Ha sport, akkor Canon. Jo, gyors es pontos AF. Massziv cucc. Hasznaltnal erdemes kiprobalni, hogy felfele tartva is mukodik-e az AF rendesen (gyorsan), mert idovel el tud faradni benne egy alkatresz. Bar vizszintesen tartva nem befolyasolja kulonosebben a teljesitmenyt... Csak egy 70-200/2.8 IS2-re cserelnem le a sajatomat.
Kísérleteztem az 1DX + 1.4x III + 70-200 II kombinációval, de még jó fényviszonyok között is néha elment az AF. Volt, aki 1DX + 1.4x III + 300 f2.8 II kombinációt használta, de pl. Kispesten vagy Vasas pályán már levette az 1.4x-t, mert sokat tévedett az AF.
A 7D afje biztosan jó, viszont az isojára már panaszkodnak. A 70D ebből a szempontból jobb választás, csak az sokkal lassabb gép. A 60D igazából sztem nem erre való. A 70-200 az adott, APSC szinte mindenki ezt használja, FF-em meg 300 fixet, vagy 400-at, de az ugye egy vagyon...
Korában próbáltam azt is, de nem volt sokkal több éles kép mint így. Igaz a beállításokat nem ismerem azon a gépen, biztosan lehetett volna még finomítani rajta. Vki keresett itt 1D mark III-at az sem kerül sokkal többe mint egy 7D, de gondolom az azért jobban működik. Mi a véleményetek az 1,4X-ről?
Adott egy Nikon D7100 Nikon 80-200 2,8 kétgyűrűssel. Elég sokat hibázik így együtt, sok a fókuszhibás kép. Most tervezem egy Tamron 70-200 stabis változatának beszerzését. Tegnap egy kolléga szintén ilyen vázzal, de Nikon VR I-essel fotózott, de ő is csak panaszkodott. Valóban ilyen gyenge a D7100 af rendszere?
Igazából Nikonba ebben a kategóriában nincs nagyon vállasztási lehetőség. Canonba ami elérhető az egy 7D 70-200-al. Jobb eredményre számíthatok azzal? Nikonba jó alternatíva lenne egy D700, csak ugye a szorzót akkor elbukom, amit lehet kompenzálni egy 1,4x vel, de akkor meg vesztek a fényerőből és az af sem tudhat annyit.
Ha nem tudod cégként elszámolni, lehet érdemes kiugrani érte az osztrákokhoz. A Tamron 70-200 VC náluk 1200 € azaz 360 000. De ha egy határral odébb mész, akkor már 'csak' 1150€ és majdnem bármelyik MM-ba/Saturnba besétálva megkapod. ;)
Fotóriporter, 323d nagyon köszönöm a válaszaitokat és elnézést kérek hogy csak most válaszolok nektek.
Úgy néz ki jelen állás szerint hogy marad 70-200 f4 VR III, egyszerűen nagyon megkímélt és jó állapotú 70-200 2.8 VR I -et nem találok, VR II sincs nagyon eladó, de az még mindig árban sok nekem ugyan úgy ahogy újonnan a Tamron 70-200 2.8 VC. Javában szezon van és nem nagyon szeretnék tovább várni és bérelgetni objektívet hétvégékre. Tamront én is kipróbáltam(azt béreltem ki egy pár hétvégén) valóban jó obi de újonnan megint csak 430 körül..... Azon is gondolkozom hogy most megveszem az F4-et aztán talán még indén eladom a gépvázam és cserélek egy frissebb FX vázra pár ezer expóval....