Elsősorban focira nappali meccsekhez, pálya széléről, egyelőre nagyjából ott bárhova állhatok, mivel ezek nagyobb gyerekek meccsei.
Másodsorban, gyerek kézilabda.
A gondom az, hogy a gépem egy 1300D amit eddig egy 55-250-es nem túl fényerős obival használtam. Ehhez kaptam a fenti obit, teljesen váratlanul,amivel igazából még nem nagyon jön össze amit várnék. A fókusz szinte alig kerül jó helyre.:( Eddig nem volt ilyen problémám. De a mélységélességet nyilván meg kell szokni. Szeretném egy olyan géppel kitapasztalni, ami gyorsabb, vagy amin több beállítási lehetőség van mint a mostanin, és mondjuk több évre jóbarátom lenne. Új gépben gondolkodom, elérhető áron.
Olvasom a topicot, kb. a felénél tartok és már most rengeteg hasznos infót kaptam Tőletek. Gondoltam ebben is tudtok segíteni...
Igazából a legfontosabb, hogy hol, milyen sportra és milyen napszakban használnád. (70-200 2.8, vagy 2.8 IS vagy 28 II IS?)
Ha inkább nyílt terepen és nappal, akkor szerintem "szinte" bármivel használható.
Ha este is fotóznál, akkor olyan ami húzható ISO-ban.
Ha még teremben is ahol nincs fény, oda már sajnos komolyabb gép kell vagy ha nem újságba kell hanem weboldalra 1800x1200-ba akkor még lehet kompromisszumot kötni.
Én használtam 60D-el, majd nagyon sokáig 7d2-el. 7d2-el szinte sosem volt probléma, kivéve amikor esti meccs volt és 0 fény.
Általános használatra egy 70d-80d vagy 7d2 is jó lehet és egyik sem kerül egy vagyonba.
Érdeklődnék, hogy akinek van Canon 70-200 f2.8 objektíve, milyen vázzal tudja legjobban használni? Mi lenne hozzá a legjobb, ami még nem profi árkategória? Mivel használjátok legtöbben?
Canon 70-200 2.8 II-esem van jelenleg, amit lecserélnék egy Canon 100-400 II-esre. (Canon 7d2 a gép)
Sportot fotózok, leginkább foci. (Nb1, magyar válogatott)
Megérné-e lecserélnem? Van valakinek esetleg tapasztalata a 2 objektív használatával? #1,4x sajnos nem megoldás :(
Nagyon tetszik a 100-400 II és próbáltam is, de a fényerő hiánya egy kicsit megriaszt. Múltkor 2500-3200 ison kellett fotóznom és a 7d2 azt már nem nagyon szereti.Viszont nagyon gyors és pontos a fókusz és hihetetlen éles az obi. Ráadásul a 400-as vége miatt a képkivágás is egyszerűbb.
Nos annyit én se adnék érte, attól jóval olcsóbban vettem. A D500-ról én is sok jót halottam, sőt egy D4-en is gondolkodtam. De az 1Dx még mindig jobb. Az meg, hogy 18 Mp, én fixeket nem használok, egy zoomhoz ez bőven elég. És még egyet. Mindegy, hogy Canon vagy Nikon, egy profi váz sztem mindig jobban fog működni mint egy akár újabb amatőr váz.
Kövezzetek meg, de nem nagyon lenne kedvem kb egy millát adni egy használt 18 mpixeles vázért. Tudom, hogy annyi a reális ára egy nem leharcolt 50-70e expós példánynak, de akkor is. Úgy okoskodom, ha a Canon nem akar végképp lemaradni, akkor legalább olyan 7d mk3-at kell kiadnia, ami pariban van a Nikon 500-al és talán egy 7éves ff-el.
Szerintem mondjuk a csapatképnek a sportfotózáshoz nem sok köze van, még akkor sem, ha sport eseményen készül és sportolókat ábrázol is. Szóval ha már sportfotózás topik, akkor jöhetne sportfotó is...
Akciókamerákról szeretnék véleményeket kérni. De, sehol -pedig google a barátom- nem találtam erre fórumot. Sőt, még a forgalmazók oldalán sem voltak vélemények. :( Tud valaki, valami hasznosat?
Attól függ. Ha közel van az akció, akkor arra törekszem, hogy utólag minél kevesebbet kelljen vágni. Ha messzebb történnek az események, akkor viszont kénytelen vágni az ember.