Canon 70-200 2.8 II-esem van jelenleg, amit lecserélnék egy Canon 100-400 II-esre. (Canon 7d2 a gép)
Sportot fotózok, leginkább foci. (Nb1, magyar válogatott)
Megérné-e lecserélnem? Van valakinek esetleg tapasztalata a 2 objektív használatával? #1,4x sajnos nem megoldás :(
Nagyon tetszik a 100-400 II és próbáltam is, de a fényerő hiánya egy kicsit megriaszt. Múltkor 2500-3200 ison kellett fotóznom és a 7d2 azt már nem nagyon szereti.Viszont nagyon gyors és pontos a fókusz és hihetetlen éles az obi. Ráadásul a 400-as vége miatt a képkivágás is egyszerűbb.
Nos annyit én se adnék érte, attól jóval olcsóbban vettem. A D500-ról én is sok jót halottam, sőt egy D4-en is gondolkodtam. De az 1Dx még mindig jobb. Az meg, hogy 18 Mp, én fixeket nem használok, egy zoomhoz ez bőven elég. És még egyet. Mindegy, hogy Canon vagy Nikon, egy profi váz sztem mindig jobban fog működni mint egy akár újabb amatőr váz.
Kövezzetek meg, de nem nagyon lenne kedvem kb egy millát adni egy használt 18 mpixeles vázért. Tudom, hogy annyi a reális ára egy nem leharcolt 50-70e expós példánynak, de akkor is. Úgy okoskodom, ha a Canon nem akar végképp lemaradni, akkor legalább olyan 7d mk3-at kell kiadnia, ami pariban van a Nikon 500-al és talán egy 7éves ff-el.
Szerintem mondjuk a csapatképnek a sportfotózáshoz nem sok köze van, még akkor sem, ha sport eseményen készül és sportolókat ábrázol is. Szóval ha már sportfotózás topik, akkor jöhetne sportfotó is...
Akciókamerákról szeretnék véleményeket kérni. De, sehol -pedig google a barátom- nem találtam erre fórumot. Sőt, még a forgalmazók oldalán sem voltak vélemények. :( Tud valaki, valami hasznosat?
Attól függ. Ha közel van az akció, akkor arra törekszem, hogy utólag minél kevesebbet kelljen vágni. Ha messzebb történnek az események, akkor viszont kénytelen vágni az ember.