Keresés

Részletes keresés

legallyfoxy Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1046
Drága lecke volt ez a kék Daewoo-s hölgynek, de tény hogy akárhányszor láttam sose várta meg h becsukódjon mögötte a kapu
Roan1 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1045
Sziasztok!

Kérem, hogy aki ismeri az 1-es autóbeállóban parkoló Daewoo tulajdonosát, az értesítse, hogy ma hajnalban feltörték az autóját. Hívtam a közös a képviselőt, ő azt mondta, hogy Vincze Ildikónak hívják, de elérhetőséget nem tudott adni, csengetésemre meg senki sem reagált.

Egyébként a sarkon lévő ház közös képviselője szólt ma délelőtt, amikor mentem el, hogy náluk hajnali fél három körül betörtek, s nézzem meg, nálunk volt-e hasonló eset. Megadta a telefonszámát is (70/607-1009, János), ugyanis vannak felvételei a tettesekről, így az autó tulajdonosa elérheti, ha szüksége lenne rá.

Röviden elbeszélgettem a másik ház közös képviselőjével, hasznos dolgokat mondott a biztonságról, meg hogy ők hogyan védekeznek a betörők ellen, de ezt inkább máskor (és talán más fórumon, bizonyos okok miatt).

üdv

R
A505 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1044
Tisztel Pócsi ÚR!

Ezúton is szeretném nyomatékosan kérni, hogy legyen szíves a lakásunkkal kapcsolatos elszámoló papírt, amin a rögzített óraállások vannak eljuttani hozzám.
Vagy e-mailben( amit már megadtam telefonon, SMS-ben) de itt mégegyszer:

szattila@hotmail.com

Vagy ha nem működik a levelező rendszere kérem dobja be a postaládába.

Köszönettel

3 hete várok rá, kértem, mert nagyon fontos lenne.

Nem hiszem hogy ez olyna nagy kérés lenne.


Szabó Attila/ Börcsök József

A 505
megyerizs Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1043
Esetleg megosztanád velünk?
Előzmény: exxe3 (1042)
exxe3 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1042

 

 

  

   Aki hivatalosabb infót szeretne,kérdezze meg

   az építtetőt, a közös képviselős dolgokkal kapcsolatban, ÉRDEMES!

 

  

 

  

megyerizs Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1041
Na mégegyszer, mert telefonon írtam a hsz-t és elég kusza lett:

Sziasztok!Mi már 1 hónapja nem fűtünk és mégis 22-23 fok van a lakásban.9880ft körüli volt a legtöbb fűtés ktg, vizet is 6m3 körül fogyasztunk. Én a rezsi ktgekkel abszolúlt meg vagyok elégedve. 52m2-es a lakás, alattunk, felettünk nem laknak, mellettük az egyik lakásban laknak, a másik üres.
A nyílászárók viszont nagyon rossz minőségűek.

Múlt héten a hátsó ajtót megpróbálták feltörni, de csak a zárat sikerült szétbarmolni, így se ki, se be nem lehetett menni.

Valamint szomorúan tapasztaltuk, hogy az egyik kedves lakótársunk a szőrszálakkal teli porzsákot a hátsó udvarra ürítette ki a kuka mellé, nem bele, mellé!

Ha megkérhetem legközelebb legyen szí­ves a kukába tegye, mert undorítóan nézett ki.

Valamint szeretném megkérni a Daewoo-s hölgyet, hogy ha nagyon nem siet várja már meg amíg a garázskapu lezáródik mögötte, mellyel megakadályozhatnánk a folyamatos autó- és tároló feltöréseket.
Gondolom Ő lenne a legjobban felháborodva, ha történne az autójával valami!

A kképviselő szerint 1,6 millió Ft tartozása van csak a lakóknak (csak az eladott lakásokra vonatkozóan), az eladatlan lakások után a maya fizet, akinek a tartozása 0,9m Ft körüli.

Szerintetek miből lennének befizetve a számlák?
És csak ez a kis "lázadozás", hogy majd befizetem, ha mutat számlát a kképviselő ,újabb kb. havi 75e Ft késedelmi pótlékkal növeli a befizetetlen összeget, ez pedig rosszabb esetben a közösktgbe lesz beépítve, jobb esetben csak a nemfizetők között lesz szétosztva, esetleg kikapcsolják a gázt...

A vasárnap esti riasztás oka, hogy a pizzafuti a riasztót nyomta meg a csengő helyett:(((

Mindenkinek további szép estét!


Előzmény: megyerizs (1037)
exxe3 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1040

 

  Elkértem az elmúlt év számláit a képviselő úrtól,azt

  mondta emailben elküldi.-mondta,ma már többen fordultak hozzá

  ilyen kéréssel..

 

  Megkérdeztem,mennyit fizetünk havonta a takarításért: 160.000+áfa!!!!!

 

  Szerintem ez nagyon sok!

 

   

exxe3 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1039

 

  Nem rágalmazásként írtam,de amit bedob egyenlegközlőként,

  az nem elfogadható!

  Azt fizettet ki,amit akar-

  Száz szónak is egy a vége: komoly problémák vannak a pénz kezelésével.

 

 

 

 

Roan1 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1038

Sziasztok!

 

Meglepődve olvastam néhány történetet. Ami a Közös Képvislő Urat illeti, bár csak kevés alkalommal hívtam, eddig (majdnem) mindent megoldott/megválaszolt. Az igaz, hogy néha többször is kellett telefonálni, de amikor nem boldogultam az egyenleggel, telefonban le tudtuk egyeztetni a részleteket.

 

A fűtéssel nem volt gondom, úgy, hogy egyik oldalról a lépcsőház határolja a lakásomat. A díj nem volt horribilis, más, újépítésű lakásban élő barátaimmal egyeztettem, nekik is hasonló összeg jött ki. Ugyanez a helyzet a vízzel, havonta csak pár ezer forintot fizetek 2-3 m3-ért.

 

Negatívumok:

 

Az előző gyűlésen nem tudtam ott lenni, akkor kiírtam a kitett papírra a témámat. Erre azóta sincs válasz: az értesítőn nincsen adószám. Márpedig így csak egy OTP-s számlára utalunk, ami lehet bárkié, adószám esetén legalább azt látjuk, hogy x cégnek megy az összeg.

 

Az analitika számomra sem túl érthető, mivel kiderült, januárban még decemberi költséget is fizettünk, ez pedig nem jött le elsőre a kimutatásból. Vagy a kimutatás legyen részletesebb, vagy legyen egyszer magyarázza el mindenkinek (akár valamilyen tájékoztató füzetben), hogy mi mit jelent, hogyan olvassa le, miko kell fizetni, mit fizetünk előre, mit utólag, stb.

 

Az már akkor látszott, hogy többször kell mindenre emlékeztetni a Közös Képviselő Urat, amkor a gyűlésen megszavaztuk a kerti grillt, ami végül ősszel lett meg...

 

Igen, a lámpák kiégnek, ezért telefonálni szoktam, ha kell 2-3-szor, de előbb-utóbb megjavulnak.

 

Támogatom, hogy egyrészt írjuk össze a problémákat, hogy miben kérjük a változást/javulást, illetve, most már én is nagyon kíváncsi lettem a pénzügyekre.

 

üdv

 

R

 

Előzmény: megyerizs (1037)
megyerizs Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1037
Sziasztok!Mi már 1 hónapja nem fűtünk és mégis 22-23 fok van a lakásban.9880ft körüli volt a legtöbb a fűtés ktgünk, vizet is 6m3 körül fogyasztunk. Én a rezsi ktgekkel abszolúlt meg vagyok elégedve. 52m2-es a lakás, alattunk, felettünk nem laknak, mellettünk az egyik lakásban laknak. A nyílászárók viszont nagyon rossz minőségűek. Múlt héten a hátsó ajtót megpróbálták feltörni, de csak a zárat sikerült szétbarmolni, így se ki, se be nem lehetett menni. Valamint szomorúan tapasztaltuk, hogy az egyik kedves lakótársunk a porzsákot a hátsó udvarra ürítette ki a kuka mellé. Ha megkérhetem legközelebb legyen szíves a kukába tegye! Hát röviden ennyi.
Előzmény: exxe3 (1036)
exxe3 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1036

 

  Sziasztok!

 

  Én sem írtam még a fórumon,de most itt az ideje..

 

  A lentiekkel teljesen egyetértek,a tapasztalataim a következők:

  Nyáron lesz egy éve,hogy itt lakom,egyedül,egy 30 nm-es

  lakásban.Már 3 hónapja itt laktam,mikor

  kértem,"szeretnék"kapni valami számlát,mert még nem fizettem vízdíjat,

  csak kköltséget.Kaptam is,néztem is nagyokat,a melegvíz díjam havi

  majd 10 ezer forintra jött ki.Na jó,ez még akkor belefért.De mikor megkaptam

  októberben a 40 ezer forintos fűtés díjat,az már nem.Szóltam a közösképviselő

  úrnak,nekem nem nullán állt az órám,szóval a birtokba adástól számolja legyen

  szíves..-nem tartotta irreálisnak,hogy egy 30 nm-es lakásban október végén,

  hogy lehet ennyi a fűtés díja?- erre még neki állt feljebb,hogy hát rossz a

  számítógépes rendszere,azért küldött ennyiről- nem kértem,hogy vezekeljen,

  de egy elnézést elvártam volna.

 

  1.sztori: kértem,küldjön részletes kimutatást az egyenlegközlőn-mit

  hogy osztott,szorzott-mert az hogy oda ír egy összeget csak úgy,

  ez nem elfogadható-nekem nem-már ha lehet egyenlegközlőnek nevezni azt amit

  bedob-

  erre a válasza: mit képzelek én,tudom mennyibe kerül a nyomtatóba a patron,

  nem fog oldalakat nyomtatgatni a kedvemért.Nem is kaptam.

 

  2.sztori: szóltam,a melegvíz díjat nem vagyok hajlandó kifizetni,ameddig

  nem bizonyítja miért ennyi-nem tudom mi lenne,ha lakna velem valaki,

  20 ezer lenne a vízdíjam?-3-4 m3-t fogyasztok havonta.

  erre a válasza: mert én biztos pancsolok,azért ennyi.

  Vagyis:kussoljak,és fizessek!

 

  Egész télen szétfagytam a lakásban,olyan hideg volt,langyos vízben fürödtem,

  volt hogy átmentem aludni ismerőshöz,mert lakhatatlanul!!!!! hideg volt nálam,

  ez abszurd!Máshol portaszolgálat,stb extrák,-nálunk még fűtés meg melegvíz

  sem..,.Borzasztóan soknak tartom amit kiszámláz,azért vettem újépítésű lakást,

  mert kevés lesz a rezsi,ehhez képest, horribilis.

 

  Szerintem tarthatatlan ez a helyzet,nekem van elmaradásom a ház felé,

  de ameddig nem látok mást,csak egy összeget bedobva-hogy fizesd be

  b..meg,addig annyit fizetek,amennyit reálisnak látok-beszéltem az

  építtetővel,mert a közösképviselővel felesleges- sza..ik bele az egészbe.

 

  Én is fiatal lány vagyok,lakáshitellel,nem fér bele,hogy lehúzzanak..

 

  Ui: 30 nm,egyedül vagyok,és a rezsim télen havi 25 ezer volt-

  a fűtés csak este ment,mivel alig vagyok otthon,1x fürdök naponta :o

  ezt ugye senki nem gondolja,hogy normális?ja,mosni is szoktam,

  meg mosogatni,meg ilyen extra dolgok..

 

 

 

 

 

 

 

Manolya7 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1035
Szerintem is sokan el lehetnek maradva! De nem a saját hibájukból, nekem személy szerint 3hónapig kellett könyörögnöm hogy megkapjam a nyamvadt számlát, és persze nem volt kevés és nem áll, állt módomban egyszerre kifizetni.
Én mikor összefutok vele nyalja a seggem, szerintem mindenkivel ezt csinálhatja, mert tudja hogy szarban van, próbálja menteni a menthetőt!
Én utálom hogy a lámpák folyamatosan nem égnek! Utálom hogy pont ott nem mozgásérzékelősök ahol kellene, pl bejárat! A betörések, hogy a biciklikről a garázsban tűnnek el a kerekek (sajnálom a tulaját) de vicc, hogy semmit nem tesz emiatt!
Előzmény: Katica_bogár (1034)
Katica_bogár Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1034
Velem márc. közepén beszélt a közös képviselő, akkor is a 1,5 milliós tartozást mondta többek közt, illetve azt, hogy több lakó tartozása eléri a 200 ezer Ft-t és tervezi, hogy emiatt ügyvédhez fordul. Meglátásom szerint egy lakógyűlést megérne az, hogy tájékoztasson minket az állapotokról, beszámoljon a saját elvégzett munkájáról, ami reméljük nem merül ki abban, hogy kioktat, amiért nem engedem be a lakásba este 9kor...
Előzmény: Z10 (1033)
Z10 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1033
Sziasztok!

Én is rávettem magam, hogy írok, eddig csak olvastam, de most idejének láttam, hogy én is írjak.

Csak támogatni tudom az előttem lévő szomszédot. Egyetértek a leírtakkal.

Még januárban telefonon én is kértem a 2009. évra vonatkozó befizetett számlamásolatokat Képviselő úrtól, ugyanis kiváncsiságból látni szerettem volna a befizetett számlákat - már csak azért, mert amit napjainkban lehet hallani a közös képviselőkről - gondoltam kérek pár másolatot, hogy minden be van-e fizetve.

Nos ezen a héten, konkrétan pénteken ürítettem a postaládámat és megjöttek a várva várt másolatok - január óta várom őket.

A HÁZ kifizetetlen számlái a következők:

- Vízdíj 2009. 12. 31-ei dátummal 79.391,- HUF (2009. 10. 01-ei követelés)
- ELMŰ 2010. 01. 25-ei fizetési határidővel 16.214,- HUF (2009. 12. 02. - 2010. 01. 01-i követelés)
- ELMŰ 2010. 01. 25-ei fizetési határidővel 9.402,- HUF (2009. 12. 02. - 2010. 01. 01-i követelés)
- Gáz 2009. 12. 01-ei fizetési határidővel 529.818,- HUF (2009. 11. 19-én kelt számla)
- Allianz biztosítás 2010. 02. 01-ei fizetési határidővel 51.942,- HUF (20010. 01. 01. - 2010. 02. 01-e közötti időszakra)
- Vízdíj 2010. 02. 15-ei fizetési határidővel 206.540,- HUF

Kiegyenlítetlen tételek összesen: 893.307,- HUF

Ez véleményem szerint igen sok. És hát arról nem is beszélve, hogy ezek 2009. évre vonatkoznak.

Ahhoz, hogy ennyi tartozás felhalmozódjon, ahhoz legalább 8-9 tulajdonosnak legalább 5-6 hónapja nem kellene fizetnie semmit. Amit én kizártnak tartok, bár lehet, hogy így van.
Mégegyszer mondom, hogy ebben az összegben a 2010-es gáz számla nincs is benn, amit képviselő úr elmondása szerint - bár papírokkal nem támasztotta alá - azóta kb 900.000,- HUF-ra rúg már, hangsúlyozom csak a gáz számla.

Kérdem Én, valóban ennyien nem fizetnek a házban vagy valóban nincsenek rendben a ház pénzügyei.

Döntse el Mindneki saját maga.

De ezzel a Képviselő Úr van megbízva, hogy rendezze, hisz ezért van alkalmazva. Ha nem tudja ellátni, hát én is csak az előző szomszéd véleményéhez csatlakozva....menjen. Nem fog hiányozni.

Üdv
96894 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 1032
Tárgy: Közös Képviselő SORON KÍVÜLI LEVÁLTÁSA!!!

Kedves Szomszédok!

Engedjétek meg, hogy egy kicsit kikelve magamból írjam le véleményemet a házzal kapcsolatos történéseket. Megannyi hozzászólás érkezett a Forumra a kisebb apró problémáktól a legnagyobb bajokig. De igazából senki nem csinál semmit.

Akinek pedig kötelessége lenne minden ügyért tenni – legyen az bármi is – az a Közös Képviselő.

Néhány pontba megpróbálom összeszedni, mik is azok a számomra elengedhetetlen dolgok, amiket meg kellene oldani a társasházunkban:
1. Több szomszédom is kérte már Képviselő Urunktól, hogy ugyan tegye már ki a fali újságra, hogy mégis mennyi pénzért teszi ezt a sok mindent a házért, továbbá pontosan mi tartozik a közös költségbe, mennyiért takarít a kedves hölgy, akinél én személy szerint még seprűt nem láttam, csak azt, hogy felvizezi egyszer-egyszer a folyót és a lépcsőházat, stb?
Természetesen udvariasan válaszolt, igen, amint ideje lesz kiteszi. Azóta se….ez 2009. augusztusában volt.

2. Számtalan hozzászólás érkezett a fórumra, hogy a kazán megint rossz, nincs fűtés, nincs melegvíz, stb…és mindez rendszeresen
Képviselő Urunk minden egyes alkalommal megmagyarázza, hogy hát sajnos naponta kell szerelőt hívnia, mert rossz a kazán elektronikája, mechanikája, hol ez, máskor meg hol az.
Kérdem Én, milyen szerelő az, aki egy héten akár 4-5X is szerel valamit és még sem jó?
Ilyen szerelőt kell hívni? Miért nem keres a Közös Képviselő Úr megfelelő szakértelemmel rendelkező kazánszerelőt? Valószínű, mert a haverja a szerelő és így egyikkőjüknek sem éri meg más szakértőhöz fordulni…ez nem vádaskodás, csak találgatás, még mielőtt bárkit is megsértenék.

3. Megannyi hozzászólást és szomszédok panaszkodását hallottam személyesen és láttam a neten, hogy télen nem fűtenek úgy, ahogy kellenének a radiátorok. A válasz egyszerű, mert Közös Képviselő Úr a csövekben folyó víz hőmérsékletét nem emeli fel. Hogy érthető legyen, azt a vizet, ami a csapból folyik és ami radiátorokban folyik, azt 50 C foknál nem nagyon tekerte feljebb. Ezt azt jelenti, hogy kicsit langyosabb víznél melegebb nem is fog folyni se a csapból, a radiátorokkal pedig kb. 20 C nál melegebbet a szobákban nem lehet csinálni.
Kérdésemre, hogy miért nem lehet feltekerni a víz hőmérsékletét…a válasz: hát akkor nagyon sok lenne a gázszámla. Ez érthető, de ha mindenki kifizeti a saját fogyasztását, akkor neki nem tök mindegy…Arról nem is beszélve, hogy ez gondolom legjobban a szélső lakásokat érinti, ahol nincs szomszéd, aki egyik vagy másik oldalról hozzásegítsen a lakás melegen tartásához, ez is közös gond, nem pedig egyéni probléma, hisz együtt lakunk….. ezzel kapcsolatos számlafizetésre még későbbiekben visszatérek.

4. A „B” lépcsőházban a liftnél és az ’A’ lépcsőház szintén a liftjénél is már (ami talán már egyszer javítva lett, de ismét beázik, ha jól láttam) tavaly október óta beázik a fal – belső udvar felőli része miatt - , ugyanis egy szóbeszéd arról szól, hogy a belső udvar járdáját valami oknál fogva javítani kellett, csakhogy hogy a javításnál elfelejtettek a szakemberek szigetelő anyagot használni.
Kérdésem, mi az oka, hogy Képviselő Úr nem csinál semmit, hogy megszüntesse a beázást?...Erre még válasz sincs.

5. Számomra eléggé zavaró tényező az is, hogy a lépcsőházban, a lifteknél, a bejárati ajtónál, a folyosókon kb 2-3 hetente az izzók kiégnek. Amit persze a lakóknak kell cserélni, hogy ne sötétbe kelljen hazajönniük – mert telefonon szólni, hogy már megint nem égnek a lámpák és mire kijön a Képviselő úr – és ne kelljen botorkálni a sötét lépcsőházban, folyosókon az amúgy is veszélyes környéken és a már veszélyes társasházban is.
Miért nem járj körbe a házat hetente kéthetente, hogy az apróbb javításokat észlelve megjavítsa és kicserélje őket?

6. Az előző ponthoz visszatérve – az első és utolsó lakógyűlésen több lakó érdeklődésére, mely szerint miért nem működnek a mozgásérzékelős izzók…Képviselő Urunk megmagyarázta, hogy a mozgásérzékelős izzók és szerkezetek (2 hónap után) azért nem működik, mert megjavítani nem lehetőket, és a garancia sem jó rá, mert már ilyeneket már nem gyártanak és ezért cserélni nem lehet őket, tehát így jártunk…
Közlöm, hogy minden egyes garanciára érvényes, hogy ha egy szerkezetet javítani nem lehet és ugyanolyanra kicserélni nem lehet, akkor egy ugyan olyan minőségű és árfekvésű készüléket rendelkezésre kell bocsátania vevő részére…….érdekes, hogy miután közöltem ezt a Képviselő úrral…..igaz, hogy csak 2 hónap múlva , de 2 hónap múlva minden mozgásérzékelő működött.

7. Társasház számlái. Közvetlen szomszédok többszöri beszélgetését kövatően többszöri kértük tisztelt Képviselő Urat, hogy szíveskedjen bedobni a postaládáinkba a társasház 2009. 12. 31-ig terjedő valamennyi befizetett számla másolatát - mivel, hogy nincs még Számvizsgáló bizáttsága a háznak, csak kíváncsiságból ellenőrizni akartuk, hogy vajon fizeti-e a számlákat. Sajnos telefonban elszólta magát, hogy hááát izééééé......azért van a társasháznak 1-1,5 milló forintos tartozása, de a számlákból ez kiderül, és még ……magyarázott pár kusza dolgot, amit szerintem ő sem értett, vagy legalábbis számunkra vakerászásnak tűnt. Ismétlem, hogy 2009. évről van szó. Hát ezen nem kicsit elcsodálkoztam, így azt válaszoltam, hogy rendben, viszont akkor mi addig nem fizetekünk semmilyen számlát, míg nem le igazolja, hogy miből is keletkezett ez a tartozás. Válasz: természetesen, majd a jövő héten, most értekezleten van, de majd ha erre jár bedobja. Azóta se..ez januárban volt.

Felhívom mindenki szíves figyelmét, hogy a saját érdekében, még mielőtt lelépne Képviselő Urunk a pénzel, vagy ki tudja, hogy mire nem költötte, gondolja át, hogy ezek után fizeti-e a társasház számláit.

Már csak azért is, mert ha teszem azt nekem kellene fizetnem a számlákat és épp egy-egy lakó tartozása miatt nem tudnám kiegyenlíteni a tartozást, hát én biztos, hogy minden este ott kopogtatnék az ajtaján, hogy mikor szíveskedik befizetni.
Közös Kéviselő Urunk nem így tesz, hidegen hagyja, hogy fizetek-e vagy nem. Ezek szerint nem is hiányzik neki a január óta nem fizetett tartozásunk, ami az enyém kb 50-60.000,- Ft. Én ebből azt a következtetést vonom le, hogy valami nagyon nincs rendben a számlákat illetően.

8. Garázskapu állandóan nyitva. A minap én is úgy jártam, hogy kiakadt a garázskapu és se le, se fel nem ment. Pontosabban felment és ott maradt. Hívtam is Képviselő Urat, de hát….természetesen órákig nem lehetett elérni. Majd órákkal később felvette, és mindent elkövetett, hogy mit mozgassak meg, mit nyomjak meg, mit ráncigáljak meg, csak hogy nehogy ki kelljen jönni. Kérdem Én, ez egy Képviselő? Most arról nem ejtek szót, hogy minden autó tulajdonos lehetne egy kicsit odafigyelőbb a kihajtásnál, míg a kapu lezáródik.

9. Arról nem is beszélve – szomszédokat hallván – , hogy egyes fiatalabb lányokat, akik a segítségét kérik, simán lerázza a telefonban ilyen-olyan indokokra hivatkozva, hogy nem ér rá ilyennel foglalkozni, meg különben sem lehetséges aza dolog amit kér. Ez megfelelő hozzáállás? Ezt csak azért tudom, mert engem kért meg a szomszédom, hogy próbáljak meg én beszélni vele a radiátorok nem megfelelő működése miatt és az ablakok nem megfelelő zárása miatt. Hát én szóltam Neki és szerintetek mi történt?, másnap este meg is jelent. Kicsit határozottabb fellépéssel szemben már nem mer Képviselő úr vakerászni. Tehát egyedül lakó lányok….csak keményen…..

10. Biztonság! Első és legfontosabb. Talán ezzel kellett volna kezdenem. Kb egy éve lakom ebben a társasházban, de a sorozatos betörések, lopások, autó feltörések mindennaposak. Kérdem én, miért nem csinál Tisztelt Képviselő Úr semmit? Az a minimum, hogy összehív egy rendkívüli lakógyűlést, ahol felvázolja a lehetséges kiépíthető biztonsági szerkezetek kiépítését, és a lakók szavaznak…ha kell, adnak hozzá plusz lóvét, nem? De nem, Képviselő Urunk, malmozik otthon, végül is nem ő lakik itt, nem az ő dolgait lopják el, nem az ő tárolóját törik fel, nem az ő autójában tesznek kárt…..és még folytathatnám.
A fórumon számtalan hozzászólás érkezik naponta a kamerák, mágneskártyák, 24 órás biztonsági szolgálati megfigyelés. stb… miatt és a kérdés….mikor lesz már valami. Közös Képviselő Urunk csak hallgat. Kérdem én miért is? Csak ígérget, hogy már beszerezte már az árajánlatokat, de hogy látta-e azokat valaki….arról senki sem tud. Nálam ez már az utolsó cseppen is túl tesz. Ez nálam már mostanra nem fér bele. Hogy ennyire ne érdekelje a ház sorsa, ez elfogadhatatlan. De a pénzt, azt felveszi. Kérdem én: mire fel? Már réges-rég ki kellett volna építeni egy biztonsági rendszert. Nem hogy beszélni és vitatkozni azon, hogy mi is legye…… bár csak lenne már valami.

A fentiek alapján ez számomra azt jelenti, hogy az égadta világon semmit sem csinál. Legalábbis számomra egyenlő a nullával. Bár lehet, hogy számotokra nem, és talán nem is értetek egyet a fentiekkel, és némely esetben meg is tudtok cáfolni, de számomra a fentiek alapján nem sok mindent tesz a házért a Képviselő Úr.
Annyira örülnék, ha valaki meg tudna cáfolni a fentiekben, leglább tudnám, hogy én gondolom rosszul a dolgokat, vagy csak túlságosan elfogult vagyok némely esetben és Képviselő Urunk személyét illetően.

Nálam ez a 10 apró kis pont jelenti azt, hogy keresni kellene valaki olyan embert, aki valóban tesz is a munkájáért valamit, nem csak a havi illetményét veszi fel. Valószínű, hogy Közgyűlést is azért nem hív össze, mert hátha feltennének neki pár kellemetlen kérdést, amire valószínű, hogy nem tudna érdemi választ adni.

Örülnék, ha ti is leírnátok a véleményeteket, akár a cáfolatokat is a fentiekkel kapcsolatban, hogy én látom rosszul és minden rendben van, csak én vagyok nagyon kukacos.

Most már itt az ideje, hogy tegyünk is valamit, ne csak pöcsöljünk….
- akár egy jól megfogalmazott levélben minden lakónak bedobni a postaládájában egy ilyen hasonló témájú levelet
- össze hívni egy lakógyűlést Képviselő nélkül, ahol összeírjuk a problémákat, amit eljutatunk a tisztelt Képviselő úrhoz, hogy van egy pár napja, hogy elkezdjen dolgozni
- Számvizsgáló bizottságot választani vagy Intéző bizottságot – akik ellenőrzik a Képviselőt
- megkérdezni mindenkit a fentiekről levélben vagy csak kiírni a faliújságra, hogy nézze meg mindenki a forumot és ott szóljon hozzá

Mit szóltok?

Üdv:
Egy rettentően dühös lakó
A/203 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 1031
Sziasztok!

Szerintetek kikapcsolták a fűtést a mai nappal, vagy csak megint a kazán rossz, mert nálunk hidegek a radiátorok?
Manolya7 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 1030
Sziasztok!
Engem csak egy két dolog szokott idegesíteni, például a szomszédom olyan hangosan szokta becsukni a bejárati ajtaját hogy én majdnem leesek a székről, valamint a folyosón hangosak (mondjuk erről a bejárati ajtók hézagai tehetnek) valamint felettem sztem. naponta átrendezik a lakást:D
Roan1 Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1029

Szia!

 

Én néha csecsemősírást hallok esténként, de azt is halkan, bulizaj még nem volt.

 

Mindenkihez: Ti is megkaptátok a garanciális bejelentőt? Összeírtam a problémákat, pár repedés, illetve az ablak nem zár tökéletesen. Másnak volt valami komolyabb?

 

üdv

 

R

Előzmény: Katica_bogár (1028)
Katica_bogár Creative Commons License 2010.04.01 0 0 1028
Sziasztok!

Van esetleg más is, aki nem tud aludni a szomszédok bulijai miatt? Kezd idegesíteni...

K
Éva0313 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 1027
A garanciális bejelentőlapon tévesen lett feltüntetve a Maya Holdings faxszáma, a jó faxszám: 269-7889. Kérek mindenkit, hogy erre a számra küldjék a bejelentőket.
Köszönettel:
Balázs Éva
+36.70.938-4671
Fax: 269-7889
Éva0313 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1026
Kedves Mindenki!

Ezúton is szeretném jelezni, hogy a mai nap folyamán mindenki postaládájába bedobok egy garanciális bejelentőlapot.
Április folyamán szeretnénk megkezdeni a garanciális bejárásokat, ezért kérek mindenkit, hogy április 1-ig a kitöltött garanciális lapokat a Maya Holding feliratú postaládába dobjátok be.

Előre is köszönöm!

Maya Holdings - Balázs Éva
Roan1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1025

A kameráról még továbbra sem vagyok meggyőződve, hogy elriasztja a tolvajokat/betörőket, mivel belül van. Ha valaki már felfeszíti az ajtót, vagy besétál a nyitva hagyott garázskapun, valószínűtlen, hogy a kamera miatt visszafordul.

 

Sajnos csak egyetlen hatástanulmányt találtam a neten, az is külföldi, ott az adatok alapján a kamerák fele esetben csökkentik a bűnözési rátát, az esetek másik felében hatástalanok, vagy akár még növelik is a bűnelkövetések számát.

 

A kihelyezésen is sok múlik, érdemesebb szakemberekkel telepíteni. Szvsz jobb lenne valami biztosabb és preventív jellegű megoldás: pl. a már említett kártyás mechanizmus. Persze ha a többség a kamerára szavaz, akkor kamera lesz.

 

Ha már költünk, költsük el jól, mert az a legdrágább, ha olyanra ruházunk be, ami nem, vagy nem jól működik. 

Előzmény: Lakó_001 (1024)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1024
Kamera rendszert mindenféleképp ki kell építeni, egy kamera figyelje a gyalogos bejáratot, egy az autós felhajtót, plusz a garázs területére is kellene még 1-2 kamera, hogy ha bejut valaki, látszódjon, ahogy "dolgozik". Biztos, hogy pénzbe kerül, de a bringák is pénzbe kerültek, amit már elloptak, ha tovább húzzuk az időt, azzal csak magunkkal tolunk ki.

Ha valaki ért hozzá, bizonyára nem akkora ördöngősség kiépíteni egy ilyen rendszert.

http://www.riasztobolt.hu/products/webaruhaz/2406/CCTV---VIDEOS-ESZKOZOK-Digitalis-keprogzites-Asztali-onallo-rogzitok--8-csatornas/?IMRSID=2eknqv6s764t0f0p4lkjesd1g4
Manolya7 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1023
Én tegnap reggel is 6körül jöttem haza, a bejárai ajtó nyitva volt résnyire! Szerintem már feltörték annyira hogy lehet bezár ha becsukjuk de kiakasztani már könnyebb mint eddig! Valamit nagyon gyorsan ki kellene találni, nekem nincs autóm se semmim, de magamat is féltem!
Előzmény: Blakó (1022)
Blakó Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1022

Hali!

 

Én úgy értettem a kártyás hozzáférést, hogy akinek csak kocsija áll itt az nem mehetne fel a lépcsőházakba. Természetesen akinek nincs garázsbeállója az is lemehetne a garázsba és bárhova hiszen itt lakik.... Viszont ha valaki idegen bejut a házba már nem tud szabadon mozogni és ha még be is jut ki már nem fog menni egyhamar..... Költség hatékony is szerintem, mert további havi díja sincs (mint egy portásnak) és kiépíteni sem drágább mint a kamerákat!!!

 

Egy hátránya van, ha jön bárkihez vendég, pizzás le kell menni érte, de szerintem ennyi kis kellemetlenséget megér - a vélt vagy valós - biztonság!!!

 

De tőlem kamera és bármilyen biztonsági berendezés lehet csak legyen haszna, mert sajna nem hagyják abba a lopást addig amíg van mit vinni.

megyerizs Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1021
Nincsen 109 különböző kód. Ha jól emlékszem 6-8 db van, így kombinatorikázhat aki be akar jönni!
Az nem jó, ha akinek nincs autója nem mehet le a garázsba, mert akkor a szemetet hogy viszi le, illetve ha hátra akar menni.
Nincs vajon a hátsó ajtó megbuherálva? Lehet, hogy ott jönnek be, valamint ott a kerítés is igen gyenge.
Amióta a motor lopás meg lett akadályozva azóta törik az autókat. Remélem nem valami kicsinyes bosszú!

A sztori csak annyi, hogy délelőtt a párom indult boltba és igencsak erőlködött már az utcán (még a ház előtt) a tettes a lelakatolt motort tolni, így kérdezősködött a motor eredete felől, majd kihívták a rendőrséget.
Mint kiderült megrendelésre történt és aznap reggel szabadult a tolvaj.

Előzmény: Blakó (1019)
sirpg Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1020
Sziasztok,

Sajnos nekem is van lenn kocsim, és igaz még nem törték fel, de ami késik ....
mondjuk a bringámat már elvitték... :(((

nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de nekem kezd elegem lenni, tegyünk már ellene valamit!!!!!!!!!!
az nem megoldás, hogy hagyjuk nyitva az kocsiajtót...
ez után mi lesz, hagyjuk nyitva a lakásajtót??????


megoldás kell sürgősen...
mikor lesz már a közgyülés... ott lehetne lépni közösen a betörők ellen..

........................................
Előzmény: Blakó (1019)
Blakó Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1019

Sziasztok!

 

Az én kapukódom csak 4 számjegyű!!!! Gondolom mindenkié........

Tehát ha van 109 lakás és mindenkié más és más akkor van 109/9999 variácó, azaz ha kisérletezik vele valaki és csak másodpercenként 1 kódot próbál kevesebb mint másfél perc alatt talál egy belépő kódot.......

 

Lehet van nekik már egy saját belépő szám kódjuk???? Itt meg mindenki a másikra mutogat!!!!

 

Mi lenne ha kártyás belépő rendszer lenne,mint az iroda házakban és mindenki csak oda mehetne be ahova jogosult....... Akinek kocsija van itt az még a lépcsőházba se, ha meg bejut a garázsba a tolvaj onnan nem tud tovább menni mert nincs kártyája!!!!

 

Csak egy ötlet volt!

Ja és tudom bizar, de a kocsik ajtaját nyitva kéne hagyni akkor nem törik be az ablakát a kis genyák... Elvinni úgy sem akarja (ha meg elakarja megint csak betöri az ablakot) de viszont csak átkutatja, megnézni hagytál e benne valmit látja ures és tovább megy. Valószínű az autos magnókat akarják kivenni.... akinek gyári van annak szerencséje van, mert azzal nem tud mit kezdeni.

 

Csepke_008 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1018

Sziasztok,

 

Most szerda éjjel ismét feltörtek két autót, többek közöttt az enyémet is. Mind2 autónál betörték az anyós ülés oldali üveget és kipakolták a kesztyűtartót. Rendőrség kijött persze azt mondták, úgysem lesz meg az elkövető. Ma reggel ismét valaki járt az autómban, mert a kesztyűtartóm nyitva volt. Szerencsáre ablakot most nem tört, mivel nincs ablak. A probléma az, hogy egy hét alatt 4 autót törtek fel, abból pl az enyémet kétszer is piszkálták. Gondolom simán bejönnek a bejárati ajtón, vagy a garázsajtón. De valamit itt tenni kellene, mert ez nem normális. Hívtam a közös képviselőt, hogy találjon ki valamit, mert ezek szerint rendszeren "dolgoznak" éjjel a garázsban. És egy idő után elindulnak a lakások fele is. Bosszantó, mivel az ember azért fizet ki pént a beállóért, hogy biztonságba legyen az autó, erre sorra törik fel.

Előzmény: Manolya7 (1017)
Manolya7 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1017
És nem derült ki hogy hogy jöttek be? Mert mondom azon az estén nyitva volt a kiskapu. És pont jöttetek haza vagy hogy akadályoztátok meg?
Előzmény: megyerizs (1016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!