Keresés

Részletes keresés

musicboy65 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 407

2Gb Sd kártyával eladó megkímélt  S8000fd gép.

 

12000Ft 

 

virag654@gmail.com

 

Békéscsaba

totoro_uj Creative Commons License 2011.07.04 0 0 406

Ha valakit érdekel, eladó a Fujis8000fd-m 15e-ftért. Mailcím az adatokban.

petyusz50 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 405

sziasztok,

 

Csináltam egy FaceBookos csoportot kizárólag Fujisoknak. :)

http://www.facebook.com/home.php?sk=group_172413772799874

 

Gyertek csatlakozzatok. Csevegjünk, töltsetek fel képeket,infókat.

epitomernok Creative Commons License 2010.07.26 0 0 404
Üdv Mindenkinek

Lenne egy eladó S8000-es gépem 35k-ért. kétéves jó állapotban

Érd 70 422 3867
P_Oli Creative Commons License 2010.06.26 0 0 403
Üdv a topiklakóknak!

DSLR-re váltás miatt megválnék az S8000fd-mtől. 2 éves, cirka 7000 expó. Eredeti csomagolás, kábelek stb minden megvan hozzá. Állapota teljesen jó, probléma nincs vele. Az objektívsapkáról lekopott az ezüst Finepix felirat, de ez talán nem olyan nagy probléma :)
Eladás Bp-n vagy környékén, csak személyesen (de ez nyilván inkább a vevő érdeke, hogy ki is próbálhassa), irányár 40.000 HUF, kisebb alku is elképzelhető.

Az érdeklődők a profilomban található e-mailcímemen megtalálnak!
velmi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 402
bb18!
Meg tudnád mondani, hogy hol lehet ilyen átalakító menetet kapni?
Előzmény: bb18 (401)
bb18 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 401

Néhány dolog, aki 8000-es gépet akar venni.

Néhány éve nyüstölök egyet, nekem nagyon bejött.

 

Nagyon jól bírja az elemekkel, és akukkal is, a gyárilag hozzá adott eredeti elemek egyszerűen csodásak. Ha elolvasod a gyári specifikácót, az számomra hanyattesés, de sajna nincs viszonyitási alapom, csak néhány régebbi digit gép.

Sorozatkép után kicsit sokáig ír. Én ultra 2-es kártyával használom.

Nagyon jó képminőségűnek tartom.

Jól kézbe áll, könnyen tanulható a kezelés, sok segédprogram, automatában elég hülyebiztos.

A képstabilizátóra szuper.

Nagyon erős a vakuja.

Az optikai zoom nagyon jó, a digitálisat nem használom.

Nagyon jó makro.

A gyerekeim is nagyon jókat fényképeznek vele.

Nincs hozzá semmilyen plusz tele, vagy méretben jó szűrő, de lehet kapni hozzá ( egy helyen van, ők gyártatják kb 5000 ft ) átalakító menetet, és akkor már bármit rá tehetsz.

 

Egyszóval tuti, hogy nem cserélem le egy darabig.

Kozuka Creative Commons License 2010.05.13 0 0 400
Nekem nem kell félnem attol, hogy a 2-3 órás csatangoláskor lepkét látok. Eddig 2 lepkét láttam, le is fotóztam. Na ezzel ki is merítettem a térség állományát! :S
comad Creative Commons License 2010.05.12 0 0 399
Viharvert kardoslepke.
totoro_hun Creative Commons License 2010.05.11 0 0 398
Szép képek! Én meg úgy döntöttem nem váltok, maradok a kicsikénknél. A HS10-et nézegettem nagyon mostanában, de egyszerűen nem éri meg. Minden képe mosott, életlen f.s. Makróképességben meg (kicsit elfogult vagyok) egyik bride sincs sehol sem a kis gépünkhöz képest: Kép múlt hétvégéről
Kozuka Creative Commons License 2010.05.06 0 0 397

Fotóztam egy kis naplementét a fujival. :)

zskondor Creative Commons License 2010.03.12 0 0 396
az enyémen is dettó...
De szerintem egy belső tisztítás a szervizben majd megoldja.
Előzmény: Kozuka (393)
Kozuka Creative Commons License 2010.02.23 0 0 395

Egyelőre csak ezt a kellemetlen árnyékfoltot vettem észre. A képeken nincs folt, beállításnál sem tapasztaltam semmi rendelleneset. Még van 6 honap jótállás.

Idegesít ez a folt. :S

Előzmény: comad (394)
comad Creative Commons License 2010.02.23 0 0 394
Amúgy minden rendesen működik?
Előzmény: Kozuka (393)
Kozuka Creative Commons License 2010.02.23 0 0 393
Pár hónapos pihenő (Max 2-3 hónap) után elővettem a kis Fujit és meglepődve tapasztaltam, hogy a LCD közepén egy szappan alakú folt van. Ez érdekes. :S Képnéző módban is ott van, szóval nem az optika hibás. Valaki tapasztalt hasonlót?

 

Ehhez hasonló.

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 392

Olyan problémám van, hogy mostanában állandóan bemozdul (elmosódik) a kép valamelyik széle. (többnyire a jobb oldal) Ezt régebben nem csinálta. A vicc az, hogy mozdulatlan állapotban (állványon, időzítőn) is jelentkezik ez a probléma.. Mi lehet a gond? Esetleg el lett valami állítva a gépen? :S

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 391
Mindenképpen nézd meg személyesen!Természetesen ha nincs túl messze,mert akkor még hozzájön az útiköltség.Csak a netre felrakott képek alapján én nem venném meg,gondolom te sem.
Előzmény: pisti.75 (390)
pisti.75 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 390

Itt az interneten van hirdetve,nincs bővebb infó.
Előzmény: megawatt (388)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 389
Szerintem is lenni kell garanciális gépnek még,mert ha jól tudom ezek a gépek 2007 végén 2008 elején kerültek forgalomba.A garancia idő pedig 3 év.2 év álltalános+1 év Fuji garancia.Legalábbis én így vettem.
megawatt Creative Commons License 2009.11.17 0 0 388

Így van.Egyetértek.Én pl.már adtam el gépet,de nem azért,mert kehes volt,valóban váltottam.Ha eladom a mostanit ,akkor azt is ezért fogom.Amikor vettem,akkor csak annyit tettem,hogy megnéztem az eladót,a papírokat,meg hogy hogyan néz ki a gép.Ezek közt még kell lenni garanciálisnak.Ha papirt irtok,sok baj nem lehet.

Ha szép a gép meg látszólag funkcionál is,akkor megveszed.Ez amatör cucc,szerintem semmi nem megy tönkre benne,nem nyúzzák állandóan.Azért én megnéztem az eladó lakhelyét is,biztos ami sicher...

Throme Creative Commons License 2009.11.16 0 0 387

Most nem tudnék ajánlani semmit. Meg aztán ki vagyok én....?

Amik nekem szóbajöhetnének azok túl drágák (90 - 100 pénz).

 

Egy időben még a panasonic-al szemeztem. De most nem olvastam túl sok jót az fz38-ról. Persze ott sem lehet már kapni a régebbieket. Az új meg nagyon drága (és zajos, és kényelmetlen a fogása).

 

40 rugó magasságban meg ott amit te is néztél a Fujitól (S1500, S2000).

Gondold végig mire kell és vesd össze azzal mit tudnak a fenti gépek.

Teszteket és tesztképeket keress és nézegess. Én a pixinfo oldalát szoktam olvasgatni. A tesztfotókat nem veszem annyira készpénznek. Szerintem auto-n lövöldöznek párat és felrakják.

Áruházakban meg megtapperolhatod, nyomogathatod. Lehet azt is megengedik, hogy csinálj saját sd-re képet. Bár ezzel nem mész sokra mert ki nem viheted....

 

Monjuk nekem a HD egy fényképezőben nem a szívügyem. Amit video téren tud az S8000 az bőven elég egy fényképezőtől.

 

Persze ne temessük a használt S8000-et!

Ha belevágsz vigyél valakit magaddal - több szem többet lát - .

Vásárlástól bármikor elállhatsz.

 

De mindez csak az én véleményem! Nem akarlak rábeszélni semmire!

 

ui: hogy én mennyit kajtattam az S8000 után.... pfff

Pont volt 1 szünet az ellátottságban. Ami volt azért sokat kért az üzlet. Ami meg jó áron lett volna az meg véletlen "pont akkor fogyott el".

Tipikus Mo...

Előzmény: pisti.75 (384)
pisti.75 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 386
Kár hogy már nem lehetkapni újat.
Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 385
Szerintem egy fényképező külső állapota sok mindent elárul.Ha a kijelző,az optika felülete és álltalában az egész gép nem karcos,arra vall vigyáztak rá!Ez nem egy autó,hogy egy kis szilikon,egy kis festék plusz egy motormosás és csillog-villog minden.Egy fényképezőt bele lehet dobni a táskába a lomok közzé is,de ez meg is látszik rajta.Aki fotós táskában tartja,azon szintén szintén látni,hogy jó állapotban van.Van,aki szívfájdalom nélkül lerakja akár beton felületre is,én és gondolom még sokan mások,nem teszik.
Mindenképpen személyesen nézd meg,kijelző nem-e pixelhibás,optika végállásig könnyen kimegy-és vissza,minimális kotyogása az enyémnek is van,a képminőségre nincs kihatással.Kezelőszervek könnyen,de határozottan mozognak-e?
A képek száma olyan 5000 környékén még nem számít soknak.A belsejébe nem látni bele,de előnyként kezelhető,hogy ezen nem lehet objektívet cserélni,a belseje nem koszolódik olyan könnyen.Én egy évvel ezelőtt még 65000-ért vettem.de nem bántam meg.
pisti.75 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 384
Milyet tudsz ajánlani,
Előzmény: Throme (383)
Throme Creative Commons License 2009.11.16 0 0 383

Annyiféle oka lehet valakinek eladni valamit, hogy ezen hiába filózól.

Kérj el tőle mindent. Leírásokat, esetleg garancia papírt (tudom az már lejárt és kidobhatta), tartozékokat. Akkor valszeg nem lopta. Kérdezd meg hogy most ?dik exponálásnál tart (ahogy comad is írta). Kérj mintafotót. Egyes fotó progik kiírják mivel készült a kép. Tudomezek se 100% tuti dolgok! 

Személyesen meg a gépet magát kell átnézni. Sérülés, karc stb. Próbálgasd a zoom-ot.

Esetleg átvételre vigyél feltöltött aksikat, hogy kivédd az esetleges "hű vazz azt nem hoztam" vagy "bocs, de nincs feltöltve" mellédumákat...

 

Bocs, ha hülyeséget írtam, nincs nagy tapasztalatom az ilyesmiben. Olyan vagyok mint te, ilyen téren. Bizalmatlan. Én összerakom a zsét - x idő alatt - és újat veszek.

 

Szerintem akkor mehetsz 100% biztosra, ha gyűjtesz még 40 pénzt és veszel egy újat, mást hasonló kategóriában.

Előzmény: pisti.75 (375)
comad Creative Commons License 2009.11.16 0 0 382
Igaz-igaz! Látod, erre nem is gondoltam! Ennyire értek hozzá :-(
Előzmény: Törölt nick (381)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 381
Ezek nem több expót bírnak,mint a DSLR-ek?Csak azért gondolom,mert ebben nincs felcsapódó tükör és egyébb nyalánkságok.Jóval egyszerűbb a zárszerkezetük.
comad Creative Commons License 2009.11.16 0 0 380
Pfff...nem is tudom...egy DSLR zárszerkezetét tervezik úgy 100.000 expóra...ez meg "csak" egy UZ...legyen a fele...mondjuk ha 10.000 fölött van...akkor már elég keményen nyomta...mert nem olyan régi gép ez...a legrégebbi is csak két éves...de csak agyalgatok...
Előzmény: pisti.75 (379)
pisti.75 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 379

Köszi én is ezt kérdeztem. És mi számit sok expoziciónak??

Előzmény: comad (378)
comad Creative Commons License 2009.11.16 0 0 378
Ha (mint mondja) a gép kiváló állapotban van, akkor sok kérdeznivaló nincs. Talán csak az, hogy mennyit exponált vele.
Előzmény: pisti.75 (377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!