Keresés

Részletes keresés

323d Creative Commons License 2015.10.17 0 0 7488

Helló!

Elnézésedet kérem, sajnos az vázam még meg van, így nem tudom szponzorálni. Ha elmegy jelentkezem.

Köszönöm, üdv.: András

Előzmény: nemethla (7485)
nemethla Creative Commons License 2015.10.11 0 0 7487

NA, azért is lehet, érdemes kérdezni )))

Előzmény: Chip-TFF (7486)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.10.10 0 1 7486

De erdekes, hogy egy 80-200 tokjat adjak hozza! :)

Előzmény: nemethla (7483)
nemethla Creative Commons License 2015.10.10 0 0 7485

Ha hétfőn szólsz, megkérdezem neked, mi a helyzet.

Előzmény: 323d (7484)
323d Creative Commons License 2015.10.10 0 0 7484

Helló!

Igazán köszönöm, ez árban is elfogadható, gondolom itt nem igazán lehet faragni az árából.

Üdv.: 323d 

Előzmény: nemethla (7483)
nemethla Creative Commons License 2015.10.10 0 0 7483

Soósnál van most is, szép, hibátlan. Szombaton 10-13h-ig

 

http://www.soosfoto.hu/webshop/3057/canon-70-200-mm

Előzmény: 323d (7482)
323d Creative Commons License 2015.10.09 0 0 7482

Értem, köszönöm.

Üdv.: 323d

PS.: esetleg egy eladó példányt vki?

Előzmény: Chip-TFF (7480)
nemethla Creative Commons License 2015.10.09 0 1 7481

Egyetértek..

 

Előzmény: Chip-TFF (7480)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.10.09 0 1 7480

Ha sport, akkor Canon. Jo, gyors es pontos AF. Massziv cucc. Hasznaltnal erdemes kiprobalni, hogy felfele tartva is mukodik-e az AF rendesen (gyorsan), mert idovel el tud faradni benne egy alkatresz. Bar vizszintesen tartva nem befolyasolja kulonosebben a teljesitmenyt... Csak egy 70-200/2.8 IS2-re cserelnem le a sajatomat.

Előzmény: 323d (7478)
Zoszi69 Creative Commons License 2015.10.08 -1 0 7479

Ha már sportfotózás:

 

323d Creative Commons License 2015.10.08 0 0 7478

Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kíváncsi:

Canon 70-200 2,8 L kontra Tamron 70-200 2,8 DI VC USD. Egyenlőre úgy néz ki, hogy egy 7D-n használnám.

Mindkettőt használtan venném.

Üdv.: 323d

 

szl1973 Creative Commons License 2015.09.22 0 0 7477

Szerintem igen.

Előzmény: 323d (7476)
323d Creative Commons License 2015.09.22 0 0 7476

Helló!

Értem, szóval az csak statikusra való.

Köszi, üdv.: 323d

Előzmény: szl1973 (7475)
szl1973 Creative Commons License 2015.09.22 0 0 7475

Kísérleteztem az 1DX + 1.4x III + 70-200 II kombinációval, de még jó fényviszonyok között is néha elment az AF. Volt, aki 1DX + 1.4x III + 300 f2.8  II kombinációt használta, de pl. Kispesten vagy Vasas pályán már levette az 1.4x-t, mert sokat tévedett az AF.

Előzmény: 323d (7473)
323d Creative Commons License 2015.09.21 0 0 7474

Helló!

A 7D afje biztosan jó, viszont az isojára már panaszkodnak. A 70D ebből a szempontból jobb választás, csak az sokkal lassabb gép. A 60D igazából sztem nem erre való. A 70-200 az adott, APSC szinte mindenki ezt használja, FF-em meg 300 fixet, vagy 400-at, de az ugye egy vagyon...

Ja, NB1

Köszi, üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7472)
323d Creative Commons License 2015.09.21 0 0 7473

Helló!

Korában próbáltam azt is, de nem volt sokkal több éles kép mint így. Igaz a beállításokat nem ismerem azon a gépen, biztosan lehetett volna még finomítani rajta. Vki keresett itt 1D mark III-at az sem kerül sokkal többe mint egy 7D, de gondolom az azért jobban működik. Mi a véleményetek az 1,4X-ről?

Köszi, üdv.: András

Előzmény: Chip-TFF (7471)
Sasi82 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 7472

Szia! Milyen meccseket szeretnél fotózni?

NB1, NB2, MEGYE? (Azért kérdezem, mert az esti meccseken, mindenhol más a világítás és sokszor ISO az égben van :D)

Az ismerőseim nagy része 7d, 70d, 60d + 70-200-al fotózik.

 

 

Előzmény: 323d (7470)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.09.21 0 0 7471

Tudtommal a 7D AF elegge jo sporthoz...

Előzmény: 323d (7470)
323d Creative Commons License 2015.09.20 0 0 7470

Helló!

Segítségeteket szeretném kérni foci fotózásban.

Adott egy Nikon D7100 Nikon 80-200 2,8 kétgyűrűssel. Elég sokat hibázik így együtt, sok a fókuszhibás kép. Most tervezem egy Tamron 70-200 stabis változatának beszerzését. Tegnap egy kolléga szintén ilyen vázzal, de Nikon VR I-essel fotózott, de ő is csak panaszkodott. Valóban ilyen gyenge a D7100 af rendszere?

Igazából Nikonba ebben a kategóriában nincs nagyon vállasztási lehetőség. Canonba ami elérhető az egy 7D 70-200-al. Jobb eredményre számíthatok azzal? Nikonba jó alternatíva lenne egy D700, csak ugye a szorzót akkor elbukom, amit lehet kompenzálni egy 1,4x vel, de akkor meg vesztek a fényerőből és az af sem tudhat annyit.

Üdv.: 323d

fotóriporter Creative Commons License 2015.07.29 0 0 7469
Előzmény: Sasi82 (7467)
fotóriporter Creative Commons License 2015.07.29 0 0 7468

bocs, későn láttam a kérdést.

mkIV volt, de már eladták.

Előzmény: Sasi82 (7464)
Sasi82 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 7467

Ha lesz megint nála valami szép darab, szólnál majd nekem?

(Persze, ha arra felé jársz)

Köszönöm.

Előzmény: nemethla (7466)
nemethla Creative Commons License 2015.07.21 0 0 7466

Ne próbálgasd, vegyél egyet. Nemrég egy szép mkIII-ast vetettem meg Szhelyi barátommal a Soósnál 157 ezerért..

Előzmény: Sasi82 (7464)
nemethla Creative Commons License 2015.07.21 0 0 7465

Ha meg megvették, már nem ő fogja munkára fogni )))

Előzmény: fotóriporter (7463)
Sasi82 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 7464

II-es vagy III-as?

Valamit lehet esetleg bővebben tudni róla?

Előzmény: fotóriporter (7463)
fotóriporter Creative Commons License 2015.07.20 0 0 7463

Én egy eladót tudok 0 expóval, de érthető okokból ezt nem akarja a tulaj munkára fogni, míg meg nem veszik.

Előzmény: Sasi82 (7462)
Sasi82 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 7462

Sziasztok!

 

Érdeklődöm, hogy nincs-e valakinek 1d Mark II vagy 1d Mark III-asa kipróbálás terén. (Budapesten)

Egy focimeccsen használnám. (Kölcsönbe vagy bérbe 1 napra)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Üdv.

Sasi

zolacko Creative Commons License 2015.06.08 0 0 7461

Ha nem tudod cégként elszámolni, lehet érdemes kiugrani érte az osztrákokhoz. A Tamron 70-200 VC náluk 1200 € azaz 360 000. De ha egy határral odébb mész, akkor már 'csak' 1150€ és majdnem bármelyik MM-ba/Saturnba besétálva megkapod. ;)

Előzmény: WRC fotó (7460)
WRC fotó Creative Commons License 2015.06.08 0 0 7460

Fotóriporter, 323d nagyon köszönöm a válaszaitokat és elnézést kérek hogy csak most válaszolok nektek.

Úgy néz ki jelen állás szerint hogy marad 70-200 f4 VR III, egyszerűen nagyon megkímélt és jó állapotú 70-200 2.8 VR I -et nem találok, VR II sincs nagyon eladó, de az még mindig árban sok nekem ugyan úgy ahogy újonnan a Tamron 70-200 2.8 VC. Javában szezon van és nem nagyon szeretnék tovább várni és bérelgetni objektívet hétvégékre. Tamront én is kipróbáltam(azt béreltem ki egy pár hétvégén) valóban jó obi de újonnan megint csak 430 körül..... Azon is gondolkozom hogy most megveszem az F4-et aztán talán még indén eladom a gépvázam és cserélek egy frissebb FX vázra pár ezer expóval....

fotóriporter Creative Commons License 2015.06.02 0 0 7459

Nem csak az számít, hogy egymással egy síkban vannak-e, hanem hogy ez a sík az élességi síkkal is egybe esik-e. Sokat számíthat pl. a testtartás is.

Ha hinni lehet ennek a DOF kalkulátornak, akkor a 7D-vel 200 mm-en 2.8-on kb. 26 cm a teljes mélységélességi tartományod. Ebbe mondjuk egy arc-mellkas távolságnak általában bele kell férnie, de egy hadonászó ember keze és arca, vagy két egymás mellett álló ember közt már lehetnek élesség különbségek.

Például egy kézfogásnál csak akkor lesznek mindketten élesek, ha pont szemben vagy velük, így mindketten egy síkban lesznek a mélységélességeddel is, mert ha nem rájuk merőlegesen fényképezel, akkor már nem biztos, hogy mindketten benne lesznek az élességi síkban. Persze kézfogást és pláne csoportképet nem is nagyon érdemes 2.8-on fényképezni.

Előzmény: taylor67 (7458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!