Keresés

Részletes keresés

NICK Creative Commons License 2012.04.12 0 0 238

várakozásokkal kezdtem nézni ezt a filmet, de az első pár percben akkora nyilvánvaló ökörségeket állítottak, hogy nem is néztem tovább....

 

 

Semmisem Creative Commons License 2011.03.03 0 0 237

nem vagyok egy vallás szakértő, de a 4. pontod elméletileg olyan doglokat tartalmaz, amiket az emebr éppen hogy "vallás" gyakorlásával válhat képessé, elérni.

Előzmény: Dorien (236)
Dorien Creative Commons License 2011.03.03 0 0 236

Kapcsolódva az első Zeitgeist film első témájához:

 

Milyennek kellene lennie egy modern vallásnak?

 

- Mindenekelőtt pozitív céllal kell létrejönnie. Ezt a célt a lehető legpontosabban meg kell határozni és mindenki számára publikussá tenni.

- A tanításainak közelmúltbeli személyes tapasztalatokon, kézzelfogható, bizonyítható tényeken kell alapulnia, nem pedig hazugságokon, bizonyíthatatlan fantazmagóriákon és homályos ezeréves történeteken.

- Fejlődőképesnek, rugalmasnak, a különböző helyzetekre alkalmazhatónak kell lennie. A merev dogmákat teljes mértékben nélkülöznie kell.

- A követőinek önállóan gondolkodó és érző emberi lényeknek kell lenniük, akikben megvan a kellő erő, tudatosság és vágy, hogy félretegyék nézeteltéréseiket és a jó ügy érdekében közösen cselekedjenek.

- A személyi kultuszt teljesen nélkülöznie kell. Mindannyian egyedi és megismételhetetlen lények vagyunk, akiknek élete történelmi jelentőségű.

Zottjoghurt Creative Commons License 2011.02.12 0 0 235

Semmisem Creative Commons License 2010.11.08 0 0 234

Vagy Transition 1.0 ,D ők már TESZNEK! :D

Előzmény: wbtistinda (233)
wbtistinda Creative Commons License 2010.11.07 0 0 233

A Zeitgeist videókat nem kell bemutatnom, de sajnos eddig elkerülte valami a figyelmem a hivatalos weboldalukon. Lehetőség van aláírni egy online petíciót, kb 30 másodpercig tart...: http://www.thepetitionsite.com/1/The-future-that-Humanity-Deserves/Azzal, hogy basszameg de odabaszós a videó, még nem változik meg semmi... Csak egy valamitől tartanak azok a "rosszfiúk" a filmből:

A tömeg erejétől.

Ezért van a mozgalom.Szóval, ha valóban változást szeretnél, legalább ennyit tegyél meg érte.

Laci_jws Creative Commons License 2009.08.20 0 0 232

Én 1 hete láttam először a Zeitgeist Addendum-ot, azóta az összes ilyen és ehez hasonló filmet megnéztem. Elég rossz ezek után vissza menni melózni (rabszolgának érzem magam). Még szerencse, hogy nincsen hitelem........

Hála a YWS-nek, hogy kiutat mutattak....

tepizoli Creative Commons License 2009.04.28 0 0 231

Én csak a gazdaságról szoló részt láttam de az simán igaz csak egy kicsit utánna kell számolni pl. annak hogy amennyi pénzt az amerikai kormány a bankoknak adott ha azt egyszerüen szétosztották volna az emberek között akkor nem is lenne gazdasági válság és senki nem nélkülözne.Csakhogy nem lehet szétosztani mert az a pénz nem létezik csak adosság van.Tudjátok az államnak van 1000Ft-ja azt odaadja banknak a bank ad 500Ft hitelt nekem 500Ft hitelt neked de mi fejenként 750-ot fizetünk vissza mert ott a KAMAT és a banknak lessz 1500Ft-ja.De az az 500Ft nem is létezik hisz az állam ki sem adta azt a pénzt.Tehát mi van? ADOSÁG!

sounds Creative Commons License 2009.04.14 0 0 230
.
Zg69 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 229
http://members.chello.hu/kapu/2001911.htm

http://video.google.com/videoplay?docid=-4617650616903609314

http://www.youtube.com/watch?v=lBuH8NNIBys&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=z8W-t57xnZg&feature=related
Előzmény: chajie (228)
chajie Creative Commons License 2009.04.02 0 0 228
9/11 Debunked: 136 Eyewitnesses to Pentagon Attack

http://www.youtube.com/watch?v=t1wQ2BJsgx0

9/11 Debunked: Pentagon Flight 77 Photo Evidence

http://www.youtube.com/watch?v=YTNRkb7AaQk

9/11 Debunked: Pentagon Flight 77 Video Evidence

http://www.youtube.com/watch?v=iBHi9CbrNf4

9/11 Debunked: Pentagon damage NOT inconsistent with 757

http://www.youtube.com/watch?v=Z8B-AvIt6V4&feature=PlayList&p=21A28B9609AB8493&playnext=1&playnext_from=PL&index=13
Előzmény: varosiigazmondo (226)
Shortstop Creative Commons License 2009.03.17 0 0 227
HEllo Mindenki!

Valaki nem tudja véletlen hogy a legutóbbi verzióhoz (The Zeiotgeist Movement Guide) hol találok angol nyelvű feliratot?
varosiigazmondo Creative Commons License 2009.03.02 0 0 226

én ma láttam a neten a filmet-illetve bele néztem-gyorsítva:)

 

a valáástörténeti rész jórésze valóban tényeken alapul, persze a film sem állítja hogy nem létezett Jézus. lletve nem értem miért csak a kererztény vallást pécézte ki a film, holott ha csak a tényekből indulunk ki akkor az óegyiptomi vallás is csillagászati alapokon nyugszik.

 

a 9/11 rész megdöbbentő volt, s valóban nem tudtam pl hogy a Pentagonba becsapódó gép után nem találtak géproncsoksat illetve csak pár apróságot, ami tényleg nagyon fura, illetve az is hogy egy árva amatrő videó se került elő. s az a következtetés, hogy az USA, Anglia , spanyolorszég kormányai mind benne lettek volna az összesküvésbe saját polgáraik ellen na az már viszont nagyon meredek. ha igaz, akkor...

 

a wtc összedőlése valóban egy az egyben olyan mint egy robbantás. bár könnyen lehetne ellenőrizni hogyan viselkedik egy wtc épület fajta ha tényleg csak egy boeing csapdik bele: kell építeni egy csak erre szánt felőkarcolót és robotpilótával neki kell kisérletből vezetni egy ilyen gépet.

 

a bankokról szóló rész már inkáébb alapult teóriákra mint tényekre, de az is tetszett. bár az már kissé erőltetett volt.

kis_ákos Creative Commons License 2009.02.07 0 0 225

ELADÓ: 3000ft

 

Al Pacino - Portyán

 

angol, német hanggal

 

Angliai kiadás

 

Itthon nem kapható!!!

 

conquistador_02@freemail.hu

 

Zg69 Creative Commons License 2009.02.01 0 0 224
Az emebri viselkedést a közvetlen természete hihetetlen mértékben befolyásolja.
Van a pszichológusok által úgynevezet "betört-ablak" elmélete.
Ami röviden és egyszerűen azt mondja, hogy ha egy olyan utcán jár valaki ahol az épületek ablakjai betörtek, ráadásul koszosak "lerobbantak" az utcák (gondoljunk a tipikus nagyvárosi getto utcákra) akkor ott sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy valamilyen bűntényt kövessen ell, mintha egy normális, tiszta utcán járna.
Ez azzal magyarázható, hogy a betört ablakok "felhatalmazást" adnak a személynek, hogy ő is betörjön egy másik ablakot.

New Yorkban a 80-as években nagyon magas smértékben ugrott a metrovonalakon a bűncselekmények száma. A vagonok akkor tele voltak graffitivel, csak úgy mint az állomások.
A "betört ablak" elméletétét felhasználva, a metrocég akkori vezetője, elkezdte eltávolítani a graffitiket a vagonokról és az állomásokról.
Pár hónap múlva már gyakorlatilag teljesen megszüntették a graffiti nyomokat és a bűnözés is kezdett visszaesni nagy ütemben.

Ezzel azt akarom bizonyítani, hogy viselkedésünket a természet határozza meg. Nincs olyan, hogy rossz ember, "gonosz" ember.
Azt mind a szocializálódásunk és az aktuális környezetünk határozza meg.

Ugyanez van a pénzel is. Azért ilyen korruptak gyakran a cégek illetve a politikusok mert lehetőségett add nekik arra a pénz és az egész rendszer("betört ablak" elmélete).
Ne feledjük a jó öreg mondást, a hatalom korrupt.
Előzmény: Dorien (222)
Dorien Creative Commons License 2009.01.29 0 0 223
Vazze, ez nagyon komoly videó... :)
Egy IQ-light ismerősöm beszél így, ahogy ez a csaj. Esze is kb. annyi lehet.
Előzmény: Törölt nick (212)
Dorien Creative Commons License 2009.01.29 0 0 222
Én elsősorban csak azt akarom mondani, hogy az ember kegyetlen, és gonosz ,és nem a pénz. A pénz csak egy eszköz a kegyetlenkedésre.
Olyan mint az atomenergia: ha akarom erőmű, ha akarom bomba.


Ez nagyon igaz. A pénz alapvetően egy nagyszerű dolog, az energia univerzális értékmérője az emberi társadalomban. A problémák nem magából a pénzből, hanem a nagyon sok pénzt birtokló természetes és gazdasági személyek (multik) erkölcséből / erkölcstelenségéből adódnak. Volt egy "Corporation" c. film is pár éve, ami bemutatta, hogy a multicégek viselkedése milyen elmebeteg, pszichopata kórképet mutat.
Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 221
Mivel az életünket annyira átszövi a pénz és a gazdaság: fizetsz az áramért, a vízért, a lakásodért, az élelemért, lakásod helyének létéért, a szemét elszállításáért, stb.stb. aminek egy jó része egy-kétszáz évvel ezelőttig teljesen abszurd volt, ma bizony nem tudsz elmenni az a probléma mellett, ha nincs pénzed mindezt kifizetni. Egyszerűen kivet magából a rendszer. A pénz ma majdnem olyan lételem, mint a levegő. Egyszerűen nem lehet olyan opciód, hogy te kizárod magad a mai gazdaságból és önellátásra rendezkedsz be, mert nem teheted meg.

Nagyon igaz amit írsz, ezzel nem is tudok(de nem is akarok) vitatkozni.
Szerintem annyit tehet az ember, hogy végletesen "függővé" nem teszi magát az ember.
Én például soha életembe nem vettem fel hitelt.
Persze tudom, hogy van olyan élethelyzet, amikor ez megoldhatatlan (lakáshoz jutás)

Én elsősorban csak azt akarom mondani, hogy az ember kegyetlen, és gonosz ,és nem a pénz. A pénz csak egy eszköz a kegyetlenkedésre.
Olyan mint az atomenergia: ha akarom erőmű, ha akarom bomba.



Előzmény: szenyor Lopez (220)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 220

Dehát pont ezt mondom én is, hogy baj a pénz elsődlegességének sulykolása. Ebben egyetértünk. De mondj még egy erőforrást, amiben olyan mértékű egyenlőtlenségek vannak, mint a pénzben. Olyan erőforrást, amit szabályozni lehet. Ezek egyike lehetne az egészség, de pénzzel ez is formálható.

Mivel az életünket annyira átszövi a pénz és a gazdaság: fizetsz az áramért, a vízért, a lakásodért, az élelemért, lakásod helyének létéért, a szemét elszállításáért, stb.stb. aminek egy jó része egy-kétszáz évvel ezelőttig teljesen abszurd volt, ma bizony nem tudsz elmenni az a probléma mellett, ha nincs pénzed mindezt kifizetni. Egyszerűen kivet magából a rendszer. A pénz ma majdnem olyan lételem, mint a levegő. Egyszerűen nem lehet olyan opciód, hogy te kizárod magad a mai gazdaságból és önellátásra rendezkedsz be, mert nem teheted meg.

 

És ha efelett olyanokra is kell költened közvetve, hogy felvett államadósság, ami kizárólag néhány bankár zsebét tömi, az már okot adhat arra, hogy a zeitgeistet szemfelnyitónak nevezzem;)

Előzmény: Törölt nick (219)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 219
A gyógyíthatatlan milliárdos ágya mellett is lehet mondani, hogy a pénz nem minden.
Sok mindent meg lehet venni pénzért ez igaz, de nem mindent.
Azt szokták mondani, hogy még a levegőt is(hiszen nem véletlenül a legdrágább ingatlanok hol vannak).
Az emberek többségének nincs fölösleges pénze(megakarítása) Mo.-on ezért az a téves véleménye van a világról, hogy akinek sok pénze van az boldog, és mindent megtehet.
A média is persze ludas ebben, meg a rendszerváltás igazságtalan privatizációja(más kelet-európai országoknak ez jobban sikerült), hogy a másik tévképzet az átlagemberekben, hogy tisztességes úton nem lehet meggazdagodni.
Hidd el nekem tapasztalatból mondom, hogy óriási tévedés a pénz mindehatóságába vetett hit, függetlenül mindentől.
Előzmény: szenyor Lopez (218)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 218
Írtam valahol, hogy hibátlan vagyok? Nem értem miért ezen lovagolsz. Tán mert másra nem akarsz reflektálni? Igen, sok esetben az ÉLETet jelenti a pénz. Pl. éhezések, de elég csak a pár héttel ezelőtti hidegre gondolni és a megfagyott emberekre, akik nem is hajléktalanok. Gondolom nekik is megmagyaráznád a haldoklásuk közben, hogy pajtás a pénz nem minden.
Előzmény: Törölt nick (217)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 217
A te lelkedet is megfertőzte a pénz, mert ha nem így lenne számodra az emberi élet értéke nem lenne egyenlő az egyes ember vagyonának mértékével.
A vagyon különbséget tesz az emberek bizonyos lehetőségei között, de szerinted az emberi élet értéke egyenlő az ember vagyonának mértékével ?

Előzmény: szenyor Lopez (216)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 216

1.  pénz egy értékmérő. Ezen nincs mit vitatni, mert az.

2. a pénzt tették a legfőbb értékmérővé. No ez baj.

Az, hogy valakinek annyi pénze van, amennyit a legtöbb ember egész élete alatt nem keres meg soha, az akárhonnan nézzük és akárhogyan magyarázzuk:-P mindenképp nemnormális.

A kapitalizmus lényege a profit. A több profithoz már trükközni kell, a marhasok profithoz meg át kell verni a népeket. Ez van.

A természettől és egymástól való eltávolodásban igaza van a filmnek. A rengeteg csúsztatás nekem se jön be (pl. Hórusz szűznemzését nemtudom honnan szedték), pont mert igyekszem objektíven nézni. Nagyon jól megfog párat a világ mai problémái közül. Ennyi. Nem kell hinni benne és nem is kell félrehúzott szájjal eldobni.

Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 215
Szomorú, hogy a pénz milyen súlyosan megfertőzi az emberek gondolkodásodat.
A vagyoni különbözőség egyenlő az emberi élet értékével ?????????
Olyan dolgok közé teszel egyenlőséget amik közé nem lehet.
Na ez a "kurvanagy" baj a világgal, hogy ott is pénzel mérünk ahol nincs mit pénzzel mérni.
Előzmény: szenyor Lopez (214)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 214
Hehe épp most megy a viva tv-n valami baromság gazdag emberekről. Egy faszi most vett 202ezer dollárért ékszert magának és a kutyájának. Előtte egy birtokot mutattak, aminek az évi rezsije 2millió dollár. Ugyanmár kinek az élete értékesebb a másikénál ENNYIVEL? Miközben emberek éheznek, az iskolákban nincs fűtés... ja ez Magyarország, nem afrika. De szerinted tapsoljunk neki. Hát nem. Ez nem természetes, bárhogy is próbálod úgy bemutatni.
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 213
Nem vagyok hívő. Komoly érveid vannak...
Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 212
Előzmény: szenyor Lopez (211)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 211

"Minden demokráciában egyenlő az emberek szavazata."

 

Ez egy szép szlogen, de nézd már meg, hogy miről szavazol. Eléd raknak egy papírt, rajta x névvel, kiválasztasz egyet és ennyi. Hogy ma mire megy el Magyarország állami bevétele, arról fogalmad sincs. Nemhogy befolyásolni nem tudod, de nem is látod. Se kicsiben, se nagyban. A ksh számai vetítések, a fontos információk titkosak. Ja bocs, biztos nem vagyok elég érett rá. Lol. Jó nagy baromságot mondtál.

 

"Szerinted azért éhezik egy gyerek afrikában(csak,hogy a példánál maradjunk), mert a Microsoft piaci értéke 160milliárd dollár ?"

 

Ezt az összefüggést nem tudom honnan vetted, de általánosságban véve igen, az afrikaiak problémáinak egy (nagy?) részét az európaiak okozták. Ma afrikában termelnek ki rengeteg ásványkincset. Szerinted mennyi ebből az afrikaiaké? Vagy én tudom rosszul és a shell egy afrikai cég? Szerinted kinek az érdeke, hogy hadurak uralkodjanak és fegyvert vegyenek kaja helyett?

 

"Nevetséges,"az emberek 10% birtokolja a javak 90%-at" sablon duma."

 

Lehet rajta röhögni. szíved joga

 

"Szerintem ha igen, akkor azt egy "Világkormány", és egy "chip" segítségével biztos hamarabb fogjuk elérni, mint nemzetállamokkal, és nemzeti pénzekkel."

 

Ha neked ez a vágyad, akkor hajrá. Csak aztán váltani nehéz lesz, mert az még a mai viccdemokráciánál is keményebb lesz.

Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 210
"Még sosem volt igazi demokratikus rendszer. Ahol tényleg mindenkinek egyenlő a szavazata. "

Minden demokráciában egyenlő az emberek szavazata. Ja, hogy az emberek nem érettek arra, hogy jó döntéseket hozzanak, és könnyen manipulálhatók Ez igaz.

Az a baj, hogy a Zeitgeist tele van hazugságokkal,csúsztatásokkal.
Szerinted azért éhezik egy gyerek afrikában(csak,hogy a példánál maradjunk), mert a Microsoft piaci értéke 160milliárd dollár ?
Ugye, hogy nem !
Nevetséges,"az emberek 10% birtokolja a javak 90%-at" sablon duma.

Élhetnénk-e olyan világban, ahol az emberek alapvető szükségleteit munka, és monetáris rendszer nélkül élhetnénk ?

Szerintem ha igen, akkor azt egy "Világkormány", és egy "chip" segítségével biztos hamarabb fogjuk elérni, mint nemzetállamokkal, és nemzeti pénzekkel.
Előzmény: szenyor Lopez (209)
szenyor Lopez Creative Commons License 2009.01.29 0 0 209

"megehet nézni az afrikai népeket(és félreértés ne essék,ez nem faji előítélet), ahol hosszú polgárháborúk zajlanak amióta szabadok lettek."

Hahaha. Szabadok... Ma ugyanúgy gyarmatosítva vannak, csak nem fegyverrel. Illetve nem mindenki, mert van, aki ma is fegyverrel. Ajánlott olvasmány: a háború kutyái.

 

"A mai napig így működik a legtöbb intézményünk, és az egész társadalmunk.Ez szerves fejlődés eredménye, nem véletlenül alakult így !"

 

Még sosem volt igazi demokratikus rendszer. Ahol tényleg mindenkinek egyenlő a szavazata. Akkorhát honnan tudod, hogy a mai a legjobb felépítés? A piramis azoknak jó, akik fent vannak. Fel meg csak úgy jutsz, ha áttaposol a lenti embereken. Ha ez szerinted jól van így, abból látszik, hogy morálisan van baj.

Előzmény: Törölt nick (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!