Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

quad4 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 2415

Üdv mindenkinek. Nem régóta vagyok egy X-trail T30-as tulaja. 2004 évj. 2.2dci, 100kw. Az elektromos ablakemelővel van gondom és hátha tud valaki ebben segíteni.

A jelenség a következő: a négyből három ablakot tudom mozgatni le is fel is (mondjuk jobb első elég lassan megy) viszont a jobb háasót ablakot sem a vezetőnél lévő kapcsolóval, sem a jobb hátsó ajtón lévő kapcsolóval nem lehet működtetni egyáltalán. Meg sem mozdul az ablak, szerintem nem kap áramot a motor. Lehetséges hogy a vezető ajtóban lévő kapcsoló romlott el (legalábbis a jobb hátsó ablakhoz tartozó része)?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Dzsoni111 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 2414

Láttatok a hátsó ülés sort hogy milyen rövid, kinek tervezték 150cm alattiaknak?de egy ekkora autót? Egy fábiában oké..de itt? Jézusom, több tízmillios auto..így ezzel elbaszni...hihetetlen.. nehogy tökéletes legyen..

Dzsoni111 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 2413

Sziasztok,

 

Milyen az új xtrail ? Vannak tapasztalatok?

HAJÓS ATTILA Creative Commons License 2024.03.03 0 0 2412

Sziasztok !

 

Motor indítása részlegesen megoldódott  , ( bal oldali  üzemanyagtankból kifogyott a gázolaj ,jobb oldaliba volt .

Ezért  nem jelzett üreset  a szintjelző .

megtankoltam a bal oldali tankot ,beindult .

Sajnos rejtély ,  miért nem szívta egyenletesen mindkét oldalról .

Most  tartalék  üzemanyaggal  kannába  tesztelem .

Esetleg  tudtok segíteni mi lehet a hiba ,  megköszönném .

X-trail  2200  cm3  130 as   dCi  2006 évjáratú

 

Üdvözlettel  Attila

Danny229 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 2411

Valahol olvastam, hogy a főtengely jeladó miatt van

Előzmény: SU-27 (2379)
HAJÓS ATTILA Creative Commons License 2024.02.18 0 0 2410

Nissan X-trail   az nem írtam elnézést .

 

Attila

Előzmény: HAJÓS ATTILA (2409)
HAJÓS ATTILA Creative Commons License 2024.02.18 0 0 2409

Szép estét !

 

Köszönöm kérdését !

 

2,2 dCi 100 KW-OS Renault motor   2006-os  évjáratú az autó .

 

Segítségét előre  is köszönöm  .

 

Attila

Előzmény: Atyus 77 (2408)
Atyus 77 Creative Commons License 2024.02.13 0 0 2408

Üdv.

Milyen motorról van szó ?

 

Előzmény: HAJÓS ATTILA (2407)
HAJÓS ATTILA Creative Commons License 2024.02.09 0 0 2407

Sziasztok !

 

Segítségeteket szeretném kérni .

Pár hete világított a hiba jelző , sárga lámpa .

Sajnos figyelmen kívül hagytam , nem fordultam szakemberhez .

Tegnap nehezen ,de azért beindult a motor .

Kb 5 km  elteltével elkezdet rángatni mintha nem lenne benne üzemanyag , és leállt a motor ,pedig  üzemanyag van  benne .

Esetleg tudtok tanácsot adni mi lehet vele ?

Köszönöm a  segítséget előre is .

Attila

 

 

Danny229 Creative Commons License 2024.02.05 0 0 2406

Tegnap beletört az abs jeladóm azóta. nekem is világít, nézd meg őket

Előzmény: Zsolt Sánta (2397)
x-L75diy Creative Commons License 2024.01.11 0 0 2405

Üdv!

 

Az én gépemnek is ez volt hibája, de az főleg felmelegedés után dobta az ABS hibát....

Nekem ez a relé volt a ludas, egy orosz x trail tulajdonos leírta hogyan orvosolható.

belinkelem

 

https://www.drive2.ru/l/523465392429991054/

 

időnként az egész relédoboz is felbukkan bontásból, nekem sikerült találnom másikat. Biztos ami biztos a 2 relékockát is megrendeltem.

Előzmény: kocsányostölgy (2403)
Atyus 77 Creative Commons License 2023.08.30 0 0 2404

kocsányostölgy Creative Commons License 2023.02.25 0 0 2403

Üdv mindenkinek!Problémám,hogy világít az ABS lámpa! Néha elalszik,akkor addig sötét,még le nem állítom.Van hogy indulás után pár másodpercre kigyullad!P1111 hibát írt ki.Nálam ezt ABS motor híbának mondták!Leszedtük.A motor működött,szét nem szedtük,de azt mondták,biztos elkopott benne a kefe.Vissza tettük a helyére,pár napig semmi! Most megint csinálja! Mit kezdjek vele!A fék tökéletes,nincs semmi pedál hiba!

xpec22 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 2402

Üdv Mindenkinek!

Tudna valaki ajánlani egy olyan embert, aki látott már olyan embert, aki tapasztalt x-trail (T-31, M9R) szervizelésben???

240000km-nél járok és most volt 1 turbó érzékelő hibám, ami az érzékelő cseréjével megoldódott, viszont párhuzamosan indulásnál max 1 percig hangos kerepelés hallatszik a motortérből, ami nem tudom, hogy mi lehet. A szakszervizekkel csak negatív tapasztalatom van, teljesen fogalmatlanok T-31-gyel kapcsolatban azt sem tudták megmondani, hogy mit mikor kell cserélni. Viszont a szervizkönyv ír érdekes dolgokat. Pl.: hajtószíj ellenőrzés 20000km-enként (szerviz szerint láncos) Vízpumpa ellenőrzésről nem szól a szervizkönyv - nemrég cseréltük folyás miatt, olajpumpáról szintén nem szól a fáma.    Kérlek Titeket, hogy ajánljatok egy megbízható szerelőt, akire rá lehet bízni a gépet és esetleg rendbe tudná szedni.

Köszönettel: xpec22

mazoli63 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 2401

Keresek szeretett 2006-os 2,2 dci 4x4 T30-asomhoz egy jó állapotú intercoolert. Sajnos az enyém elkezdett szelelni, de az autó napi használatban van és a javítást több napra vállalták. Ezért döntöttem egy cseredarab vásárlása mellett. Ha szintén hibás, akkor is beszéljünk róla. 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv

Zoltán

Szakiaki Creative Commons License 2022.09.12 0 0 2400

Sziasztok!

 

2012-es Nissan XTrail T31 2.0 dci-m van, 150 le-s.

 

Kérdezném tőletek, hogy valakinél előfordult-e már az alábbi probléma:

- normál haladásnál a sebesség növekedésekor egyre hangosabb búgó hangot lehet hallani, olyan 60-70 km/h sebességtől. A búgást sebességi fokozatban és üresen gurulva is hallani lehet. Kerékagycsapágy problémára tippeltem, de a szerelőm azt mondta, hogy rendben van mindegyik. Ő az osztóművet említette, hogy ott lehet a gond.

 

Lehetséges? Vagy esetleg más irányban "nyomozzak"?

 

Válaszotokat köszönöm.

Ákos

Csabi67 Creative Commons License 2022.04.24 0 0 2399

Üdv!

 

X Trail T30-as 2,2 diesel 84 kW-os autómhoz keresek vezérműtengelyt meghajtó lánckereket.

Mindenhol csak készletben találok. Beszerezhető külön is?

30000 km-rel ezelőtt cserélték lánccal, feszítővel együtt, de most eltört mindkét vezérműtengely és a stift kitört egy darabot a meghajtó lánckerék csatlakozó részéből.

 

Köszönettel, ha valaki tud segíteni!

 

Üdv,

Csaba

 

Max10076 Creative Commons License 2022.01.15 0 0 2398

Sziasztok.Kérdezném hogy tudtok-e olyan fejegységet T32-eshez amelyik androidos és tudja kezelni a 360°-os kamerát.Találtam egy helyet ahol volt de sajnos az nem kezelte és sajnos "noname" volt a fejegység mint kiderült.

Zsolt Sánta Creative Commons License 2021.12.15 0 0 2397

Sziasztok. Szeretnék venni egy 2003-as X-trailt, sok hibával, de a leg aggasztóbb számomra, hogy nem lehet 4x4-be kapcsolni, mivel állandóan sárgán világit az ikonja. Érdemes vele foglalkozni, vagy felejtős?

pityesz2010 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 2396

Sziasztok !  Nem tud valaki egy megbízható hozzáértő szerelőt ajánlani ?  2007 es T31 es x-trailem van , normál üzemmódban rendesen üzemel , de amint gyorsítani kéne , ( padlógáz ) nem akar felpörögni és visszaváltani . Max 2700 as fordulatig megy fel , onnan pedig kínkeservesen gyorsul . Ha tudtok , légyszíves segítsetek !   Köszönöm ! 

soomshead Creative Commons License 2021.11.05 0 0 2395

X trail T32

 

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg hol találom a ködfényzár(hátsó ködlámpa) biztosítékát ,illetve a hozzá tartozó relét?

Előre is köszi!

CaxtonMaky Creative Commons License 2021.09.18 0 0 2394

X-Trail T31-M9R

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek olyan táblázata, ahol megtudhatom, hogy a gyári kötelező szervízek alkalmával milyen cseréket és karbantarásokat írnak elő? Szeretném magam elvégezni ezeket, mert a márkaszervízekben már igen csak eldurvultak a kötelező szervíz árak.

kdavidajk Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2393

Magányos T31 X-trail kalaptartó jó állapotban keresi gazdáját csekély összegért. 

Jófogáson most jelenik meg a hirdetés. 5e Ft, Ürömön van. 

Elnézést ha hirdetés itt nem rakható fel, csak hátha valaki ilyet keres.

Backupper6 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 2392

Szia,

 

Az enyém volt az országban az első 1.6 benzines T32-es X-Trail, japán gyártás, 2015 decemberében vettem át. Mai napig ez a kocsim van, nagyon szeretem, hibátlan.

 

Ami felmerült:

- Hátsó biztonsági öv bekapcsolásra figyelmeztető jelzés nem működött az egyik ülésnél, megcsinálták.

- Egyetlen egyszer (soha nem jött vissza) garázsból kiállás után elment a motorból az erő (évekkel ezelőtt), 20 km/h volt a vége. Soha többet nem jött vissza

 

Ennyi. Mondjuk nem használom agyon, mert városi rohangálósnak van egy Juke, inkább hosszabb utakra (Rimini, Garda tó, országon belül hosszabb távokra), k.b. 63000 km van benne.

 

Az ereje elég, a fogyasztása szerintem nagyon jó, főút 6,5 pálya 7,5, ha nagyon tolod neki pályán akkor 9. 

 

Imádom, el nem adnám.

 

Ha van kérdésed, keress meg, válaszolok.

Előzmény: Szabalika (2391)
Szabalika Creative Commons License 2021.06.15 0 0 2391

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok. Kinéztem egy 2017-es 1,6 benzines, manuális váltót x-trailt. Jelenleg 79 e km van benne, ezt picit sokallom. Van valakinek tapasztalata az autóval kapcsolatban? Mennyire megbízaható? Fütóműve nem döcögős? Tekna felszereltség, tehát elég sok elektronika van benne, vajon meddig fognak hibátlanul működni, mire lehet számítani? 

Mattyaskiraly Creative Commons License 2021.04.29 0 0 2390

Sziasztok, 

Van egy T30-as 2.0 benzinesem ( 2001 ) aminek sajnos típusosan szó szerint elporladt az üzemanyagbetöltő csöve ( a lengéscsillapító mügötti U felfogatásban) .....

Van esetleg valakinél elfekvőben ilyen vagy alternatív megoldásokban tapasztalata ?

( Gyári ára  megközelíti az autó értékeét :) ......bontóban meg eddig csak hasonlóan lebomlottakat találtam ) 

köszi

 

cobra46 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 2389

101%- ig ugyanez volt a hibajelenség!!!! Kb ennyi volt benne., de inkább több., nem volt még lánc cserélve.., egy kollegatól hallottam egy N.Navarával ugyanez volt.., lehuzott vez. Jeladóval --- mindig indult és főleg nem állt le elsö hideginditáskor..., nem akartam elhinni én sem..., még éjjel kipróbaltam lehuzott vez. Jeladó csatival: Igaza volt---

Előzmény: SU-27 (2381)
cobra46 Creative Commons License 2021.04.03 0 0 2388

Szia

 

Biztos nem aktuális  már, de a rejtélyes, csak hideginditáskor rövid ideig fennalló leállisi problema megoldása: Egy legolcsobb ., utángyártott vezérmúszenzor beépitese.., érdekes hogy a benntlevö is mindenféle vizsgálat szerint is jónak mutatkozotg.., szkóppal is stb- stb.., még mindig problémamentes egyébbkénnt!!!

Előzmény: SU-27 (2379)
Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.21 0 0 2387

Sziasztok!

 

 

Elnézést az OFF-ért. A nagyobb DCI motorokat is kiváló eredménnyel hangoljuk, így lehet a cikk érdekes számotokra is.
 

Új cikkünk:  Nissan / Renault 1.5 DCI chiptuning, esettanulmányok, mérések, sztorik, videók – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"A Nissan / Renault egyik legnépszerűbb motorja ez az 1.5 DCI, amely generációit 2002-től 2019-ig szerelték Renault mellett Dacia és Nissan modelljeibe. Chiptuning ezen az 1.5DCI-n az egyik specialitásunk, ismerve a motor hiányosságait, típushibáit, és az évek alatt változó motorvezérlő rendszereit, beállításait. Így motoroptimalizálásunk biztonságos keretben, mégis kiváló erőt garantálva készítjük, kérésedre akár javuló fogyasztás mellett.  

Annyira nem is egyszerű feladat ezek tuningja, mivel változatos hardver összeállításokban, és Delphi, Bosch és Siemens / Continental motorvezérlőkkel is érkeztek. Alrendszerek: DCM1.2, DCM3.4, DDCR, EDC17C42, EDC17C84, MD1CS006, SID301, SID305, SID307, SID310. Ezek mindegyikének beható ismerete mellett szükségesek a hozzájuk tartozó gyári szintű programozó interfészek, modulok... " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  


 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip #nissan #dacia #renault #1.5 #dci

tiszaikaroly Creative Commons License 2021.02.16 0 0 2386

Üdv! Pont ez a problémám! Ráadásul nekem egy majd 3 éves térkép volt benne, jó azt állandóan "veszekedve" kicserélték!

 

De most is már majd 1,5 éves pedig folyamatos frissítést ígérték...

Az nem válasz amit kaptam hogy importőr váltás volt és a régi aki ígérte  megszünt.... 

De ugye nemcsak a térkép frissességet, hanem semmit nem lehet a fejegység el kezdeni... Pl.  tükrözés vagy semmilyen digitális szolgáltatás... Ki kellene cserélni gariban újra szerintem

 

Előzmény: Attilaha (2383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!