Közben a hideg állapotban leállásra egy lehetséges megfejtés.... Nálam ugyanez a jelenség áll fenn, így kicsit jobban beleástam magam a témába, és a gyanú, az nem egy túl egyszerű javítást sejtet... Szerintem vezérműlánc nyúlás okozza. Ha ugyanis a vezérműtengely jeladó csatit lehúzom, akkor nem produkálja a leállást, viszont ha a motort leállítom, visszadugom a csatlakozót, újból produkálja a hibát... ( természetesen a lehúzott csatlakozónál hosszabb idő, míg beindul, és a jeladót be is írja, de az törölhető hiba. ) A te autódban mennyi a km? Én 190.000-nél járok, szóval simán lehet a lánc miatti hiba. A vez tengely szenzor a motor kupplung felőli végén, a vákuumpumpa mellett egy kis fedélben található.. Ha kipróbálod ezt a "tesztet" érdekelaz eredmény...
Sziasztok! 2015 körüli x-TRAIL vásárlás előtt állok. Nagy dilemma,hogy 1.6 diesel vagy benzn motoros vegyen.Nagyon köszönném a tapasztalatokat,egyes esetleges tipushibákat,"buktatókat".
Szia Cobra46! Teljesen pontosan leírtad a jelenséget. Az enyém (2006, 2.2 dci ) pont ugyanezt műveli. Hidegen pöcc indul, de pár másodperc és leáll... A guta kerülget. Üzemanyag szűrő cserélve, a szűrő előtti kézi pumpa szintén. Megoldást sajna egyik sem hozott. Nálad kiderült valami...?
Sziasztok!!Lenne egy X-trail 2005 T30!!Ami gáz adására remegő tüneteket produkál!!Mind ha 400le lenne és amig gyorsítok bibrálást érzek🤭🤗Azt mondják hogy a kettős tömegűvel lesz a probléma!!😬315,00van benn ami sanszos!!Járt már így valaki??Ketőstömegüt nem lehet visszaalakítani normál kuplungra??milyet érdemes venni bele?menyiből lehet orvosolni??Vagy motor tartó gumibak?
Az autó normálisan megy--normálisan indul meleg állapoitban.Hibakód Nincsen!!!
Hidegen első inditásnál elindul , 2-3 mp mulva meg is áll mintha elvágták volna..,viszont ha gáz van nyomva rögtön indul de ha elvan engedve megint megáll..., ha kb1500 fordon van tartva akkor semmi hibajelnség , néhány perc mulva van alapjárat és nincs hiabjelenség!
T30-at nem tudsz 10cm-el megemelni (nem bírják a féltengelycsuklók). pogácsából 3cm-es van hozzá (Ebay) komolyabb lengéscsillapító/rugó szettből (pl. Pedders) max 2 colos. pár cm-t még nyerhetsz nagyobb gumival. Hiába na, ez nem igazi terepjáró azért.
Van nekem egy 2016 os nissan xtrail 1.6 diessel 131-le autóm.Problémám az lenne vele hogy nagyon kemény a rugózása minden kis kátyún dobál az autó.Állítólag ezek gyárilag ilyenek.Van erre megoldás hogy puhább legyen a rugózása?(Nem baj ha kanyarban kicsit dől az autó...lassan járok vele.Köszönöm a válaszokat.
A gépkönyv 60e km-t ír a diffiművekre, de ez erősen használat függő. Én tavaly eresztettem le, amikor vettem a vasat 200sokezer km-el (gyanítom az előző tulaj azt sem tudta, hogy eszik vagy isszák), Mindegy, az olaj teljesen rendben volt (színre, viszkozitásra), a mennyisége is. Sógornak már 350e környékén jár a vas és sohasem cserélte, viszont nem jön le az aszfaltról.
Én 100e km-ként fogom a diffiben cserélni, de én vontatok nyaranta.
A szervizkönyv 120e km-ig mutatja a tennivalókat, 15e km-es ritmusban. Váltó olajcserét egyszer sem ír elő ez alatt, csak ellenőrzést, utántöltést ("inspection").
A differenciálműre 60e km-es csereciklus van előírva.
Szerintem nem hibázol, ha a váltóban is cseréled ezzel együtt. Nem vészes költség!
A P1272 ."alacsony csönönyomás megfigyelés az SCV szelepen keresztü"l sajnos vissza térő maradt..
A biztonsági szelep tesztet, min.5mp/min4000ford.., megcsináltuk---üres maradt az edény..., bár utólag olvasva erről pl F.B-n,esetleg teljes értékübb lett volna a teszt .., mint ahogy irtad is..,ha huzamossabb km-ig rajt maradt volna a " mérőedény"., és ugy maradt volna száraz....
Vajon a mellékleten lévő nyomócső nyomásértékek referencián belül lehetnek?
A nyomásszenzor kimenő fesz.jele a ny.szenzoron, multiméterrel lett felvéve.
Kitöltési %-t SCV-n nem tudunk nézni--clon AUTO.COM van csak...,
B. Kts-t tudok kérni hétvégére---- , milyen paramétereket kellene figyelni?
KTS-el ezen az autó van valakienek konkrét tapasztalata a diagnosztika mélységét illetően?