Keresés

Részletes keresés

Bujazliz Creative Commons License 11 órája 0 0 57272

Nézd meg, hogy a Suzumar ára mikori. Az ősz elején rendeltem Suzumart, de a rendelést készlethiány és árváltozás (áremelés) miatt nem teljesítették. Állítólag az új árlista november közepén jön ki.

Előzmény: Libertin1 (57271)
Libertin1 Creative Commons License 1 napja 0 0 57271
Sziasztok, pár éve használok egy kolibri km 300 at. Mivel bővül a család, kezd kicsi lenni. Árra gondoltam, vennék egy 360ast, de most láttam suzukit is jó áron, alumínium padlóval. Mit gondoltok, van különbség kolibri és suzuki között? Érdemes váltani? Köszi
gezaFater Creative Commons License 2 napja 0 0 57270

Hát...én se írok a vitorlázós topikba, annak ellenére, hogyha fúj a szél, és nyitva a bimini, akkor akár majdnem vitorlás is lehetek....

Előzmény: baada (57256)
tehtube Creative Commons License 2 napja 0 0 57269

A kocsim 3,80 hosszú és belefér úgy, hogy csak a hátsó harmadot döntöm le. 20->30p az igazság.

A nagyobbik zsák 150 hosszú. A kicsi lényegtelen. (padlólap 30×60)

Előzmény: baada (57257)
gezaFater Creative Commons License 2 napja 0 0 57268

Látod a vége a guminő...

Hát nekem ne mondja senki, hogy a világ nem a pina körül forog..:)))

gezaFater Creative Commons License 2 napja 0 0 57267

Hát miattam pisálhat lavórba és vederbe is..:))))

Magam után szabadon....

Előzmény: doktor4 (57265)
tehtube Creative Commons License 2 napja 0 0 57266
Nem cél a mindenáron való siklás, jobban szeretek kényelmesen poroszkálni, de tavaly a fűzfői öbölben többször megsiklottam a gyengébb AQG Supersporttal.
Előzmény: motinka (57253)
doktor4 Creative Commons License 2 napja 0 0 57265

...il lavorro il vederre

lúdas Matyi után szabadon

😊 üdv doktor4

Előzmény: gezaFater (57264)
gezaFater Creative Commons License 3 napja 0 0 57264

Húgy agyúúúúúúúúú!!!!!

Salpa Laver 23X

Előzmény: tétá1 (57262)
csipike01 Creative Commons License 3 napja 0 0 57263

Tehtube hozzászólásának egy részére egy saját példa.

Családi ház, de nem tudok egy utánfutót és egy csónakszállítót tárolni hely hiányában.

Maradt az a megoldás, hogy az egyetlen utánfutót tettem többcélúvá. Nincs kedvem és energiám sem a vízparti fújdogálásra, szerelgetésre. A tárolással is ugyanez a gond. Maradt a garázs. A belmagasság miatt a mennyezetre függesztés nem kivitelezhető, így maradt az a megoldás, hogy felfújva az oldalára állítva tárolom. (megosztó vélemények voltak, hogy felfújva vagy összehajtva tárolni, szerintem a felfújt állapot a kedvezőbb. Egy idő után átfordítom. ) Két csomagban tárolható összehajtva, de még úgy is sok helyet foglal. Így mondjuk még többet, de 

még egy lufihajónál is muszály kompromisszumokat kötni, ha nem akarod a gatyádat is ráfizetni a különböző kiadásokra. 

Előzmény: tehtube (57246)
tétá1 Creative Commons License 3 napja 0 0 57262

Tegnap milyen típusú hajót mondtál? Írtam SMS-t neked, de nem reagálsz!:-) (Ma 1500 milla körüli a várható nyeremény).

Előzmény: Dooodi (57260)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 57261

Igen,van olyan videó is,melyben egy normál kocsi csomagtartójából veszi ki a hapsi a két táskát.Még bőven volt mellette hely egyéb cuccnak is.

Dooodi Creative Commons License 3 napja 0 0 57260

Nagyjából pont, pontosabban ahogy Papa írta kettőbe, az egyikben a test a másikban minden más

andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 57259

Vagy kettőben, ahogyan a legtöbb felfújható csónakot.

andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 57258

Azért ez nem "olyan" verseny, amiben győztesek és vesztesek is vannak.

12 évvel ezelőtt még hírük sem volt az "önjáró" nagynyomású légpadlóknak, éppen csak megjelentek az ilyen padlókkal készített csónakok.
Készültek hasonlók korábban (és pl. Dömsödön is), de azok csak annyi levegőt kértek, mint a hurkák.

Néhány éve fejlődött annyit az "orosz technika" hogy alkalmasak lettek az önálló életre.

A Balatoni emberek a látványból úgy tapasztalhatják, hogy évente duplázódik az állomány,

a SUP deszkák egyre népszerűbbek és nem csak állóevezésre használhatók. 
Amilyen gyakran itt előfordulnak, annyi biztosan nem fogja eltéríteni ezt a topikot "rossz irányba".

:)

baada Creative Commons License 3 napja 0 0 57257

es ezt be lehet pakolni egy normal auto csomagtartojaba? utana 20 perc alatt vize tenni, otthon meg egy vaszonzsakba tarolni a garazs sarkaban????

Előzmény: Dooodi (57254)
baada Creative Commons License 3 napja 0 0 57256

ti nyertetek. oszinte leszek, a gumicsonakig jutottam az apro betus reszt meg eletemben nem olvastam el. ahhoz igazodtam ahogy az eddigi olvasas alapjan 'ereztem' mi resze es mi nem a forum temakorenek. eddig ami lejott az az hogy: csonak, a gumimatracnal komolyabb anyagbol keszul es akar benzinmotor is teheto ra, nehany kiveteltol eltekintve lajstromozhato. 

ha ez nem igaz, akkor a rozsaszin karuszotol a vizbe dobott guminoig barmi johet

Előzmény: andreas19 (57252)
L_áma Creative Commons License 3 napja 0 0 57255

Ez egy tiszta hülyeség. Jobban elfárad, mintha evezne.

:)

Előzmény: Dooodi (57254)
Dooodi Creative Commons License 3 napja 0 0 57254
Előzmény: motinka (57253)
motinka Creative Commons License 3 napja 0 0 57253

Ezzel a felfújhatós vitorlással egy bajom van, nem látom hogy siklana a vízen. Pedig ebben az lenne a lényeg. Persze lehet, hogy meg lehet siklatni, de olyan videót nem nagyon láttam.

Előzmény: tehtube (57247)
andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 57252

A felfújható SUP vízi sporteszköz, világversenyekkel és (négyfős csapat) magyar bajnokokkal.
Amúgy pedig bizonyára hasonlóan jó időtöltés mint a lábatlanoknak a felfújható vitorlás.
Valóban egyik sem gumicsónak, de a többi sem az, amelyek eddig a közel 12 esztendő alatt több, mint ötvenezer posztban előfordultak.

Előzmény: baada (57245)
gezaFater Creative Commons License 3 napja 0 0 57251

:-)

gezaFater Creative Commons License 3 napja 0 0 57250

Tragikus.

Előzmény: Béci 72 (57249)
Béci 72 Creative Commons License 3 napja 0 0 57249

Amúgy ma megnéztem élőben is ezt a vitorlás csodát.Nem is annyira egyszerű szerkezet.Sok cső van rajta.

Előzmény: Takyka! (57243)
Takyka! Creative Commons License 3 napja 0 0 57248

Itt, fentebb vagyon írva:

"Felfújható vizijárművek kezdőknek és haladóknak, evezőkkel, vitorlákkal és motorral."

Ebbe szerintem belefér. :-)

T.

Előzmény: baada (57245)
tehtube Creative Commons License 3 napja 0 0 57247

Csak pár videó, hogy mire és mennyire használhatók ezek:

A kevesebb fémet tartalmazó Tiwal2:

https://www.youtube.com/watch?v=Zq962hNxFSQ

Itt is már felbukkan a sárga vitorlájával a kettes (2db) a klasszikus mellett:

https://www.youtube.com/watch?v=ePwtLjvSTTM

A Tribordról még kevesebb az anyag:

https://www.youtube.com/watch?v=r_ZeMwQ8pU8

Előzmény: tehtube (57246)
tehtube Creative Commons License 3 napja 0 0 57246

A fórum - Gumicsónak - felfújható és úszóalkalmatosságok gyűjtőhelye.

A leggyakrabban tárgyalt erősebben motorizáltak ugyanúgy strandeszközök, mint a legalja, a gumimatrac. (vagy a karúszó?) Nyaralás, strandolás, szórakozás... csupa ilyen képeket láttam. 

Van a fórumozók közt olyan aki a vizirendőrségnél vaqy az életmentésben professzionálisan, hivatásszerűen űzi, tehát nem nyaralás szórakoztató eszközeként?

Tényleg az utóbbi évtizedben már nem esik szó a valóban hajladozó ovális, beülős strand gumicsónakokról, pedig az is ON és a maga módján jól lehet örömködni.

A mai, kőkeményre felfújható álló, ülő, fekvő - evezős, vitorlás, motoros alkalmatosságok azonban meglehetősen merevekek és amatőr felhasználások során igen közeli élményt nyújtanak - egy ide OFF - keményhéjú csónakhoz. Tehát ha nem cél a teljesítményhajszolás, gyakran tökéletesen elegendő. 

A gumicsónaknak van egy további előnye, a minimális infrastruktúra igénye. És itt bejönnek a fenntartási költségek, amelyek lényegesen befolyásolhatják a választást:

A hajók sok mázsa, gyakran tonnás súlyúak. Télen, nyáron más-más módon kell tárolni, szállítani. Ha nem egy kikötő egész éves, borsos árú bérlete, akkor otthon. Az leginkább kertes házat követel. Óriási többletköltség egy lakáshoz képest. Főleg, ha "kedvezőbb árfekvésű helyen van", vagyis mendentől távol, és a fél civil élet meg utazással megy el emiatt. Vagy egy hatalmas garázs ingyen volna? Utánfutó fenntartása, tárolása nem kiadás? Sokan laknak lakótelepen, belvárosban, társasházban, amelynél pont ezen "sokkal olcsóbb" megoldások mérhetetlen luxust követelnének. (és itt nem magamra gondolok: önálló passzív családiház a Virányoson) Arra szeretnék csak rámutatni, hogy ami elsőre drága, vagy fordítva, olcsó, az nem is biztos hogy annyira igaz.

Javaslom a saját vélemény határozott megfogalmazása előtt esetleg személyesen meggyőződni ezen új cuccok szolgáltatásairól, vagy a netes cikkek, videók értékelését tanulmányozni. 

Előzmény: baada (57242)
baada Creative Commons License 3 napja 0 0 57245

nem azt kerdojeleztem meg, h. jo-e, v. vkinek oromot okoz-e, hanem azt, akartam mondanih. azon kivul h. pumpa kell hozza forumidegen (off). 

Előzmény: Takyka! (57243)
andreas19 Creative Commons License 3 napja 0 0 57244

igen

Előzmény: lapar (57240)
Takyka! Creative Commons License 4 napja 0 0 57243

Nem megérteni, csak elfogadni kell (tudni) mások indíttatását bárminemű hobbi-"elhajlás" ügyében.

Ha valakinek erre porcosodik, lelke rajta. Szerintem a többség nem magamutogatásból vesz ilyet, hanem mert jó érzés (lehet) a lehető legminimálisabb szerkezettel suhanni a vízen.

Az, hogy fórumra valónak tekintjük, vagy sem, az (alapvetően) a konstrukció komolyságától függ.

Hogy kinek mennyit ér meg egy szerkezet, nagyon egyén és szituációfüggő. pl. Béci nem vett volna annyiért új csónakot, mint amennyiért a motorját vette, én meg motorért nem adtam volna annyit mint amennyiért a csónakomat vettem...

T.

Előzmény: baada (57242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!