Keresés

Részletes keresés

fürészfog Creative Commons License 2016.03.01 0 0 14397

Putnokon betelt a pohár.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G9YSE7cXEOc

a45 Creative Commons License 2016.02.18 -1 0 14396

NYUGODTAN elfelejtheted  Tárnokot is meg az összes Pest megyei települést is ha nincs kocsid meg hozzá két szatyor pénzed hogy itt házat vegyél mer itt vidéken drága és fárasztó az élet a szegényembernek meg munkábajárni vonattal mer ugyis minden út Pestre vezet minden szempontból .A sok gazdagot nem érdekli hogy te vonatozol vagy nem mer ezek 5, 6 millás és efölötti kocsikkal járkálnak otthon meg ugy él ahogy akar ésaki kiköltöző kocsija meg jó állása van

de szegénylegényeknek felejtős 

Attila43 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 14395

Szia!

Én Tárnokon lakom, mit értesz az alatt, hogy vasútcsonkítás? Érdeklődésemre a hivatalban azt az infót kaptuk, hogy rosszindulatu pletyka.  Ez a hír itt mindenkinek új, senki nem tud róla semmit. Én Budapestről költöztem ide és hát egy jól élhető település mi szeretünk itt lakni, nem bántuk meg ezelőtt 11 éve, hogy kiköltöztünk. A vonatközlekedés nagyon jó. Amennyiben be kell Budapestre utaznom akkor inkább a kocsi helyett a vonatot választom mert bent van 20 perc alatt.

Előzmény: maghulo (14394)
maghulo Creative Commons License 2016.01.06 0 0 14394

Kedves Tárnokiak!
Most akartunk Tárnokon házat venni, de hát most ez a vasútcsonkítással számunkra ugrott. Még jó, hogy nem egy évvel később dobták be.
Az lenne a kérdésem, hogy az érintett településeken van jelen bármi lobbinyomás ennek az (egyébként őrült) tervnek a megakadályozására?
(Még ha ez csepp is nyilván a tengerben, de sok kicsi sokra megy.)

dunaihajós Creative Commons License 2015.07.12 0 0 14393

Üdv Mindenkinek!

Elnézést, hogy belebeszélek, mivel semmi kötődésem nincsen Tárnokhoz, leszámítva, hogy néhányszor jártam ott. Azt sem tudom, hogyan keveredtem ide, de meg nem állom, hogy ekkora "bakit" ne helyesbítsek, mielőtt elterjed.

Antall József néha miniszterelnök azt az ominózus mondatot valóban mondta:

"Tetszettek volna forradalmat csinálni".

http://www.antalljozsef.hu/idezet_9

Előzmény: rittberger (10238)
rámenős Creative Commons License 2015.01.23 0 0 14392

Sajnos a falugyűlésre egészségi okokból nem tudtam elmenni. Beadattam magamnak az érelmeszesedés elleni vakcinát. Iszonyatos hasmenésem lett.

 

Igazán kíváncsi vagyok mi történt? Vagy csak a szokásos szócséplés volt?

 

 

 

Lakossági fórum  2015. január  22.

Az Öreg hegy egy mostohagyerek. Ráadásul haszonszerző emberek lakják, ha kicsit is valami javítást kérnének a helyzeten. Jól megfogalmazta a polgármester Úr azt a tételt, hogy ha kifizetjük a fejlesztések által keletkezett ingatlan értéktöbbletet, akkor az önkormányzat partner a megvalósításban.

Szeretném megtudni , hogyan képzeli a megvalósítást, mert nagyon sok mindent nekünk kell kifizetni, adózó állampolgároknak.

Már negyedszer adom be a gázigényemet. Újabban már csak különböző papírokkal lehet, ami újra és újra pénzbe kerül. Kétszer kaptam közel milliós ajánlatot. Még akkor is, amikor több mint a felét már megvalósították 300 ezer Ft-ért. Egyszer kaptam normálisabb 200 ezres összeget. Akkor az önkormányzati előadó fúrta meg a megvalósítást.

Az útra 100 ezer Ft-ért hozattam betonmurvát, hogy ne süllyedjünk el a sárban. A Szőlőhegyi utat megemelték a csatornázási maradékkal. Ami nem lenne baj, ha a vízelvezetésről is gondoskodtak volna, hogy ne az alsó telkekre folyjék a víz. Azt már meg se említem, hogy a felületét csak egy kicsit gondosabban kellet volna elvégezni. Így már most is szép kátyúk keletkeztek. A két oldalán 2 méteres a parlagfű. Nem ártana a jogszabályoknak megfelelően mentesíteni. Vagy csak a polgárokat kötelezi a törvény?

Internet, kábel tv? Álom álom édes álom a huszonegyedik században.

Szemétszállítás.  Nincs vele bajom, csak a kutyákkal. Rendszeresen szétszedik a zsákokat és ott marad a nyakamon.  A kuka lenne a megoldás.

Apropó a kutyák. A postás már nem mer bejönni az utcába miattuk. Közterület felügyelet vagy sintér nincs?

Közbiztonság. Változatlanul javaslom, hogy Tárnoknak legyen felelős nyomozója. Foglalkozhat más ügyekkel is, de a mieink csak hozzá kerüljenek.  A másik vesszőparipám a közbiztonságét díj. Biztos, hogy ki tudna gazdálkodni az önkormányzat évi 50-100 ezer Ft-ot.

Egyszer összeszámoltam, hogy Tárnokon 100-110 ember foglalkozik a közbiztonsággal. Rendőr, tárnokőr, polgárőr, mezőőr, közterület őr, stb. Annyi ŐRÜNK van, hogy csak na. Talán ésszerűbben kellene felhasználni a forrásokat és az eredményesség alapján elosztani.

Remélem a csatornázással még egy darabig békén hagynak. Nem akarom, hogy még egy sápot lehúzzanak rólam.

Itt a hegyen a prioritást az utak, házszámok. területrendezés élvezi. Gondolom a komoly pénzéert elkészíttetett rendezési terv ezt tartalmazza.

2015. január 15.

Üdvözlettel: Rompos Károly  Tárnok. Vincellér köz  9. Önkényesen írva a helyrajzi szám helyett.

rámenős Creative Commons License 2015.01.22 0 0 14391

Tegyük már élővé ezt a topikot.

 

 

Könnyebb nekem kezelni, mint a facebookot.

A mai falugyűlésre a következő témákat javasoltam. 

1. Legyen Tárnoknak felelős nyomozója. Foglalkozhat más ügyekkel is, de a mieink csak hozzá tartozzanak.

2. Közbiztonságért díj. Kaphatja bárki, aki az előző éven a lejelentősebben hozzájárult a biztonsághoz.

 

Nem ártana a rendfenntartásra különböző címeken kiadott pénzeket az EREDMÉNYESSÉG alapján rangsorolni. 

 

Kérem a képviselőket, hogy tárgyalják ezeket a témákat. Ne legyen agyonhallgatva. Szívesen elmondom az érveimet.

 

 

 

 

rámenős Creative Commons License 2014.12.25 0 0 14390

Boldog Karácsonyt mindenkinek.

kerub Creative Commons License 2014.11.04 0 0 14389



Tudom ez offolás remélem nem törlik a közös tanáraink csoportképét!

Előzmény: rámenős (14388)
rámenős Creative Commons License 2014.11.04 0 0 14388

Valamikor igen. 

Most már a tárnoki Öreghegyről.

Előzmény: kerub (14387)
kerub Creative Commons License 2014.11.03 0 0 14387

Rompos Károly Budatétényből?

Előzmény: rámenős (14386)
rámenős Creative Commons License 2014.11.03 0 0 14386

Kedves Tárnokiak.

2014 november 10-én 17 órakor a Tárnoki Művelődési Házban tart előadást  Dr. Horváth István professzor Úr az általa előállított érelmeszesedés elleni vakcináról.

Minden érdeklődőt szeretettel várok.

Rompos Károly

rámenős Creative Commons License 2014.10.20 0 0 14385

Igazad van, de különben sem szántam kb 1 millió forintot plakátolásra. Egy szórólapot és a terjesztést kalkuláltam csak. A nyugdíjból több nem telik ilyen haszontalan dolgokra. Különben is csak egy kisérletnek szántam. Ahhoz, hogy eredményt tudjak elérni, / párttámogatás nélkül, tényleg függetlenként / ahhoz nagyobb ismertség, több idő kell.

Előzmény: kerub (14384)
kerub Creative Commons License 2014.10.20 0 0 14384

Végül is most akkor szerencsés vagy, nem kell a plakát leszedésben részt venned! :-))

Előzmény: rámenős (14380)
kerub Creative Commons License 2014.10.13 0 0 14383

Elnéztem és egy részeredmény adatközlését írtam be innen!
http://www.vecseshirek.hu/2014/10/12/onkormanyzati-valasztas-2014-a-nap-percrol-percre/

Előzmény: rámenős (14382)
rámenős Creative Commons License 2014.10.13 0 0 14382

Bocsi.

Szavazott:  3017 fő.

Érvényes :2955.         40,4 %

 

Szolnoki Gábor :         19,035 %

 

 

Kevesebb mint 20 %-al lehet polgármester.

Előzmény: kerub (14381)
kerub Creative Commons License 2014.10.13 0 0 14381

Tárnok : Szavazásra jogosultak száma: 7 465 
Állampolgári jogaival élt és elment szavazni 1 057 ez ugye  14,16  %.

Szomorú!

Előzmény: rámenős (14380)
rámenős Creative Commons License 2014.10.09 0 0 14380

Tudod, kértem.

Nyilván lehetett volna nyüzsögni, de nem láttam értelmét. Tényleg többet kellett volna foglalkozni vele. Ez az én hibám.

Az érdekesség az, hogy amikor közölték az eredményt, kicsit hitetlenkedtem. Kértem a bizonyítást. Először nem akaródzott a dolog, de amikor mondtam, hogy lemásoltam a lapokat és le fogom ellenőrizni, akkor adták meg, hogy melyik lapon melyik a hibás. Sajnos nem értem vele semmit, mert tilos lemásolni az adatokat és én törvénytisztelő állampolgár vagyok. / Sajnos. / Csak blöfföltem.

A rámenősségről csak annyit, hogy a gyerekeim mondták, hogy rámész az internetre és megtalálod. Így lett ez a nicknevem. Természetesen közel nem találom meg amit keresek. 

Előzmény: Törölt nick (14379)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.09 0 0 14379

Nem voltál elég rámenős! :-))
Ez a hibás ajánlólap dolog egy előszűrés, kevesebb szeletet kell vágni a tortából.
Tételes közös vizsgálatot kért volna egy igazi rámenős.
Vigyáznak ezek a párt jelöltek egymásre, tudod: Egyik szemét nem vájja ki a másik szemét.

Előzmény: rámenős (14378)
rámenős Creative Commons License 2014.10.09 0 0 14378

Tegyük egy kicsit élővé ezt a topikot.

 

Most a kampány hajrájában szeretném megosztani néhány észrevételemet.

 

Mint írtam indultam a képviselői helyért. Tényleg abszolút függetlenként. Gondoltam rászánok 25-30 ezer Ft-ot a nyugdíjamból. / 3 ezer szórólap + postai terjesztés. /

Hát erre már nem volt szükség. Elvéreztem az ajánlásgyűjtésnél. Meglepően sok hibás ajánlást kaptam amit nem fogadott el a bizottság. Sokkal több tartalékot kellett volna begyűjteni. Leellenőrizni nem tudom, hogy hol volt a hiba. Azt mondják, hogy sokan direkt hibásan írják az adataikat. Ezt nehezen tudom elképzelni, mert csak ismerősökkel , vagy általuk ajánlottakkal találkoztam. Nem volt érdekükben, hogy átverjenek.

A kampányról:

A fidesz nem tart kampánygyűlést. Bocsánat, az otthontárnokon. Nyilván el akarja kerülni az ilyenkor felmerülő kínos kérdéseket. Hát hölgyeim és uraim a nyíltság és egyenesség nehéz dolog. Itt van ez a csatorna ügy. Mindenről beszélnek a honlapjukon, de sehol nem látok egy elszámolást. Ennyibe került, Ki, miért mennyit fizetett. Csak a könyvelőt kell kérdezni. Bevétel-kiadás rubrika. Ha ez titkos, háááát ott valami gáz van.

ilyenkor mindig előkerül, hogy befektetőket kell hozni. Hova? Az önkormányzatnak egy négyzetméter ipari területe sincs. Mind magánkézben van. Kiében? Miért nem tudjuk, hogy kivel tárgyalt a Kerox? Miért ment Sóskútra? Ki akart meggazdagodni rajtuk? 

Nagyon klassz cikket olvastam a facebookon a kampányvádaskodásokról. Ott is kérdezgettem ilyen nyilvánvaló dolgokat. Azonnal törölték az egész linket. Nyíltság?

A Tárnokhír tele van az eredményekkel. Csatornázás, bölcsőde, stb. Más vidéki lapokkal ellentétben egy ellenzéki cikket sem olvashatok. Sárváron pl ott jelent meg az MSZP és a Jobbik kampányfelhívása.

Félreértés ne essék, nem ledorongolni akarom a tárnoki közéletet. Csak a zavaró dolgokat vetem fel.

Folytatom majd a többi formációval.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 14377

A hibás ajánlásokról még fogunk hallani, nem csak itt!!!

Előzmény: rámenős (14376)
rámenős Creative Commons License 2014.09.10 0 0 14376

Jelentem, kevés ajánlást gyűjtöttem.

79-ből 11-et elutasított a bizottság. Tény, hogy több energiát kellett volna ráfordítani. Csak 1 hetem volt a gyűjtésre, mert Sárváron voltunk a nejemmel.

Meglepett a hibás ajánlások száma.

Érdekes kísérlet volt. Köszönöm mindenkinek a bizalmat. Fideszes, Jobbikos, Civiles ajánlatokat is kaptam. Tényleg független indulás volt.

Sokan nem tudták, hogy több embert is ajánlhatnak.

Előzmény: nyusziapa (14365)
PS14 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 14375

Köszönet az információért.

Hát nem lesz egyszerű de kitalálunk majd valami praktikusat. Minden esetre, megtisztelt a segítő szándékkal.

Üdvözlettel, PS14.

Előzmény: rámenős (14374)
rámenős Creative Commons License 2014.09.07 0 0 14374

Kicsit több információ kellene.

Teljesen zárt-e? Mert ha igen, akkor adódik az esővíz tárolása. Minden a hozzáférési lehetőségektől függ. Egy ismerősöm bevakolta vízzáró vakolattal, és zöldséget tárol benne.

Nekem külön van a terasz alatt egy 16m3-es esővíztároló. Most zöldségtárolón kell gondolkodnom.

Előzmény: PS14 (14373)
PS14 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 14373

Üdvözlöm azokat mind, akik be-be néznek a topikba..! 

 

Most, hogy lassan valóban befejeződik a csatornázás a községben  és  a "rákötési" határidő is közeleg, azon töprengek mit kezdhetek majd az emésztőnkkel. Azzal a szennyezett de elég nagy méretű gödörrel melynek  10 cm. vastag beton fedelén egy szerszámos házikó van s a tisztító nyílás is csak akkora melyen a szippantó csövét lehet behelyezni. Mit csinálnak mások. Ön, akinél ugyan ez a helyzet , - mert talán nem mi vagyunk egyedül ezzel  - mit tesz majd?   Van erre  valamilyen bevett gyakorlat, vagy  szokás..? 

Örömmel veszek bármilyen információt, még a kioktatást is. Abból is hasznosítok majd  valamit . 

PS14  2461 Tárnok

rámenős Creative Commons License 2014.09.01 0 0 14372

Nagyon köszönöm.

Még nem jutottam el Tárnokig, mert állandóan kikapcsol a gépem, de elolvasom.

Majd a választások után körülnézek Százhalombattán is.

Előzmény: kerub (14371)
kerub Creative Commons License 2014.09.01 0 0 14371

Bocsánat így teljes a cikk a Vasárnapi újságból!

Előzmény: kerub (14369)
rámenős Creative Commons License 2014.09.01 0 0 14370

Az Öreghegy elég ritkán lakott. Inkább nyaralótelkek vannak. Nincs közösségi élet a szétszórtság miatt. Még a Tárnokhír sem jut el, nem beszélve az internetről.

Állandóan megszakad még az a kevés bájt is ami átjut.

Előzmény: nyusziapa (14365)
kerub Creative Commons License 2014.09.01 0 0 14369

http://epa.oszk.hu/00000/00030/00455/pdf/00455.pdf

Erről itt is van valami!
{hogy ne kelljen sokat bogarászni a keresőbe írd be a Tárnok szót}

Előzmény: rámenős (14367)
rámenős Creative Commons License 2014.09.01 0 0 14368

Az új szerkesztőnek köszönhető. A Cseresnyés biztos kilőtte volna valamilyen indokkal.

 

Mindenesetre érdekes információkat szereztem Sáváron.

16 ezer lakós. A polgármesterhez 300 ajánló kell. A képviselőkhöz 14 ill. 18, mégsem 75, mint nálunk.

Előzmény: nyusziapa (14365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!