Keresés

Részletes keresés

Jackopower Creative Commons License 2009.04.02 0 0 480

Ja. beszéltem az intéző lánnyal. Valami 18 kerületi, nagyon durva ember. Szóval ha igaz amit mondanak, hamar le kell váltani, akár az alakulon, mert nagy f*sz. Persze ha igaz amit rebesgetnek.

 

Előzmény: megyerizs (477)
Jackopower Creative Commons License 2009.04.02 0 0 479

Én (mivel a Kőris Udvarházban /töletek 1 utcára/ eladtam alakásom) és a Mátyás Udvar /töletek 2 utcára/ még nincs kész, én is költöztem, és 3 hónap múlva ismét fogok. A 4 órás költözés egy soffőrrel és 2 szállítóval 28.000,-Ft került!

 

Nme mindeg hogy 5 ember lép a liftbe, vagy a rakodó bebassza  a nagy bútort.

Ezért van  személy és teherszállító lift.

Ha  aházatokban van TEHERSZÁLLTÓ lift akkor abba be lehet tenni, mert az teherszállításra építették. Másképpen sajnos ne udom elmondani. Persze egy csomó mindent fel lehet vinni, ha az ember óvatosan csinálja.

Akkor van gáz ha  arakodó munkások használják. nekik mindeg, fáradtak, bebasszák....... Nem nekik kell fizetni a javítást. 

Előzmény: megyerizs (477)
Roan1 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 478

Sziasztok!

 

Gratulálok a költözéshez!

 

A kötbért akkor utólag utalják? Valami értesítést kaptál erről? Én addig nem merek utalni, amíg el nem ismerik, hogy kötbér tartozásuk van felém, ezért írtam egy levelet is, hogy írják már meg, mennyi az annyi, és hogyan, mikor szeretnék kifizetni.

 

Ami meg a liftet illeti, szerintem nem a ruhászsák a gond, hanem mondjuk az, ha két szállító bedobja a kanapét a liftbe, miközben jól összekarcolja borítást, stb. Külföldön (pl. Belgium) előírás, hogy társasházban csak ablakon keresztül lehet költöztetni, így alapból emelőkosaras autóval (is) jönnek a cégek.

 

Persze ha nincs költöztető cég, nem árt ha ván pár erős, ráérő barát:)

 

üdv

 

R

megyerizs Creative Commons License 2009.04.01 0 0 477

Nekem már nem maradt felesleges 50-60eFt-om, hogy költöztetőkkel szállíttassam a bútoraimat.

Saját magunk fogjuk cipelni.

 

Ha végig gondolod mindegy, hogy 4 150kg-s ember megy fel a lifttel vagy én (60kg) és egy jó pár ruhás zsák, meg szétszedve egy pár dolog.

Nem hiszem, hogy ez fogja elrontani a liftet.

Ha meg elromlik, akkor az már eleve gáz.

Bár a lift belsejét még nem láttam, lehet, hogy nem is fér bele sok cucc, így biztos gyalog is cipelni kell majd egy párat.

 

Én még nem tudom ki a közös képviselő, látod Te már előrébb jársz, pedig nem is itt fogsz lakni.

 

Közös ktg-re én anno még 190Ft/nm árat hallottam.

Szerintem ebbe bőven belefér a szerelési ktg. is.

Amúgy az A lpházba a 49 lakásból csak 20 van eladva, így nem nagy terhelés éri majd a liftet.

Előzmény: Jackopower (476)
Jackopower Creative Commons License 2009.04.01 0 0 476
 

Sajnos igaza van a közös képviselőnek a lift személyszállításra van, nem teherhordásra.

A bútorszállítók a pénzért cipeljék csak fel.

Van az hogy a szállítóknak könnyebbséget adsz ugyan annyi pénzért, akkor cserébe jó ha bekerül a közös költség nm árába a  1 milliós szerelési költség?

A Mátyás Udvarban ugyan így jártak. Aztán most csodálkoznak hogy nem 150 hanem 200 Ft nm-e.

Itt jött vissza a liftszerelés. Eddig 4 szer romlott el a szekrények miatt.

Ui.: Egyébként azt hallom hogy nagyon gáz a közös képviselőtők. Majd alakuló közgyűlésre hívjatok be pár árajánlatot. Mi is azon vagyunk. Mi a Modiant váltjuk.

Előzmény: megyerizs (475)
megyerizs Creative Commons License 2009.04.01 0 0 475

Kíváncsiságból megkérdeztem, hogy miért nem működnek a liftek.

Azt a választ kaptam, hogy a közös képviselő így döntött.

Mert, ha mindenki a lifttel viszi fel a bútorait, akkor a végére ki kell cserélni.

 

Azt hiszem nem lesz hosszú életű ez a közös képviselő nálunk.

A liftnek az a feladata, hogy terhet cipeljen, most az mindegy, hogy embert vagy bútort.

Súlykorlát úgy is van.

 

Mit szóltok hozzá?

 

Nem tudom, hogy a kk. tud-e már a fórumról, remélem ott lesz, amikor költözünk a két kisgyerekkel és segít felcipelni mindent.

 

Nonszensz.

Egyszerűen felb...ta az idegeimet.

megyerizs Creative Commons License 2009.04.01 0 0 474

Hogy-hogy nincs lift?

Az A lpházban sincs?

Előzmény: legallyfoxy (472)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.04.01 0 0 473
Ja kötbérről még nem volt szó és a víz és villanyórákat nekem kell átíratni a nevemre
legallyfoxy Creative Commons License 2009.04.01 0 0 472
Kicsit fura h egy hétemeletes házban teljesen egyedül vagyok (ill. a másik élületben van egy biztonságiőr), de muszáj volt költözni, mert szombaton kiraktak az albérletből. Szerdán utaltuk át a vételárat és hétfőn volt a kulcsátadás. Lift még sokáig nem lesz, jó volt felvinni a hűtőt és a szekrényeket a hatodikra. Remélem hamarosan jöttök ti is, mert kicsit félek:D
megyerizs Creative Commons License 2009.03.31 0 0 471

Mi nem vettünk tárolót.

Viszont a késedelmi kamatok miatt mi is csúszunk, mert elfogadták, hogy a 2,4mFt-ot a banknak kell utalni, de most megy a mutogatás, hogy miért csak januárban utalt a bank, amikor október 16.án alá lett írva a hitelszerződés.

KÉszen vagyok már teljesen.

Előzmény: Lakó_001 (466)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.31 0 0 470

Gratula?

És milyen volt?

Kötbért kaptál?

Előzmény: legallyfoxy (467)
A306 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 469
Szia legallyfoxy!

Gratula.

Kaptál a kulcs mellé tulajdonbejegyzési hozzájárulást is?
Előzmény: legallyfoxy (467)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 468
:P
Előzmény: legallyfoxy (467)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.03.31 0 0 467
Na kitaláljátok hol aludtam ma? :)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 466
Én is a Volksbanktól veszem fel, mégsem állunk még vele sehogy, mert várni kell arra a hülye alapító okiratra... Ti vettetek tárolót? Azt mondják, a tároló négyzetméter adatai nem stimmelnek, amiatt nem halad az ügyintézésünk.
Előzmény: megyerizs (464)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.31 0 0 465

Tegnap adták át az első lakásokat.

Esetleg valaki tudna egy kis élménybeszámolót tartani?

Köszi,

 

megyerizs Creative Commons License 2009.03.30 0 0 464

Szia,

Mi a Volksbanktól vettük fel.

Akik más banktól veszik, azoknak csúszni fog biztos, mert kérik a társasházi alapító okiratot.

Előzmény: Lakó_001 (463)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 463
Szia megyerizs!
Ti melyik banktól vettétek fel a hitelt?
Milyen papírt írtatok a bankkal, hogy tudta már folyósítani a szocpolt?
Nekem is nagyon fontos lenne, hogy haladjon a szocpol, mielőtt elveszik a válság miatti megszorítások miatt..
Írj légyszives!
Előzmény: megyerizs (459)
RN506 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 462

A Maya Holdings levél mellékleteként becsatolt HATÁROZAT a használati engedélyről c. dokumentumból világosan kitűnik, hogy a használati engedélyt 2008. dec. 16-án adták be. 2009. jan. 20-ai helyszíni szemle megállapította az építésügyi hatóság, hogy a kert és a terasz is a használatbavételi engedély feltételei közé tartozik, mely még nem készült el. Azt 2009. márc. 03-án jelentették készre. Mi ez, ha ha nem az eladó hibájának felróható ok, hogy úgy fogamazzak, ahogy az adásvételi szerződésben szerepel. Jogos a késedelmi kötbér!

 

 

Előzmény: A306 (453)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.25 0 0 461
Ne offoljunk.
Előzmény: muell (460)
muell Creative Commons License 2009.03.24 0 0 460
A pöttyös terasz korábban kész lesz!












Előzmény: Jackopower (432)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.24 0 0 459

A bankos hölgy azt mondta, hogy a héten megy hozzájuk elbeszélgetésre a Maya Holdings ügyvezetője, hogy miért utaltak olyan későn.

Mi áprilisban adtuk be a papírokat, majd jelezte a bank, hogy a dokumentációt még nem teljesítette a Maya és aug. végén újra be kellett adni,m ert akkorra megvolt.

Majd csak január 27.én utalt a bank, pedig már október 16.án aláírtuk a szerződést.

Szerintem erről mi nem tehetünk.

 

Állítólag volt valaki, akinek a vételár 70%-át kellett volna befizetni szeptemberben, de neki is csak januárban utalt a bank. Annak mennyi lehet a késedelmi kamat?

Előzmény: Jackopower (458)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.24 0 0 458
OFF
Sajnos az építtteőknél közismert jól bevát trükk, hogy a csúszás idejére számolnak fel ksedelmi kamatot, ami általában ugyann annyi vagy még több mint a járó kötbér!
Durva de így van!
Én örültem amikor előző lakásom építtteőjét felszámolták, mert míg 212.000?-Ft kötbér járt volna, addig 420.000,-Ft ról küldtek ki késedelmi kamatot!
Nonszensz!
Hiszen Ök csúsztak!!!!
ON
Előzmény: megyerizs (457)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.24 0 0 457

Sziasztok!

Minket ma hívtak be a bankba, hogy utalnák a maradék 10%-ot.

Kaptak engedélyt, hogy társasházi alapító okirat nélkül is utalhassanak, ugyanis egy jó páran kaptunk levelet,a melyben késedelmi kamatot számoltak fel és ne húzzódjon tovább.

Nektek is van késedelmi kamatotok?

Előzmény: Roan1 (456)
Roan1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 456

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek a segítséget! Közben már hazaértem, és megnéztem a szerződést, szinte szóról szóra egyezik (mondjuk nálam december 31-i a dátum, napi 3.000 Ft és nincs 1% limit), ebből nekem is az jön le, hogy kötbért kell fizetniük.

 

Az meg pont nem érdekel, hogy az ügyvéd mikor adta be, és mikor kapták meg az engedélyt, főleg, hogy ő is hasonlóan reagált az én problémámra:)

 

Köszi

 

R

Előzmény: megyerizs (455)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.23 0 0 455

A szerződésben kerek-perec le van írva, hogy

 

Az Eladó kötelezettséget vállal, hogy a Lakást legkésőbb 2009. február 28. napjáig, kizárólag a teljes vételár megfizetését és a használatbavételi engedély megszerzését követően, a Vevők részére birtokba vételre felajánlja, és ezt követően meghatározott időpontban a Vevők birtokába adja kivéve, ha a birtokbaadás/birtokbavétel Eladónak fel nem róható okból nem lehetséges, különösen ha a Vevők a birtokbavételt megtagadják.

 

 

     Amennyiben az Eladó a fent említett 2009. február 28. napjáig tartó határidőt elmulasztja, a felajánlást további 3 hónap alatt naponkénti 2 000,- Forint késedelmi kötbér megfizetése mellett teheti meg, azzal a feltétellel, hogy a késedelmi kötbér összege nem haladhatja meg a Vételár 1%-ának megfelelő összeget.

 

És ugye elmulasztotta, mivel nem volt meg a használatbavételi.

Most mivel már megvan, de mi még nem tudunk fizetni, azaz nem utal a bank, mert a társasházi alapító okirat is kell nekik, ezért csak pár nap kötbér jár.

Szerintem.

Előzmény: A306 (453)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.23 0 0 454
Persze senkit nem érdekel hogy az ügyvédük szerint mikor mi lett volna. ha nem tudják igazolni avis majort, úgy jár akötbér. legfeljebb mindenki bead 10.000,-ft ot az ügyvédnek és jól beperelitek átadás után, mielőtt még eltünnének. A vagyonukra meg lehet ilyenkor zárolást kérni! Amíg van! Azt abíróság is komolyabban veszi, ha nem lakonként hanem egyben megy a per.

Persze ezt csak csendben jegyzem meg. nem kell élni vele, de célszerű!
Előzmény: A306 (453)
A306 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 453
Szia Roan!

Én egyszer már megpendítettem ezt a problémát pár hete, és akkor jeleztem, hogy szerintem nem akarnak majd kötbért fizetni.

Ma beszéltem az értékesítéssel és úgy néz ki jól gondoltam. Az mondták, hogy mivel ők november közepén beadták a kérelmet és az ügyvédjük szerint év végéig meg kellett volna lennie a használatba vételi engedélynek, ezért valószínűleg nem fognak fizetni.

Üdv.


U.i.: Ha valaki esetleg megtud valami mást, szóljon légyszives.
Előzmény: Roan1 (451)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.23 0 0 452
Nem a lakás árból vonják. Azt utólag amikor már ki lett minden fizetve  abank részéről utalják az általad megadott számlára.
Előzmény: Roan1 (451)
Roan1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 451

Sziasztok!

 

Talán már szó volt már erről, de valaki tudja, hogy pontosan mi számít birtokba adásnak?

 

Decemberben volt ugye egy műszaki átadás (a levél tárgya szerint felajánlás birtokba adásra), a szerződésemben - ami most nincs nálam - meg az áll, hogy december 31-ig kell birtokba adni a lakást a szükséges engedélyekkel. Ez nem történt meg, mert engedélyek csak most vannak. Ez az én olvasatamban csúszást és kötbért jelent, ehhez képest semmi levonást nem látok a lakás áránál.

 

Szerintetek?

 

Köszi

 

R

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!