Keresés

Részletes keresés

Kincici Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42
Mi a hibaüzenet?
Előzmény: batki zoltan (41)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.30 0 0 41
Szia!

Kimentettem az adatbázist az exporttal, viszont vissza töltéskor hibát jelez, még ebben kérném a segítséged, nekem ekkor adatnál lényeges, hogy ezt a funkciót megefelelően tudjam mükődtetni.

Köszi
Előzmény: Kincici (40)
Kincici Creative Commons License 2008.01.27 0 0 40
Szóval phpMyadmin Export funkció. Az Export felirat alatti listában jelöld ki a coppermine tábláit. Onnan lehet megismerni ezeket, hogy cpg14x_ előtaggal rendelkeznek (persze, ha telepítéskor más előtagot adtál meg, akkor azzal). Jelöld ki az összeset, ha jól emlékszem kb. 20 tábla lehet. A formátumok közül válaszd az sql-t, bár ha minden igaz, már alapból ez van bejelölve. Végül alul, a fájlnév megadásánál jelöld be, hogy zippel tömörítve. Mást nem kell átállítani.

Ezek után kattints a Végrehajtás gombra, ekkor egy zip fájlban lementi a winchesteredre sql fájlt, oda, ahová a letöltéseket.

Még annyit megjegyeznék,. hogy ha ki akarod próbálni a csoportos feltöltést, akkor azt inkább egy üres galérián tedd (egy másik tárhelyen), nehogy vvéletlenül tönkretedd a már meglévő rendszered.

Előzmény: batki zoltan (39)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.27 0 0 39
Köszönöm a segítségedet, még egy kérdés, hogy tudok biztonsági mentést csinálni az adatbázisról ftp- én keresztül. A képeket már kimentettem (album könyvtár), viszont az adattáblakat még nem tudtam. PHP adminba megtaláltam a funkciót csak nem tudom hová menti, ezért gondoltam az FTP- én kersztüli kimentést.

Segítségedért hálás köszönet Kincici!
Kincici Creative Commons License 2008.01.26 0 0 38
Ha ilyet akarsz, akkor a "Csoportos hozzáadást" kellene (vagy kellett volna kezdettől fogva) alkalmazni. Ez azt tudja, hogy a tárhelyre előzetesen FTP-vel feltöltött képeket - tetszőleges számút - egyszerre adja hozzá az adatbázishoz. Ebben az esetben nem az "userpics"-be kell másolni a képeket, hanem tetszőleges könytárstruktúrát hozhatsz létre (de mindenképpen az "albums"-on belül!). Csak arra kell ügyelni, hogy a létrehozott könyvtárak jogosultsága 777-re legyen állítva.

Tehát a saját galériádban ezzel a módszerrel megteheted, hogy pl. minden helikoptertípusnak külön könyvtárat hozol létre, majd miután FTP-vel feltöltötted a képeket a megfelelő helyre, a Csoportos hozzáadás menüponttal egyenként végigmész a könyvtárakon és hozzáadod az albumhoz (egyszerre csak 1 könyvtár képeit lehet).

Nagy mennyiségű kép esetén ez a módszer jóval gyorsabb mint a hagyományos http-n keresztüli feltöltés, és a képeid is logikusan lesznek könyvtárakba szervezve.

Bővebben itt olvashatsz a témáról: Uploading pics by FTP / Batch-Add Pictures
Előzmény: batki zoltan (37)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.25 0 0 37
Sziasztok!

A kérdésem a következő:

A program a képeket az ALBUM könyvtár userpics mappájába tölti fel, jelenleg a mappába nekem 800 kép van, viszont nem szeretném, ha csak ebbe az egy mappába töltené a képeket, mivel közel 5000 képet kellene felvinnem, ami igazán nagy káoszt okozna ebbe a mappába. Tehát ha az ALBUM könyvtárba készítenék egy másik mappát, és megadnám az új mappát feltöltés helyének akkor az működne? Illetve, hogyan, hol kell beállítani, ha igen?
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.09 0 0 36
Szia!

Köszönöm szépen, ez volt a hiba, bár szerintem a segítséged még kérni fogom a jövőben: ).

Itt a képtár
Kincici Creative Commons License 2008.01.09 0 0 35
Belépsz az ftp szerverre, ott bemész az "include" könytárba, és a config.inc.php fájlban átírod. Az adatbázisban nem kell piszkálni semmit.
Előzmény: batki zoltan (34)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.09 0 0 34
Szia!

Én is erre gondolok, a kérdésem az, hogy ezt, hol írjam át?

1. SQL adatbázisba
2. Vagy a webtárhelyen

?

köszi
Előzmény: Kincici (33)
Kincici Creative Commons License 2008.01.09 0 0 33
Gondolom, a Coppermine még a régi jelszóval akarna csatlakozni (amit telepítéskor adtál meg).

Át kell írni az includes/config.inc.php fájlban a jelszót az újra. Ez a sor:

$CONFIG['dbpass'] = '***';
Előzmény: batki zoltan (32)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.09 0 0 32
Szia!

Köszönöm, ujabb baj, probálkoztam a mentéssel, freewebnél vagyok. Beakartam lépni az eql- be, de lefelejtettem a jelszavam, generáltattam egyet, minden oké lett. Vissza megyek a képtárba nem jön be semmi, helyette ezt írja ki:

Coppermine critical error:
Unable to connect to database !

MySQL said: Access denied for user 'zolan'@'193.202.82.37' (using password: YES)

Mit tégyek, előre is hála a segítségért !

Előzmény: Kincici (31)
Kincici Creative Commons License 2008.01.08 0 0 31
Én adatbázis mentést szoktam csinálni, de ezt nem a Coppermine-ban kell, hanem az adatbázis adminisztrációs felületén, ami - gondolom - a phpMyAdmin. Az export funkcióval le lehet menteni a Coppermine adattábláit ilyen szöveges formátumú .sql fájlba, és ezzel szükség esetén helyre lehet állítani az adatbázist (import funkció).

Ezen kívül le kell mentened a teljes /album könyvtárat, hiszen ott tárolódnak a feltöltött képeid és a róluk készült thumbnailek.
Előzmény: batki zoltan (30)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.08 0 0 30
Sziasztok!

Még lenne egy nagyon fontos kérdés, kb 4000 képet kellene idővel persze feltöltenem, na most ugye az ember dolgozik és mi van habehal a tárhely, akkor elveszik minden, kérdés az, hogy lehet mentést csinálni, mert ilyen funkciót nem találtam a progiba.

udv
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.08 0 0 29
Szia!

Köszönöm minden oké, és mükődik!

Itt a link már elérhető:



Udv
Kincici Creative Commons License 2008.01.07 0 0 28
Hopp picit pontosítok:

Tehát: az "albums", valamint a benne található "edit" és "userpics" könyvtárak jogosultságát is át kell állítani 777-re.
Előzmény: Kincici (27)
Kincici Creative Commons License 2008.01.07 0 0 27
A szerveren kell az "albums" könyvtár (illetve még azt hiszem az "userpics" könytár is) jogosultságait átállítani. Ezt FTP-n keresztül megteheted.

Ha pl. Total Commandert használsz, akkor lépj fel az FTP-szervere, keresd ki a fent említett könyvtárakat, majd használd rajtuk a Fájl / Attribútumok módosítása menüpontot. Mindent jelölj be, írása, olvasásra és futtatásra egyaránt (ezt jelenti a 777).
Előzmény: batki zoltan (26)
batki zoltan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 26

Sziasztok!

Ilyenkor mit, és hol kell állítani?


The 'edit' directory (located in the 'albums' directory on your server) should be writable in order to allow pictures upload. Use your FTP program to change its mode to 777.

Once you are done, hit the "Try again" button.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 25
Igen.... 2 perce b@szarintottam el az egészet. :(
Előzmény: stewes (24)
stewes Creative Commons License 2007.12.16 0 0 24
Nálam csak ez a hibaüzi jön fel:

Coppermine critical error:
Unable to connect to database !

MySQL said: Access denied for user 'eki-buszok'@'193.202.82.29' (using password: YES)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 23
Ok, kösz:)
Előzmény: annyi baj legyen (22)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.12.16 0 0 22
most nincs kéznél Coppermine-om, de valószinüleg még ma leszek azon a gépen, amin a mentéseim vannak, akkor majd elmondom, melyik fájlt kell menühöz szerkeszteni.
(persze, ha el nem felejtem)
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 21
Köszönöm!

Áttanulmányoztam, jó kis dolgokat találtam benne :)

Most már csak tényleg olyan dolgot kérdezek, amire nem találtam ott megoldást, vagy nem vettem észre.

Pl.: " User galleriesThis category contains albums that belong to Coppermine users."
Ilyen és ehhez hasonló angol szöveg található a kezdőlapon. Ezt hogyan lehetne átírni?

Szeretnék az oldalak tetejére egy egyszerű 2-3 gombos menüsort. Ezt hogyan tudnám megoldani?

Előre is kösz mindenkinek!

Előzmény: Kincici (20)
Kincici Creative Commons License 2007.12.16 0 0 20
Nem felülírni kellene, hanem átállítani. A letöltött témát másold be a "themes" alkönyvtárba, majd lépj be adminként és a beállítások menüben (téma beállításai) állítsd át. Ugyancsak a beállításoknál lehet átírni a címet és az alcímet, de ezen kívül még rengeteg beállítási lehetőség van, tanulmányozd :)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 19
Töltöttem le számos témát, és hiába írom felül, nem működik :(

Most is pl. ilyen:
http://eki-buszok.fw.hu/php/index.php

Help! :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 18
No megváltoztattam pl. a logot... de hiába írtam felül, frissítgettem, nem jött be az általam akart képecske. :(

Egy másik... pl a fő oldalon az van, hogy "Coppermine Photo Gallery
Your online photo album" Ezt a szöveget szeretném átírni. Ezt hogyan lehetne? Vagy más szöveget is akár átírni?
Előzmény: stewes (14)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 17
Köszönöm, azonnal neki is látok :)
Előzmény: stewes (16)
stewes Creative Commons License 2007.12.16 0 0 16
Le kell futtatni az install.php-t. Mindig meg fogja mondani, hogy mi a teendõ.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 15
Hát egy kicsit konyítok a ccs-hez. Majd meglátom mire megyek a tudásommal.

Most már akkor csak egy kérdés. Ha feltöltöttem a tárhelyre, mi a teendőm még?
Előzmény: stewes (14)
stewes Creative Commons License 2007.12.16 0 0 14
A coppermine honlapjáról letölthetsz sokféle theme-t.
Az oldal külleme nagyon jól alakítható, döntõen a css fájlok szerkesztésével.
Egy minimális hozzáértés feltétlenül kell hozzá. Ha az sincs meg, akkor keress egy olyant ami tetszik, s csak egy-két képet kell lecserélned.
Ha pl. felül egy autó látszik, s oda mást tennél, akkor jobb klikkel nézd meg a kép adatait. Ami érdekes: a pontos elérési útvonala, mérete és neve.
Szerkessz egy képet magadnak, azonos méretben, s mentsd el ugyanolyan néven. Másold fel a tárhelyre úgy, hogy az eredeti (pl. logo.jpg) képet felülírod vele. Frissítés után már ezt fogod látni. (Lehet, hogy többször is kell frissítened, mire megjelenik.)
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.16 0 0 13
Köszönöm, megnézem az oldalt, jó let :)

Most már csak akkor annyi, hogyan is kell ezt telepíteni? Hogyan lehetne kicsit a külsejét megváltozatni? Mert amit letöltöttem csomagot abban nem találtam semmi html-t vagy hasonlót amit szerkeszteni lehetne.
Előzmény: stewes (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!