Keresés

Részletes keresés

lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7342

Biztos amatőr kérdés :-) :

ezt, hogy csinálta a fotós?

http://sportgeza.hu/galeria/sportgeza/cikkek/2015/01/10/tomegverekedes_a_nezoteren/3

holczer Creative Commons License 2014.12.31 0 0 7341

Szép munka!

BUÉK neked is!

Előzmény: fotóriporter (7340)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.31 0 0 7340

Nem csak sportfotók vannak a listán, de azt is találtok szép számmal (külön válogatásokba gyűjtve is). Érdemes végignézegetni őket. És nem csak azért, mert én csináltam, hanem mert valószínűleg ez az év leghosszabb listája...

,-))

 

A legteljesebb gyűjtemeny 2014 legjobb sajtófotó válogatásaiból

 

BUÉK mindenkinek!

fotóriporter Creative Commons License 2014.12.15 0 0 7339

Általában a szervezők tudnak felvilágosítást adni a konkrét akkreditációs rendről, mert az sportáganként, szervezőnként és akár eseményenként is eltérhet akár lebonyolításában is, de abban szinte biztosan, hogy hova és hogyan kell jelentkezni, vagy hogy mi alapján fogadják el a jelentkezéseket.

 

Általában van egy sajtó kvóta, hogy hány fotós és újságíró lehet egy eseményen, ezt van, hogy külön felosztják helyi és külföldi sajtóra is, ha szükséges/indokolt, akkor még országokra is lebontják. Az elbírálásnál általában rangsorolás van. A képviselt médium (és annak közönségének) mérete, illetve az adott sportághoz kötődése, illetve a konkrét meccsben való érdekeltség alapján súlyoznak. Ha nincs túljelentkezés és mindenki belefér a kvótába, akkor gond nélkül elfogadják a jelentkezésed, ha túljelentkezés van, akkor a prioritási sorrendnek megfelelően rangsorolják a jelentkezőket és eldöntik, hogy ki kerül be és ki marad ki.
Ha az adott mérkőzésen magyarok is érdekeltek, akkor jobbak az esélyeid, míg rontja magyarként az esélyeidet, ha két külföldi csapat mérkőzésére akarsz akkreditálni, mert azokon az ő sajtójuk élvez előnyt veled szemben.

Előzmény: cole81 (7337)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.15 0 0 7338

A korábbi személyiségi jogi eszmecseréhez kapcsolódva gondoltam megosztom, hogy épp ma írt egy jégtáncos, hogy azonnal vegyem le a (három évvel ezelőtti versenyen) róla készült egyik képemet, mert ő nem járul hozzá a közzétételéhez.

Tájékoztattam, hogy nyilvános szereplésnél nincs szükség a hozzájárulására, de azért töröltem az összes róla készült képemet, mert eszem ágában sincs olyan képeket őrizgetni bárkiről, amiknek ő ennyire nem örül.

Előzmény: PJRT (7333)
cole81 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 7337

Aki volt már külföldi foci/kézilabda/kosárlabda bajnoki mérkőzésen fotózni, leírná, hogyan megy az akkreditációja egy-egy ilyen eseménynek? Mik a feltételek, egyáltalán szabadúszóként/hazai média tagjaként ki lehet-e jutni?

fotóriporter Creative Commons License 2014.12.13 0 0 7336

Dunaújvárosban dec 14-20 között 2015 IIHF U20 Divízió I/B jégkorong VB

 

Vasárnap, 2014.12.14.
13:00 Japán – Franciaország
16:30 Magyarország – Lengyelország
20:00 Ukrajna – Kazahsztán

 

Hétfő, 2014.12.15.

13:00 Lengyelország – Ukrajna
16:30 Franciaország – Magyarország
20:00 Kazahsztán – Japán

 

Kedd, 2014.12.16. Szünnap

 

Szerda, 2014.12.17.

13:00 Kazahsztán – Franciaország
16:30 Magyarország – Ukrajna
20:00 Lengyelország – Japán

 

Csütörtök, 2014.12.18.
13:00 Ukrajna – Japán
16:30 Kazahsztán – Magyarország
20:00 Franciaország – Lengyelország

 

Péntek, 2014.12.19. Szünnap

 

Szombat, 2014.12.20.

13:00 Lengyelország – Kazahsztán
16:30 Japán – Magyarország
20:00 Franciaország – Ukrajna

PJRT Creative Commons License 2014.12.11 0 0 7335

Koszonom! :)

 

Anna

Előzmény: fotóriporter (7334)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7334

A csopor fogalma nem ismert a jogban. Te a tömegképre gondolsz, de ha valakit teleobjektívvel kiemelsz, az már nem tömegkép, csak ha sokan vannak a képen - az meg ritkán szokott sportfotó lenni.

Keress inkább valamilyen vizilabda, úszó, vagy egyéb versenyt, ami hivatalból nyilvános esemény, mert ott a résztvevők közszereplést vállalnak és nem kell külön engedélyezniük, csak a szervezőtől kell engedély, hogy fotózhatsz az eseményen, de kisebb versenyeken általában ebből sem szooktak ügyet csinálni.

Előzmény: PJRT (7333)
PJRT Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7333

Köszönöm! 

(de így, hogy csoportos foglalkozás van, nem számítanak csoportnak?)

 

Asszem akkor valami más esemény után nézek. :)

 

 

Anna

Előzmény: fotóriporter (7332)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7332

Értelme lehet, de a 70-200 nem sok. Az engedély problémásabb, mert ha nem egy sajtónyilvános versenyről van szó, akkor a helyszín csak magára a fotózásra adhat engedélyt, a képeken szereplő személyektől mindenkitől egyesével engedélyt kellene kérned, különben megsérted a képmáshoz fűződő személyes jogaikat és ők teljes joggal reklamálhatnak emiatt. Gyerekeknél pedig nem elég az ő vagy tanáraik engedélye, hanem a szülőknek kell hozzájárulni a fotózáshoz.
Elvben persze bármilyen uszodának, sportcsarnoknak, vagy rendezvényhelyszínnek lehetne olyan házirendje, amiben az áll, hogy a belépéssel tudomásul veszed, hogy készülhetnek rólad képek, de ez nem mindenhol van így.

 

A nyilvános sportesemény annyival egyszerűbb, hogy az egyértelműen közszereplés, ahol a résztvevők számíthatnak rá, hogy fotózni fogják őket, így jogilag nem támadható, ha lefényképezik őket. De sporteseményeknél erről általában külön rendelkezni is szoktak, így jogilag tisztázott és egyszerűbb helyzet, a hétköznapok sokkal bonyolultabbak.

Előzmény: PJRT (7331)
PJRT Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7331

Van egy uszoda 2 saroknyira tőlünk, több klub is jár oda edzeni (este is). Kérjek engedélyt a fotózáshoz (és ha igen, ki lehet az illetékes ez ügyben egy uszodában?), vagy csak menjek oda, aztán max helyben/utólag intézzem az ilyet? Van erre valami bevett szokás? 

Itt korábban volt erről szó, de az nem sokat segített.

 

ui.: van értelme egy 80-200-assal uszodában bármit is fényképezni? Vagy ahhoz ez a fókusztáv kevés?

 

Előre is köszönöm!

 

Anna

PJRT Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7330

Dec 15-én és 19-én nem dolgozom. Tudtok ajánlani sport eseményt, amit el lehetne menni fényképezni Bp-en, vagy környékén? Vízilabda, teremsport, jégtánc, crossautóverseny...

 

Előre is köszönöm!

 

Anna

fotóriporter Creative Commons License 2014.12.10 0 0 7329

Tudom ez ilyenkor utólag már nem vigasztal, de a jövőre még lehet tanulság (másnak is), hogy érdemes felírni a gyáriszámait minden holmidnak. Sőt az iratok számait és a telefon(ok) IMEI számát is, hogy minden meglegyen, amikor ne adj isten ezekre szükség van.

A céges leltár és biztosítási jegyzékek általában tartalmazzák ezek jó részét, de magán célra sem árt, ha megvannak ezek az adatok.

 

Akinek még nincs felírva, az minél hamarabb essen neki a leltárnak, mielőtt még szüksége lesz rá!

Előzmény: Bálna_Canucks (7323)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7328

Ide mar felraktad egyszer. Mi lenne ha ide raknad inkabb: http://www.regisztrald.hu/html/index.html  ?

Előzmény: Bálna_Canucks (7327)
Bálna_Canucks Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7327

December 5-én éjjel Budapesten lakásbetörés során ellopták a fotós felszerelésemet. Az exif alapján sikerült legalább a vázak gyári számát kideríteni.

Canon EOS 7D váz, serial number: 1680917902

Canon EOS 20D váz, serial number: 1130622261

 

Ezen kívül még elvitték (egy fekete LovePro táskával együtt) a következőket:

 

Canon 24-70 f2.8L objektív

Canon 70-200 f2.8L IS objektív

kettő db. akkumulátor a 7D-hez

egy db. akkumulátor a 20D-hez

egy db. 4GB-os memóriakártya (a másik a kártyaolvasóban volt, ezért megúszta...)

 

Aki esetleg szembetalálkozik valamelyik vázzal, ne habozzon hívni a rendőrséget és emailt írni nekem. Minden segítséget köszönök!

norbert.murai kukac gmail pont com

nemethla Creative Commons License 2014.12.08 0 0 7326

Az obik adatai sajnos nem tartalmaznak gyári számot.

Előzmény: Bálna_Canucks (7323)
Bálna_Canucks Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7325

Köszönöm, akkor felteszem még néhány helyre.

Előzmény: ítélőszék (7322)
Bálna_Canucks Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7324

exit = exif, természetesen :)

Előzmény: Bálna_Canucks (7323)
Bálna_Canucks Creative Commons License 2014.12.07 0 0 7323

Hú, ez nagyon jó ötlet, egy csomó raw-fájlom van mindkét vázzal... az objektívek gyári száma nincs véletlenül benne az exit-ben? Ha az is benne lenne... kicsi esély, de esély...

Előzmény: nemethla (7321)
ítélőszék Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7322

Kolléga!

Miért nem írod be a canonos topikokba is? Például a az adok-veszek topikokba? Vagy bármely fotós topikba?

(tedd meg bátran, akármennyibe is beírhatod, nem fogom flood miatt törölni!)

Előzmény: Bálna_Canucks (7320)
nemethla Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7321

Részvétem... egy tipp: ha van kéznél képed, a vázak gyári számát az ixifből meg tudod nézni. És még a tulajdonos nevét is beírhatod, ha nem te vagy véletlenül az exifben

( nem mindenki írja be, vagy javítja ki, ha használt gépet vesz )

Előzmény: Bálna_Canucks (7320)
Bálna_Canucks Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7320

Üdv a fórumnak!

December 5-én éjjel Budapesten lakásbetörés során ellopták a fotós felszerelésemet.

Canon EOS 7D váz, serial number: 211680917902

Canon EOS 20D váz, ehhez csak product number-t találtam, nem tudom, azonosítja-e a gépet: 0019X235[02]

 

Ezen kívül még elvitték (egy fekete LovePro táskával együtt) a következőket:

 

Canon 24-70 f2.8L objektív

Canon 70-200 f2.8L IS objektív

kettő db. akkumulátor a 7D-hez

egy db. akkumulátor a 20D-hez

egy db. 4GB-os memóriakártya (a másik a kártyaolvasóban volt, ezért megúszta...)

 

Aki esetleg szembetalálkozik valamelyik vázzal, ne habozzon hívni a rendőrséget. Egyébként hétfőn már viszem a Yardra az adatokat, elvileg körözés alatt lesz(nek) a váz(ak). E-mail címem: norbert.murai kukac gmail pont com.

 

Köszi, jó fényeket... hogy mikorra lesz nekem megint ilyen felszerelésem... :'(

PJRT Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7319

Köszönöm, most már értem, és szuper tippek egy nagyobb versenyhez, köszönöm!

Úgy láttam, hogy nem lesznek frissítő pontok, csak a rajt/cél-nál lesz frissítés. 

 

Nem piros, hanem rénszarvasos sapit veszek fel, mert az mókás! :)

 

Anna

Előzmény: fotóriporter (7317)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7318

A korábban linkelt galéria valóban nem elérhető, átalakították az oldalt és úgy fest, hogy nem minden poszt maradt elérhető. Jeleztem nekik, hogy a régi URL-ek nem mind működnek, remélhetőleg meg fogják csinálni - kár volna érte, ha nem így lenne.

Előzmény: PJRT (7316)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.06 0 0 7317

A piros kabáttal sikerülni fog elvegyülnöd. Remélem, hogy lesz rajtad télapó sipka is.

,-))

 

Egy maratonnál, vagy félmaratonnál is több tíz kilométert futnak és több (tíz?) ezren vannak a résztvevők, így nagyon sokan, nagyon sokat, nagyon sokáig futnak, ez elég sok mindenre lehetőséget ad.

 

Egy maratonnál általában van rá lehetőség, hogy csinálj több féle képet a rajtról a Hősök terén, a futókról az Andrássy úton, aztán valamilyen járművel (kocsi, motor, bicikli), de akár még tömegközlekedéssel (ebben sokat segít a földalatti) is eljuss akár az Andrássy másik szakaszára (pl. Opera vagy Bajcsy sarok) és utána a Duna parton és a hidak valamelyikén is tudsz még képeket készíteni, tudod fotózni valamelyik frissítő pontot, ami üde változatosság a csak futó emberekhez képest és ha ez nem elég, vagy szükséged van a befutóra is, akkor még vissszaérhetsz a Hősök teréhez a befutóra és, ha elég jól időzítesz mindent, akkor még akár a győztest is le tudod fényképezni.

 

Miben lesz ez most más?

-jóval kevesebben lesznek (2500)
-tized olyan rövid táv (3 km)

-más útvonal

-más látvány, környezet

-gondolom ilyen rövid távon nem lesz frissítés sem

-nem találtam az oldalukon infót róla, de gondolom ennyi embert egyszerre elrajtolnak, nem lesznek külön csoportok sem

 

Mivel kevesen vannak és nem is futnak sokáig, ezért nem valószínű, hogy fotós cuccal le tudod majd sprintelni őket, nem nagyon tudsz majd több helyen, több féle környezetben is fényképezni, hogy változatosabbak legyenek a képek. Nem valószínű, hogy lesz rá idő és lehetőség, hogy mászkálni tudj fotózás közben, míg a futók csak jönnek és jönnek. Itt inkább csak arra lesz lehetőség, hogy keresel egy jónak tűnő helyet magadnak, ott megállsz, fényképezel, amíg jönnek, aztán ha van egy kis szerencséd, visszafelé még eléred őket egy második körre és annyi.

Előzmény: PJRT (7316)
PJRT Creative Commons License 2014.12.05 0 0 7316

Miben lesz mas? (Azon kivul, hogy mikulasnak oltozoltozott emberek futnak? ;) ).

 

Ui.: Ujra meg akartam nezni a futos kepede sajnos mar nincsenek fent (vagy nem ott). 

 

Akkor a futason talalkozunk! :) (hogy jobban elvegyuljek, piros kabatban leszek)

 

Anna

Előzmény: fotóriporter (7315)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.05 0 0 7315

Örülök, hogy neked is tetszett a korábbi galéria, szerintem is elég szépen összerakták. De ez most egy kicsit másmilyen futóverseny lesz, mint a többi lenni szokott.

Előzmény: PJRT (7312)
fotóriporter Creative Commons License 2014.12.05 0 0 7314

A helyet sikerült 3 kilométeres pontossággal belőnöd, de az időpont egyeztetés miatt inkább írj, mert nem szeretek telefonálni.

,-))

Előzmény: nemethla (7313)
nemethla Creative Commons License 2014.12.03 0 0 7313

Kereslek mindkettőtöket holnap facen és telon. A célzott időm és helyszínem: http://www.futanet.hu/cikk/spuri-mikulasfutas/12115

 

Itt kapok vissza egy vagy két memokártyámat is egyben )

Előzmény: PJRT (7312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!