Keresés

Részletes keresés

lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7372

7dmk2-t nem szeretnék. Egyre többet hallom, hogy annyival nem jobb iso területén. Természetfotósok mondták. A 7d-vel egyébként meg vagyok elégedve, csak hát teremben elég kevés a fény :-)

Mindenképpen az iso most a fő szempont.

Előzmény: Chip-TFF (7371)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7371

"1D Mark IV kicsivel jobb csak mint a 7D,"

Korabban volt itt rola szo, hogyi az 1D m3 is jobb ISO-ban mint a 7D, nemhogy a mk IV! Szoval a legjobb tudomasom szerint a Mark IV joval jobb mint a 7D. Es mi ujsag a 7D mk2-vel? Abban nem gondolkodsz?

 

Előzmény: lendvaizs71 (7370)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7370

Kicsit utána olvastam a gyorsaságnak.

 

Fps-ben a most használt 7D-hez (8) képest előrelépés lenne az 1D Mark IV (10), visszalépés az 5D Mark III (6).

Shutter lag oldalról előrelépés lenne az 1D Mark IV (36-55), az 5D Mark III tartaná a 7D értékét (59)

 

Viszont a tesztek alapján (élőben sajna nem volt módom kipróbálni) míg az 1D Mark IV kicsivel jobb csak mint a 7D, az 5D Mark III iso 6400 körül produkál hasonló eredményt, mint a 7D 1600 körül ami még a max elfogadható szerintem.

 

Amatőr véleményem szerint az 5D mark iii jobb iso teljesítménye nagyobb előnyt jelent 7D-hez képest mint az 1D mark IV gyorsasága.

 

Javítsál ki nyugodtan, ha nem jól gondolom.

 

Köszönöm

Előzmény: fotóriporter (7367)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7369

Köszi.

Jelen esetben az iso lenne a fontosabb, meg a fókuszrendszer. Sorozatot nem igen szoktam csinálni, max 2-3 kép.

Az 1Dx álom marad :-)

Előzmény: fotóriporter (7367)
PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7368

Köszönöm! :)

Anna

Előzmény: fotóriporter (7366)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7367

ISO-ban az 5D mk3 jobb, de gyorsaságban (nem csak fps, hanem shutter lag is) jobb az 1D mk4. ez tipikusan az a helyzet, ahol a kettő közül a harmadik a jó választás: 1DX, mert az ötvözi az előnyöket, míg a másik kettőnél valamiben mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd.

Előzmény: lendvaizs71 (7365)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7366

ha szórt fény szűrődik be, az segíthet, de nem biztos, hogy így lesz, ha viszont foltokban süt be a nap, az többet árt, mint használ. például, ha valakin a terem világítása miatt kevés a fény, a feje viszont beég egy beszűrődő fénycsóva miatt, azzal nem nagyon tudsz vaku nélkül mit kezdeni. a vakunak viszont a játékosok sem valószínű, hogy örülnek és a képnek sem igazán használ, de próbálgasd, hiszen kísérletezni mész oda...
,-))

 

az egylábú kényelmi szempontból nem árt. lehet, hogy elbírod az objektívet, de ha nem neked kell tartani, akkor jobban tudsz a fényképezésre koncentrálni

Előzmény: Chip-TFF (7363)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7365

Szerintetek elsősorban teremben kézilabdára 1D Mark IV vagy 5D Mark III lenne a jó megoldás?

Elsősorban iso érdekelne. Jó volna legalább 6400-ig elmenni.

Köszönöm

PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7364

Értem, köszönöm! :)

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7363)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7363

Talan akkor segithet a beszurodo feny. Monopod? Segithet ha nem birod mar tartani a felszerelest a kezedben. 

Előzmény: PJRT (7362)
PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7362

Délelőtt 9-kor. :)

Monopod segíthet nekem? 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7361)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7361

De, sokat segit a magas ISO. Akkor ha lehet inkabb a 80-200-at vigyed. Kelleni fog a fenyero mint egy falat kenyer. :) Este lesz a meccs vagy napkozben amikor be tud szurodni nemi kulso feny?

Előzmény: PJRT (7360)
PJRT Creative Commons License 2015.01.15 0 0 7360

Viszont a 60D-nek feljebb tekerhetem az ISO-t (mint a D300-ét), az nem segít? :)

Fényerősből 80-200-asom van, a tolózoomos. Még gondoltam egy Tamron 70-300 f/4-5.6-ra, de, ha az f/4-es obira azt mondod, hogy kevés lesz...

 

Van értelme monopodot vinni? 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7359)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7359

f4 lehet keves lesz a zart csarnokban.

Előzmény: PJRT (7356)
PJRT Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7358

Koszonom! :)

Anna

Előzmény: kalasnikov (7357)
kalasnikov Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7357

Vaku csak a csoportkép készítéséhez kellene, ez nem tipikusan sportfotó... Magam részéről 70-200-al készült csoportképhez nem használnék vakut, mert olyan távolságból nem sok értelme van. Utómunkával is megoldható.

Előzmény: PJRT (7356)
PJRT Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7356

Köszönöm! És, ha mondjuk egy Canon 60D-vel és 70-200 f/4 L-lel mennék (plus széles látószögűvel), akkor milyen vakut, milyen szögből és távolságról ajánlanál? 

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7355)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7355

Ha elegge tavol mesz akkor a 70-200 is megfelel. :) Csak akkor a vakud kevesbe lesz hatekony. En olyan 17mm(CROP)-24mm(FF) kornyeken maradnek. Vaku szempontjabol nem tudom mik a hasznalhatoak Nikon-okon, sorry. Azt majd a tobbeik megmondjak. Nem egy kotelezo dolog, mert lehet utomunkazni is. Izles kerdese.

Előzmény: PJRT (7354)
PJRT Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7354

Nagylátóként egy 50mm f/1.8 is megfelel? Vagy ennél tágabb kell (vagy menjek nagyon hátra? ;) )

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7352)
PJRT Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7353

Köszönöm! Milyen vaku lenne jó és milyen szögben és távolságban lenne jó a géptől? Lehet, hogy ez most ölég laikus kérdés volt, sosem használtam külső vakut (a gépét sem igen használom).

 

Anna

Előzmény: Chip-TFF (7352)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7352

Szia! Ha az akciot akarod fotozni akkor 70-200/2.8 es egy nagylatot ha osszeallnak a sracok egy csapatfotora amihez egy kulso vaku sem arthat deriteni mert elegge felulrol jon a feny.

 

Előzmény: PJRT (7351)
PJRT Creative Commons License 2015.01.14 0 0 7351

Sziasztok! 

 

Jövő héten de. 9-re mennék ebbe a csarnokba focit fényképezni haveroknak, haverságból egy D300-as vázzal. 

 

 

A kép a http://www.konditerembudapest.hu/konditerem-budapest-xiii.-kerulet/angyalfoldi-sportkozpont#!prettyPhoto[gal]/1/ oldalról származik, csak a fényviszonyok miatt linkeltem be. 

 

Milyen optikát lenne érdemes vinnem, ha a pálya szélén (is) ülhetek/állhatok? Egyéb tanácsot tudtok adni (vagy linkeket) a jobb képekért? Eddig egyetlen egyszer fényképeztem focit, de az nyílt téren volt és egyetlen emberre koncentráltam, itt majd azért jó lenne több emberről és esetleg csoportos tevékenységekről is felvételt készíteni, bár nincs elvárás. 

 

Előre is köszönöm!

 

Anna

fotóriporter Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7350

A stroboszkóp vakuzás is lehetséges megoldás, de ezen a képen látszik, hogy ez nincs megvakuzva. Ilyen tétversenyeken pedig nem illik vakuzni (rúdugrást sem) és valósíznűleg nem is hagynák. Meg akit felvesznek a Gettyhez, az valószínűleg nem is próbálkozna vele ilyen helyzetben.

Ami fotós tankönyvbe kerül stroboszkóp vakuzást illusztráló kép, az valószínűleg nem versenyen készült, hanem külön leszervezett, előre egyeztetett fotózás, ahol nincs tétje annak, hogyha esetleg hibázik a sportoló és ha kell, akkor meg lehet ismételni.

Előzmény: spiderator (7348)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7349

a képet a Getty Images fotósa, Scott Barbour készítette. a Getty a Canon (egyik) fő partnere. legalábbis néhány fotósuk szinte biztosan előbb használta az 1DX-et, mint az a polcokra került. ma már biztos, hogy csak azoknak a fotósaiknak nincs legalább egy, de inkább kettő, aki nagyon nem akarja használni (ilyen meg nem valószínű, hogy sok van). úgyhogy kb 99%, hogy azzal készült a kép

Előzmény: spiderator (7348)
spiderator Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7348

Közben néztem meg fotóriporter összeállítását, így már ok a dolog... :)

 

Valamelyik fotós könyvben láttam olyat, hogy rúdugrót stroboszkóp vakuztak meg hosszú záridővel, az is hasonló eredménynek nézett ki... Nyilván a vakuzás sok esetben nem elegáns vagy tiltott is, csak nélküle meg kell az iso rendesen, bár mostanság főleg az ff vázaknál ez nem probléma.

Előzmény: spiderator (7347)
spiderator Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7347

Multiexpo sok gépben van, de ide valami nagyon gyors kell, mert maga a mozdulat is századmásodperc körül lehet... (pl. az enyémben (oly e-30) többféle mód is van; egyszer próbáltam de csak azért, hogy működik-e, de ott expo gombot többször kell nyomni. Ami ugye egy ilyen mozdulatsornál eleve lehetetlen) Lehet van olyan is, ahogy egy nyomásra tol pár képet, utánanézek, abban lenne ráció... :)

Előzmény: lendvaizs71 (7346)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7346

Olvastam a blogod, gratula hozzá.

Akkor minimum 5d mark iii (ha jól tudom abban van multiexpo mód) vagy 1dx kell hozzá.

Előzmény: fotóriporter (7345)
fotóriporter Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7345

nem igazán úgy néz ki a kép, mint amire vakuztak, ezt multi expóval csinálták

mióta a filmes korszak óta újra van ilyen funkció a gépekben, újra rászoktak a fotósok

itt írtam róla viszonylag bőven sok (sportos) illusztrációt linkelve: Évek után újra multi expók az Olimpiákon

Előzmény: lendvaizs71 (7342)
spiderator Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7344

Vaku stroboszkóp módban, szerintem... Nem tudom engedik-e darts közben, de ilyesminek tűnik. :)

Bár egyszer engedély nélkül is el lehet sütni. (a másik 2 nyíl már lehet a fotósba ment) :)

Előzmény: lendvaizs71 (7342)
G666 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7343

szerintem ugyanarra a kockára exponált négyszer.

Előzmény: lendvaizs71 (7342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!