Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 84
Vissza a halálbüntetést!
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 83
Én meg már azt hittem,hogy erről szól ez a topik.
http://www.bama.hu/index.php?apps=cikk&cikk=111248
Duplájára emelkedett a halálozás a szívcentrumban.
Aztán meg mégsem.
gepmax Creative Commons License 2007.12.29 0 0 82
1/2 MÉTER, bocs!
Előzmény: Törölt nick (66)
Mellcsi Creative Commons License 2007.12.29 0 0 81
Előzmény: Daikini (-)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.12.28 0 0 80
Budapesten is életveszélyes a helyzet. Ma délelőtt itt kapott defektet a bal első kerekem. Lázasan, influenzásan kellett kereket cserélnem a száguldó kamionok mellett. Kis híján otthagytam a fogamat.
Előzmény: Daikini (-)
Fine Tune Creative Commons License 2007.12.28 0 0 79
Potenciális balliberális harcosok, akik 2010-től a Mecsekben bujkálva próbáltok majd ellenállni, a puska mellé vigyetek hólapátot is:)
Hurd-4 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 78
Kemény a főd! Szikrál a lapát, a csákány.
Még a tömegsírt se tuggyák megásni.
Ohh, mária irgalmazz! Pécset is betakarta, mint moszkvát, a hó...
Előzmény: DMA (77)
DMA Creative Commons License 2007.12.28 0 0 77
SOS-SOS-SOS
Pécsen a hó átvette az uralmat! Ha valakinek kiolvadt az OpelAstrája hozzon egy szaloncukrot, mert már a beigli készletek is elfogytak SOS-SOS-SOS :-)
DMA Creative Commons License 2007.12.16 0 0 76
Csodát nem tesz, de sokkal nagyobb a vonóerő hóban, nem tör ki a fara, 1cm hó miatt nem áll le a város. Persze aki úgy közlekedik vele mintha nyár lenne, az előbb-utóbb megbosszulja magát...
Előzmény: toloba (69)
dermedwe Creative Commons License 2007.12.16 0 0 75
Rókusalja út, Rókusdomb.( Pollack strand.)
Álatalánosságban, zord tél bácsi idején a közlekedés ellégé nehézkessé válik. Aki ezt az utat választja nagyon jól tudja, hogy a hallgatók tömege özönlik le bizonyos időközönként. Ezt tetézve 20cm+ nagyságú kátyuk vannak a domb közepén. A város egyik mélyen tisztelt vezető személyisége kaviccsal tömette be, de domb lévén a víz lefolyt és kimosta a kavicsot....most jó, mert a hó takarja, és ha csuszik az auto, lehet meg is fogja. Hőstettek Pécsett....(Pánikra semmi ok azt hiszem. Pécsett ez normális. A topicot inkább a PVV zRt. karácsonyi ajándék osztására kellene irányítani...az mulatságosabb...)
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 74
Ehhez persze hozzátartozik, hogy a mi időjárási viszonyaink között, a hólánc legfeljebb néhány napon át, néhány helyen használható. Akkor, amikor azt mondja a rádió, hogy senki ne induljon útnak.
Ugyanis sima lefagyás esetén nem jó, akkor sem, mint legtöbbször havas, és száraz szakaszok váltogatják egymást.
Ennek igazán ott van jelentősebb szerepe, mint az északi országokban, vagy a magas hegyekben, ahol októbertől áprilisig havas az útburkolat, amelyet nem sóznak, legfeljebb elegyengetik, érdesítik valamilyen zúzalékkal, és a hólánccal szépen 80-al közlekednek rajta egész télen.
Előzmény: Frontera1 (73)
Frontera1 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 73
Csodat semmi sem tesz de egy jol felszerelt holanc majdnem.Es hatalmas eredmeny ha lassabban is de eljutsz a celhoz es egy emelkedön nem blokkoljak az utat a kocsik ugy hogy nincs tovabb.Persze a rutint meg kell szerezni.De mondjuk vasarnap meg jo idöbe amig az asszony föz talan lehetne gyakorolni a felszerelest.
Előzmény: toloba (69)
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 72
Szóval néhány német autópálya hídon van ilyen. Nyilván két okból. A hidakon gyakoribb a lefagyás, olyankor is, amikor az út többi része száraz. Valamint a kloridok okozta betonkorrózió csökkentése céljából.
Előzmény: Frontera1 (70)
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 71
A téligumi valóban nem tesz csodát. Különösen nem, síkosság esetén. Ilyenkor lehet a legtöbb sokmilliós terepjárót elsők között az árokban látni, mert azt gondolták a vezetőik, hogy nekik mindent lehet.
Előzmény: toloba (69)
Frontera1 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 70
Nem azt mondtam ,hogy mindenhova telepitenek ilyet.Nagyon jol lathato a rendszer nemetorszagban az A3 as autolayan a spessarti hidon.Szo se volt teljes telepitesröl.Mi a folyadek összetetele mennyibe kerül azt nem tudom.
Előzmény: mac.m (68)
toloba Creative Commons License 2007.12.16 0 0 69
Nem a téli gumi a lényeg. Csodát az sem tesz, hanem a vezetéstechnika és a felelősségérzet. Ha ezek nincsenek, lehet téligumi, hólánc, bármi, nem használ. Márpedig a jogsit adják, rutin nem jár vele, azt szerezni lehet, a felelősségérzet meg magyarban ritkán van, önzés annál inkább. Oszt itt vége is a mesének, bármekkora bírság is jár egyes dolgokért, a legtöbb úgy gondolja, Ő megússza...aztán csodálkozik, ha mégsem...
Előzmény: Frontera1 (56)
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 68
Ne marháskodj.
Van fogalmad arról, hogy ez mibe kerülhet? Mennyi lehet az a "több hely?
Oszt mijaza fagyálló folyadék? Mennyire mérgező? Mibe kerül?
Nem szoktál híradót nézni, újságot olvasni, amikor a nálunk tízszer gazdagabb országokban százával mennek össze az autók egy lefagyás esetén?
Jó, hogy nem fűtőszálat építtetnél be az összes útburkolatba. Technikailag bármi megoldható, de azé maradhatnánk a realitások talaján.
Előzmény: Frontera1 (67)
Frontera1 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 67
Örülök neki ,hogy amiröl meg nem hallottal az neked faszsag.Több helyen europaban szereltek fel mar ilyet ez egy csörendszer az ut szelen amiböl fuvokakon keresztül egy bizonyos hömerseklet alatt fagyalo folyadekot permeteznek az utra.Ami megakadalyozza a lefagyast.
Előzmény: mac.m (58)
gepmax Creative Commons License 2007.12.16 0 0 65
Igaz is, akkor még nem demszky volt a polgármester.:-)
Előzmény: gepmax (64)
gepmax Creative Commons License 2007.12.16 0 0 64
1989 januárjában bp-en 1/2-es hó volt, és nem állt le az élet.
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 63
Hát én találkoztam a pályafutásom során olyan kamionsofőrrel, aki papucsban vezetett, még egy zárt cipő se volt nála, és miután keresztbe fordult, kiszállni se volt hajlandó.
Mivel a vezetéshez meg kellően balfasz volt, az arra járó hótoló sofőrjének kellett átülni a kamion volánjához, és elvezetni azt a legközelebbi parkolóig.
És ez nem vicc, hanem megtörtént.
Előzmény: Törölt nick (60)
DMA Creative Commons License 2007.12.16 0 0 59
Pénteken 45percig tartott átérni Pécsen, mert a sok okoska 5km/órával tépett a hó miatt. Persze minden lámpánál beragadt a sor. Ha bizonytalan hóban, maradjon már otthon. Tegye meg ezt a szívességet a többinek. Se menni se elindulni, de még megállni is alig tudtak...
Illetve hó sem volt az úton csak hókása.
Előzmény: Törölt nick (54)
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 58
...fagyas gatlot telepiteni.

No ezt a fasságot kifejthetnéd.
Előzmény: Frontera1 (56)
mac.m Creative Commons License 2007.12.16 0 0 57
Ez igaz, a forgalom simán megy néhány centis havon is mindenhol, a virsligumis tehetetlen, és gyakorlatlan vezetőkkel közlekedő kamionok kivételével.
Számtalanszor látni a már feketére tisztított, kevés hósárral fedett burkolatokon az emelkedőknél keresztbeálló balfácánokat, amelyek kellő lendülettel simán képesek lennének a haladásra.
Az ilyeneknek ott helyben köllene kiszabni tetemes bírságot, a közúti közlekedés akadályoztatása miatt.
Előzmény: Törölt nick (53)
Frontera1 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 56
Több dolgbol tevödik össze a kaosz.Hibasak az uttisztitok mert ugye mindig meglepi öket,hogy telen havazik es igy kesön kezdik a takaritasat az utaknak.Amikor rafagyott mar kesö van mamar lehetöseg olyan helyekre amelyek hosszu evek tapasztalata alapjan kritikusak fagyas gatlot telepiteni.
Regen kamion söför szakmailag egy rang volt a soförök között.Ma 100 teherautobol 50 nek nincs holanca es abbol 40 nem tudja felszerelni.A buszokrol ne is beszeljünk.Persze a nem hivatasosak között meg rosszabb a helyzet.Az 5-10 millios autok gazdainak mar nem jut teligumira holancra es ha veletlenül van neki a 95% nem tudja ,hogy kell hasznalni.
Előzmény: Törölt nick (53)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.12.16 0 0 55
Itt Göttingen, itt Göttingen. Vétel.
Vettük a vészjelzését. A mentőcsoportot elküldtük. Ismétlem - a mentő csoportot elküldtük.
Tartsanak ki pár napig, amíg a fiúk odaérnek.

Külső ismertetőjük - bőr térdnadrág, bőr nadrágtartóval, kalap, térdzokni.

Adás vége.
DMA Creative Commons License 2007.12.16 0 0 52
Viccet félretéve: szerintem a közlekedők (a buszvállalat is) legalább annyira felelősek a "kritikus" állapotért. Ugyan miért kell nyárigumival bóklászni ilyenkor? Ennyi hó még nem kell káoszt okozzon ám...
madmanic Creative Commons License 2007.12.16 0 0 51
:DD
Előzmény: DMA (50)
DMA Creative Commons License 2007.12.16 0 0 50
Szerintem magához vette a 2szaloncukrot és nekivágott a zegernyének. Otthon már se fűtés se net...
Előzmény: madmanic (49)
madmanic Creative Commons License 2007.12.16 0 0 49

Élsz még???

 

Hahóóóóóóóóóóó!!!!

Előzmény: Daikini (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!