Keresés

Részletes keresés

fotóriporter Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7402

elvben egyre több fényképezőgép tudja, de azért minimum ellenőrizni nem árt akkor is - minimum azt, hogy tudja-e és megcsinálta-e, illetve hogy jókor...

,-)))

 

egyébként sem árt legalább pár havonta-fél évente ellenőrizni az órát, mert én úgy tapasztaltam, hogy hajlamos lehet elmászni és amikor több géppel készült 4-12 fps-el készült képeket próbálsz együtt válogatni, akkor nemhogy 1-2 másodperc, de tizedmásodperces eltérések is számíthatnak.

Előzmény: Chip-TFF (7401)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7401

Kosz, hogy szoltal! Siman elfelejtettem, pedig szandekomban allt... grr... miert olyan nehez ezt 2015-ben automatizalni? :/

Előzmény: fotóriporter (7400)
fotóriporter Creative Commons License 2015.03.30 0 1 7400

Itt is szeretnék mindenkit emlékeztetni, hogy ne felejtsétek el beállítani a fényképezőgépek és egyéb digitális kütyük óráit!

,-))

 

Sport és rendezvényfotóknál különösen fontos lehet, pláne, ha valaki esetleg több géppel is fényképez ugyanazon a rendezvényen, vagy több fotós is dolgozik együtt és a képeiket aztán együtt fogják kezelni - bár ilyenkor nem árt minden alkalommal szinkronizálni, hogy ne legyen nagy (leginkább semmilyen) eltérés az órák között.

PJRT Creative Commons License 2015.03.28 0 0 7399

Na, akkor a programot még egyszer: 

 

 

Anna

Előzmény: PJRT (7398)
PJRT Creative Commons License 2015.03.28 0 0 7398

Szia! Itt a következő, amiről én tudok és tervezek menni:

 

http://www.facebook.com/events/420256441490412/https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/11081396_876978105678737_6439528620758519061_n.jpg?oh=98bbb28f2e31b2af571a8ae1d1614419&oe=55AE35DD&__gda__=1437884987_28e3de67f7b53f1738b88a4979a7bda1

 

 

Nem járok gyakran ilyen eseményekre, de kb minden érdekel, ami gyorsan (és számomra látványosan) mozog. :)

 

Anna 

Előzmény: Csacsiterelő (7391)
FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7397

   

FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7396

Az hagyján, hogy a fotók szanaszét hullanak, de a juniorok eredményeit meg eltüntette a rendszer.

 

Junior:

 

1 Starlets_GER GER

2. Starlets_CZE CZE

3. Mixed Ice Formation_2 HUN

4. Shining Blades ITA

FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7395

Köszi az észrevételt. E-mail méretre lettek tömörítve, és ezeket töltöttem fel. Bocs, hogy nem méretezek mindent az adott orgánumhoz, de igazad van, ez egy sportfotó fórum, töltök fel nagyobb felbontást, ebben az esetben csak az esemény tényét akartam közölni.

Előzmény: Chip-TFF (7394)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7394

Nagy gratula a versenyzoknek!

 

A fotkon nem artana meg dolgozni...

Előzmény: FatRay (7392)
kalasnikov Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7393

Gratulálunk a versenyzőknek! Lesznek fotók a családi albumokba is.

Előzmény: FatRay (7392)
FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7392

Az elmúlt hétvégén, az I. Budapest Kupa rendezvénnyel adott első ízben otthont Magyarország nemzetközi szinkronkorcsolya versenynek, a budapesti Jégpalotában, melyen szép számmal szerepeltek hazánkon kívüli csapatok. A teljesség felsorolása nélkül, lengyelek, csehek, horvátok, németek, ausztrálok, örmények stb. A versenyszámok három kategóriában zajlottak. Advanced Novice, Junior és Senior kategóriákban mérték össze tudásukat a csapatok.

Büszkék lehetünk a Magyar sikerekre, gratulálunk minden résztvevőnek.

 

Eredmények:

 

Advanced Novice:

1 Team Berlin GER

2. Frostwork HUN

3. Skating Graces GER

4. Mixed Ice Formation HUN

1 Starlets_GER GER

2. Starlets_CZE CZE

3. Mixed Ice Formation_2 HUN

4. Shining Blades ITA

 

Senior:

1. Scating Graces_Sen GER

2. Team Passion HUN

3. Olympia CZE

4. Ice Storms AUS

5. Flying Angels ITA

6. Shining Blades ITA

7. Balance CZE

 


 

Csacsiterelő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7391

Mi lesz a következő?

Sokat fotózol ilyesmiket?

Előzmény: PJRT (7390)
PJRT Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7390

Nem sikerült lejutni. :( Majd következőre. 

 

Anna

Előzmény: Csacsiterelő (7389)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7389

Sikerült lejutni?

Akadt valami a lencse végre?

Előzmény: PJRT (7387)
Sasi82 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7388

Vasárnap, Dunaújváros - Ferencváros focimérkőzés lesz :)

Előzmény: PJRT (7387)
PJRT Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7387

Vasárnap Dunaföldváron EnduroCross (Motocross) verseny lesz homokos pályán, ami hamar elvezeti a vizet (tehát nagy sár tuti nem lesz). 

Az esemény FB oldala: https://www.facebook.com/events/633944296711643

 

Ha valaki menne Pestről és/vagy környékéről és beférnénk hozzá (ketten) benzinköltség hozzájárulással, szóljon, ugrunk! :)

 

Anna

Bubinko Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7386

Egy hétvégi kép egy barátságos mérkőzéről.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely - Videoton Székesfehérvár 0:1 (0:0)

 

bundi82 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 7385

 

    

 

  

Sasi82 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 7384

Minden fotózási ágnak megvan a maga kihívása és nehézsége.Sokat kell gyakorolni, és egy idő után rutinossá válik az ember :)

Előzmény: lendvaizs71 (7382)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7383

Jó ötlet, megnézem.

Köszi

Előzmény: szl1973 (7381)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7382

Annál még bénább vagyok :-)

Előzmény: Sasi82 (7380)
szl1973 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7381

Ahogy előbb írták, célszerű minél szűkebbre komponálni, hogy ne kelljen sokat vagdosni belőle. (Nekem a "még elmegy" azt jelenti, hogy ISO 6400-n "kezelhető" a zaj, vagyis akár a saját beépített JPG zajszűréssel, akár PS zajszűréssel számomra elfogadható minőségű képet lehet vele készíteni.)

 

Az egyetlen megoldás, ha kipróbálsz egy ilyen vázat, s megnézed, hogy az igényeidnek megfelel-e. Te tudod, mekkora képekre van szükséged, milyen minőségben. Szerintem a Camera Kft-nél lehet bérelni egy pár napra, s akkor ki lehet próbálni munka közben a vázat.

Előzmény: lendvaizs71 (7379)
Sasi82 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7380

Viszont, ha egy kicsit szűkebben fotózol, akkor nem kell annyit vágni :)

Előzmény: lendvaizs71 (7379)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7379

Mit jelent, hogy még elmegy? Mennyire lehet croppolni a képet?

Szeretem kicsit bővebbre hagyni, majd feldolgozásnál megvágni. Max a területből 30 %-t.

Előzmény: szl1973 (7378)
szl1973 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7378

Csatlakozva Attilához, az 1D4 AF pontosabbnak tűnik, viszont ISO-ban az 5D3 nyer. (Úgy emlékszem, az 1-esekben két DIGIC processzor van, ami az AF-t támogatja, az 5-ösökben csak egy.) Az 1D4 6400 ISO-n szerintem még elmegy.

Előzmény: lendvaizs71 (7374)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7377

Meg jobban megnezve: http://petapixel.com/2014/11/05/dxomark-disappointed-7d-mark-ii-sensor-lags-behind-mft-cameras-base-iso/

BASE ISO teljesitmenyevel elegedetlenek, de high ISO-n fordul a kocka.

Itt van par 12800-on keszult foto: http://www.dpreview.com/forums/post/54659969

Itt is van 16000-en: http://froknowsphoto.com/canon-7dmk2-pre-review/

 

 

Előzmény: Chip-TFF (7376)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7376

MKIII ha nem crop-posz tulsagosan, akkor 1600 max 2000-ig kompromisszumokkal hasznalhato. 

Itt linkeltek par magas ISO kepet 7D mk2-vel:

http://www.dpreview.com/forums/post/54659901

 

Előzmény: Sasi82 (7375)
Sasi82 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7375

Én is most ilyen dilemmában vagyok. :)

Valamiért én a 7D mark II felé billenek, de az iso tartományra én is nagyon kíváncsi lennék, hogy meddig húzható.

Küzdősportokat is fotózok, és ott aztán tényleg minimális fény van, ha nem, országos televíziós küzdősport gáláról van szó.Eddig 60D-el próbálkoztam, de tényleg csak annak lehet nevezni, mert ISO 1600 felett, már nem igazi a képe.És kipróbáltam hozzá, szinte az összes fényerős optikát.

 

Én a mark IV és a 7D mark II között vacillálok.Milyen különbségek lehetnek köztük és az iso melyik esetben jobb választás?

 

Valakinek van valamilyen tapasztalata? (A 7D II annyira új, hogy gondolom sokan nem tesztelték még)

 

Esetleg a mark III mennyire húzható isoban?

 

Előzmény: lendvaizs71 (7374)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7374

Köszi, korrekt.

 

A szorzós résszel tisztában voltam az nem gond.

Eddig a közeli képeknél (úgy álltam be, hogy felém támadjon a csapatunk) úgy is hosszú volt a 70-200, ff-nél pont jó lenne.

Viszont, hogy mondtad az AF sebességet, sikerült teljesen elbizonytalanítanod.

Ennyire észrevehető a kettő közötti különbség? Ezt nem gondoltam volna.

Még egy plusz pont az mkIV mellett.

Előzmény: fotóriporter (7373)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7373

ISO-ban mindenképpen jobb az említett alternatíváknál az 5D mk3, én is ezt írtam korábban és szerintem senki sem vitatta. Abban is egyetértek, hogy az fps nem feltétlenül számít, ha első expóra el tudod kapni az akciót, így talán ez lehet a legjobb kompromisszum.

Viszont sajnos sportnál a shutter lag is nagyon sokat tud számítani és nagyon érezhető tud lenni, mikor a döntő pillanatot próbálod elkapni. Persze, ha be tudsz állni arra, hogy pont egy shutter lagnyival az esemény előtt nyomd meg a gombot, akkor akár ez is áthidalható. Az AF is olyan kérdés, hogy hiába fejlettebb az 5D mk3 AF rendszere, sokan mondják, hogy az 1D mk4 akkor is érezhetően gyorsabb és talán pontosabb is. Persze az 5D mk3-nál sokkal több AF beállítás van, egy fél életet el lehet tölteni a megfelelő beállítás kiválasztásával és lehet, hogy ha sikerül összehozni, akkor tényleg jobb az 5D, de egyáltalán nem biztos.

 

Ismerek olyat, aki aktívan használja az 5D mk3-at sportfotóra és folyamatosan panaszkodik, hogy azért az a gép mégsem az igazi hozzá és én is pont így tapasztaltam. Az 1D mk4 szerintem jobb lenne sportra az 5D mk3-nál, de az meg nem olyan érzékeny. Az egyikkel fényed nincs elég, a másikkal meg a fontos képeid nem lesznek meg. És itt körbe is értünk, szerintem nem lehet eldönteni, hogy melyik jobb.

 

Az sem egy elhanyagolható szempont (főleg a 7D-vel kapcsolatban), hogy ami 7D-nél (1.6x crop) még a távolban is kitölti a képet egy obival, az az 1D (1.3x crop) és különösen az 5D mk3 (full-frame) esetében jóval kisebb lesz ugyanazzal az obival. Ez olyan helyen nem gond, ahol van időd cserélgetni, vagy ugyanúgy lefedi a zoom tartományod. De a zoomok végén máshol kényszerülsz cserélni és ez meg tudja akasztani a munkát, a távoli dolgoknál meg ami eddig 200 mm-en még jó volt, ahhoz full-framen már 300-as kell, ami 7D-vel 300-assal jó volt, ahhoz full-framen a 300 már kevés, inkább 400-as kell vagy vághatod ki a képből, ami szintén nem használ a minőségnek, a telekonverter meg ugye fényt is levesz és a képminőség is rosszabb vele, tehát sehogy nem igazán jó megoldás.

 

Ez tipikusan az a dilemma, amiben szerintem nem szabad senki más véleményére adni, mert nagyon személy függő lehet, hogy neked merre billen a mérleg nyelve - ha tudsz egyáltalán dönteni. Ki kell próbálni az érintett gépeket az adott területen és a saját tapasztalataid alapján eldönteni, hogy melyik felel meg legjobban az igényeidnek, mert teljesen mindegy, hogy más mit mond, hogy ő hogyan érezte, neked kell majd használni és a kompromisszumokkal együttélni.

 

 

Előzmény: lendvaizs71 (7372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!