Keresés

Részletes keresés

L45H Creative Commons License 2010.05.07 0 0 41
Látva, hogy kicsit megnőtt az érdeklődés a topik iránt, úgy gondoltam, hogy megosztom internetes keresgélésem eredményeit:

- Több helyen van hivatkozás arra vonatkozóan, hogy az EU nem engedi új körforgó személyfelvonók létesítését, biztonsági és esélyegyenlőségi okokra hivatkozva. Ez csak félig igaz. Az Európai Parlament és a Tanács 95/16/EK irányelve hatálya alapján vonatkozik az ilyen liftekre is. (Az én olvasatomban NEM, mert egy fülkéje van szerinte a felvonóknak, ami a páterre nem igaz.) Az irányelv előírja, hogy aknajtónak és fülkeajtónak lennie kell, sőt ezek a kabin mozgása során csak szintbeállítás esetén lehetnek nyithatóak. Ez megtorpedózza a pátereket. Esélyegyenlőség terén viszont csak azt írja, hogy ha a fülke méretei lehetővé teszik, akkor tekintettel kell lenni a fogyatékkal élőkre és az igényeiknek megfelelően kell kialakítani a liftet. A páter a kis fülkéivel ennek nem kell, hogy eleget tegyen. (a jogszabályra való hivatkozást itt találtam: http://paternoster.archii.cz/, itt pedig az eredeti jogszabály: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31995L0016:HU:HTML)

- Több helyen írnak róla, hogy páternoszter nem létesült az elmúlt években. Holott a SOLON nevű zöld technológiákkal foglalkozó cég főhadiszállásán 2008-ban (http://www.solon.com/global/company/solon-at-a-glance/solon-headquarters/) körforgó személyfelvonót adtak át. Erről itt van egy hosszabb cikk is: http://carbonnation.info/2010/04/20/lifes-a-paternoster-and-then-you-fly/
A cikkben írnak róla, hogy fejlett biztosítási technikával látták el a liftet. Ilyen pl, hogy zöld lámpa jelzi a belépés idejét (a félős felhasználóknak biztonságot nyújt) és a liftaknát biztosították, így ha nem megfelelő pillanatban valaki belépne, a lift leáll. A Solon vezetője szerint a körforgó személyfelvonó energiát takarít meg, ugyanis nincs megállás, majd újból történő elindulás általi többlet energiráfordítás. Ez - bár igaz - de a páternoszternél üresen futó fülkék energiafelhasználása miatt kellene egy statisztikai bizonyítás is, ami hiányzik. A HITACHI-nál viszont felismerték, hogy a körforgó liftek területigénye kisebb. A kisebb területigény az ő olvasatukban gazdaságosságot jelent, mert a felszabaduló területet másra is lehet fordítani. Ugyanakkor ha már környezetvédelem, akkor az alapterületnek meg sem kellene épülnie. Tehát a páternoszter azért környezetbarát, mert beépítésével azonos szállítókapacitású sima felvonókkal szemben kisebb terület kell, kevesebb építőanyaggal kell tehát a környezetet terhelni, sőt az épület kifűtésekor is kisebb teret kell kifűteni (két liftaknát szemben mondjuk az öttel). A Hitachi kitalált egy modern páternoszter rendszert, ahol a fülkék megállnak az utascsere idejére és akna- valamint fülkeajtóval is felszereltek. Erről itt látható egy bemutató videó (angolul): http://www.film.hitachi.jp/en/movie/movie680.html
L45H Creative Commons License 2010.05.06 0 0 40
BKV, Akácfa utca:
- Reggeltől működik, de általában délután 3-4 körül leállítják.
- OTIS gyártmány
- karbantartással itt is vannak gondok: pl. sérült a vészleállítókat takaró fólia, van néhány sérülés a belépő részeknél is, egyik-másik lámpa nem világít
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.06 0 0 39
És láss csodát sikerült, megkérdezték, h tárgyalásra megyek-e mondtam, h igen és ennyi. Mentem teljeskört is a páterrel nem semmi hatalmas nagy kerekek forgatják a fülkéket. Ki van írva az utolsó szintnél, h tessék kiszállni, de ha nem szálltál ki akkor rögtön az is, h veszélytelen az áthaladás a váltótéren.
Előzmény: gergely26 (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 38
Köszi, ha minden igaz holnap úgyis a környéken lesz dolgom ,benézek.

Azt találtam ki ,h majd azt mondom egy tárgyalásra szeretnék beülni ,mert érdekelnek a jogi tanulmányok. Meg lehet vhol nézni a nyilvános tárgyalások időpontját az épületen belül?

Voltam nemrég a Dél pesti kórházban megvan még a páter, de nem működik. Az is ki van írva, h csak a kórházi dolgozók használhatják, de hát attól még kipróbáltam volna ha működik.
Előzmény: gergely26 (37)
gergely26 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 37
APEH Akadémia utca ide sajnos macerás bejutni.
A Pesti Központi Kerületi Bíróságra viszont egyszerűbb bejutni, csak ne vigyél semmi fegyvert, mert átvizsgálnak. Ha megkérdezik, akkor azt mondod hogy tárgyalásra mész.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.21 0 0 36
Az nem jó hír. Van esetleg olyan hely, ahová különösebb gond nélkül be lehet menni? A Nyugdíjfolyósítóban is van még tudtommal meg a MOL meg OTP székházban is.

A Dél pesti kórházban működik még?
BeDini94 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 35
A BKV székházban pár hete voltam, ott biztonsági őrök, háromágas kapuk vannak, csak akkor mehetsz be, ha be vagy jelentve, nekem a Tátra-napos képgyűjtögetés miatt sikerült bejutnom, pátereztem is! Nagyon jó volt, bár ketten szálltunk be, és nem volt könnyű...
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 34
A BKV székházban van páternoszter a pótdíjirodával szemben lévő épületben. Szombaton arra jártam és benéztem egy lépcsőn kell felmenni ott egy forgóajtó és szemben ott volt a páter, de nem üzemelt így nem mentem be. Lehet, h azért mert már nem volt nyitvatartás vagy csak hétköznap üzemel? Erről mit tudtok?
Egyáltalán be lehet oda menni valahogy, vagy nagyon nézik, h ki vagy és kihez meg hová akarsz menni? Van vmi olyan hely, ahová bárki bemehet és nem nagyon ellenőrzik? Pl. bemondod ,h a titkárságra mész vagy vmi ilyesmi.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 33
Az merre van?
Előzmény: L45H (32)
L45H Creative Commons License 2010.03.30 0 0 32
A Rendelőintézetről mondják, hogy ott volt. Most voltam benne és ott már tuti nincs. Hogy valahol van még a MÁV-kórházban, az nem kizárt, de mondom, a rendelőintézetről szoktak beszélni...

Gottsgen György Kardiológiai Intézetben lehet még.
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 31
Kedvet kaptam én is kipróbálni egy ilyen masinát és naná ,h teljes kört is mennék. Hol van még olyan, ami 100%-ra biztos, h üzemel Budapesten?

Ellentmondásos információim vannak pl. a MÁV kórházról a Podmaniczky-n.
Rbatka Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30
A kecskemétiben meg nemrég baleset volt.
mcwear Creative Commons License 2009.12.26 0 0 29

Sziasztok!

 

Mindig is gondolkoztam rajta, hogy hogyan is működik ez a szerkezet...

 

mostmár tiszta a kép.

 

 

Párszor volt hozzá szerencsém, nem tudom volt-e már szó róla,

de a Moszkva téri Magyar Posta Zrt. székházában, valamint a Podmaniczky utcai MÁV Rendelőintézetben is ilyen van, utóbbiban kb 13 éve nem jártam, és nem is hallottam semmit.

 

Üdv!

mcwear

L45H Creative Commons License 2009.10.01 0 0 28
Kerepesi út 3., MÁV-igazgatóság:
- A szerkezet működik
- A bejutás csak úgy lehetséges, ha van vmi cél odabenn (porta, RFID-s beléptető)
- Az átfordulás nagyon jó :) - sajnos ott a táblák viszont nem világítanak, látszik, hogy a karbantartás nem tökéletes...
Rbatka Creative Commons License 2009.08.19 0 0 27
A hétvégén én is átfordultam(miután rátaláltam a topikra), az ürge csak nézett, hogy hová is megyek én :))
Kecskeméten van, azt hittem, hogy ez teljesen általános dolog.
Előzmény: L45H (25)
dvorcsakl Creative Commons License 2009.07.17 0 0 26
nalunk multor sikerult valakinek letraval beszallni. jol nezett ki utana a szerkezet.
L45H Creative Commons License 2009.06.16 0 0 25
Pont ma ott volt dolgom! ÉS ÁTFORDULTAM!!! Kétszer is :D
Nagyon tetszett, nagyon frankó volt az egész! Attól féltem csak, hogy esetleg valaki észreveszi a hatodikon, hogy tovább akarok menni és beszól nekem. Mondjuk épp ezért unottan nyomkodtan a telefonomat, úgy tettem, mint aki véletlenül maradt ott.

Éljenek a páternoszterek!
Előzmény: Kilroy (24)
Kilroy Creative Commons License 2009.03.19 0 0 24
Az Oktatasi Miniszteriumban is ilyen van, a Szalay utcaban...
dvorcsakl Creative Commons License 2009.03.19 0 0 23
anno az elmu szekhazban patereztem sokat, most naponta tobbszor a munkahelyemen (a rendes liftet nem is hasznalom)

az also, felso fordulo kotelezo, a gephaz ismeros, az ujrainditasa mar megy.

gyermekkoromban eleg sok lift tetejet megjartam, apam liftszerelo a szakmajat tekintve.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 22
Az Akácfa utcai működik, pár hete voltam benne, amikor a BKV székházban jártam (Akácfa u. 15.).
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 21
Itt egy képgaléria:
http://kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/0902/Budap20092201817/gallery.xml&rovat=fotoriport
És kb. március közepén lesz egy cikk a hg.hu-n a témában!
rali Creative Commons License 2009.02.04 0 0 20
Működik is a kecskeméti rendesen.
Előzmény: Gergo77 (15)
oldrad Creative Commons License 2009.02.04 0 0 19
Vidám körforgást, de: :-))

Dzseri Creative Commons License 2009.02.02 0 0 18
ÜDv. Ma voltam a Dél Pesti kórházban, de álltak a páterek :( tizenéve nem láttam ilyen szerkezetet.
Gergo77 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 17
Előzmény: Gergo77 (16)
Gergo77 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 16
Hehe, gyerekkorom emléke ez az Áthaladás veszélytelen tábla, általános iskolás koromban volt mániám körbe-körbe liftezni a MÁV kórházban, meg a MÁV Andrássy úti vezérigazgatóságán (Apám egy időben a MÁV-nál dolgozott). Egyszer elhívtam egy osztálytársamat, aki be volt tojva hogy szétszednek minket a fogaskerekek az átfordulásnál, pedig nem én hülyítettem be, sőt hiába magyaráztam neki hogy semmi extra nincs benne. :)
Előzmény: caelint (8)
Gergo77 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 15
Vidéken meg állítólag, legalábbis a Wikipédia szerint, van a miskolci egyetemen meg a kecskeméti kórházban is. Ezek is nyilvánosság számára hozzáférhetőnek tűnnek, mint a fővárosban a MÁV kórház meg a dél-pesti kórház.
Előzmény: Caipi (10)
Gergo77 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 14

Nem a divatból ment ki, csak az okostojások kitalálták, hogy nem biztonságos és nem akadálymentes, ezért már nem építenek új pátert.

 

Ez utóbbi persze igaz, mégis kicsit ferdítés. Ugyanis mindenhol úgy építkeztek, hogy a páter szolgál a tömegek szállítására, de mindig van hagyományos lift is kiegészítőként az idős, beteg, mozgáskorlátozott emberek, babakocsi, bútor, nagy csomag, stb. szállítására. Ugyan már miért kellene mindenkinek mindig várnia a hagyományos liftre?

 

Ami meg a biztonságot illeti, tucatjával üzemelnek ilyen liftek Európa minden nagyobb városában már úgy fél évszázada, mégse hallani komolyabb páterbalesetekről. Csakhát mostanában divat veszélyesnek minősíteni olyan dolgokat, amiket eddig eszébe se jutott volna annak tartani. Mint amikor a teszkós nejlonzacsira írják rá böhöm betűkkel, hogy fulladásveszély, meg hogy nem játékszer...

 

Amúgy a páter kb. ugyanazt tudja, előnyeivel és hátrányaival együtt, amit egy mozgólépcső. Érdekes, hogy a mozgólépcsőket még senkinek nem jutott eszébe betiltani.

Előzmény: Törölt nick (12)
BahnScorper Creative Commons License 2008.01.03 0 0 13

Van még a Szervita téren a régi Matáv-házban, nem tudom, hogy oda mennyire lehet bemászkálni... meg volt a sajtóházban is, ott mentem vele először, mert apám ott dolgozott... a liftek meg már csak azért is érdekelnek, mert anyám 22 évig liftekkel foglalkozott a munkája során.

 

Egyet tudok, ahová háborítatlanul be lehet menni, csak az egy kicsit messze van... Zlín-ben Bat'a egykori irodaháza, ami most közigazgatási intézmény. Ott egy kb. 14 szintes páter van!!!

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 12
Képeket tudtok feltenni? Valahol szerelnek még fel ilyet, vagy teljesen kiment a divatból?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!