Keresés

Részletes keresés

Csacsiterelő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7389

Sikerült lejutni?

Akadt valami a lencse végre?

Előzmény: PJRT (7387)
Sasi82 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7388

Vasárnap, Dunaújváros - Ferencváros focimérkőzés lesz :)

Előzmény: PJRT (7387)
PJRT Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7387

Vasárnap Dunaföldváron EnduroCross (Motocross) verseny lesz homokos pályán, ami hamar elvezeti a vizet (tehát nagy sár tuti nem lesz). 

Az esemény FB oldala: https://www.facebook.com/events/633944296711643

 

Ha valaki menne Pestről és/vagy környékéről és beférnénk hozzá (ketten) benzinköltség hozzájárulással, szóljon, ugrunk! :)

 

Anna

Bubinko Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7386

Egy hétvégi kép egy barátságos mérkőzéről.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely - Videoton Székesfehérvár 0:1 (0:0)

 

bundi82 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 7385

 

    

 

  

Sasi82 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 7384

Minden fotózási ágnak megvan a maga kihívása és nehézsége.Sokat kell gyakorolni, és egy idő után rutinossá válik az ember :)

Előzmény: lendvaizs71 (7382)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7383

Jó ötlet, megnézem.

Köszi

Előzmény: szl1973 (7381)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7382

Annál még bénább vagyok :-)

Előzmény: Sasi82 (7380)
szl1973 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7381

Ahogy előbb írták, célszerű minél szűkebbre komponálni, hogy ne kelljen sokat vagdosni belőle. (Nekem a "még elmegy" azt jelenti, hogy ISO 6400-n "kezelhető" a zaj, vagyis akár a saját beépített JPG zajszűréssel, akár PS zajszűréssel számomra elfogadható minőségű képet lehet vele készíteni.)

 

Az egyetlen megoldás, ha kipróbálsz egy ilyen vázat, s megnézed, hogy az igényeidnek megfelel-e. Te tudod, mekkora képekre van szükséged, milyen minőségben. Szerintem a Camera Kft-nél lehet bérelni egy pár napra, s akkor ki lehet próbálni munka közben a vázat.

Előzmény: lendvaizs71 (7379)
Sasi82 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7380

Viszont, ha egy kicsit szűkebben fotózol, akkor nem kell annyit vágni :)

Előzmény: lendvaizs71 (7379)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7379

Mit jelent, hogy még elmegy? Mennyire lehet croppolni a képet?

Szeretem kicsit bővebbre hagyni, majd feldolgozásnál megvágni. Max a területből 30 %-t.

Előzmény: szl1973 (7378)
szl1973 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7378

Csatlakozva Attilához, az 1D4 AF pontosabbnak tűnik, viszont ISO-ban az 5D3 nyer. (Úgy emlékszem, az 1-esekben két DIGIC processzor van, ami az AF-t támogatja, az 5-ösökben csak egy.) Az 1D4 6400 ISO-n szerintem még elmegy.

Előzmény: lendvaizs71 (7374)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7377

Meg jobban megnezve: http://petapixel.com/2014/11/05/dxomark-disappointed-7d-mark-ii-sensor-lags-behind-mft-cameras-base-iso/

BASE ISO teljesitmenyevel elegedetlenek, de high ISO-n fordul a kocka.

Itt van par 12800-on keszult foto: http://www.dpreview.com/forums/post/54659969

Itt is van 16000-en: http://froknowsphoto.com/canon-7dmk2-pre-review/

 

 

Előzmény: Chip-TFF (7376)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7376

MKIII ha nem crop-posz tulsagosan, akkor 1600 max 2000-ig kompromisszumokkal hasznalhato. 

Itt linkeltek par magas ISO kepet 7D mk2-vel:

http://www.dpreview.com/forums/post/54659901

 

Előzmény: Sasi82 (7375)
Sasi82 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7375

Én is most ilyen dilemmában vagyok. :)

Valamiért én a 7D mark II felé billenek, de az iso tartományra én is nagyon kíváncsi lennék, hogy meddig húzható.

Küzdősportokat is fotózok, és ott aztán tényleg minimális fény van, ha nem, országos televíziós küzdősport gáláról van szó.Eddig 60D-el próbálkoztam, de tényleg csak annak lehet nevezni, mert ISO 1600 felett, már nem igazi a képe.És kipróbáltam hozzá, szinte az összes fényerős optikát.

 

Én a mark IV és a 7D mark II között vacillálok.Milyen különbségek lehetnek köztük és az iso melyik esetben jobb választás?

 

Valakinek van valamilyen tapasztalata? (A 7D II annyira új, hogy gondolom sokan nem tesztelték még)

 

Esetleg a mark III mennyire húzható isoban?

 

Előzmény: lendvaizs71 (7374)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7374

Köszi, korrekt.

 

A szorzós résszel tisztában voltam az nem gond.

Eddig a közeli képeknél (úgy álltam be, hogy felém támadjon a csapatunk) úgy is hosszú volt a 70-200, ff-nél pont jó lenne.

Viszont, hogy mondtad az AF sebességet, sikerült teljesen elbizonytalanítanod.

Ennyire észrevehető a kettő közötti különbség? Ezt nem gondoltam volna.

Még egy plusz pont az mkIV mellett.

Előzmény: fotóriporter (7373)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7373

ISO-ban mindenképpen jobb az említett alternatíváknál az 5D mk3, én is ezt írtam korábban és szerintem senki sem vitatta. Abban is egyetértek, hogy az fps nem feltétlenül számít, ha első expóra el tudod kapni az akciót, így talán ez lehet a legjobb kompromisszum.

Viszont sajnos sportnál a shutter lag is nagyon sokat tud számítani és nagyon érezhető tud lenni, mikor a döntő pillanatot próbálod elkapni. Persze, ha be tudsz állni arra, hogy pont egy shutter lagnyival az esemény előtt nyomd meg a gombot, akkor akár ez is áthidalható. Az AF is olyan kérdés, hogy hiába fejlettebb az 5D mk3 AF rendszere, sokan mondják, hogy az 1D mk4 akkor is érezhetően gyorsabb és talán pontosabb is. Persze az 5D mk3-nál sokkal több AF beállítás van, egy fél életet el lehet tölteni a megfelelő beállítás kiválasztásával és lehet, hogy ha sikerül összehozni, akkor tényleg jobb az 5D, de egyáltalán nem biztos.

 

Ismerek olyat, aki aktívan használja az 5D mk3-at sportfotóra és folyamatosan panaszkodik, hogy azért az a gép mégsem az igazi hozzá és én is pont így tapasztaltam. Az 1D mk4 szerintem jobb lenne sportra az 5D mk3-nál, de az meg nem olyan érzékeny. Az egyikkel fényed nincs elég, a másikkal meg a fontos képeid nem lesznek meg. És itt körbe is értünk, szerintem nem lehet eldönteni, hogy melyik jobb.

 

Az sem egy elhanyagolható szempont (főleg a 7D-vel kapcsolatban), hogy ami 7D-nél (1.6x crop) még a távolban is kitölti a képet egy obival, az az 1D (1.3x crop) és különösen az 5D mk3 (full-frame) esetében jóval kisebb lesz ugyanazzal az obival. Ez olyan helyen nem gond, ahol van időd cserélgetni, vagy ugyanúgy lefedi a zoom tartományod. De a zoomok végén máshol kényszerülsz cserélni és ez meg tudja akasztani a munkát, a távoli dolgoknál meg ami eddig 200 mm-en még jó volt, ahhoz full-framen már 300-as kell, ami 7D-vel 300-assal jó volt, ahhoz full-framen a 300 már kevés, inkább 400-as kell vagy vághatod ki a képből, ami szintén nem használ a minőségnek, a telekonverter meg ugye fényt is levesz és a képminőség is rosszabb vele, tehát sehogy nem igazán jó megoldás.

 

Ez tipikusan az a dilemma, amiben szerintem nem szabad senki más véleményére adni, mert nagyon személy függő lehet, hogy neked merre billen a mérleg nyelve - ha tudsz egyáltalán dönteni. Ki kell próbálni az érintett gépeket az adott területen és a saját tapasztalataid alapján eldönteni, hogy melyik felel meg legjobban az igényeidnek, mert teljesen mindegy, hogy más mit mond, hogy ő hogyan érezte, neked kell majd használni és a kompromisszumokkal együttélni.

 

 

Előzmény: lendvaizs71 (7372)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7372

7dmk2-t nem szeretnék. Egyre többet hallom, hogy annyival nem jobb iso területén. Természetfotósok mondták. A 7d-vel egyébként meg vagyok elégedve, csak hát teremben elég kevés a fény :-)

Mindenképpen az iso most a fő szempont.

Előzmény: Chip-TFF (7371)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7371

"1D Mark IV kicsivel jobb csak mint a 7D,"

Korabban volt itt rola szo, hogyi az 1D m3 is jobb ISO-ban mint a 7D, nemhogy a mk IV! Szoval a legjobb tudomasom szerint a Mark IV joval jobb mint a 7D. Es mi ujsag a 7D mk2-vel? Abban nem gondolkodsz?

 

Előzmény: lendvaizs71 (7370)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7370

Kicsit utána olvastam a gyorsaságnak.

 

Fps-ben a most használt 7D-hez (8) képest előrelépés lenne az 1D Mark IV (10), visszalépés az 5D Mark III (6).

Shutter lag oldalról előrelépés lenne az 1D Mark IV (36-55), az 5D Mark III tartaná a 7D értékét (59)

 

Viszont a tesztek alapján (élőben sajna nem volt módom kipróbálni) míg az 1D Mark IV kicsivel jobb csak mint a 7D, az 5D Mark III iso 6400 körül produkál hasonló eredményt, mint a 7D 1600 körül ami még a max elfogadható szerintem.

 

Amatőr véleményem szerint az 5D mark iii jobb iso teljesítménye nagyobb előnyt jelent 7D-hez képest mint az 1D mark IV gyorsasága.

 

Javítsál ki nyugodtan, ha nem jól gondolom.

 

Köszönöm

Előzmény: fotóriporter (7367)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7369

Köszi.

Jelen esetben az iso lenne a fontosabb, meg a fókuszrendszer. Sorozatot nem igen szoktam csinálni, max 2-3 kép.

Az 1Dx álom marad :-)

Előzmény: fotóriporter (7367)
PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7368

Köszönöm! :)

Anna

Előzmény: fotóriporter (7366)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7367

ISO-ban az 5D mk3 jobb, de gyorsaságban (nem csak fps, hanem shutter lag is) jobb az 1D mk4. ez tipikusan az a helyzet, ahol a kettő közül a harmadik a jó választás: 1DX, mert az ötvözi az előnyöket, míg a másik kettőnél valamiben mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd.

Előzmény: lendvaizs71 (7365)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7366

ha szórt fény szűrődik be, az segíthet, de nem biztos, hogy így lesz, ha viszont foltokban süt be a nap, az többet árt, mint használ. például, ha valakin a terem világítása miatt kevés a fény, a feje viszont beég egy beszűrődő fénycsóva miatt, azzal nem nagyon tudsz vaku nélkül mit kezdeni. a vakunak viszont a játékosok sem valószínű, hogy örülnek és a képnek sem igazán használ, de próbálgasd, hiszen kísérletezni mész oda...
,-))

 

az egylábú kényelmi szempontból nem árt. lehet, hogy elbírod az objektívet, de ha nem neked kell tartani, akkor jobban tudsz a fényképezésre koncentrálni

Előzmény: Chip-TFF (7363)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7365

Szerintetek elsősorban teremben kézilabdára 1D Mark IV vagy 5D Mark III lenne a jó megoldás?

Elsősorban iso érdekelne. Jó volna legalább 6400-ig elmenni.

Köszönöm

PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7364

Értem, köszönöm! :)

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7363)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7363

Talan akkor segithet a beszurodo feny. Monopod? Segithet ha nem birod mar tartani a felszerelest a kezedben. 

Előzmény: PJRT (7362)
PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7362

Délelőtt 9-kor. :)

Monopod segíthet nekem? 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7361)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7361

De, sokat segit a magas ISO. Akkor ha lehet inkabb a 80-200-at vigyed. Kelleni fog a fenyero mint egy falat kenyer. :) Este lesz a meccs vagy napkozben amikor be tud szurodni nemi kulso feny?

Előzmény: PJRT (7360)
PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7360

Viszont a 60D-nek feljebb tekerhetem az ISO-t (mint a D300-ét), az nem segít? :)

Fényerősből 80-200-asom van, a tolózoomos. Még gondoltam egy Tamron 70-300 f/4-5.6-ra, de, ha az f/4-es obira azt mondod, hogy kevés lesz...

 

Van értelme monopodot vinni? 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!