Keresés

Részletes keresés

Roan1 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 869

Sziasztok!

 

Nekem sincs hőmérőm, de nem fázom, pedig alig-alig fűtök, persze ez megszokás kérdése is - no meg persze, hogy a szomszédok mennyire fűtenek.  Azt viszont én is észrevettem, hogy míg nyáron a víz leforrázott, ha alátettem a kezem, most már csak meleg...

 

Manolya7, ne légy szégyelős, ha gondolod, majd átcsengetek én, csak mond meg, mikor, mert nem szeretnék zavarni.

 

A villanyt átírás után már te fizeted, a többiről hó elején jön mindig összesítés, közös költség (190 Ft/m2, ha jól emlékszem), víz (képviselő olvassa le, hideg: 555 és meleg: 2.300 Ft/m3), fűtést meg még én sem fizettem.

 

üdv

 

R

Előzmény: Manolya7 (868)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 868
Köszi a gratulációt, ide kicsit hamarabb sikerült beköltöznöm mint MU-ba:)
Én is kicsit eltűntem mert csomó dolgom van,volt. Itt se volt időm egyik szomszédhoz se átmenni, bocsi Roan1, de kicsit szégyenlős is vagyok.
Nekem nem dobtak be semmi papírt a fűtésről!
Amúgy a befizetendőkről bedobnak majd egy csekket, vagy ez hogy megy? Az elműt átjelentettem, de a víz, fűtés, közös költség érdekelne mikor esedékes fizetni és mennyit?!
Előzmény: Jackopower (867)
Jackopower Creative Commons License 2009.11.03 0 0 867
Manolya7, El is felejtettem gratulálni, hogy sikerült beköltőznöd. Már Én is alig várom.
OFF
MU ügyben, annyi hogy ment újabb felszólítás, hátha....
ON
Remélem a fűtési gondok, csak átmenetileg és csupán beállítási gondok vannak, amit megoldanak januárig.
Előzmény: Manolya7 (865)
Frencis Creative Commons License 2009.11.03 0 0 866

Sajnos még mindig problémák vannak a fűtéssel nálam is. Hiába megy ötösön az összes radiátorom, a lakásban 19,5C van. Az óra meg persze veszettül pörög, meleg meg sehol.

Jó lenne valami megoldást találni rá. Közös képviselőnek már szóltam többször is. Majd utánanéz... majd utánanéz... majd utánanéz....

Mikor tartunk újra lakógyűlést? Azt hiszem ideje lenne.

Előzmény: megyerizs (864)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 865
Én nem merem 5ösre tekerni a fűtést, mert a közösképviselő azt mondta durva gáz számlák lesznek ha annyin megy. Én még nem igen fűtök, de ha kicsit feltekerem a radest, akkor 10percig meleg (nem forró) és utána nem fút tovább csak épp langyos. Nincs hőmérőm, de nem is tudom ez így mennyire jó. A melegvízzel is bajaim vannak, délután tényleg csak meleg, semmi forró víz, simán ki tudom nyitni teljesen és nem forró. Sőt a konyhában a nyomással is van vmi gáz. Épp kérdezni akartam hogy ti hogy álltok a fűtéssel, de ezek szerint ti se vmi jól. Csak mert én parázok feltekerni azért nem szeretnék megfagyni se majd:D Jó lenne ha nem lenne olyan drága!
Előzmény: megyerizs (864)
megyerizs Creative Commons License 2009.11.02 0 0 864

Sziasztok!

 

Nem tudjátok hogyan számolódik a fűtés?

A közös képviselő által bedobott papíron 38Ft/egység van.

Az órán 1,192 volt tegnap este most 1,234. Ha egy nap alatt elment 42, akkor elég húzós fűtés számlákat fogunk kipengetni. (42*38=1596*30=47880Ft)

Amúgy Nálatok meleg van?

Tegnap délután jöttünk haza és 5-ösön ment mind az 5 radi, de 20,5C-nál nem ment feljebb. Most is csak 21C van. És még kint nem röpködnek a mínuszok.

Sajnos a két kicsi mellett muszály fűteni.

 

Remélem rosszul számolok:)))

 

 

Jackopower Creative Commons License 2009.11.02 0 0 863

szucs.dora KUKAC pikkolo.hu

 

vagy

 

06-hetven-938-4671

Előzmény: petlak (861)
Roan1 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 862

Szia!

 

Szűcs Dóra: 20/392-1274

 

üdv

 

R

 

UI: Feltétlenül garázs kell? Két házzal odébb van egy nyitott, de őrzött parkoló, a kiírás szerint a havi bérlet 6000 Ft. Ha esetleg az is szóba jöhet, érdemes azt is megnézni.

Előzmény: petlak (861)
petlak Creative Commons License 2009.11.02 0 0 861

Hello!

 

Esetleg Dóri számát meg tudnád adni?

 

Előre is köszi!

 

Petlak

Jackopower Creative Commons License 2009.11.02 0 0 860
Szia,

Szerintem ha a lakásokat is bérbe adják, akkor a garázst is tudnád bérelni. Vedd fel a kapcsolatot ezzel kapcsolatban az építtetővel, vagy a Dórival.

Szia,

Előzmény: petlak (859)
petlak Creative Commons License 2009.11.02 0 0 859

Kedves Lakók!

 

SEGÍTSÉGET kérnék!

2009.11.06.-2009.11.22ig bérbe vennék-persze megfizetném- egy autóbeálló helyet, attól aki tulajdonos, de nem rendelkezik autóval!!

 

Várom a kedves lakók mielőbbi segítségét, jelentkezését!

 

Előre is köszönöm!

 

PETLAK

Jackopower Creative Commons License 2009.10.25 0 0 858
Ezek nagyon pozitív hírek. (beléptető, kamera, közös költség nem fizetők felkeresése, garázst az használhassa, aki fizetett is érte, LED-es lámpa.)
Kezd szimpi lenni a közös képviselő!
Remélem a fűtési „kimaradások” is rendeződnek érkezésemig.

Köszi. :-)

Előzmény: B703 (854)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 857

Sziasztok!

 

Mondjuk arról valóban beszéltünk a gyűlésen, hogy ne nyithassa ki mindenki a garázskaput, de riasztós/bírságolós/kamerás megoldásról nem volt szó. Kezd egyre izgalmasabb lenni az ügy.

 

R

Előzmény: B703 (854)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.24 0 0 856
Szia,
Légyszíves a takarító Hölgynek is szóljatok az új rendszerről, mert Ő a garázskapun keresztül viszi ki a kukákat. Legalább is még pár hete úgy vitte!
Köszi
Előzmény: B703 (854)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.10.24 0 0 855
Sok értelme van h nem lehet lezárni belülről, nekem nincs kocsim, de ha ugy jövök haza h nyitva a garázsajtó akkor azon át jövök be és lezárom. Mint múltkor a kis világoskék kocsi után... Jövőheti kamerákat ki fizeti?
B703 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 854

Sziasztok!

 

Tegnap este sajnos le kellett mondanunk egy programunkról, mert a garázs ajtó nem csukódott le, és nem akartuk szabad hagyni, hogy bárki ki és be járkálhasson.

 

Mint kiderült, pár változás történt a garázskapu körül!

Jelentem, ezetúl senki se keresse a le és fel nyitó gombot belülről, mert a rendszer megszűnt!!!!!

 

A régi rendszer helyett már csak a távirányítóval lehet kinyitni az ajtót, így ha valaki be szeretni állni a garázsba, akinek nincs beállója, szerezzen távirányítót!!!

A régi gombok mellett van egy kis zöld tűzjelző, ami tűz esetén kinyitja az ajtót. Ezt SENKI SE HASZNÁLJA az ajtó kinyitásra 2, elég nyomós ok miatt:

 

1. A rendszer hétfőtől élesítve lesz a tűzoltóságra, így megnyomás esetén egyből riasztani fog. Ha valaki feleslegesen risztja a tűzoltókat, akkor 100.000 Ft bírságot kell fizetni. A bírság 100%-ban ki lesz terhelve arra a lakóra, aki megnyomta a gombot. Mivel jövő héttől felszerelésre kerülnek kamerák is, így pontosan nyomon lehet követni, kire kell ráterhelni a bírságot.

 

2. A gomb megnyomása után az ajtó már nem fog lecsukódni, csak egy speciális kulcs segítségével lehet orvosolnia problémát. Azt pedig ugye senki se szeretné, hogy bárki szabadon mászkálhasson a házban. Valószínű csütörtök este is ez történt, amikor az ajtót tárva nyitva találtuk, szerencsére ekkor még nem volt a tűzoltóságon élesítve a riasztás....

 

Továbbá megérdeklődtük egy biztonsági szolgáltató cégnél a beléptetős rendszer kiépítésének költségeit. Csütörtökön kijött, felmérte a társasházat, az ajánlatot majd küldeni fogja. A rendszer nem olcsó, de állítása szerint tényleg biztonságos.

 

Csütörtökön találkoztunk a közös képviselővel is a le nem csukódó ajtó miatt, ő mesélte a fentieket. Panaszkodik, hogy még mindig sokan vannak (főleg a külföldiek), akik nem fizetnek közös költséget, de a magyarországi képvislőjüket felkeresei a napoban. Illetve az előtérbe energiatakarékos (vagy ledes??) lámpák kerülnek felszerelésre, a garázsban pedig nem fog ennyi világítás non-stop működni.

 

Azt hiszem ennyi a legfontosabb infó, ha eszmbe jut még valami, írok :)

 

A garázsajtóra tényleg figyeljünk majd oda!! És nyomatékosan megkérnék midnenkit, hogy az ajtó lecsukódását várjátok meg, mert ezetúl már nem lesz gomb, ami felgyorsíthatná a folyamatot.

 

Köszönöm!!! :)

Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.23 0 0 853
Szia!

Mára megoldódott a fűtés, mert egyszerűen lett:)

Az upc-vel kicsit problémás volt az egyezkedés, de van, pl a digital gold csomag így 5000 huf, 7290 helyett asszem... Elég sok papírt kaptam, abból próbálom kideríteni. Nekem a papírok szerint úgy tűnik, hogy szept 1-től van lehetőség erre a kedvezményes szolg-ra...

Békés ünnepet mindenkinek, mi horror (odaát) maratont tartunk majd:)
A/203 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 852
Szia Katica!

Nálunk van fűtés!!!!
Mi volt a UPC-vel? Digitális adásra van kedvezmény?
Előzmény: Katica_bogár (851)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.22 0 0 851
Jelentem nincs nálam fűtés...
Más is van ezzel így???
Előzmény: Roan1 (850)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 850

Sziasztok!

 

Én is kipróbáltam a fűtést, mindegyik radiátorral, megy rendesen, de le is kapcsoltam, mert még nem fázom. Mondjuk az tényleg fura, ha nap közben le van kapcsolva, ezt inkább mindenkinek magának kellene eldönteni.

A plafonba meg nyugodtan lehet fúrni, eddig mindenki túlélte... Manolya7, gyere nyugodtan, megpróbálok emberi időben hazaérni.

 

üdv

 

R

Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.21 0 0 849

Hát nem kicsit...

Gyűlnek a kérdések, amit fel lehet neki tenni a következő gyűlésen....

 

Előzmény: sirpg (848)
sirpg Creative Commons License 2009.10.21 0 0 848

Hümm...

Azért fura, hogy a közös képviselő önhatalmúlag kikapcsolja a fűtést.

 

 

B703 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 847

Itt a fórumon kollektíve úgy gondoltuk, hogy a házi rend ezen része teljes hülyeség, már csak ugye a lámpabúrák miatt is.... Ha csak nem talál valaki ragasztós vagy öntapadós példányt, de mondjuk nekem nem ez lenne az álmom :)))

 

És csodák csodájára, még senki miatt nem ment el az áram az egész házban... nyugodtan tedd fel a lámpáidat, szerintem :)

 

Előzmény: Manolya7 (846)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 846
Átvettem a lakásom! Én feltekertem a radiátort tegnap és akkor egyből melegedett. De a közös képviselő azt mondta hogy délben lekapcsolja a fűtést, mert minek menjen és 3körül indul újra. Szerintem több energiát fogyaszt így nem? Meg ne ő döntse már el hogy én mikor akarok fűteni és mikor nem.
Na mindegy. Holnap jönnek a bútorosok úgyhogy előre bocsi mindenkitől.
A fúrás még mindig nem egyértelmű nekem. Pócsi urat megkérdeztem lehet-e a mennyezetet megfúrni, ugye a lámpa kampók miatt. Azt mondta persze, erre olvasom a használati útmutatót és vastag betűs rész hogy tilos megfúrni! Most akkor mi van? Ti hogy tettétek fel a lámpákat? Előre is köszi a segítséget!
Roan1 holnap lehet beköszönök ha nem gond.
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.20 0 0 845

Szia!

 

Nálam (az A-ban a 4. emeleten) meleg a radiátor, a lakás nehezen melegszik fel...

 

Katica

Előzmény: sirpg (844)
sirpg Creative Commons License 2009.10.20 0 0 844

Szia,

 

A trükk annyi, hogy Hinni kell benne! :))

Najó viccet félretéve, nálunk B-ben volt fűtés, 22 óra körül tekertem jobban feljebb, akkor lehetett érzékelni, hogy meleg a fűtőtest.

Korábban ahogy éreztem, langyos volt, de nem fáztam.

 

Reméljük ezeket a "gyerekbetegségeket" hamar kiheverjük és keveebb probléma lesz a fűtéssel, különben érdekes telünk lesz. :((

 

üdv 

 

 

 

Előzmény: Frencis (843)
Frencis Creative Commons License 2009.10.19 0 0 843

Kedves Szomszédok!

 

Csak engem ért az a kivételes megtiszteltetés, hogy hideg van a lakásomban? Esetleg megint elromlott a kazán? Nálatok meleg van? Este 6 óta az összes fűtőtest maximumon üzemel, viszont mindegyik csak a langyos szintig jutott el, a lakásban hideg van. Esetleg van valami különleges trükk, amit nem sikerült eddig elsajátítanom?

Roan1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 842
Szia!

Mondjuk fúróval én sem tudtam volna szolgálni:( És hát igen, sajnos van egy szomszéd, akinek eddig még mindig köszöntem, de a visszaköszönésig még nem jutottunk el...
Előzmény: Manolya7 (840)
B703 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 841

Szia!

 

Írd meg a telefonszámod az erikapa@freemail.hu -ra, és fel fog keresni a UPT-t intéző hölgy. Nagyon kedves bármilyen kérdésben rendelkezésedre áll!

 

Andi

Előzmény: Manolya7 (840)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 840
Hétvégén felpakoltunk pár cuccot, még nem vettem át hivatalosan lakást csak becuccoltunk, ezért nem tudok semmit a házirendről. Bocs Roan1 de csak ma olvastam hogy írtál hogy csöngessek be, ezért nem csengettem. Viszont az egyik szomszédhoz csengettem, de vagy nem volt otthon vagy nem akart megismerni. Olyan ügyesek voltunk hogy fúrót Pécsen hagytuk:D ezt akartam csak kérni. Így nem volt fúrás. UPC-s hölgynek van teljes neve, esetleg telefonszáma, vagy bemegyek bármely UPC-hez és intézik? Nekem nincs most náluk előfizetésem.
Előzmény: Roan1 (839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!