Keresés

Részletes keresés

ivaan Creative Commons License 2009.05.18 0 0 18

Mi piretrinnel próbálkoztunk ideig óráig jó volt, de következő évben már megin elő jöttek!

Terpentint sem szeretik, de attól még jelen vannak és rágják a padlófütés közötti kitöltö anyagokat .

Hordják ki a padlóra most beszereztem 4 külömböző forgalomba kapható csabdás írtót remélem beválik .

Ha nem, van még ultrahangos riasztom majd azzal próbálkozom .

Apropó milyen fáradt olajra gondolsz pl autó ?

Előzmény: DonQHote (17)
DonQHote Creative Commons License 2008.08.14 0 0 17

Helló!

A hangyairtó szerek mind jók de (azért ezek gyilkos kemikáliák) nem tartanak örökké, mert (szerencsére) elbomlanak. Azaz rendszeresen muszály őket használni.

A Bio Kill sprével is jó eredményeket értem el, általában mindig a következő vonulásikényszer-szezonig... :-)

 

Én az egyetlen egy tartós kiirtást (ami azt jelenti, hogy valószínűleg másfelé mennek), fáradt olajjal értem el. Az útvonalukra, lehetőleg úgy hogy az beszivárogjon pl. a fal alá vagy valami mögé ahol vonulnak, nagyon-nagyon-nagyon keveset, általában egy csöppet tettem, régi Naphazolin gyógyszerhez adott üvegcseppentővel.

 

Azokon a helyeken soha többet nem jelent meg hangya.

 

Azt figyeltem meg egyszer, hogy a fáradt olaj csöpp közelébe jutó hangya megdöglött anélkül, hogy hozzá ért volna. Mintha az olajszármazék idegméreg lett volna neki...

 

Mivel mikrómennyiségű az olaj, szag nem keletkezik.

Szóval én ezt javaslom. Esetleg megírhatod, hogy sikeres volt-e.

 

DonQ*

 

 

Vén Resu Creative Commons License 2008.07.14 0 0 16

Ha még aktuális a problémád, akkor a nálunk a tuti megoldás ez volt: http://www.biokill.hu/

Mi is elég sokáig szenvedtünk velük, aztán a szomszéd öreg néni kezembe nyomott egy flakonnal, hogy ezzel próbáljuk meg. Megpróbáltuk, néhány nap alatt teljesen kipusztította őket. Elvileg a vonulási útvonalukat kell befújni, foltot nem hagy de a méreg lerakódik és pusztítja őket ha rámennek. Próbálkoztunk előtte minden "szarral", de a hangyák csak röhögtek rajta, ez viszont brutálisan leterminálta őket.

Előzmény: Tokaji Faszú (14)
ragtapasz Creative Commons License 2008.02.12 0 0 15

Köszi.

Nálam még nem vetik rá magukat mindenre, de elő-előbukkannak. Valószínűleg jobb ha elejét veszem a további szaporodásuknak.

Előzmény: Tokaji Faszú (14)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2008.02.12 0 0 14
Úgy tűnik, jól működik a cucc, jelentősen megritkult a boly. Már kint lehet pl. hagyni a kenyeret a konyhaszekrényen egy zacskóban, és nem szállják meg. Eddig az egyetlen biztonságos hely a hűtő volt, mindenhol máshol megtalálták a nyomorultjai.
Előzmény: ragtapasz (13)
ragtapasz Creative Commons License 2008.02.11 0 0 13
és mi történt?
vannak még hangyáid???
Előzmény: Tokaji Faszú (12)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2008.01.23 0 0 12
Köszi. Beszereztem egy ilyen cuccot, igaz más márka, de ugyanaz az elv. Hogy kipusztulnak-e, azt nem tudom, de az biztos, hogy masszívan hordják ki az anyagot és viszik haza. Elvileg 12-14 hét kell, hogy elfogyjon a boly (állítólag a királynők elvesztik a peterakási képességüket).
Előzmény: Intersziti (11)
Intersziti Creative Commons License 2007.12.30 0 0 11

A Raid-nek van egy fasza kis "hangyaeledele", az bevált, igaz, nem fáraóhangyák, hanem a szokásos, kutyaközönséges kis fekete genyák ellen vetettük be panellakásban. A kis csapdában benne van a kajesz, az arra kóricáló hangyócák ráizgulnak, cafatokra szedik, beviszik a bolyba, a kajesz meg csak ott kezdi megmérgezni őket, vagyis nem tudják meg, hogy mitől döglöttek meg.

 

Nálunk a fürdőszoba volt a fő vonulási útvonal, úgyhogy ott lettek elhelyezve a csapdák (két darab, egy dobozban, a másik dobozra azóta se volt szükség). Pár nap nyaralás után kicsit durva volt a látvány: többezer döglött hangya a fürdőszobában, a fürdőkádban, de sebaj, leúszkáltak a lefolyón, azóta nem voltak hangyák a lakásban...

Előzmény: Fafara (9)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.12.21 0 0 10
Esetleg sör? Reméljük, a keserűt nem kedvelik...
Előzmény: Tokaji Faszú (3)
Fafara Creative Commons License 2007.12.20 0 0 9
sehogy. van egy mortein nevű hangyadezodor, amit ha a vonulási útvonalukra fújsz, akkor pár hónapig eltűnnek.
aztán előjönnek újból. mindig, mindenhonnan, évtizedek múlva is.
Előzmény: Tokaji Faszú (6)
Lebenstod Creative Commons License 2007.12.20 0 0 8
Hopp, holnap megnézem!
Előzmény: Tokaji Faszú (4)
Intersziti Creative Commons License 2007.12.20 0 0 7
A hintőport nem szeretik a hangyák.
Előzmény: Tokaji Faszú (-)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2007.12.20 0 0 6
Igenám, de hát annyiféle van, mint a nyű. Olyan tipp is jó, hogy melyik ilyen szer az, ami tényleg hatékony.
Persze a levendula féle "bio" megoldások még jobbak.
Előzmény: Joranne_Sutt (5)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.12.20 0 0 5
kereskedelemben kapható hangyaírtó kitesz a vonulási útvonalra, pár hét vár és megpusztul az összes.
Előzmény: Tokaji Faszú (-)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2007.12.20 0 0 4
Nem vagyok szakértő. A múltkor ismerkedtem meg a fajjal a Természettudományi Múzeumban. Van róla egy külön kis szoba.
Előzmény: Lebenstod (2)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2007.12.20 0 0 3
Próbáltam. Még több jött. Szeretik az édeset.
Előzmény: Tafkó Birgut (1)
Lebenstod Creative Commons License 2007.12.20 0 0 2
"Fáraóhangyák"? Eszerint szakértő vagy, ismered a típusokat.
Előzmény: Tokaji Faszú (-)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2007.12.20 0 0 1
Tokajival próbáltad már...?
Előzmény: Tokaji Faszú (-)
zöldbabkék Creative Commons License 2007.12.20 0 0 0
Parkett szegély és a fal közé végig vatta csikot teszel és levendula cseppekkel beöntöd,Nekem bevált
Előzmény: Tokaji Faszú (-)
Tokaji Faszú Creative Commons License 2007.12.20 0 0 topiknyitó
Tippeket várok arra, hogyan lehet megszabadulni a szovjet hadsereg módjára évek óta ideiglenesem nálam állomásozó fáraóhangyáktól. Működő, kipróbált módszerek előnyben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!