szükséges elméleti és gyakorlati tudást, valamint megismerjék fényképezőgépet, hogy aztán csak a alkotásra tudjanak koncentrálni és szép fotókat készíthessenek.

 

Ha ezután tovább szeretnél lépni, érdekel a stúdiófotózás, akkor az Alkalmazott fotográfus képzésünkön ezt megteheted. Ha a fotózás 1-2 szakterülete jobban érdekel, akkor a Workshopjainkat is érdemes látogatni.

 

Az OKJ-s képzésről pedig itt, a másik ilyen témájú posztban valaki már leírta a véleményét, érdemes elolvasni!

 

Ha bármi kérdésed van a képzéseinkkel kapcsolatban, keress meg nyugodtan a honlapunkon, a Kapcsolat menüpont alatt található elérhetőségeken!

Előzmény: PRéka (12)
bestpixel Creative Commons License 2012.05.25 0 0 15

Egy ilyen tanfolyamon összefoglalva, tapasztalt fotóstól tanulva sokkal, de sokkal hatékonyabban lehet tanulni, haladni, mint ha az ember önszorgalomból, a netről, meg inenn-onnan összeszedve tanul! Nem véletlenül vannak iskolák. A fotózás is egy külön szakma, aminem a megtanulása nem csak a fényképezőgép, meg 1-2 alapfogás megismerréséből áll. Persze, az nagyon fontos, hogy hol/kitől tanul az ember!

 

Ez az alaptanfolyam is kell, mert ha egyból komolabb tanfolyamra megy valaki, akkor nem lesznek meg az alapok.

Előzmény: Saliko (13)
PRéka Creative Commons License 2012.05.22 0 0 14

Szia Saliko!

Tudnál akkor javasolni egyet, ami komolyabbnak számít? ;-)

Előzmény: Saliko (13)
Saliko Creative Commons License 2012.05.22 0 0 13

Ezt valószínűleg csak te válaszolhatod meg. Amit egy ilyen (szintű) tanfolyamon oktatnak, magadtól is megtanulhatod, tanfolyammal talán kicsit gyorsabban, viszont sokkal drágábban.

 

Ha komolyan veszed a fotózást, lehet, hogy komolyabbb tanfolyammal jobban jársz.

Előzmény: PRéka (12)
PRéka Creative Commons License 2012.05.21 0 0 12

Sziasztok!

 

Szertném a véleményeteket kikérni az alábbi tanfolyammal kapcsolatban:

http://www.photopress.hu/index.php?page=course-details&edid=277

Volt valaki esetleg náluk képzésen?

Én még kezdő fotós vagyok, szeretnék egy kis elméletet és hasznos praktikákat tanulni. Esetleg később a fotózással komolyabban foglalkozni. Érdemes egy ilyen tanfolyamot elvégezni, vagy inkább egy két éves OKJ-t megcsinálni? Idő szempontjából nem mindegy ;-).

 

Somansky Creative Commons License 2008.02.25 0 0 11
Hét igen. Jo volna itt Györ-M-Sopron megyén belül valmami kezdö-haladó képzés ami papírt is ad.
Flow22 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 10
Győr környékén jó lenne valami kezdő feletti... legalább kicsivel... :)
Dundy Creative Commons License 2008.01.07 0 0 9
Köszi a linkeket, feltétlenül megnézem őket.

Addig is várom a további ötleteket! ,)
Előzmény: chaval (7)
glad Creative Commons License 2008.01.05 0 0 8
Pedig sok értelme nincs a papírért, mert a fotóriporteri tevékenység a fotóssal szemben OKJ-s papír nélkül is végezhető.
Előzmény: tux (3)
chaval Creative Commons License 2008.01.05 0 0 7
Volt / van már egy hasonló témájú topic az Index fórumai között:
<a href="http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089133&la=74094892" target="_blank">Fotós tanfolyam / suli címmel</a>

A napokban akadtam erre a blogra, itt a Cromogenic Arts fotóiskola egyik diákja írja le az órákat. Hátha érdekes lehet döntés előtt:
<a href="http://fotoonline.hu/articles.php?catid=21" target="_blank">blog</a>
Dundy Creative Commons License 2008.01.01 0 0 6
Utánanézek a Stalternek is, köszönöm.

A Népszabis OKJs milyen szempontból találtad "komolynak"?

Hát igen, minden oktatásban lesznek olyan emberek, akiket nem is érdekel a téma és csak ezért vagy azért járják végig. De ez nem feltétlen minősíti az adott tanfolyamot.

Rengeteget foglalkozom gyakorlással, olvasom a fórumokat, ezzel kapcsolatos magazinokat és könyveket. De szeretnék egyszer egy tanfolyamra is járni. Ha már elmegyek egy tanfolyamra, szeretném, hogy az olyan legyen, ami ad is újat.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és BUÉK :)
Előzmény: tux (3)
Dundy Creative Commons License 2008.01.01 0 0 5
Budapesten lakom, de sokat vagyok vidéken - Veszprém közelében.

Nem tudom, hogy miért számít, hogy milyen a gépem, de jelenleg Nikon D80asom van, SB600as vakuval, Nikon 18-200 VR objektívvel. ,)

Hogy mennyit szánok rá? Erre nem tudok válaszolni, mert természetesen nagyban függ az adott tanfolyam minőségétől - amit éppen próbálok felmérni.
Előzmény: Krisz_GII (1)
Dundy Creative Commons License 2008.01.01 0 0 4
Köszönöm, de ezen már régen túl vagyok. :)
Előzmény: jégkirálynő (0)
tux Creative Commons License 2007.12.30 0 0 3

Én jártam több tanfolyamra, köztük a Stalter félére is. Egyik sem tanít meg fotózni, ebben biztos lehetsz. De ha tényleg odateszed magad és komolyan foglalkozol vele, rászánod a szabadidődet és a pénzednek is egy részét, ha vannak benned ezzel kapcsolatos kérdések, nagy részükre választ kaphatsz. Segítenek rendszerezni a dolgokat és rávilágítanak a homályos részekre. És kapcsolatokat építhetsz hasonló érdeklődésűekkel.

Ha valaki kezdő tanfolyamot keres, azt tartok én is, szerintem korrektül, eddig minden résztvevő elégedett volt. Kis fénytan, színtan, helyes exponálás, fényképezőgép működése, vakuzás, fényképezés, digitális képfeldolgozás, stb.

Részletek itt.

A "legkomolyabb" amire jártam a Népszabi OKJ-s, egy éves, heti kb. 16 órás fotóriporter tanfolyama volt. Ott is végeztek többen akikre valószínűleg nem sok minden ragadt, csak a papirért csinálták végig úgy-ahogy...

Via Galvani Creative Commons License 2007.12.29 0 0 2
Üdv. Ki mit tud Stalter (ismert fotóművész) tanfolyamáról?
Krisz_GII Creative Commons License 2007.12.29 0 0 1

Szia,

 

Elösször is pár Kérdés:

 

Milyen géped és felszerelésed van?

Merre laksz? Mennyit vagy hajlanó utazni?

Mennyit szánsz rá?

 

Üdv

KRisz

Előzmény: Dundy (-)
jégkirálynő Creative Commons License 2007.12.28 0 0 0

tanf0lyam ma már mindenre van...

szerintem legelőször ismerd meg a géped, próbálkozz a beállításokkal...utána már talán érteni fogod, hogy a tanfolyamon miről is beszélnek:)

Előzmény: Dundy (-)
Dundy Creative Commons License 2007.12.28 0 0 topiknyitó
Szeretném megkérni a hozzáértőket, a nálamnál tapasztaltabbakat, hogy itt írják le, ők melyik fotózást oktató szervezetet/ntézményt javasolják, milyen célokhoz ajánlva.

Véleményem szerintem hasznos lehet majd megosztani ezeket az infókat. Én szeretnék majd egy fotós iskolába beiratkozni, de kínálat egyelőre túl nagy számomra. Van az olcsótól a félévente 100.000Ft-ig sokfajta és jó lenne, ha eltudnánk igazodni a kínálatban.

Elsősorban azt szeretném kérdezni, hogy mely fotósulikat tartják elismertnek, melyek azok, amiről sok a pozitív visszajelzés? Melyek azok, amik csak a pénzre mennek és cserébe nem kap semmit az ember, tehát a "jobb elkerülni" kategória tagjairól is lehetne írni.

Köszönettel várom a hozzászólásokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!