Keresés

Részletes keresés

Lakó_001 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 1024
Kamera rendszert mindenféleképp ki kell építeni, egy kamera figyelje a gyalogos bejáratot, egy az autós felhajtót, plusz a garázs területére is kellene még 1-2 kamera, hogy ha bejut valaki, látszódjon, ahogy "dolgozik". Biztos, hogy pénzbe kerül, de a bringák is pénzbe kerültek, amit már elloptak, ha tovább húzzuk az időt, azzal csak magunkkal tolunk ki.

Ha valaki ért hozzá, bizonyára nem akkora ördöngősség kiépíteni egy ilyen rendszert.

http://www.riasztobolt.hu/products/webaruhaz/2406/CCTV---VIDEOS-ESZKOZOK-Digitalis-keprogzites-Asztali-onallo-rogzitok--8-csatornas/?IMRSID=2eknqv6s764t0f0p4lkjesd1g4
Manolya7 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1023
Én tegnap reggel is 6körül jöttem haza, a bejárai ajtó nyitva volt résnyire! Szerintem már feltörték annyira hogy lehet bezár ha becsukjuk de kiakasztani már könnyebb mint eddig! Valamit nagyon gyorsan ki kellene találni, nekem nincs autóm se semmim, de magamat is féltem!
Előzmény: Blakó (1022)
Blakó Creative Commons License 2010.03.06 0 0 1022

Hali!

 

Én úgy értettem a kártyás hozzáférést, hogy akinek csak kocsija áll itt az nem mehetne fel a lépcsőházakba. Természetesen akinek nincs garázsbeállója az is lemehetne a garázsba és bárhova hiszen itt lakik.... Viszont ha valaki idegen bejut a házba már nem tud szabadon mozogni és ha még be is jut ki már nem fog menni egyhamar..... Költség hatékony is szerintem, mert további havi díja sincs (mint egy portásnak) és kiépíteni sem drágább mint a kamerákat!!!

 

Egy hátránya van, ha jön bárkihez vendég, pizzás le kell menni érte, de szerintem ennyi kis kellemetlenséget megér - a vélt vagy valós - biztonság!!!

 

De tőlem kamera és bármilyen biztonsági berendezés lehet csak legyen haszna, mert sajna nem hagyják abba a lopást addig amíg van mit vinni.

megyerizs Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1021
Nincsen 109 különböző kód. Ha jól emlékszem 6-8 db van, így kombinatorikázhat aki be akar jönni!
Az nem jó, ha akinek nincs autója nem mehet le a garázsba, mert akkor a szemetet hogy viszi le, illetve ha hátra akar menni.
Nincs vajon a hátsó ajtó megbuherálva? Lehet, hogy ott jönnek be, valamint ott a kerítés is igen gyenge.
Amióta a motor lopás meg lett akadályozva azóta törik az autókat. Remélem nem valami kicsinyes bosszú!

A sztori csak annyi, hogy délelőtt a párom indult boltba és igencsak erőlködött már az utcán (még a ház előtt) a tettes a lelakatolt motort tolni, így kérdezősködött a motor eredete felől, majd kihívták a rendőrséget.
Mint kiderült megrendelésre történt és aznap reggel szabadult a tolvaj.

Előzmény: Blakó (1019)
sirpg Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1020
Sziasztok,

Sajnos nekem is van lenn kocsim, és igaz még nem törték fel, de ami késik ....
mondjuk a bringámat már elvitték... :(((

nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de nekem kezd elegem lenni, tegyünk már ellene valamit!!!!!!!!!!
az nem megoldás, hogy hagyjuk nyitva az kocsiajtót...
ez után mi lesz, hagyjuk nyitva a lakásajtót??????


megoldás kell sürgősen...
mikor lesz már a közgyülés... ott lehetne lépni közösen a betörők ellen..

........................................
Előzmény: Blakó (1019)
Blakó Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1019

Sziasztok!

 

Az én kapukódom csak 4 számjegyű!!!! Gondolom mindenkié........

Tehát ha van 109 lakás és mindenkié más és más akkor van 109/9999 variácó, azaz ha kisérletezik vele valaki és csak másodpercenként 1 kódot próbál kevesebb mint másfél perc alatt talál egy belépő kódot.......

 

Lehet van nekik már egy saját belépő szám kódjuk???? Itt meg mindenki a másikra mutogat!!!!

 

Mi lenne ha kártyás belépő rendszer lenne,mint az iroda házakban és mindenki csak oda mehetne be ahova jogosult....... Akinek kocsija van itt az még a lépcsőházba se, ha meg bejut a garázsba a tolvaj onnan nem tud tovább menni mert nincs kártyája!!!!

 

Csak egy ötlet volt!

Ja és tudom bizar, de a kocsik ajtaját nyitva kéne hagyni akkor nem törik be az ablakát a kis genyák... Elvinni úgy sem akarja (ha meg elakarja megint csak betöri az ablakot) de viszont csak átkutatja, megnézni hagytál e benne valmit látja ures és tovább megy. Valószínű az autos magnókat akarják kivenni.... akinek gyári van annak szerencséje van, mert azzal nem tud mit kezdeni.

 

Csepke_008 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1018

Sziasztok,

 

Most szerda éjjel ismét feltörtek két autót, többek közöttt az enyémet is. Mind2 autónál betörték az anyós ülés oldali üveget és kipakolták a kesztyűtartót. Rendőrség kijött persze azt mondták, úgysem lesz meg az elkövető. Ma reggel ismét valaki járt az autómban, mert a kesztyűtartóm nyitva volt. Szerencsáre ablakot most nem tört, mivel nincs ablak. A probléma az, hogy egy hét alatt 4 autót törtek fel, abból pl az enyémet kétszer is piszkálták. Gondolom simán bejönnek a bejárati ajtón, vagy a garázsajtón. De valamit itt tenni kellene, mert ez nem normális. Hívtam a közös képviselőt, hogy találjon ki valamit, mert ezek szerint rendszeren "dolgoznak" éjjel a garázsban. És egy idő után elindulnak a lakások fele is. Bosszantó, mivel az ember azért fizet ki pént a beállóért, hogy biztonságba legyen az autó, erre sorra törik fel.

Előzmény: Manolya7 (1017)
Manolya7 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 1017
És nem derült ki hogy hogy jöttek be? Mert mondom azon az estén nyitva volt a kiskapu. És pont jöttetek haza vagy hogy akadályoztátok meg?
Előzmény: megyerizs (1016)
megyerizs Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1016
A motor ellopását a párom meg a feltört autó tulaja akadályozta meg.
Az autóból nem tünt el semmi, ez a legérdekesebb, mert még apró is volt benne.
Nem is értjük, hogy most ez mi volt.
Előzmény: Manolya7 (1014)
Roan1 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1015

Szerencse, sokkal rosszabbul is végződhetett volna.

 

Igen, azt észrevettem, hogy csak páran olvassák a fórumot, de a hogy a bent parkoló 10-15 autós közül eddig csak egyet láttam, aki megvárta a kapu csukódását, az is biztos. Ehhez pedig nem kellene fórumozni, csak egy kicsit gondolkodni, vagy legalább türelmesnek lenni:)

 

Én is sokszor jövök haza estefelé, de akkor minden csendes. Egyetlen kivétel: szombat délután a lépcsőn keresztben feküdt egy ittas és megfáradt fiatal, akit felráztam, de mielőtt kikísértem volna, kiderült, hogy itt lakik...

Előzmény: Lakó_001 (1011)
Manolya7 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 1014
Vittek is el valamit? Ki akadályozta meg a motor ellopását? Többen voltak?
Előzmény: megyerizs (1013)
megyerizs Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1013
Aki a beállót bérli, annak törték fel az autóját!
Előzmény: Lakó_001 (1011)
Manolya7 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1012
Én elég sokszor járok haza hajnalban. Kezdek félni, már a garázsban is!
Előzmény: Lakó_001 (1011)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 1011
Épp azért lenne fontos a kamera, hogy lássuk, hogy ki engedi be az illetékteleneket. Gyanítom, hogy nem az, aki olvassa a fórumot, aki itt lakik, és érdekli is a ház, hanem az, aki csak beállót bérel, vagy albérletes, stb, stb..
A mi kocsinkról egy dísztárcsát vittek el.
Előzmény: Roan1 (1010)
Roan1 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 1010

Már megint feszgetés/autófeltörés? Azt észrevettem, hogy furán csukódik az ajtó, de azt hittem, a régi feszgetés+a hideg hatása.

 

A garázsajtó záródását már (én is) nyolcvanszor leírtam, így ismételten kérek minden autótulajdonost, hogy várja meg, míg lecsukódik a garázskapu. Elvétve látok csak ilyet...

 

Szvsz addig teljesen felsleges bármilyen biztonsági beruházás (kamera, stb.) amíg mi magunk engedjük be az illetékteleneket.

 

Előzmény: megyerizs (1008)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1009
Nem biztos hogy az autósok tehetnek róla. A párom szerdán éjjel jött haza és nyitva volt a bejárati ajtó és a garázsban is látott egy alakot, de inkább nem kötekedett.:( Másnap néztük a zár szét lett feszítve.
Előzmény: megyerizs (1008)
megyerizs Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1008
Sziasztok!

2 autót törtek fel szerda éjjel!Kedden reggel pedig egy motort akartak ellopni, de azt sikerült megakadályozni.
Köszönhető a kedves autó tulajdonosoknak, akik nem várják meg amíg lecsukódik a garázskapu.
Innentől már szabad az út a lakásokig is.
Ez a 8ker.
Előzmény: Manolya7 (1007)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 1007
Sziasztok!
Érzékelte valaki hogy feltörték a bejárati kapu zárát szerda éjjel? Meg egy autót is feltörtek? Nem annyira érzem magam biztonságban!
Zsozsi81 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 1006

Sziasztok! 

 

Beszéltem a közös képviselővel, azt mondta, hogy a tavalyi év zárása miatt megcsúszott a januárival, ezért már hozzátette a februári közös költséget is. Nem teljesen értem, de mindegy, befizetjük. A lényeg hogy nem azért, mert a nemfizetők miatt nincs elég pénz a közösben.

A nemfizetőknek egyébként kiment valami fizetési meghagyás.

 

Zsolt

Előzmény: Roan1 (1005)
Roan1 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 1005

Sziasztok!

 

Még én sem fizettem be, visszanézem a régi értesítőket. Elsőre nem tűnik vészesnek, egyedül a fűtés duplája az előző havinak (5000 Ft vs. 2500). A dupla közös költséget én sem értem, lehet hogy sok az elmaradás, s aki fizet, attól előre szedik be? (Ez csak tipp.)

Előzmény: Zsozsi81 (1003)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1004
Nekem ez az első számlám, tehát nem tudom mihez viszonyítani, de leolvastam és többnyire igazuk van. De a meleg víz akkor is sok. A fűtés az kb negyede. Nekem ez az érdekes benne. A közös költséget én sem tudom miért kellett a februárit is.
Előzmény: Zsozsi81 (1003)
Zsozsi81 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1003

Hello

 

Azt tudjátok, hogy most miért kell egyszerre fizetni a januári és a februári közös költséget is?

És hogy miért emelkedett mindennek az egységköltsége? Elvileg a nagyobb fogyasztás miatt pont hogy csökkennie kellett volna nem?

 

Zsolt

Előzmény: Roan1 (1000)
RN506 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1002

Számomra is nagy meglepetés volt ez az utólsó kimutatás, az előző hónapokéhoz képest. Jelentős tétel most benne a fűtés és nagy  emelkedés tapasztalható a meleg víznél. Továbbá nem világos számomra, hogy miért fizetem a rezsielőleget, ha tényleges elszámolás történik leolvasás alapján az említett  rezsitételeknél.

 

Manolya7 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1001
Képzeld én is megkaptam, csoda történt! Most már teljes jogú lakónak érezhetem magam:D A meleg víz nektek is elég magas? Nekem több a meleg víz mint a fűtés.
Előzmény: Roan1 (1000)
Roan1 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 1000

Szia!

 

Én most kaptam a teljes januárról illetve a februári közös költségről.

 

R

Előzmény: Manolya7 (999)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 999
Közös költségről számlát kaptatok már?
Előzmény: Manolya7 (998)
Manolya7 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 998
Nálunk sem volt meleg víz,de langyos sem. Fűtés sem volt teljesen okés.
Előzmény: megyerizs (996)
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2010.02.18 0 0 997
Megjött az értékbecslés felülbírálati eredmény. Jóvá hagyták, hogy csak 15,2 ér neki.
Ma olvasom a portfolión, meg az indexen, hogy míg 2009 ben 8,3%-ot, idén további 9%-ot esik az újépítésüek értéke. Lehet, hogy ezt kalkulálták be.
Mondjuk, ha engedne az árból még jelentősen az építtető.... De lehet, hogy már akkor így nem éri meg neki és akkor jobb, ha megvárja, hogy pl.: 2011 ben eladja. Ha kisebbet néznék, azt is kevesebbre értékelnék. :-(((
Azt azért nem értem, hogy ha as Mentha parkban a 28 nm-es 15 millió, akkor azt mennyire becsülnék? 8 millióra?
A Kőrisben egy használtat 30 nam becsültek fel 10,1-re.
Nem értem, hogy hogy jött ki a 44 nm lakásra és 15 nm erkélyre nekik ez a 15,2.
Abszurd!

:-(((((((((((((
Előzmény: Roan1 (994)
megyerizs Creative Commons License 2010.02.17 0 0 996
Nálunk sincs fűtés. A402
Előzmény: Zsozsi81 (995)
Zsozsi81 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 995
Sziasztok! Nálatok van fűtés? Nálunk se fűtés se melegvíz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!