Keresés

Részletes keresés

Passionale Creative Commons License 2019.04.22 0 0 491

Ez lett belőle:

Előzmény: Passionale (490)
Passionale Creative Commons License 2019.04.14 0 0 490

Nagyon jó kérdés!

Egész télen azt lestem, mi lesz azzal a kinti kaméliával, ugrásra készen hogy behozzam. Nem hoztam be, mert -8 fok volt a leghidegebb, annyit állítólag bírnia kellett. (Az RHS szerint -15-öt.)

Nos:  a növény él, viszont a nagy gombóc virágbimbói, ami már ősszel megvolt, elfagytak. Illetve 1, egyetlenegy bimbót látok most a levelek alatt, egészen talajszinten. Úgyhogy nem győzök csodálkozni.

Egyébként nem volt jó helyen, észak felől semmi se védte, csak az avartakarás és némi fenyőgally. Jövőre építek valami kis bunkert neki.

A teleltetett kaméliám februárban hozott egy virágot, utána elvirágzott és annyi.

Előzmény: kertészboy (489)
kertészboy Creative Commons License 2019.03.31 0 0 489

Amit kint lesüllyesztve teleltettél, milyen állapotban van?

Előzmény: Passionale (484)
Passionale Creative Commons License 2019.03.04 0 0 488

Az egyik kaméliám elkezdett virágozni a teleltetőben, talán most már ki kellene tenni a kertbe?

Két kaméliám van, a másik kint töltötte a telet cseréppel besüllyesztve. Ez az, amire -12 fokot írtak. Annyi nem volt, csak mínusz 8, de a bimbói megsínylették, elfagytak úgy látom. Viszont a hajtáscsúcsokon szép zöld rügyek kezdenek fejlődni. Azt hiszem, jövőre ez is bent fog telelni - ennyit a fagyállóságról.

Előzmény: Passionale (486)
Wessely Creative Commons License 2019.01.28 0 0 487

Nekem a kumquatom akkor csinált ilyet, amikor bíboratkával volt fertőzött. Én is azt hittem, hogy kártevőmentes, de elvittem egy Hermész gazdaboltba, és ott nagyító alatt megnézte az eladó, és ajánlott rá permetszert.

Előzmény: taormina001 (466)
Passionale Creative Commons License 2018.10.17 0 0 486

Köszi, csak azon aggódom, hogy helyzetváltoztatásnál majd le fog dobálni a kaméliám mindent, levelet, bimbót, ha beviszem, ha kiviszem.

Na mindegy, majd meglátjuk.

Előzmény: wieder (485)
wieder Creative Commons License 2018.10.16 0 0 485

Nem az a lényeg hogy hol virágzik, hanem az, hogy azt tartsd be, hogy csak  nagy hidegbe vidd be a fagymentes teleltetőbe.

Azt a minusz 12-t Én nem tesztelném, hogy kibirja. Figyeld az előjelzést és ha -5 alatt jeleznek előre akkor vidd be.

Ha meg nincs olyan hideg akkor nyugodtan tartsd kint, van amikor egy-egy téli hónap is elmegy szinte fagymentesen.

Egyébként tavasszal virágzik, ha márciusban fog virágozni akkor nyilván már kint fog, mivel -általában- akkor már nincs olyan hideg.

Előzmény: Passionale (484)
Passionale Creative Commons License 2018.10.13 0 0 484

Köszi, de a kérdésem még mindig az, hogy mikor virágzik a kamélia? És hol? A teleltetőjében? Ha virágzik egyáltalán.

Az első kaméliámat idén február végén vettem (az Aldiban, le volt árazva, fajta persze nincs), tele félig nyílt bimbóval. Betettem a szobába, rendre ledobálta először a leveleit, utána a bimbókat, nyárra félig ki is száradt. Kitettem árnyékba, ahol egész szépen magához tért, új ágakat növesztett és van rajta néhány kis bimbó. Be kell majd hozni, mert az van a céduláján, hogy -5 fokot bír.

A múlt héten a somogyvámosi faiskolából vettem 'Contessa Lavinia Maggi' fajtát, ami a leírás szerint -12 fokot bír, a növényen levő jelölés szerint -8 fokot. Tele van bimbóval, még egyelőre nem dobálta le. Besüllyesztettem a talajba cserepestül. Így marad télen, ha mínusz 10 fok lesz, majd körbeveszem falevéllel.

Előzmény: buksikalap (483)
buksikalap Creative Commons License 2018.09.12 0 0 483

Sziasztok. Nagyon ritkán jövök ide, most látom a kérdéseket, és nem értem. Előttetek olyan világosan leirtam. Nem olvassátok? Kint kell tartani árnyékos helyen, csak állandó 4 fok alatti, tehát nagy hidegben szabad bevinni, akkor is hideg, világos helyre. Forgatni nem szabad. Amint ez a hideg felenged, azonnal ki kell vinni. Bent beteg lesz, tönkremegy.

Sok sikert.

Előzmény: Passionale (482)
Passionale Creative Commons License 2018.05.14 0 0 482

Nem világos nekem ennek a kaméliának a tartása.

Szóval nyáron kinn van a kertben, lombárnyékban. Télen behozom kb. 10 fokos helyiségbe, oké. 

Márciusban elkezd virágozni, de hol? A hideg teleltetőjében?

Ha behozom a szobába, ahol legalább 19 fok van, akkor ledobálja a leveleit és a bimbóit.

Bkrisz17 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 481

Előzmény: Bkrisz17 (480)
Bkrisz17 Creative Commons License 2018.03.15 0 0 480

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni. 1 hónapja vásároltunk kaméliát és az újabb levelein barna foltok jelentek meg. Illetve néhány levele bepöndörödött.8-10 fokos lakásban tartjuk, esővizet kap. 

Mi lehet a baja és mit lehetne vele csinálni?

buksikalap Creative Commons License 2017.11.08 0 0 479

Szia.

Gyönyörű kamélia. Nem szabadna bevinni, csak ha már kint egész napos 4 fok alatti a hőmérséklet.

Akkor is világos, hideg helyre, ahol nincs 5-6 foknál melegebb.

Minden változásra bimbó- majd levélhullással válaszol. Ha fagyott állapotban teszed be, legkevésbé

érzi a változást. Nagyon fontos, hogy ne forgasd, és egy helyben maradjon a tavaszi kivitelig. Olyan irányból érje a világosság, mint az előző helyén. Tavasszal, ha 4 fog fölé megy tartósan a hőmérséklet, akkor ki kell

tenni árnyékos helyre. A sok napsütéstől megbetegszenek a levelei.

Kiültetni nem javaslom, mert takarni kell, és a takarás alatt lehullatja a bimbóit. A növény megmarad

ugyan, de nem fog neked virágozni. Pedig ugye ez a lényeg :)

Sok kaméliát tettem tönkre, mire ezeket a dolgokat kitapasztaltam.

 

A fehér három éve van nálam, és gyönyörű egészséges. Ezen felbuzdulva vettem idén tavasszal a

pirosat.

Sok sikert, remélem szép lesz, és virágozni a fog a kaméliád.

 

Silencer07 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 478

Hali!

A képen látható kaméliám májusban érkezett meg Magyarországra Angliából. :)
A kérdésem az lenne,h van-e valakinek ekkora méretben amit kinn tárol a tél alatt?
Nem tudom , hogy ahol most van a tornácon kibírná-e a telet!?
Máshova nem nagyon tudom tenni egyelőre mert építkezés is folyik. majd jövőre lesz egy végleges tereprendezés és majd akkor kiültetném ,de addig cserépben marad.

Keressek neki valami más helyet?
Le kéne burkolni valamivel esetleg?

köszi a válaszokat előre is


buksikalap Creative Commons License 2017.04.06 0 0 477

Szia. Jó későn olvasom a kérdésedet, de hátha még hasznát veszed.  Sok szép kaméliám pusztult

el, mire végre megtaláltam a tartás módját. A ház északi oldala mellett tartom, ahol a rododendronok

és az áfonya is jól érzi magát. Cserépben van, rodi földben, esővízzel locsolva.

Télen, ha minusz 4-5 fok alá esik a hőmérséklet, világos hideg helyre teszem, ahol minusz 1-3 fok

hideg is van néha, amikor kint -10, vagy még hidegebb. Nagyon fontos, hogy nem szabad forgatni.

Ahonnan a legtöbb fényt kapta, úgy kell kapnia az új helyén is. Itt kell lennie, amig ki lehet tenni,

tehát tartósan -4 fok felett van. Ide-oda rakni, forgatni nem szabad, mert bimbót, levelet azonnal 

ledob.

Így tartva gyönyörű zöld, egészséges levelei vannak, minden bimbó kinyílt, egyet se dobott le.

Érdemes tehát kaméliát beszerezni, ha valakinek ilyen lehetőségei vannak.

Még annyit, hogy vásárlás után, mivel sok körülmény megváltozott a növénynek, szinte az

összes bimbót ledobja. Ez törvényszerű.  A következő bimbókat július-augusztusban hozza,

amik aztán következő év kora tavasszal nyílnak. Pont, mint a rododendronok.

Sok sikert mindenkinek, aki megpróbálkozik vele.

Előzmény: pearl12 (473)
wieder Creative Commons License 2017.02.07 0 0 476

Nem akarom nagyon elvenni a kedved, de a kaméliánál nehezebben nevelhető növényt, a hazánkban nem sokat tudnék felsorolni.

A tél túl hideg neki, a nyár túl meleg. Állandóan nyirkos, de nem túl nedves talajt szeret, ami ráadásul még savanyúnak is kell lennie. Csapvíz kizárva, csak esővíz.

Én meg sem próbálkozok a tartásával, csak ha kiköltözök pl. Angliába ( azt meg nem tervezem :) )

 

Előzmény: pearl12 (475)
pearl12 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 475

Szia! Köszönöm a választ :-) A végén kivittem a garázsba, buborékfóliával és sima fóliával is takartam - hát, kíváncsi vagyok, megmarad-e. Ebben a nagy hidegben ott is meglehetősen lehűlt a levegő, kicsit locsolgatom, de ledobálta a levelei jó részét. Majd meglátjuk...

Előzmény: wieder (474)
wieder Creative Commons License 2016.12.29 0 0 474

Elég régen írtad, de Én a világos és hideg garázst választanám, (angliai teleket simán bírják és ott is vannak mínuszok) Meleg lakást semmiképpen.

Előzmény: pearl12 (473)
pearl12 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 473

Sziasztok! Ma kaptam egy camelia japonica-t. Van rajta egy virág, illetve meg vannak pattanva a bimbói is. Mit tehetek vele, hogy életben maradjon? Adott egy 25 fokos lakás, egy nem túl világos 16 fok körüli pince, illetve egy világos garázs, ahol a hőmérséklet fagypont alá süllyedhet (olyan -5 fokig). Valami ötlet esetleg? Nagyon nem értek hozzá...

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.22 0 0 472

Savanyú talajú a kerted?

Előzmény: buksikalap (470)
TTNora Creative Commons License 2014.12.10 0 0 471

 

Volt szerencsém a minap egy óceáni éghajlatos botanikuskertben járni és telistele volt minden kamélia virággal. Voltak szabadba ültetettek és üvegháziak is, illatosak és óriási virágúak.

 

buksikalap Creative Commons License 2013.04.26 0 0 470

Három kaméliám ki volt ültetve két évig. Mind a két évben visszafagytak. Kettő teljesen elpusztult, egy újra kihajtott, de virágot nem hozott. Visszaültettem cserépbe, ez a piros. Szépen fejlődik és sok virágot hozott.

Pár évvel ezelőtt ki lehetett ültetni, enyhe telek voltak, de mióta ilyen hideg a tél, a kamélia nem birja. Ha betkarva védem,

akkor meg ledobálja a bimbókat.

Előzmény: taormina001 (469)
taormina001 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 469

Van valaki, aki kiültetve nevel Cameliát?

Előzmény: buksikalap (468)
buksikalap Creative Commons License 2013.04.26 0 0 468

Sziasztok!

Nem nagyon jártok erre, de azért mutatom a virágaimat, mert olyan boldog vagyok, hogy végre át tudtam teleltetni

a kaméliákat, és tele vannak virággal. 5, iil. 3 éve vannak nálam.

taormina001 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 467

Előzmény: taormina001 (466)
taormina001 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 466

Sziasztok, bocs, ha már láttátok ezt valahol, de mindenhol megpróbálom, hátha valaki látott már ilyet. Meg hát mindenhova mások járnak...

 

A 12 515-ben föltettem egy beteg Camelialevelet, de sajnos senki se tudta diagnosztizálni, a növény sajnos elpusztult. Tökéletesen ép levelek, amelyeken semmiféle kártevö/elváltozás nem látható, máról-holnapra egyszerüen megbarnulnak és lehullanak. A megmaradt levelek teljesen egészségeseknek látszanak, de egyre több hull le, míg a növény el nem pusztul.

 

Most nagyon félek, mert két ennél sokkal értékesebb növényen is aggasztó tünetek jelentleznek, de nem tudom, van-e összefüggés a Camelia esete és köztük. Két éves magnolia Grandiflorám, aminek eddig sose volt semmi baja, most így néz ki, és a Kumquatnak is aggasztóan sok levele lehullott, pedig ez neki sem szokása. Nem biztos, hogy a három között összefüggés van, de valami miatt azt gyanítom, hogy esetleg ugyanaz a kórokozó, amely vastag, viaszos levelü növényeket támad meg. Ti hogy látjátok?

Az utolsó képen a legutóbb hozott két levele látható, ami erösen torzult, de erröl se tudom, hogy összefügg-e valamivel.

 

Tudnátok segíteni?

nikolaj75 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 465

Szia!

 

Köszi a segitséget! A föld megfelelő neki már ültettem át egyszer,és már kint van az erkélyen 2 napja.Sajna ezt a téli hőfokot nem tudom neki biztositani.Majd még gondolkodom rajta.

Előzmény: buksikalap (464)
buksikalap Creative Commons License 2012.04.04 0 0 464

Szia

Most azonnal tedd ki a kertbe félárnyékos helyre. Télen csak minusz 5 foknál hidegebb időben kell bevinni, de csak világos, -2  +3 közötti hőmérsékletre.

Áthelyezésnél nagyon kell vigyázni, hogy a napot /világosságot/ ugyanolyan irányból kapja.

Minden változásra bimbó ill. rosszabb esetben levélhullással válaszol. Állandóan nedvesen kell tartani, savanyú földben, esővizzel locsolva.

 

Ne ültesd ki, mert földcserével ugyan lehetne, de télen megfagy. Ha takarod, a fény- és levegő hiány miatt ledobálja a bimbókat. Csak kivételes,

enyhe télen telel át úgy, hogy virágozzon is.

A legrosszabb amit tehetsz, hogy 17 fokban, lakásban tartod. Szerencse, hogy még nem pusztult el.

Tedd ki olyan helyre ami végleges lesz neki, és jól locsold meg. Soha ne száradjon ki a földje. Ha vásárlás óta még nem ültetted át, akkor azt

is meg kell tenni sürgősen. Legjobb a rododendron föld.

Ezeket szakkönyvekből olvastam, ill. saját tapasztalat, mert nagyon sok kaméliám tönkrement, mire mindenre rájöttem.

Előzmény: nikolaj75 (463)
nikolaj75 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 463

Sziasztok!

 

Van nekem is egy kaméliám,lakásban kb 17 fokban tartom. Idén hozott egy virágot is,nagyon nem fejlődik,vannak szép új friss levelei ,de lepotyognak.Tavasztól kiteszem az erkélyre.Szeretném kiültetni,csak nálunk elég meszes a talaj,kiültessem cserépbe?Szeretném ,hogy sok szép virága legyen.Mi a legfontosabb amit tennem kell,hogy szép legyen az enyém is. Telet hogy birja kint?

buksikalap Creative Commons License 2012.04.04 0 0 462

Egy tő egyik ágán márványos-cirmos, a másik ágán piros.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!