Keresés

Részletes keresés

Halskette Creative Commons License 2011.02.15 0 0 281

És ennek ugye az volt az előzménye, hogy megszegtük az Örökbarátság szerződést, Teleki ezért lett öngyilkos, mert a németeket segítve megszálltuk Szerbiát. 

A "leghitványabb nemzet lettünk" mondta.

Előzmény: Halskette (280)
Halskette Creative Commons License 2011.02.15 0 0 280

Ha valakit érdekel a délvidéki tragédia, a Rubicon magazin2009/5-ös számát szerezze be. Itt fotók is vannak, szörnyűek.

Nem lehetünk erre büszkék.

Futakban több civil összetereltek, gödröt ásattak velük és agyonlőtték őket.

A Duna jegébe léket törtek, kocsirúddal gyömöszölték bele a hullákat. A Miletic utcai kaszárnyában sorozatban végeztek ki embereket.

Persze, a megtorlás is brutális volt.

Képíró Sándorról a Cseres Tibor Hideg napok c. könyvében is van említés.

Egy ártatlan kis öregembernek néz ki, aki a hamut is mamunak mondja, de részt vett+vehetett a tömeggyilkosságokban.

Halskette Creative Commons License 2011.02.14 0 0 276

Hihetetlen, hogy eddig ezt megúszta.

 

Érdekelne, vajon kik azok a magyar diplomaták, politikusok, akik megigérték hogy egy szál haja sem görbül idehaza....

És ezt hogy csinálták? Ezek szeint az igazságszolgáltatás is korrupt?

Előzmény: Törölt nick (275)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.26 0 0 272
Hát igen, azóta is eltelt pár év, oszt ebben a topikban is páran a szar elkenegetésében látszanak leginkább érdekeltnek. Ki tudja, miért?
Előzmény: Bors őrmester (271)
Bors őrmester Creative Commons License 2007.12.26 0 0 271

Topik a magyarokat élve megsütő. kettéfűrészelő, fejeket lebaltázó, Dunába géppuskázó szabadcsapatok szörnyűségeiről...

 

Hungarocídium 1944

 

 

Solymosi Toni Creative Commons License 2007.12.25 0 0 270
Bocsánat, az utolsó két mondatot visszavonom. A beugró reklám megtévesztett.
Előzmény: Solymosi Toni (269)
Solymosi Toni Creative Commons License 2007.12.25 0 0 269
A spirál, amelyből egyesek nem akarnak kilépni:Újvidék: a csetnikek magyar katonákat, csendőröket ölnek. A tetteseket nem tudják felderíteni, ezért mindenkin bosszút állnak a magyar katonai-csendőri egységek. A háború végén a szerb fegyveresek több tízezer ártatlan magyar lakost ölnek meg különböző módszerekkel. Kizárt dolog, hogy Tito ne hagyta volna jóvá a népirtást. A magyarok bíróság elé állították a felelős parancsnokokat, megcsinálták a Hideg napok c. filmet. A szerbek? Ledöntik az áldozatok keresztjeit. A hallgatással cinkosok az internacionalista magyar elvtársak is, és azok is, akik diszkriminálnak az ártatlan áldozatok között.
A spirál folytatódott a Koszovó elleni szerb etnikai tisztogatással , és Szrebrenicán.
A Hideg napok levetítése után a rémtettek volumene alpján tízszer kellene bemutatni a "Vérbosszú Bácskában " filmet, ami még nem is létezik. Nemcsak Magyarországon kellene bemutatni, hanem a világnak is, és elsősorban Szerbiában. De itt nem tartunk, a spirál halad.
Valamelyik magyarellenes rasszista ezen a fórumon akadályozze az említett könyv megtekinthetőségét. Érdekes, hogy a szigorú kidobóember ezt nem veszi észre.
Előzmény: Éhesló (215)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.24 0 0 268

Ebben igazad van.

Amiben nem lenne, az az lenne ha az agresszor és az agressziót elszenvedett közé egyenlőségjelet tennél.

És kérlek ne felejtsd el: minimum 2 rác még hiányzik a börtönből, del ponte és a nemzetközi közösség legnagyobb dicsőségére....

Előzmény: jakobi (266)
jakobi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 267
Sajtinak azóta már újabb publikációi is vannak a témában, de a Narancsban is volt vele (nemrég) egy újabb beszélgetés. (Az más kérdés, mennyire szar - nagyon - a Mancs honlapja)
Előzmény: talán (220)
jakobi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 266
Croatia hősét simán átpasszolták Carlának, és nem tört ki utána a mindent elsöprő népharag. (Jó, nem olyan simán, mert az nem véletlen, hogy nem odahaza adta fel magát, hanem a Kanári-szigeteken). De tudtommal Hágában van az a horvát "hős" is, aki szétlőtte a mostari Öreghidat.  
Előzmény: atyus (124)
zabfaló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 265
Balla Géza Arad-hegyalján is nagyban termel kadarkát, de a bora jó is! Ilyen hideg napokon főleg. Én szoktam azért csongrádit is inni.:)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 264
Speciel Polgár művel még kadarkát és van nála belöle vörös, siller és rosé is.
Előzmény: Éhesló (262)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 263
Villányban is tőlük eredeztetik, sajnos ma már nem sok van, valamikor a kadarka volt a meghatározó ott is...
Előzmény: atyus (261)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 262

Kedves atyus,

le a lanttal, hogy a legutóbbi kissé borba áztatott egri látogatásom homályos élményeit segítettél a helyére tenni.

Leírásod szerint erről írhattam.

Még azt is írták, hogy a délvidékről jött rácok művelték tovább a török alatt a felhagyott szölőültetvényeket.....

 

Tisztelettel, Éhesló

Előzmény: atyus (256)
atyus Creative Commons License 2007.12.23 0 0 261
Én is a kadarkára gondoltam, aki szerb barátom, ismerősöm termeszt szőlőt, annak mindnek van kadarkája. Csak nekem nincs. És ez nekem fáj.:)
Előzmény: zabfaló (260)
zabfaló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 260
Asszem, a kadarka nevű szőlőről lehet szó, az valóban déli eredetű kékszőlő fajta. Szekszárdon volt igaziból a bikavér eredete, ott is vmi kadarka-házasítás eredményeként. A szerbek Brankovics György elfogatása után, I.Lipót császár hívására jöttek be nagy számban (Ruvarac szerint csak 70-80 ezren) az ipeki érsek vezetése alatt a töröktől visszavett, nagyjából lakatlan magyar földekre elsősorban.
Előzmény: atyus (256)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 259
vagy úgy...
Előzmény: talán (257)
zabfaló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 258
Ja, kérem, ha a Nato lövi szét, azt szabad. Ha mi megyünk vissza katonásan az ezer éves határaink egy részéig, az agresszió. Így van ez...
Előzmény: huzzunkbele (255)
talán Creative Commons License 2007.12.23 0 0 257
Nem is vádolom Éheslovat, inkább óvom, nehogy áldozattá váljon...
Előzmény: Törölt nick (249)
atyus Creative Commons License 2007.12.23 0 0 256

Egyszer voltam már a templomban. Úgy intéztem, hogy a templomi búcsú idején legyek ott. A rác-templomban évente egyszer van szent liturgia a szerb orthodox vallás szerint. Ikonosztázionjához csak a miskolci és a szentendrei hasonlítható.

 

Kerestem-kutattam, ezt a ferences dolgot, de csak odáig jutottam, hogy a középkorban ágoston-rendiek által használt templomot kapták meg a szerbek. Más forrás szerint pedig "elképzelhető, hogy a törökök dzsámivá alakították". A mostani templom  újabb keletű, copf stílusban épült, a török hódoltság után. De elképzelhető, előbbi beírásomban jeleztem, hogy egységesítően rácnak mondták azokat a népeket, akik akkor a török uszadékán jöttek és raboltak. És közben lehet, nem is szerbek, hanem a moszlim bosnyákokhoz tartoztak. De jöttek katolikusok is, akik lehet, hogy mai felfogás szerint horvátok lehettek. A szerbek a török hódoltság után sokasodtak meg Egerben, az alábbiak szerint:

2007-12-23

http://64.233.183.104/search?q=cache:LvhfLsaFyWIJ:www.geocaching.hu/caches.geo%3Fid%3D543+eger+r%C3%A1c+templom&hl=hu&ct=clnk&cd=19&gl=hu 

Szt. Miklós Görögkeleti Szerb templom - Eger
A török hódoltság alatt (1596-1687) telepedtek le nagyobb számban szerbek Egerben. A XVII. századtól az Ágoston-rendiek középkori templomát használták, amely a mai templom helyén állott. Az egri szerbek a török uralom megszűnése után sokasodtak meg, amikor 1690-ben Arszenije Csarnojevics ipeki pátriarka 35 ezer szerb családot vezetett Magyarországra. (Ezeknek a szerbeknek köszönheti Eger a híres bikavér tipusú vörös bort, mivel az azt meghatározó színt és testes karaktert adó szőlőt ők hozták a városba.)

 

Szvsz, ezt kitárgyaltuk. Vélemény? :)

 

Előzmény: Éhesló (208)
huzzunkbele Creative Commons License 2007.12.23 0 0 255
Szerbia? nemrég bombázta szét a nato. egyéb baromság? mert csak nekünk kell nyalni továbbra is gyurcsi-prutyinka miatt
Előzmény: qukorka (254)
qukorka Creative Commons License 2007.12.23 0 0 254
Te még itt tartasz?

Terrorista a vesztesek oldalán.
A győztesekén hős.
Előzmény: huzzunkbele (242)
zabfaló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 253
Tudhatnád, székely komám, hogy nincsen hideg, csak szar ember...
Előzmény: bicskás székely (-)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 252
Natúr hatalmi harc, ahol a komcsi elintézi a nacionalista ortodoxot, meg az embereit is, mikor már nincs külső ellenség, aki ellen szüksége lenne rájuk.
Előzmény: Hierro Nyh. (251)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.12.23 0 0 251
És ha már csetnikek, a hatalomra kerülése után Tito, a partizánvezér kivégeztette vezetőjüket, Drazsa Mihajlovicsot, pedig a csetnikek is a megszállók ellen harcoltak. Erre mi a magyarázat?
Előzmény: Hierro Nyh. (248)
huzzunkbele Creative Commons License 2007.12.23 0 0 250
lényegtelen kérdés a motiváció, nem reguláris hadviselés - azaz terrorista, semmifajta védelmet nem élvez a nemzetközi jog szerint, statáriális elbírálás alá esik/esett mindig is.
Előzmény: puntik (244)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.23 0 0 249

Aligha Éhesló nicket vádolnám elsőként a lóáldozattal...

egyébként van róla topik...

 

p.s.

a gyerek már meg is jött egy fenyővel, döbbenet, de idén is féloldalast hozott... szerencsére ez jobbos :),

Előzmény: talán (246)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.12.23 0 0 248
Mert Németország elfoglalta és szétzúzta Jugoszláviát (természetesen nem vitatom, hogy kivette a részét ebből Magyarország is, akárcsak Bulgária és Olaszország, valamint a horvát szeparatista usztasák), ők pedig újra akarták egyesíteni. Akárcsak a csetnikek, eltérő jövőképpel.
Előzmény: puntik (244)
Éhesló Creative Commons License 2007.12.23 0 0 247
Tilos?
Előzmény: talán (246)
talán Creative Commons License 2007.12.23 0 0 246
"ha ma lemészárolnának nyilvánosan annk is mi lennénk az okai" - írja Éhesló.

Élő lovat áldoztak a magyarok istenének - olvasom az újságban.
Előzmény: Éhesló (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!