Keresés

Részletes keresés

Sasi82 Creative Commons License 2019.10.14 0 1 7640

Igazából a legfontosabb, hogy hol, milyen sportra és milyen napszakban használnád. (70-200 2.8, vagy 2.8 IS vagy 28 II IS?)

Ha inkább nyílt terepen és nappal, akkor szerintem "szinte" bármivel használható.

Ha este is fotóznál, akkor olyan ami húzható ISO-ban.

Ha még teremben is ahol nincs fény, oda már sajnos komolyabb gép kell vagy ha nem újságba kell hanem weboldalra 1800x1200-ba akkor még lehet kompromisszumot kötni.

Én használtam 60D-el, majd nagyon sokáig 7d2-el. 7d2-el szinte sosem volt probléma, kivéve amikor esti meccs volt és 0 fény.

Általános használatra egy 70d-80d vagy 7d2 is jó lehet és egyik sem kerül egy vagyonba.

Előzmény: LBV1222 (7639)
LBV1222 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 7639

Sziasztok, jár még valaki erre? :)

 

Érdeklődnék, hogy akinek van Canon 70-200 f2.8 objektíve, milyen vázzal tudja legjobban használni? Mi lenne hozzá a legjobb, ami még nem profi árkategória? Mivel használjátok legtöbben?

Sasi82 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 7638

Sziasztok!

Hátha valaki hasonló problémával küzdött :)

Canon 70-200 2.8 II-esem van jelenleg, amit lecserélnék egy Canon 100-400 II-esre. (Canon 7d2 a gép)

Sportot fotózok, leginkább foci. (Nb1, magyar válogatott)

Megérné-e lecserélnem?
Van valakinek esetleg tapasztalata a 2 objektív használatával? #1,4x sajnos nem megoldás :(

Nagyon tetszik a 100-400 II és próbáltam is, de a fényerő hiánya egy kicsit megriaszt. Múltkor 2500-3200 ison kellett fotóznom és a 7d2 azt már nem nagyon szereti.Viszont nagyon gyors és pontos a fókusz és hihetetlen éles az obi.
Ráadásul a 400-as vége miatt a képkivágás is egyszerűbb.

Előre is köszönöm a segítségeket!

323d Creative Commons License 2018.03.17 -1 0 7637

Szia!

Nos annyit én se adnék érte, attól jóval olcsóbban vettem. A D500-ról én is sok jót halottam, sőt egy D4-en is gondolkodtam. De az 1Dx még mindig jobb. Az meg, hogy 18 Mp, én fixeket nem használok, egy zoomhoz ez bőven elég. És még egyet. Mindegy, hogy Canon vagy Nikon, egy profi váz sztem mindig jobban fog működni mint egy akár újabb amatőr váz.

Üdv.: 323d

Előzmény: zéeles (7636)
zéeles Creative Commons License 2018.03.12 0 0 7636

Kövezzetek meg, de nem nagyon lenne kedvem kb egy millát adni egy használt 18 mpixeles vázért. Tudom, hogy annyi a reális ára egy nem leharcolt 50-70e expós példánynak, de akkor is. Úgy okoskodom, ha a Canon nem akar végképp lemaradni, akkor legalább olyan 7d mk3-at kell kiadnia, ami pariban van a Nikon 500-al és talán egy 7éves ff-el.

 

Előzmény: 323d (7635)
323d Creative Commons License 2018.02.20 0 1 7635

Helló!

Erre a célra én 1Dx-et vennék. Vettem)). Használtan simán kijön annyiból.

323d

Előzmény: szl1973 (7634)
szl1973 Creative Commons License 2018.02.19 0 1 7634

Gyorsabb sorozatfelvétel, és az ISO is feljebb húzható.

Előzmény: Bubinko (7633)
Bubinko Creative Commons License 2018.02.19 0 0 7633

Ha megkérlek leírnád a miértjét is?

Köszönöm.

Előzmény: szl1973 (7632)
szl1973 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 7632

Canon EOS 5D Mark IV

Előzmény: Bubinko (7631)
Bubinko Creative Commons License 2018.02.18 0 0 7631

Kérdésem lenne, mégpedig a következő: sportfotózásra (elsősorban futball) ki mit választana az alábbi 3 váz közül?

- Canon EOS 5DS
- Canon EOS 5DS R
- Canon EOS 5D Mark IV

Sasi82 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7630

Pörögjön egy kicsit a csoport :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.28 0 0 7629

Köszönöm. :)

Előzmény: fotóriporter (7620)
Bubinko Creative Commons License 2017.07.27 0 0 7628

Akkor, hogy legyen valami sportosabb is:

Előzmény: fotóriporter (7626)
fotóriporter Creative Commons License 2017.07.27 0 0 7627

Köszi, Peterssen, olvasnám, ha lenne mit - tudom, így van mindenki a blogommal is...
,-))

Előzmény: peterssen (7621)
fotóriporter Creative Commons License 2017.07.27 0 0 7626

Szerintem mondjuk a csapatképnek a sportfotózáshoz nem sok köze van, még akkor sem, ha sport eseményen készül és sportolókat ábrázol is. Szóval ha már sportfotózás topik, akkor jöhetne sportfotó is...

,-PP

Előzmény: Bubinko (7624)
Bubinko Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7625

fvft

Előzmény: Bubinko (7624)
Bubinko Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7624

..esetleg néhány csapatkép az elmúlt 1 hónapból!?

Chip-TFF Creative Commons License 2017.07.26 0 0 7623

Szinten zenesz, csak hat senki nem uzen mar semmit. :) 

Bubinko Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7622

Pl. én ha van (volna) mit...

Előzmény: peterssen (7621)
peterssen Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7621

E!  Valaki még olvassa ezt a fórumot? :)

Előzmény: fotóriporter (7620)
fotóriporter Creative Commons License 2017.07.25 0 0 7620
Előzmény: Törölt nick (7619)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7619

Kedves fórum társak!

Akciókamerákról szeretnék véleményeket kérni. De, sehol -pedig google a barátom- nem találtam erre fórumot. Sőt, még a forgalmazók oldalán sem voltak vélemények. :( Tud valaki, valami hasznosat?


A segítséget előre is köszönöm.

nemethla Creative Commons License 2017.04.27 0 0 7618

A hirdetett holmik elkeltek.

Előzmény: nemethla (7617)
nemethla Creative Commons License 2017.04.22 0 0 7617

Eladó az 1D mkIII - lásd alant - mellett még egy Canon EF 1,4X mkI

Gysz: 43914, kopott külső, hibátlan rajz. Ára 35 ezer ft.

Email nemethlac65kukacgmailpontcom, 0630-ötszáz-9851

nemethla Creative Commons License 2017.04.04 0 0 7616
323d Creative Commons License 2016.11.27 0 0 7615

Helló!

Kicsit elült a fórum. A hétvégiről:

mckmester Creative Commons License 2016.05.23 0 0 7614

Ez konkrétan így volt, bár csak amatőrként voltam kint. Ott még nem tartok, hogy a ringen fotósmellényt adjanak. 

Nem is igen fogok sosem, de jelenleg nem is cél.

Előzmény: p_fifty (7611)
szl1973 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 7613

Attól függ. Ha közel van az akció, akkor arra törekszem, hogy utólag minél kevesebbet kelljen vágni. Ha messzebb történnek az események, akkor viszont kénytelen vágni az ember.

Előzmény: Decorland (7610)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.22 0 0 7612

Tudnál küldeni magadra egy e-mail címet? Az enyém publikus.

Előzmény: Decorland (7610)
p_fifty Creative Commons License 2016.05.22 0 0 7611

A kitartásodból esetleg arra következtetett, hogy egy konkurens csapatnak dolgozol. :)

Előzmény: mckmester (7607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!