Keresés

Részletes keresés

legallyfoxy Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1070
Garázsban folyik a víz egy csőből a plafonról, pont egy astra áll alatta. Már hívtam a képviselő urat.
Roan1 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1069

Igen, az világos, hogy benne van, de valamilyen specifikáció nincsen hozzá, hogy mit, milyen gyakran kell megtenni? Arra gondolok, mint ahogy a pl. takarító cégeknek adják ki a munkát: naponta 2×vizes felmosás, heti 1× porszívózás, havi 1× ablakmosás, stb.

 

Ugyanígy, ha fizetünk, kellene hogy legyen egy hasonló részletes leírás, hiszen az nem elegendő , hogy "kertrendezés", mert hát kinek mit jelent, ugye... Tehát pl. kéthetente fűnyírás, járda takarítása naponta, hetente gazolás, stb.

 

A bizottsági tagok közül valaki utána nézhetne ennek , hogy van-e ilyen, s ha igen, mi áll benne.

Előzmény: exxe3 (1068)
exxe3 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1068

 

 

    A közösköltségben benne van a "kertrendezés" ,

    ugyanúgy,mint a liftkezelés stb,  is,

    ez abszolút hozzá tartozik a ház dolgaihoz.

Roan1 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1067

Igen, a cigicsikk az nekem is megvolt... Meg sörösdoboz a lépcsőfordulóban. Bár ez semmi, ahhoz képest, mikor egyszer egy részegen alvó srácot vakartam fel a bejárati lépcsőnél:)

 

Tudom, hogy nem úri környéken lakunk, de azért ez tényleg érdekes így. Az udvar rendben tartására nincsen semmi követelmény, hogy mikor, milyen gyakran kellenefüvet nyírni, kigazolni, takarítani a járdát, stb.?

Előzmény: exxe3 (1066)
exxe3 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1066

 

 

    Én mikor megyek kifelé, szedegetem fel a szemetet,csikket,stb. az udvar

    járdájáról..

   

 

    Hát,nem tudom,télen a térdig érő hóban kellett kommandózni befelé,

    nyáron a dzsungelben,- mintha egy elhagyatott helyen laknánk,

    kezd ciki lenni, ha jön hozzám valaki,-pedig olyan szép -lenne-

    a kertünk!

   

megyerizs Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1065
Mi hátul levágtuk a füvet már egyszer, de megint térdig ér. Pénteken szerintem levágjuk újra.
Amúgy kicsit kiakadtam, mert a hátul 2 kutya sz.rt is találtunk, valamint tegnap a kukatárolóban eszméletlen állapotok uralkodtak.
Nem értem miért mindenki az első kukába akarja beleerőszakolni a szemetet, amikor a 4. kuka félig üres volt. Lenne hozzájuk egy két szavam, de gondolom felesleges lenne.

Na mindegy.
Üdv Mindenkinek!
Előzmény: exxe3 (1064)
exxe3 Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1064

  

   Lehet hétvégén neki állok gazolni a belső kertben,-közösben-

   mert akkora gaz van!Bár a "közösköltséges kertrendezéses"

   dologot is fizetjük, úgy látszik még sincs rá kapacitás...

 

   +lassan a járdát is benövik a növények.

 

  

   

Jackopower Creative Commons License 2010.06.07 0 0 1063

A mostani válaszom alapján Én meg a Te arcodat szeretném látni. (Bár el tudom képzelni!  :-S)

 

"Lakásvásárlás kp és hitel nélkül = bérlési konstrukció"

 

Lám lám erről már tudnak, hiszen ez nagyion régóta van, íme:

 

Akció! Most lehetősége van lakását bérelni, míg ki nem fizeti a vétel árát! Részletekért keresse kollégánkat!

 

 

http://www.pikkolo.novodomus.hu/

 

 

1

 

 

Előzmény: legallyfoxy (1062)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.06.06 0 0 1062
én a maya holdingsos csajnak szeretném látni az arcát amikor az alábbi konstrukciót (lakásvásárlás kp és hitel nélkül) ismerteted vele:D
Jackopower Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1061

1 bolond 100 at csinál...  = Szegénységbizonyítvány!

:-DDD

 

Előzmény: legallyfoxy (1060)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.06.05 0 0 1060
szerintem se:P
Jackopower Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1059

Szerinted.

 

 

1
Előzmény: Katica_bogár (1058)
Katica_bogár Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1058
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni szerintem...
Előzmény: Jackopower (1057)
Jackopower Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1057
Ismét nekifutok ennek az A601.esnek, hátha.....
Jackopower Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1056
Jackopower Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1055

Hát akármi bajok vannak itt, Én még mindig sajnálom, hogy nem tudtam hitelből megvenni a lakást.(Nagyon alábecsülték és sok önerő kellett volna)

 

:-(

Lakó 02 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1054
Sziasztok!

Érdekes, hogy ilyen időkülönbséggel dolgoznak a munkások, mert nálam már jártak a festők, kb 2 hete a hidegburkolók, a múlt héten a csapokat és a fűtőtesteket nézték meg, illetve a parkettások a jövő hétre egyeztettek időpontot. Szóval nálam már lassan végeznek mindennel, tehát "elvileg" folynak a munkálatok, remélem hamarosan mindenkihez eljutnak!
Roan1 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1053

Sziasztok!

 

Manolya7: Nálam a falat már javították, de más ügyben még nem kerültek elő. Kérdeztem a munkásokat, azt mondták, az én lakásom egészen szerencsés, alig van javítani való a többihez képest.

 

Beszéltem a Maya műszakis emberével is, az összes brigád külön-külön jelentkezik és egyeztet időpontot, tehát ha többféle probléma van, jönnek majd a festők, majd a hidegburkolók, stb.

 

A világítás viszont már a kert kivételével mindenütt működik, ez jó hír!

 

Igen, a meghozott javaslatokkal, meg az újabb időponttal mi a helyzet? Úgy tűnik, hogy a döntések betartásával, utánkövetésével nem vagyunk túl erősek.

 

üdv

 

R

 

Előzmény: Manolya7 (1049)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1052
Sziasztok!

Ebből a videóból nekem úgy néz ki, hogy az esőcsatorna egyszerűen rosszul van méretezve, és képtelen elvezetni ennyi vizet, ezen garanciálisan nem fognak tudni változtatni, nagyobb átmérőjűre kellett volna tervezni az egész rendszert.

Mi hír az újonnan megválasztott pénzügyi trióval, a közgyűlésen felmerült kérdésekkel kapcsolatban?

Pá!
Előzmény: Lakó 02 (1050)
legallyfoxy Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1051
Én nem tudom milyen vastag vagy szigetelt az északi fal, de olyan hangosan áthallatszanak onnan az esőcseppek, mintha sátorban lennék.
Lakó 02 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 1050
Sziasztok!

A mai esőben készítettem az alábbi videót, amin jól látszik, hogy az ereszcsatorna szintén garanciális javításra szorul.

http://members.upclive.hu/sandor.alparantal/csatorna.mp4
Manolya7 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1049
Beáztam az 5ik-en! Ez valaki szerint normális? Maya megkeresett bárkit is már a garanciális javításokkal kapcsolatban?
petlak Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1048
Hello Mindenkinek!

Ha valaki tudná a Maya-nak a fax számát és meg is írná nekem, azt megköszönném!

Üdv,
petlak
legallyfoxy Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1046
Drága lecke volt ez a kék Daewoo-s hölgynek, de tény hogy akárhányszor láttam sose várta meg h becsukódjon mögötte a kapu
Roan1 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1045
Sziasztok!

Kérem, hogy aki ismeri az 1-es autóbeállóban parkoló Daewoo tulajdonosát, az értesítse, hogy ma hajnalban feltörték az autóját. Hívtam a közös a képviselőt, ő azt mondta, hogy Vincze Ildikónak hívják, de elérhetőséget nem tudott adni, csengetésemre meg senki sem reagált.

Egyébként a sarkon lévő ház közös képviselője szólt ma délelőtt, amikor mentem el, hogy náluk hajnali fél három körül betörtek, s nézzem meg, nálunk volt-e hasonló eset. Megadta a telefonszámát is (70/607-1009, János), ugyanis vannak felvételei a tettesekről, így az autó tulajdonosa elérheti, ha szüksége lenne rá.

Röviden elbeszélgettem a másik ház közös képviselőjével, hasznos dolgokat mondott a biztonságról, meg hogy ők hogyan védekeznek a betörők ellen, de ezt inkább máskor (és talán más fórumon, bizonyos okok miatt).

üdv

R
A505 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1044
Tisztel Pócsi ÚR!

Ezúton is szeretném nyomatékosan kérni, hogy legyen szíves a lakásunkkal kapcsolatos elszámoló papírt, amin a rögzített óraállások vannak eljuttani hozzám.
Vagy e-mailben( amit már megadtam telefonon, SMS-ben) de itt mégegyszer:

szattila@hotmail.com

Vagy ha nem működik a levelező rendszere kérem dobja be a postaládába.

Köszönettel

3 hete várok rá, kértem, mert nagyon fontos lenne.

Nem hiszem hogy ez olyna nagy kérés lenne.


Szabó Attila/ Börcsök József

A 505
megyerizs Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1043
Esetleg megosztanád velünk?
Előzmény: exxe3 (1042)
exxe3 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1042

 

 

  

   Aki hivatalosabb infót szeretne,kérdezze meg

   az építtetőt, a közös képviselős dolgokkal kapcsolatban, ÉRDEMES!

 

  

 

  

megyerizs Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1041
Na mégegyszer, mert telefonon írtam a hsz-t és elég kusza lett:

Sziasztok!Mi már 1 hónapja nem fűtünk és mégis 22-23 fok van a lakásban.9880ft körüli volt a legtöbb fűtés ktg, vizet is 6m3 körül fogyasztunk. Én a rezsi ktgekkel abszolúlt meg vagyok elégedve. 52m2-es a lakás, alattunk, felettünk nem laknak, mellettük az egyik lakásban laknak, a másik üres.
A nyílászárók viszont nagyon rossz minőségűek.

Múlt héten a hátsó ajtót megpróbálták feltörni, de csak a zárat sikerült szétbarmolni, így se ki, se be nem lehetett menni.

Valamint szomorúan tapasztaltuk, hogy az egyik kedves lakótársunk a szőrszálakkal teli porzsákot a hátsó udvarra ürítette ki a kuka mellé, nem bele, mellé!

Ha megkérhetem legközelebb legyen szí­ves a kukába tegye, mert undorítóan nézett ki.

Valamint szeretném megkérni a Daewoo-s hölgyet, hogy ha nagyon nem siet várja már meg amíg a garázskapu lezáródik mögötte, mellyel megakadályozhatnánk a folyamatos autó- és tároló feltöréseket.
Gondolom Ő lenne a legjobban felháborodva, ha történne az autójával valami!

A kképviselő szerint 1,6 millió Ft tartozása van csak a lakóknak (csak az eladott lakásokra vonatkozóan), az eladatlan lakások után a maya fizet, akinek a tartozása 0,9m Ft körüli.

Szerintetek miből lennének befizetve a számlák?
És csak ez a kis "lázadozás", hogy majd befizetem, ha mutat számlát a kképviselő ,újabb kb. havi 75e Ft késedelmi pótlékkal növeli a befizetetlen összeget, ez pedig rosszabb esetben a közösktgbe lesz beépítve, jobb esetben csak a nemfizetők között lesz szétosztva, esetleg kikapcsolják a gázt...

A vasárnap esti riasztás oka, hogy a pizzafuti a riasztót nyomta meg a csengő helyett:(((

Mindenkinek további szép estét!


Előzmény: megyerizs (1037)
exxe3 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1040

 

  Elkértem az elmúlt év számláit a képviselő úrtól,azt

  mondta emailben elküldi.-mondta,ma már többen fordultak hozzá

  ilyen kéréssel..

 

  Megkérdeztem,mennyit fizetünk havonta a takarításért: 160.000+áfa!!!!!

 

  Szerintem ez nagyon sok!

 

   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!