Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Besati Creative Commons License 2020.10.02 0 0 2374

Sziasztok! Milyen olajat használtok dieselbe? A mobil1 X1 formula fe olaja jó bele? 5w30... Acea b5

 

KiDs57 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 2373

A dízelmotorhoz van. Nem érdemes kiiktatni!

Előzmény: Krakus (2372)
Krakus Creative Commons License 2020.09.23 0 0 2372

Szerintem 2005-ös T30-asban nincs kettőstömegű.

 

Előzmény: MaxiTrail (2371)
MaxiTrail Creative Commons License 2020.09.14 0 0 2371

Sziasztok!!Lenne egy X-trail 2005 T30!!Ami gáz adására remegő tüneteket produkál!!Mind ha 400le lenne és amig gyorsítok bibrálást érzek🤭🤗Azt mondják hogy a kettős tömegűvel lesz a probléma!!😬315,00van benn ami sanszos!!Járt már így valaki??Ketőstömegüt nem lehet visszaalakítani normál kuplungra??milyet érdemes venni bele?menyiből lehet orvosolni??Vagy motor tartó gumibak?

köszönöm

cobra46 Creative Commons License 2020.08.06 0 0 2370

Nissan X-Trail  T30 2.2cdi 2005.

 

Az autó normálisan megy--normálisan indul meleg állapoitban.Hibakód Nincsen!!!

 

Hidegen első inditásnál elindul , 2-3 mp mulva meg is áll mintha elvágták volna..,viszont ha gáz van nyomva rögtön indul de ha elvan engedve megint megáll..., ha kb1500 fordon van tartva akkor semmi hibajelnség , néhány perc mulva van alapjárat és nincs hiabjelenség!

 

köszönök minden segitséget!

natriksz11 Creative Commons License 2020.07.29 0 0 2369

Sziasztok!

T31-es X-trailem (2009) van, de nincs hozzá felhasználói könyvem magyarul. Tud valaki ilyet? Netán pdf-ben..?

kösz előre is

ClaasMan Creative Commons License 2020.07.20 0 0 2368

T30-at nem tudsz 10cm-el megemelni (nem bírják a féltengelycsuklók). pogácsából 3cm-es van hozzá (Ebay) komolyabb lengéscsillapító/rugó szettből (pl. Pedders) max 2 colos. pár cm-t még nyerhetsz nagyobb gumival. Hiába na, ez nem igazi terepjáró azért.

Előzmény: Saviorfish (2367)
Saviorfish Creative Commons License 2020.07.18 0 0 2367

Sziasztok, 2007es 2.2 dci xtrailt szeretnék megemeltetni durván 10 centiméterrel. Milyen alkatrészeket (márka szerint) javasoltok hozzá? 

Astra001 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 2366

Üdv

 

Új  225/55r18 Yokohama E70BZ nyári gumiabroncs garnitúra eladó.

Mitsubishi Outlander PEV gyári szerelése.

2019-es gyártás.

26.000-/db

 

Bp.II.  átvétel, szerelés megoldható.

06303263600

 

 

Miklós59 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 2365

Nem.17 felnik vannak alatta.

sz Creative Commons License 2020.06.12 0 0 2364

19"-es felnivel jársz?

Előzmény: Miklós59 (2363)
Miklós59 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 2363

Sziasztok!

 

Van nekem egy 2016 os nissan xtrail 1.6 diessel 131-le autóm.Problémám az lenne vele hogy nagyon kemény a  rugózása minden kis kátyún dobál az autó.Állítólag ezek gyárilag ilyenek.Van erre megoldás hogy puhább legyen a  rugózása?(Nem baj ha kanyarban kicsit dől az autó...lassan járok vele.Köszönöm a  válaszokat.

shake_ Creative Commons License 2020.05.25 0 0 2362

Esetleg ellenőrizd le a nyomás vezérlő solenoidot.

https://www.youtube.com/watch?v=Cymch-j78ZY

Előzmény: B81Levente (2343)
shake_ Creative Commons License 2020.05.25 0 0 2361

Szia,

 

A gépkönyv 60e km-t ír a diffiművekre, de ez erősen használat függő. Én tavaly eresztettem le, amikor vettem a vasat 200sokezer km-el (gyanítom az előző tulaj azt sem tudta, hogy eszik vagy isszák), Mindegy, az olaj teljesen rendben volt (színre, viszkozitásra), a mennyisége is. Sógornak már 350e környékén jár a vas és sohasem cserélte, viszont nem jön le az aszfaltról.

Én 100e km-ként fogom a diffiben cserélni, de én vontatok nyaranta.

 

Üdv

Shake

Előzmény: HAJÓS ATTILA (2354)
luger11 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 2360

Sziasztok.

Szeretnék kérdezni tőletek.

Szeretett autóm Nissan xtrail t30 As 2006 os 2.5 benzin.

Automata váltós.

Kell e cserélni a váltóban az olajat.

Most volt müszakin, olajszűrő,polenszűrő,olajcsere megvolt.

Valaki Azt mondja hogy amíg nincs baj addig ne nyúljanak hozzá.

Más hogy igenis kell cserélni 200.000 km enként.

Féltem a kocsit nem akarom elcseszni.

175.000 km van benne.

Választ előre is köszönöm szépen.

lferko Creative Commons License 2020.05.13 0 0 2359

Sziasztok! Keresek T31 bal oldali xenon fényszórót illetve bal első sárvédőt. Tudtok kérlek segíteni? Köszönöm 

ClaasMan Creative Commons License 2020.05.12 0 0 2358

Nem tudom milyen gyakran csinálja a problémát de nyilván a legtutibb az lenne ha a hibakor lenne rajta diagnosztika.

Előzmény: Lesolo (2353)
ClaasMan Creative Commons License 2020.05.12 0 0 2357

Szia!

 

Ha terheletlen (álló helyben mértetek) volt az autó akkor jónak tűnnek ezek az értékek sztem.

 

Azóta lett valami fejlemény? Esetleg megoldottátok a problémát?

Előzmény: Lesolo (2353)
HAJÓS ATTILA Creative Commons License 2020.04.16 0 0 2356

Köszönöm a segítséget .

Attila

Előzmény: KiDs57 (2355)
KiDs57 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 2355

SZia!

A szervizkönyv 120e km-ig mutatja a tennivalókat, 15e km-es ritmusban. Váltó olajcserét egyszer sem ír elő ez alatt, csak ellenőrzést, utántöltést ("inspection").

A differenciálműre 60e km-es csereciklus van előírva.

Szerintem nem hibázol, ha a váltóban is cseréled ezzel együtt. Nem vészes költség!

A kenőanyagok táblázatát csatolom.

üdv

Előzmény: HAJÓS ATTILA (2354)
HAJÓS ATTILA Creative Commons License 2020.04.12 0 0 2354

Sziasztok .  Attila vagyok .

 

Érdeklődni szeretnék   ,a váltóban ,illetve a differenciálműben  mennyi   kilométer után   kell olajat cserélni .és milyet javasoltok ?

2006 os   évjáratú a  Nissan X-trail

 

 Segítséget köszönöm .

Attila

Lesolo Creative Commons License 2020.04.09 0 0 2353

Sziasztok!

 

A P1272  ."alacsony csönönyomás megfigyelés az SCV szelepen keresztü"l sajnos vissza térő  maradt..

 

A biztonsági szelep tesztet, min.5mp/min4000ford.., megcsináltuk---üres maradt az edény..., bár utólag olvasva erről pl F.B-n,esetleg  teljes értékübb lett volna a teszt .., mint ahogy irtad is..,ha huzamossabb km-ig rajt maradt volna a " mérőedény"., és ugy maradt volna száraz....

Vajon a mellékleten lévő nyomócső nyomásértékek referencián belül lehetnek?

A nyomásszenzor kimenő fesz.jele   a ny.szenzoron, multiméterrel lett felvéve.

 

Kitöltési %-t SCV-n nem tudunk nézni--clon AUTO.COM  van csak...,

 

B. Kts-t tudok kérni hétvégére---- , milyen paramétereket kellene figyelni?

 

  KTS-el  ezen az autó van valakienek konkrét tapasztalata a diagnosztika mélységét illetően?

ClaasMan Creative Commons License 2020.04.06 0 0 2352

Igen, ez régebben gyakorlat volt. Azzal magyarázzák hogy a nagy nyomás miatt precízen szerelt alkatrészek (A rail cső, a szelep, meg a másik végén a nyomásjeladó) amiből annyi igaz hogy fontos pl. a meghúzási nyomatékuk! Újabb típusoknál jellemzően azért ezeket már lehet külön is venni.

Akkor nem marad más mint valakit megkérni akinek van ilyen, vagy kiszerelt komplett mocija hogy olvassa le Neked a számokat róla. Javaslom a Facebook-os X-trail fórumot, több emberkének is van bontott gépe!

Előzmény: Lesolo (2351)
Lesolo Creative Commons License 2020.04.03 0 0 2351

NISSAN.  X-TRAlL   T30 2005.02.08,     YD22.   21846/100Kw.        VIN:     JN1TENT30U0124094

 

https://www.ebay.com/itm/NEW-RELIEF-LIMITER-FIT-NISSAN-X-TRAIL-MITSUBISHI-L200-ALMERA-HOLDEN-RODEO-D-MAX/223501639492?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160727114228%26meid%3D89046df23ec44c02b5a527447061105e%26pid%3D100290%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D283704624476%26itm%3D223501639492%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2060778&_trksid=p2060778.c100290.m3507#vi-ilComp

 

 

"Fuel pressure relief limiter Valve"

 

www.ebay.com

 

A "Compatibl list" -t kitöltve ., ugy tünik hogy ez jó volna az X-TRAIL-BE  is...,   pontossabban nagyon úgy tünik de mégsem 100%-ig biztos.

 

Sajnos ugy van ahogy irod :  Csak csövel együtt kapható Nissánéknál., nem "bontják meg"...., egy igazi horror ár egyébbként.. 

    

ClaasMan Creative Commons License 2020.04.03 0 0 2350

Egy T betűt kihagytál az alvázszámból. Nem hozza a katalógus külön, valószínű csak kompletten van a Nissan-nál a Railcsővel együtt (régebben nálunk is csak kompletten volt az ipari motoroknál). Denso-nál viszont biztos van külön is csak jó lenne valami számot szerezni róla (lenézni, fényképezni)

Előzmény: Lesolo (2349)
Lesolo Creative Commons License 2020.04.03 0 0 2349

Hello!

 

Megtudná irni valaki ennek a Nyomáskorlátozó-határoló , gyári Denso szelepnek a cikkszámát..., A közös nyomócső végén van., nem a nyomásszabályzó szelepről az SCV-től van szó.., Hanem erről : " FUEL RAIL PRESSURE RELIEF LIMITER VALVE"  sajnos nem tudjuk leolvasni kiszerelés nélkül.

 

NISSAN.  X-TRAlL   T30 2005.02.08,     YD22.   21846/100Kw.        VIN:     JN1TENT3000124094

 

 

 

Nagyon köszönöm!!!

Előzmény: Lesolo (2348)
Lesolo Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2348

Hello

 

Odáig jutottunk---- noha a biztonsági szelep próbát, lehuzott gumicsövel stb nen hajtottuk még végre--- mindenképp bevállalunk egy ily biztonsági szelep cserét stb., sajnos idáig csak ebay és amazonnal láttam.., autósboltosok meg csak néznek stb..., nem tud valaki egy korrekt magyar beszezési forrást??? Akár PM- ban .

 

Kösz és üdv

 

L.

Előzmény: ClaasMan (2347)
ClaasMan Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2347

Most néztem a Navarás doksit. Ez egy sima mechanikus biztonsági szelep a ralcső végén. Egyébként nálunk (ipari dízelmotoroknál) általában a motorvezérlő figyeli hogy hányszor nyitott ki ez a szelep (nyilván a railnyomás hiba alapján - ezért írtam hogy emellé mindig kell lennie railnyomás hibának ) és meg van adva hogy pl. 20x kinyitás után cserélni kell és a diaggal vissza kell nullázni a nyitások számát.

Amúgy a másik szelep  - Xtrail-nél SCV-nek hívjátok - pedig egy nyomásszabályzó szelep. A T30-asban még első generációs CR rendszer van ami azt jelenti hogy a CR szivattyú mindig a max. menyiségű üzemanyagot szállítja és a felesleget ez az SCV szelep vezeti vissza az üa. tartályba. A második generációs CR rendszerek már nem így működnek - már alacsony nyomású oldalon szabályozzák a mennyiséget - mert ez a megoldás sok fölösleges energiába kerül és a pumpa is igénybe van véve mindig.

Az SCV szelepet igazából házilag csak elektronikus oldalról tudod leellenőrizni, meg kell mérni az ellenállását. Mondjuk olyan is előfordulhat hogy egy bizonyos hőfok után változik meg az ellenállása. Persze egy kábelköteg hiba sem kizárható ebben az esetben.

- Az igazi az lenne hogy ha folyamatosan lehetne mérni mondjuk az SCV ellenállását és látni hogy a hiba bekövetkeztekor változik-e.

- A biztonsági szelepről Én lehúznám a csövet, és másikkal beleállnék egy palackba és úgy mennék a kocsival amíg a hiba meg nem jön. Utána megnézni h a tartályba lett-e anyag vagyis kinyitott-e a biztonsági szelep.

Előzmény: Lesolo (2341)
ClaasMan Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2346

A Rail cső végén lévő szelep az a biztonsági szelep. Az a feladata hogy ha a railcsőbe valami miatt a megengedett nyomás fölé megy az üzemanyag akkor kinyit és a túlnyomást leengedi tartály oldalra. Ilyenből létezik mechanikus és elektromos vezérlésű is (de annak más funkciója is van emellett). Az Xtrailnél nem tudom milyen van.

Egy biztos hogy ellenőrzésnél itt normál esetben pl. alapjáraton vagy egy fix fordulaton járatva nem jöhet gázolaj. Persze elvileg ha ez a hibás akkor emellé minden esetben társulnia kell egy "alacsony Rail nyomás" hibakódnak hiszen ez kinyitott amikor nem kellett volna és a motorvezérlő által előírtnál kevesebb olyankor a railnyomás. 

Előzmény: Lesolo (2341)
ClaasMan Creative Commons License 2020.04.01 0 0 2345

Szia!

 

Ha kérhetném azt az 5MB-os doksit YD motorkódhoz Én is megkaphatnám? A mail címem: claasman@freemail.hu

Előre is köszönöm szépen.

Előzmény: KiDs57 (2342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!