Keresés

Részletes keresés

Pet2 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 11

Üdv

 

Karácsonyra vettem egy cserepes élő ezüst fenyőt, sajnos nem volt lehetőség karácsonyig hideg helyen tartani, lakásba kellett hoznom,

fűtetlen a szoba de ennek ellenére  sok új hajtása lett

az a kérdésem hogy ilyenkor mi a teendő ha már  új hajtásokat hozott?

meg lehet e menteni , mikor kell ilyen esetbe kiültetni?

sajnos nincs lehetőségem köztes helyen tartani, társasházba lakom.

 

köszönöm

F.Szilvi Creative Commons License 2007.12.16 0 0 10

3 évvel  ezelött  karácsony elött, kertészetben vettünk  egy  Nordmand gyökeres fenyőfát ,/ mi ültettük  cserépbe/2 hétig volt a panel lakásban , majd kiültettük, most  már  szinte  megduplázta  a  magasságát  és nagyon  szép...

Viszont ha  minden évben ezt  megteszem , akkor  lépni  nem  tudnánk a kertben a fenyőktől, pedig szívem szerint  így tennék....

m.musashi Creative Commons License 2007.12.16 0 0 9
tiszteletem.én azt gondolom:
- hogy ez moderátoroztatás ostobaság,mert minden topiknak van gazdája és ez az ő feladata.
-valóban 50%-ról indul a fa ha renben van a gyökérzete.
-és a másik 50% pedig függ a hőmérsékleti tényezőktől,a fajtától,és a kiültetéstől.
összefoglalva szerintem mindenképpen jó gondolat,vágj bele, és sok sikert hozzá.és jővő ilyenkor képet kérünk rola. :-)
Előzmény: _Mono_ (-)
_Mono_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 8

Köszönöm a linkedet, végigolvastam a topikot (már ami maradt belőle). Érdekes felvetések vannak benne, ezenken már többször, régóta elgondolkodtam.

Úgy érzem, hogy fenyőfa nélkül nincs Karácsony. Persze ez egy harminc éves "beidegződés", nyilván kinevelhető még belőlem :)

De az idei volt az első, amikor azt mondtam: nem akarok vágott fenyőt, szeretném, ha túlélné és gondoskodhatnék róla a jövőben is.

Előzmény: taormina1 (4)
_Mono_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 7
Remélem mi is hasonlóképpen "végezzük", köszönöm válaszod!
Előzmény: interm (3)
_Mono_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 6

Ez jó ötlet, lecsavart fűtés, kiszellőztetés, köszönöm! Remélem hasonlóképpen túléli a mostani is, illetve persze a mienk is!

Előzmény: szpsz911 (2)
_Mono_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 5

Sajna a fenyőket annyira nem ismerem :(

Én azt mondanám, három féle van (biztos nem ennyire egyszerű a dolog):

- hoszú tűlevelű

- ezüst fenyő

- "sima" fenyő

 

Nekünk az utóbbi van, szerintem a fenyők jelentős részét (az eddigi meglátásaim alapján) ez teszi ki.

Cserépben volt, mikor vettük. Eléggé tömzsi, nagyon rálátásom nincs a cserép tetejére, de cserépben van.

Előzmény: agicza (1)
interm Creative Commons License 2007.12.16 0 0 3
1981 decemberben vettünk cserepes fenyőt. Úgy 80 cm magas volt. A karácsony elmultával a panelből kivittük a telekre, és elültettük. Most kb 7-8 méter magas. Én semmilyen különleges bánásmódra nem emlékszem. Ahogy tudod vidd ki , öntözzed, aztán térdre imához. Többet nem tehetsz. 
Előzmény: _Mono_ (-)
szpsz911 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 2

Mi másodjára vettünk földlabdás fenyőt. Mi is a kertbe kiültetés szándékával.

A tavalyi sikeresen kibírta, reméljük ezzel is hasonlóan járunk.

A menetelességet úgy biztosítjuk, hogy 23-ig kint van a teraszon, a hidegben. "3-án beviszem a zárt, fűtetlen verandaszerűségre. Itt temperáltabb a hőmérséklet, de nincs meleg.

24-én pedig jól lecsavarjuk a fűtést, kiszellőztetjük a lakást, hogy 16-17C foknál ne legyen melegebb, úgy hozzuk be. Aztán nagyon lassan hagyjuk felfűteni, de max 20fokig. Az ünnepek alatt enyhén nedvesen tartjuk a földjét.

A "kihermetizálás" vízkereszt után ugyanúgy megy, csak fordított sorrendben. Idén január annyira enyhe volt, hogy simán kiültettük. Most nem tudom hogy lesz, de majd élménybeszámolok.

Addig is kellemes ünnepeket és sok örömet hozzá.

taormina1 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 4
Az én véleményemet erröl a témáról itt találod meg, ezt a topicot egy évvel ezelött kifejezetten ennek a témának szentelve nyitottam, de sajnos nem örvend túl nagy népszerüségnek, és agyon is van moderálva.
Szerintem a vázolt körülmények között kevés esélye van a túlélésre.
Előzmény: _Mono_ (-)
agicza Creative Commons License 2007.12.16 0 0 1
Ennyi topic van eddig a Fenyőkről és a Karácsonyfákról... Kérdésedre viszatérve: milyen fenyőfát vettél és hogyan van becserepezve, beállt földlabdával vagy 'csak úgy' benyomták egy hozzávaló cserépbe? Mert ha lucfenyőt vettél, akkor annak a sekélyen futó gyökérzetete talán nem sérült annyira, de a többi, karácsonyfának is alkalmas fenyőnek (jegenyefenyõ (Abies alba) feketefenyõ (Pinus nigra)) jellemzően karógyökere van, és ha azt ripsz-ropsz kiásták, ráadásul nem hosszúkás földlabdával, hogy esetleg mégis megmaradjon és úgy cserepezték be, akkor bátran keresztet vethetsz rá....
Előzmény: _Mono_ (-)
bindera Creative Commons License 2007.12.16 0 0 0
s0k disz legyen rajta
_Mono_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 topiknyitó

Sziaztok!

 

Kerestem, de nem találtam ennek megfelelő topikot, így gondoltam nyitok egyet.

 

Konkrét helyzet az, hogy vettem egy élő, cserepes fenyőfát olyan szánrékkal, hogy most karácsonyfaként, utána pedig kiültetve a kert díszeként élne tovább.

Panelban, albérletben lakunk párommal, de mihelyst az időjárás megegedi, szüleim csaldi házának tetőterét lekhatóvá téve, oda költöznénk. Így a fa, mint első közösen eltöltött karácsonyunk emléke is maradna.

Na, de lényeg a lényeg, jelenleg kint van az erkélyen, cserépben. Nemsokára a szoba dísze kellene, hogy legyen, majd pedig a kertbe ültetnénk.

Mit tudtok erről, mire figyeljünk oda, mi kell a fenyőnek, hogy átvészelje ezt a néhány napos - számára nem kis - környezetváltozást? Az eladó annyit mondott, hogy fokozatosan kell átvinni a melegbe, illetve vissza is. Ez akár érthető is lenne, de mivel sajna a panel lakás nem nagyon kínál erre lehetőséget, milyen esetleges alternatívák, tippek, trükkök vannak erre? ("Legrosszabb" esetben persze marad kint az erkélyen, az életét semmiképpen nem akarom kockáztatni).

 

Várnék minden javaslatot, tapasztalatot!

Előre is köszi!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!