Keresés

Részletes keresés

Takyka! Creative Commons License 4 órája 0 0 54688

Annó évekkel ezelőtt már megegyeztünk néhány bitter lemonban, de tőlem lehet lime mentás is!

Mostmár csak össze kell futnunk valahol, valamikor... :-)

T.

Előzmény: Dooodi (54665)
Takyka! Creative Commons License 5 órája 0 0 54687

Hogyne tudnám, de ezekután csakazértsem mondom el! :-)

T

Előzmény: pityy palko (54658)
Takyka! Creative Commons License 5 órája 0 0 54686

Ha gyorsan akarsz menni, akkor lehető leghátrább. Ha gyorsan akarod megsiklatni, akkor lehető legelőbbre...

T.

Előzmény: motinka (54671)
gezaFater Creative Commons License 5 órája 0 0 54685

Asszem patron+tüske+elsűtőszerkezet combót kell cserélni, és olyan 6e Ft a szett ára.

Nekem 12 mellényem van, akkor sejtheted, hogy mennyire örülök ennek. :)

Előzmény: Béci 72 (54684)
Béci 72 Creative Commons License 5 órája 0 0 54684

Nekem Zodiac mentőmellényeim vannak,és bizony lejártak.3 év,ha jól emlékszem.Nem látszik rajtuk semmi sérülés,mégis elvileg ki kellene cserélni a patront és a sótablettát.Így most dísznek van.

Lehet,hogy egyszer az életem fog múlni egy ilyen szaron,ezért inkább viszek magammal hagyományosat is.A mentőszigeteket is be kell vizsgáltatni három évente komoly pénzért.

Előzmény: Bujazliz (54683)
Bujazliz Creative Commons License 6 órája 0 0 54683

Egy nem gagyi mentőmellényben akár zuhogó esőben is lehet hajózni. A sópatron a köpenyen belül, esőtől védett helyen van, a vízbeeséskor a védett helyre beömlő vízben mállik szét, és egy ütőszeget felszabadítva működteti el a gázpatront. Az igaz, hogy a gyártó által megjelölt lejárat idő után mindenképp célszerű kicserélni mind a gázpatront, mind a sópatront (nem néztem meg most az enyémet, de szerintem nem egy év a szavatossági ideje)

Előzmény: pityy palko (54681)
Bujazliz Creative Commons License 6 órája 0 0 54682

Ma elvittem a 20 lovas Suzukimat a 2. éves garanciális szervízre a Jeanneau-hoz (ott vettem). Reggel bevittem, délre már kész volt (szervízkönyv szerinti 200 órás szervíz, de a valóságban 50 óra van benne), diagnosztikai átvizsgálás,olajcsere, impellerkészlet (lapátkerék, ház, csúszólap, tömítések) csere. Nagyon profik. Hiába csak egy kis motor szervízérét mentem, kedvesek, készségesek voltak. Két 10-13 m-es Yachot láttam szállításra előkészítve. Csorgott a nyálam, gyönyörű alkotások.

pityy palko Creative Commons License 6 órája 0 0 54681

A vízben oldódó sóparton nedvesség hatására szétmállik, de az egyben a mentőmellény is elműködteti.

Na de hogyan? Erre nem tudtak mondani semmit! A só meg mire szétmállik? Kicsit szelesebb időben úgy csap pofán a víz, hogy csak na! Akkor beindul?

Annyit mondtak még, hogy erősen párás helyiségben is beindulhat. Szóval én ki fogom próbálni mert nagy paraszt vakítást sejtek itt!:-)))

Előzmény: Bujazliz (54677)
diver74 Creative Commons License 6 órája 0 0 54680

Cikkszám:V 019A felfújható mellényeket időszakosan felül kell vizsgáltatni. Professzionális felhasználóknál ezt a belső munkavédelmi szabályzatok írják elő 1 vagy 2 évenként gyakorisággal. Passziós célra használt mellényeknél legfeljebb 5 évig lehet halogatni a bevizsgálást. A vizsgálat kiterjed az anyag légáteresztőképességére, a kellékek (patron, kapszula, élesítő szerkezet) lejárati idejének ellenőrzésére. Ha valamilyen elem cserére szorul, annak költségét a vizsgálati díjon felül felszámítjuk. A bevizsgálásról hivatalos jegyzőkönyvet állítunk ki a Baltic cég nevében.

Előzmény: Bujazliz (54677)
motinka Creative Commons License 6 órája 0 0 54679

köszi ismét :-)

Előzmény: pityy palko (54675)
motinka Creative Commons License 6 órája 0 0 54678

köszi,  erre is gondoltam, hogy a fartükörre rakom egy ilyen csuklós megoldással, persze nem ezért e pénzért :-)

Előzmény: diver74 (54676)
Bujazliz Creative Commons License 6 órája 0 0 54677

Az önfelfújós mentőmellény felülvizsgálatára nincs előírás. Miért?

A széndioxidos patront csak úgy lehetne ellenőrizni, hogy elműködtetik.(Ahogyan a szódavizes patronokat sem lehetne másképp ellenőrizni.)

A vízben oldódó sóparton nedvesség hatására szétmállik, de az egyben a mentőmellény is elműködteti. Mit lehet azon ellenőrizni?

A mentőmellény anyaga a külső köpeny alatt (védve) van, így a külső köpeny elhasznált megjelenése sem jelenti azt, hogy a mentőmellény nem működik.

Előzmény: diver74 (54669)
diver74 Creative Commons License 6 órája 0 0 54676
Előzmény: motinka (54673)
pityy palko Creative Commons License 6 órája 0 0 54675

Na, már megint én!:-)

Fartükör, utána a benzin tartály keresztbe, utána az ülő alkalmatosság, ráülsz és magad elé teszed a kormányt úgy, hogy kényelmesen tudd tekergetni. Na, szóval, oda tedd a kormányállást!:-)

diver74 Creative Commons License 6 órája 0 0 54674
Előzmény: motinka (54673)
motinka Creative Commons License 6 órája 0 0 54673

persze ha van valakinek valami jó 5lete hogy rögzítsem a kormány tolórúd csövét a motorhoz, azt is megköszönném.

Terv az,  hogy két bilinccsel rögzítem a motorrögzítő öntvényhez, két M6-os csavarral. Sajnos ezen a motoron még nincs ennek helye, így  a jelenlegi odakötözős megoldás maradt ideiglenesen, de ez így nem megoldás, tehát kell egy megbízható rögzítés. A problémám ezzel csak annyi, hogy ezt a motor rögzítő öntvényt meg kell fúrnom ehhez és menetet kell vágnom bele. Na nem ezzel van a bajom, hanem hogy ez ezt elbírja-e?

pityy palko Creative Commons License 6 órája 0 0 54672

Van alul egy kis zsinór, amivel mechanikusan is indítható a sűrített levegős patron, ami később már CO2-es patron. :-)))

Ennek pótlása 2-3000 forint körül van. Állítólag a kezeddel és a tüdőddel is felfújhatod, ha fuldoklás közben erre még van energiád!:-)))

Valami sópatronról is beszéltek, de elég zavarosnak tűnt az előadás. Minden esetre én nyáron kipróbálom, az már biztos!:-))

(Szennyvíz telepi munka miatt kellett megvennem, hajózáshoz nem sok bizodalmam lenne benne).

Előzmény: diver74 (54669)
motinka Creative Commons License 6 órája 0 0 54671

sziasztok,

pity palko jóvoltából,  lassan összeáll a motor távirányításom is.

Igazán még egy kormányállás és egy ülő alkalmatosság (ami megvan) kell. Azaz a kormányállásból nem csinálok nagy faksznit, hajlíttatok egy 25-ös saválló csövet a megfelelő szögekbe, bele egy fadarab a kormánynak, rögzítem a fapadlóhoz,  és kész.

Azt szeretném megkérdezni tanult és tapasztalt olvtársaimtól, hogy egy 340-es Zodiac-ba hová tegyem a kormányállást?

Láttam videókon egészen elöl és a hátsó pad előtt közvetlenül. Mi a jó megoldás, hol az optimális helye? A motor 8 pacis Yam 2T.

Jelenleg így állok:

andreas19 Creative Commons License 7 órája 0 0 54670
Előzmény: diver74 (54663)
diver74 Creative Commons License 7 órája 0 0 54669

Csak azért zargatlak ,mert én is ilyen vásárlása elött állok és a Maritime-ban azt mondta az eladó ,hogy évente be kell vinni és átvizsgáltatni(10000Huf).

Szép estét

Előzmény: pityy palko (54667)
UFO 51 Creative Commons License 7 órája 0 0 54668

Köszönöm a Moderátorok segítségét hogy újra a régi nikkemmel léphetek be a topikba.

pityy palko Creative Commons License 7 órája 0 0 54667

Halovány fingom sincsen arról, amit kérdezel! Pirosnak piros, de ez nem tűzoltó készülék, hogy évente felül kéne vizsgálni.

A számla adatai: Beocia Kft. 1107 Bp. Mázsa tér 5-7. Adószám: 22764256-2-43.

Telefon: 06-1-278-0990. Légy szíves őket kínozd ezekkel a kérdésekkel!:-))))))))))))))))))))))

Ja, még annyi van megnevezésnek, hogy: Simi EVA 4326-4.

Előzmény: diver74 (54663)
Dooodi Creative Commons License 7 órája 0 1 54666

Semennyire

Előzmény: Only55 (54664)
Dooodi Creative Commons License 7 órája 0 0 54665

Egyet kaphatsz tőlem is szonárfej nélkül 3 lime mentás alkoholmentes sörért :)

Előzmény: Takyka! (54643)
Only55 Creative Commons License 7 órája 0 0 54664

Mennyire normalis egy suzuki df 9.9 eseteben az hogy szinte kozep gaztol annyira vibral az alu csonak hogy megulni nem lehet? 

diver74 Creative Commons License 7 órája 0 0 54663

Szia Uram!

Milyen mellényt vettél? Milyen rendszerű az indítószerkezete?

Kell évente felülvizsgáltatni?

Köszi a válaszod!

Vilmos

pityy palko Creative Commons License 11 órája 0 0 54662

Hasznos tudnivaló, kösz az infót!

Előzmény: matchbox (54661)
matchbox Creative Commons License 12 órája 0 0 54661

Akkor csak a német kell, amíg határvíz.

Előzmény: pityy palko (54660)
pityy palko Creative Commons License 12 órája 0 0 54660

Mi a helyzet harmadik fél esetén, például német lajstromú hajónál? Valamelyiket vagy mindkettőt ki kell rakni? 

Előzmény: matchbox (54659)
matchbox Creative Commons License 13 órája 0 0 54659

Amíg nem kötsz ki a szlovák oldalon addig elég a magyar zászló. Viszont ha kikötsz akkor kell a zászló. Legyen felelősségbiztosítás is, mert a szlovákok kérik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!