Keresés

Részletes keresés

4nitahorvath Creative Commons License 2020.04.19 0 0 294

lehet hogy túllocsoltad? esetleg tápoldatoztad? tápanyag hiány miatt is lehet a sárgulás vagy ha túl sokat kapott amiatt is, ha nagyon megsütötte a nap az is lehet az oka. lehet, hogy az a szár már teljesen el fog veszni, ha így látod vágd le a szárat, tedd egy pohár vízbe, hátha gyökeret ereszt. (nem valószínű, de érdemes megpróbálni)

Előzmény: Meme88 (293)
Meme88 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 293

Sziasztok!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni. Még nagyon kezdő ZZ tulajdonos vagyok. Ami van virágom a mamától kaptam. Eddig semmi probléma nem volt vele. Gyönyörűen hozta az új hajtásokat. Viszont egy ideje elkezdtek barna foltok megjelenni a levelein. Kezdetben csak egy pár levelén, de már egyre több van rajta. Kicsit aggódom, mi lehet vele, mert csodaszép nagy és félek hogy meg  fog halni idővel. Lehet, hogy túlöntöztem? Ha most nem öntözöm egy ideig, visszatérnek a szép levelei?

 

Nagyon hálás lennék a segítségetekért! 

4nitahorvath Creative Commons License 2020.03.24 0 0 292

Sziasztok! pár év alatt a “mestere“ lettem ennek a növénynek. Itt van pár jó tanács ami hasznos lehet nektek is.

öntözés: kéthetente vagy havonta egyszer állítsátok vízbe a növényt . Lehet a vízbe tápoldatot tenni ilyenkor ha úgy gondoljátok szükséges. Fél vagy 1 óra elég neki, így felszívja amennyire szüksége van.

a növény cserepe egy kicsikét szűkös legyen, ezt szereti. Átültetésnél vigyázzatok hogy ne legyen az új föld túl tömör és nedves.

a levelét dugjátok egy pici cserépbe amibe alul mindig legyen víz, kicsit hosszadalmas, de nagyjából 6-12 hónap alatt növeszt gumót, nekem újabb 12 hónap múlva kezdett a gumóból új szár nőni. Illetve mikor a gumója nagyobb, kb 1,5 cm átmérőjű akkor azt is szárazabban tartom mint a rendes növényt.

a másik lehetőség a szaporításra, hogy szikével levágtok egy szárat a növényről és egy egy vázába teszitek, hetente cseréljétek a vizet. ebben az esetben pár hónap alatt gumót és gyökeret növeszt. ha megfelelőnek gondoljátok a gumó méretét akkor ültessétek földbe. 
remélem tudtam segíteni!

Endre Nagy su Creative Commons License 2019.11.25 0 0 291
En levelrol gyokeresztettem a zamioczlcast, de egy ido utan a levelek elszaradtak de a gumoja megmaradt, azota eltelt par honap, de nem fejlodik sehova, mi lehet a gond? Valaszokat elore is koszonom
gozsolt Creative Commons License 2019.08.03 0 0 290

 

Megtréfál ez a rendszer.

gozsolt Creative Commons License 2019.08.03 0 0 289

 

 

A képek az előző tartalomhoz.

gozsolt Creative Commons License 2019.08.03 0 0 288

 

 

Sziasztok!

 

Örülök, h megtaláltam ezt az oldalt. :)

Két éve van egy ily pálmám.. hívjuk így. Két év alatt a két levélből kettő maradt. Nem nőtt.

Idén ültetőközeg csere, némi táp. Két bivaly kis hajtás jön rajta. Végtelenül jólesik - tőle.

Aztán a héten kaptam mentésre egy nagyobb cseréppel. Három gumó. Kettő gyökeres, egyik csak van. Semmi gyökér. Lehet tönkrement. Letakarítottam őket, új föld, külön cserép. A hajtásokat pedig egy videón úgy láttam, simán le lehet dugni földbe, így most egy üvegvázába szitáltam homokot, megnedvesítettem és most abban vannak.. 5-6 hetet ajánlottak, nos, figyelem.. a gumók meg kint, árnyékban.. nagyon kíváncsi leszek. Teszek majd fel képeket is. 

 

 

srsviki Creative Commons License 2019.04.29 0 0 287

Szia, az a probléma, hogy sűrűn öntözöd. Két öntözés között várd meg még teljesen kiszárad a földje. 

Előzmény: Andi Zolnai (286)
Andi Zolnai Creative Commons License 2018.03.22 0 0 286

Sziasztok tudnatok nekem segiteni van egy novenyem aminek dajnos nem tudom h mi a baja rendszeresen locsolom minfig nedves a foldje de nem hoz uj hajtasokat inkabb szarad a levelei vege es latok rajta apto geher pontokat is.

geroka74 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 285

geroka74 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 284

sziasztik

 

zamio pálmárol szeretnék kérdezni

mitől lehet az hogy 2-3 száron hosszanti barázdák vannak?

mintha puhábbak is lennének kicsit ezek a szárak

elszáradnak?

a többi viszont szép erős, tömött

új hajtások is jönnek...ha nagyon szarul érezné magát, akkor gondolom nem hajtana újakat

képek talán segítenek

4nnie Creative Commons License 2017.12.13 0 0 283

4nnie Creative Commons License 2017.12.13 0 0 282

sziasztok! van egy gyönyörű zamim, kb másfél méteres már, a nyáron gyönyörű új hajtásokat hozott, ősszel átültettem egy másik cserépbe mert már nyomta szét a gumója a régit. nagyon figyeltem rá, de úgy tűnik túlöntöztem. a szárai tőben kezdenek kirohadni. meg lehet még valahogy menteni? nagyon sajnálnám ha tönkre menne!

Paradoksz Creative Commons License 2017.11.04 0 0 281

Kép róla

Paradoksz Creative Commons License 2017.11.04 0 0 280

 Sziasztok, agglegény pálmámat szeretném szaporítani, de valamiért először elkezdett sárgulni majd barnulni. Ez miért lehet? 

ULAIVA Creative Commons License 2017.02.16 0 0 279

Mindenre nem tudok válaszolni.

A teljesen kifejlődött ág később már nem nő, tehát ha a föld feletti részen nem látsz semmi életjelet, az nem jelent feltétlenül rosszat. Ha nem kókad, nem ráncosodik a levél, akkor még életre kelhet. Tehát a változásnak a föld alatt kell bekövetkeznie, de a gumóképzés biztos időigényes dolog, ne türelmetlenkedj.

Azt nem tudom, teljesen kész ág tud-e gumót képezni, de ha egy leválasztott levelet ledugsz a földbe, az igen. Erről találsz írásokat itt, keress rá a szaporításra. Lehet, hogy az ágról is volt szó, nem emlékszem. Nem túl sok hozzászólás van, át tudod futni gyorsan.

Kipróbálhatod, hogy egy-két ágat hagysz a földben, ahol most van, egyről meg levelet szedsz és leduggatod, sőt vízbe is teheted utána az ágat, ha nem csupaszítod le teljesen.

 

Aztán meséld el, melyik ág mit csinált! :)

Előzmény: Isilla (278)
Isilla Creative Commons License 2017.02.13 0 0 278

Sziasztok!

 

Megörököltem egy zámiát néhány hónappal ezelőtt.

Szegény elég nyomi volt, meg nagyon könnyen átment rajta a víz, ezért a minap átültettem (sajnos most már tudom, hogy korábban kellett volna).

Átültetéskor döbbenten vettem észre, hogy szegénynek nincs gumója. :(

Van 3 egészségesnek tűnő szála (50-60 centisek), de nem nő, nem hajt, semmit nem csinál. Csak vegetál. Most már értem miért.

 

B típusú földbe tettem, az a tapasztalatom, hogy azt szeretik a legjobban.

 

Szerintetek remélhetem, hogy gumót és gyökeret ereszt, vagy csináljak valamit másképp?

Tegyen inkább vízbe?

 

Nagyon köszönöm a segítségeteket,

Isilla

robi004 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 277

....szóval itt vannak a képek

robi004 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 276

Sziasztok!

 

A képen látható gumós kis zámiát valamikor szeptemberben dugtam földbe és mostanra ekkora gumót növesztett. Remélem a többi is ilyen szép.

Mikor lenne érdemes átültetni rendes virágföldbe, külön cserépbe?

Megvárjam a tavaszt, vagy már most átültethetem, hogy hajtás is hozzanak?

 

A jó tanácsot előre is köszönöm.

 

ULAIVA Creative Commons License 2014.08.18 0 0 275

Egy érdekes és gyors szaporítási változat:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7mTlHbKAmK0

dia-krisz Creative Commons License 2013.12.13 0 0 274

szia!

konkrétan nem tudok válaszolni a kérdésedre, mert nem vagyok nagy szakértő, hobbiból tartom, idén télen a nagyobbik, nálam is egy picit hüvősebb helyen lesz, mert már a hálóban nem fér :) ezlrt kitettem a folyósora, már a nyár vége, ősz kezdetén, eddig jól viselte, hozott egy új hajtást, szerintem majd figyelgesd, ha nem tapasztalsz olyat hogy nem érezné jól magát, akkor szerintem maradhat, ha lesárgul a levele vagy ilyesmi, bár lehet a 13 fok egy picit alacsonynak tűnik

Előzmény: Süsü1983 (273)
Süsü1983 Creative Commons License 2013.12.03 0 0 273

Sziasztok!

 

Idén vásároltam egy szép formás Zamit. Eddig nagyon szépen mutatott, viszont a teleltetéstől egy kicsit aggódom. 13-15°C-nál többet nem tudnék biztosítani a tél során. Mennyire viselné meg? Tartotta már valaki a növényét huzamosabb ideig (mondjuk 2 hónap) hasonló körülmények között?

Huzatmentes helyen lenne teljesen. Fény elégséges lenne. Öntözés tényleg csak minimális, mondjuk inkább semmi több, mint egy hónapig.

 

Köszönöm a válaszokat!

TTNora Creative Commons License 2013.01.27 0 0 272

Tavaly februárban mutattam, hogy fél év alatt kihajtott a zamio levél, amit eldugtam. Egy év elteltével így néz ki:

Előzmény: TTNora (260)
Nb-Anna Creative Commons License 2013.01.15 0 0 271

Válaszoltam mailben.

Előzmény: Péntek Erzsébet (269)
dia-krisz Creative Commons License 2013.01.10 0 0 270

a nagy az sima virágföldbe van, a kisebb ami most a sok hajtást hozta, azt 1-el nagyobb méretű cserépbe tettem, abba is sima virágföld, meg nem szedtem le róla azt amiben vettem, hanem csak átraktam az új cserébe, és a hiányzó helyet sima virágföldet pótoltam

Előzmény: HibiGabi (267)
Péntek Erzsébet Creative Commons License 2013.01.10 0 0 269

nb-anna üdv légyszi nrkem is küldenél zzpálmát cserét priviben mal erzsi1949@citromail.huelőre is köszönöm üdv erzsi

Páfrány48 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 268

Nálam egyszer virágzott, talán három éve, azóta semmi. Mit kellene csinálnom, hogy újból nyíljon? Szerintem azóta is mindent ugyanúgy csinálok.

 

 

 

https://picasaweb.google.com/111316818497931803649/2009#5831044010963238482

HibiGabi Creative Commons License 2013.01.09 0 0 267

Nekem is ültetnem kell lassan. Milyen földbe ültetted át?

Előzmény: dia-krisz (266)
dia-krisz Creative Commons License 2013.01.09 0 0 266

8 új hajtást hoz a kedves kis zamiám :) ősszel átültettem, már láttam eléggé szenved a régi cserépben és így hálálta meg az átültetést :)

tooom75 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 265

Szia!

Nekem is csak az utobbi években virágzott,de most már minden tavasszal.Amugy nekem is itt lenne az idő egy nagyobb cseréphez,de nagyon huzom halasztom.Már nem olyan egyszerü a nagysága miatt.És félek hogy rosszul viselné!

Pedig  muszáj lesz tavasszal!

 

Előzmény: dia-krisz (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!