Keresés

Részletes keresés

Bubinko Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7546

Futball - 1 fókuszpont (én legalábbis)

Előzmény: Sasi82 (7542)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7545

A 6D-m már nincs meg viszont ott sem használtam ISO 1600-nál többet. Akkoriba amikor még 6D-vel fotóztam, akkor a mérkőzések nappal voltak.

Előzmény: szl1973 (7540)
323d Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7544

Szia!

Focinál csak a középsőt. Rallyn szoktam használni többet is. Amikor még D7100-as nikonom volt ott swenknél az összesez használtam nagyon jó eredménnyel. Ennél a gépnél ezt még nem sikerült megtalánom. Röplbdán használtam már az alsó fókuszpontotis, azt tettem  a hálóra és jó volt.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7542)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7543

Középső a körülötte lévő 4 kiterjesztéssel. 

Előzmény: Sasi82 (7542)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7542

Ti melyik fókuszpontot használjátok a sporthoz?

Vagyis általában mihez mennyit? :D

Előzmény: 323d (7541)
323d Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7541

Szia!

A 7D II azt tudja amennyibe kerül. Ennyi pénzért nincs jobb. A nikon ugye egyenlőre nem hoztra a D400-at amit sokan szeretnének (én is elfogadnám) a D300 kb olyan mint egy sima 7d. Valamivel többet hibázik a II mint egy 1D mark IV vagy egy 1DX, de ez így lett kalibrálva, hiszen akkor ti sem vennétek 1DX-et ha harmad annyiért van ugyanolyan jó. A mark III sem jobb, sőt. 

A pórnép egyenlőre csak álmodik az ilyen isókról. A fene a gépedbe)))

Üdv.: 323d

Előzmény: szl1973 (7540)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7540

Igen, ahogy nézem a 7D Mk II nagy rákfenéje továbbra is az ISO kérdés. Itt van egy példa 8000 ISO-ra 1DX-el. Egy 6D-s hasonlóan magas ISO-ra is kíváncsi lennék, ha van esetleg Bubinko topictársnak. (5D Mk3 hasonlóan jó ilyen magas értékeken, de 6D nem volt a kezemben, ezért vagyok kíváncsi.)

Előzmény: 323d (7539)
323d Creative Commons License 2016.04.08 0 0 7539

Iso 8000? Ja kérem, mi arról csak álmodunk mezei halandók))))

Előzmény: szl1973 (7537)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 7538

Ha fej vagy mellkas körül van a labda, akkor én vágni szoktam, mert az ilyen jeleneteknél az arcok fontosak, a derék alatti képrészlet pedig csak elveszi a lényeget. 

Előzmény: Sasi82 (7534)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7537

Nálam 1/1250 és f4 (vagy 5.6, ha az 1.4x be van kapcsolva). Az ISO pedig ehhez igazodik, rossz fényű helyeken 4000 (vagy 8000). 

Előzmény: 323d (7527)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7536

Es mint tudjuk izlesekrol nem lehet vitatkozni. :) 

Előzmény: Sasi82 (7534)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7535

Akkor már ketten vagyunk, mert én is próbálok folyamatosan ügyelni, hogy teljes alakos legyen és nem vágott játékosok legyenek a képen.

Előzmény: Sasi82 (7534)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7534

Biztos velem van a baj, de az ennyire megvágott vagy közeli fotókból max 10-ből 1.

Állandóan le vágva szinte mindene, nálam annyira nem jön be.

Persze ez csak az én véleményem :)

Előzmény: 323d (7533)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7533

Vhogy így:

vagy így:

Remélem tudtam segíteni)))

Előzmény: 323d (7532)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7532

Nos nekem a zaj nem tűnik ii annyira, viszont háttal nem az igazi. Labda, arcok, és ha lehet érzelmek.

De ez csak az én véleményem.

Előzmény: Bubinko (7530)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7531

Nos amennyire én tudom a sima 70-200 a legrégebbi fejlesztés, ennek megfelelő optikai tulajdonságokkal. Az IS már egy ujabb fejlesztés, tehát nem csak a stabi, henem a lencsék is másak. A legújabb IS II már egy egészen más lencse.  Az IS-t csak ezért gondoltam.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7528)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7530

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, mivel eddig csak egyszer kényszerültem az érzékenységet ISO 1600 fölé engedni.

A Félvidék - Délvidék meccsen fotóztam Bősön (Gabčíkovo) borzalmas fényviszonyok mellett. Itt ISO 6400 használtam, de így már nagyon nem tetszenek a képek. Teljesen szét vannak esve.

Itt tenném fel a költői kérdést, hogy minek a gépbe az ISO 12800!?

Amúgy én is hasonlóan fényviszonyoktól függően 1/800 - 1/1250 között és f2.8 - f4 közötti értékeket használok.

Előzmény: Sasi82 (7529)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7529

Ez attól függ milyen a világítás a stadionban :)

Van 1-2 pálya ami borzalmas :)

A Groupamában este, elég az ISO 1600, több vidéki és a Vasas pályán már 3200 ISO is lehet.

Este általában 2.8, 3.2  - 1/800-1/1250    -    ISO 1250 - ISO 4000

Nappal 4 - 1/1000  - 1/1250 - ISO 100 - ISO 400

 

 

Általában így szoktam használni a beállításokat.

 

Többiek? :)

 

Előzmény: 323d (7527)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7528

Mivel a focinál nincs jelentősége az IS-nek, szerintem nem.

Előzmény: 323d (7524)
323d Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7527

Csak úgy érdekesség képpen mi 7D II klán, milyen expozíciós értékeket használtok?

Na jó az 1Dx-esek is fájdíthatják a szivemet.

323d Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7526

Ezek is tetszenek, bár nekem kicsit fakók a szinek.

Előzmény: Bubinko (7515)
323d Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7525

Tetszenek, talán legjobban Dzsudzsák mutatása.

Előzmény: Sasi82 (7520)
323d Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7524

Helló!

Köszi, igen azt (Canon 70-200  2,8 L). HA már itt tartunk. Az IS jobb képet adna?

Üdv.: 323d

Előzmény: bandita39 (7511)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7523

Nagyon hasonló utat járok :)

6D-vel kezdtem aztán lett(ek) a 7DMII(k). Tiszta elején 70-200 f4 aztán lecseréltem 70-200 f2.8 -ra és pár hónapja bővültem egy fix 300 f2.8-al.

A 300 f2.8-at már végre szeretném kipróbálni valami olyan meccsen, ami nappal van jó fényviszonyok mellett, mert idáig még csak műfény, köd, erősen borongós idő jutott ki.

Előzmény: Sasi82 (7522)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7522

Nem titok :)

Régebben egy 60D+200 2.8 II -al fotózgattam, most váltottam egy 7D Mark II-re és az obik Canon 70-200 2.8 és a fix 200 között szoktam variálni.

Általában 2.8 - 4 közötti blendével.

Előzmény: Bubinko (7521)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7521

Kár, hogy nincs "Like" gomb. :)

Te milyen felszerelést használsz - persze, ha nem titok?

Előzmény: Sasi82 (7520)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7520

Akkor szóljon tőlem is 1-2 :)

 

bandita39 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7519

Köszi Pengék :)

Előzmény: Bubinko (7517)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7518

A válogatottról (magyar - horvát), nekem is hasonló képeim lettek :)

Előzmény: Bubinko (7515)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7517

Köszönöm, f2.8 - f4 között,de többnyire f2.8

Előzmény: bandita39 (7516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!