Keresés

Részletes keresés

taylor67 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7580

File számozás nem játszik?

Előzmény: csg78 (7577)
csg78 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7579

oké, köszönöm. Nomeg az esővédőt amit tőled vettem, remek szolgálatot tesz ! Pont a kérdéses esetnél is fennt volt:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153650231967711.1073741870.139874622710&type=3

Előzmény: szl1973 (7578)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7578

Abból kiindulva, hogy a fényképezőgép (esetemben Canon 1Dx) órája másodpercre állítható, szerintem nem.

Előzmény: csg78 (7577)
csg78 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7577

Sziasztok ! Az exifből a kép készítésének az idejét ki lehet a másodpercnél pontosabban olvasni vmilyen módon ? Tized?Ezred ?  Van egy elég húzós sorozatom, pár kép 1 sec-en belül s szeretném tudni pontosabban. A záridő ad némi támpontot, de hátha van más mód is. Köszi

Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7576

Nem is sajat csonakra gondoltam, csak vannak vizes versenyek (pl. Kajak-Kenu) ahol a rendezo biztosit csonakot kormanyossal a fotosoknak es bevisz a megfelelo helyre. ;)

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7575)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7575

Nem,csónakból nem is engednèk. Hol nyakig a vízben, hol a fáról ,a helyzet adja meg az időjárás.

Előzmény: Chip-TFF (7574)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7574

Az effektive 224-896 mm... Durva tavolsag. Ezek szerint nem kozelrol, ill. csonakbol keszited a kepeket. :)

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7573)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7573

Váz.: Eos 70d obi.: canon 100-400 + 1.4 telekonverter. A 70-200 is bevetésre kerül néha de az kevés sokszor, az OB összes versenyén ott vagyok és az EB is Horvátország stb..

Előzmény: Decorland (7571)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7572

Facebook.:Jesse James Photo

 

 

Előzmény: Decorland (7570)
Decorland Creative Commons License 2016.04.18 0 0 7571

Mivel otted ezeket?? Es milyen messzirol?

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
Decorland Creative Commons License 2016.04.18 0 0 7570

Udv! Gondolom vannak meg kepeid..hol?? Nagyon jok ezek, megneznem a tobbit is..Hova jarsz versenyekre??

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
323d Creative Commons License 2016.04.17 0 0 7569

Az a jobb láb nagyon ott van a szeren))).

Előzmény: Sasi82 (7568)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.17 0 2 7568

Sasi82 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7567

Ezek nagyon ott vannak :)

 

Bizony a szűk vágás (vagy szűk kompozíció) lényege , hogy csak a lényeg látszódik a képen és nincsenek zavaró dolgok, amik elvonják a tekintetet.

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7566

Na, igy kell ezt csinalni. :) 

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.15 0 2 7565

Szia! Lassan kezdődik a szezon.. én jetski-versenyeket fotózom ha van kérdésed szívesen segítek,már ha tudok.. :-)

Előzmény: Decorland (7553)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7564

Ok, köszi

70-200-at használok

Előzmény: Chip-TFF (7563)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7563

Napellenzot leveszed (ha rajta van) es atdugod a halo lyukon. Sokszor csinaltuk ezt kezin. :)  Kezire szinten a 70-200-at tudnam ajanlani. Azzal kelloen kozel tudsz 'menni'.  Tovabba az a gond a legutolso keppel, hogy az alany szeme nem latszodik. A szem a lelek tukre szoktak mondani, de szem nelkul szemelytelen egy felvetel. Nem sokban kulonbozik egy olyan rendorsegi fototol ahol kitakarjak fekete csikkal az alany szemet. Szoval olyanokat valogass be ahol jobban latszodik a szem. Persze ha szemuveget visel, akkor tokeletes ugysem lesz, de akkor se a feje vagy mas testresze ne takarja.

Előzmény: lendvaizs71 (7561)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7562

LR-t használok, próbálgattam is különböző vágásokat, de valahogy egyik se tetszett.

Lehet többet kellene szoktatni a szemem a nem megszokott arányokhoz.

Próbálkozom :-)

Köszi

Előzmény: Sasi82 (7560)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7561

Alapvonalról fotózom, csak a sarok felőli részről inkább.

Megpróbálok közelebb menni a kapuhoz, csak a kifeszített háló miatt elég macerás.

Köszi

Előzmény: szl1973 (7559)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7560

Én is azt tudom javasolni, hogy sokkal bátrabban vágjál.

Az sosem baj, ha nagyon szűk, legalább a sok egyéb figyelmet elvonó dolog kikerül belőle.

Arányosított vágást is be tudsz állítani PS-ben és LR-ben is.

 

Az is nagyon jó ötlet volt, hogy a kapu mögül próbálj meg fotózni.

Előzmény: lendvaizs71 (7555)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7559

Alapvonal mögül próbáltad?

Előzmény: lendvaizs71 (7558)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7558

Köszi az észrevételt.

Kb 600 pixelt vágtam a hosszabbik oldalnál az eredeti képből. Vágjam még tovább? Nekem kicsit szűknek tűnik akkor len és fent. Vagy hagyjam az eredeti oldalarányt és csak a széleiből vágjak?

A mélységélességgel nem nagyon tudok mit kezdeni, 2,8-nál nem nyílik nagyobbra az obi rekesze.

Közelebb se tudok már menni, mert akkor bent lennék a pályán.

Esetleg más ötlet?

Előzmény: Chip-TFF (7557)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7557

Ezert kell utolag megvagni a kepeket. Sokkal zavarobb a nagy melysegelesseg ami miatt a hatter elvonja a figyelmet a lenyegrol.

Előzmény: lendvaizs71 (7555)
lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7556

A negyedik kép lemaradt:

 

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7555

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr szinten "fotózok" sportot, ezért szeretném a hozzáértők véleményét kikérni.

A feltöltött képeken jól látszik a gondom-kérdésem.

Mennyire zavaróak a képeken a belógó testrészek illetve a félig levágott emberek? Alapból tudom, hogy zavaróak, de mi az amikor még elmegy.

Mivel elég sűrűn vannak a fiúk a pályán, elég nehéz olyan képet készíteni, ahol nem lóg bele valami.

1. kép: bal felső sarokban egy belógó kéz

2. kép: bal oldalon félig levágott emberke

3. kép: jobb oldalon belevágás a fiúba

4. kép: szintén jobb oldalt belógó láb

 

Előre is köszönöm a segítő kritikákat.

Sasi82 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7554

Szerintem a környékeden, biztos találsz egy focipályát, ahol esetleg kis srácok játszanak. (Amíg nem melegednek a tavak :D)

Rajtuk keresztül gyakorolva, el tudod sajátítani a technikákat.

Vagy egyéb sporteseményekre kimész, ami a közeledben van.

A lényeg a gyakorlás, és megfogadni az öregek tanácsát (aki nem én vagyok :D)

 

Előzmény: Decorland (7553)
Decorland Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7553

Koszonom az eddigi tanacsokat..igyekszem ez iranyba fejlodni..

Beszereztem a 70-200 -ast csak meg a szezon nem indult el /meg faznak a tavon :)

 

ui: elnezest mindenkitol, de nincs ekezet a klaviaturan /uk/

Előzmény: Chip-TFF (7552)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7552

Kezdesnek jo kepek azok amikbe belenyultal. Azert egy 70-200/2.8-at minimum nem artana beszerezni es akkor csokkenne a melysegelesseg is, nem vonna el a hatter a figyelmet. Az IS nelkuli verzio amugy sem draga, foleg hasznaltan.

Szamomra a hullamok amiket kelt egy jetski erdekesebb mint a tukorsima viz ezert nem vagnam ugy, hogy elotte ures ter legyen.

Picit fakonak tunnek a kepek, ezen egy kis szaturacioval javitanek, ill lehet tobbet vagnek le a feleslegbol, mert meg akad erdektelen/felesleges momento. Bar minden attol fugg mit akarsz bemutatni a kepen: az embert aki sportol, vagy a helyszint ahol megy a moka. Utobbira jo az amiket mutatsz, de ha az embernek keszited akkor vagd ugy, hogy a lenyeg maradjon csak. Szerintem... ;)

 

Előzmény: Decorland (7548)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7551

Milyen beállításokkal fotóztál?

Teléd is van esetleg?

Előzmény: Decorland (7547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!