Amúgy az is megoldható, hogy a szavazási névjegyzékbe vételt személyesen kell kérni, és akkor van egyúttal a vizsga is. (Ha egy jogosítványért, személyiért, útlevélért fél napot kell sorban állni, akkor ez is belefér.) Sőt, ekkor lehetne leadni a kopogtatót, jelezni, hogy melyik jelölt indulását támogatja az ember. Ekkor nincs cédula, nincs hamisítás - és nincs mdf.
Ez ilyen óvodás érv, hogy de úgysem fog sikerülni. Persze, ha a közhatalom korrupt, akkor semmi nem megy - de erre nem lehet alapozni. Én bízom benne, hogy lesz egy normális rendőrség (csendőrség?), aki meg meri állítani a poris ladát is, meg a nagy béjemvét is, és megfelelően intézkedik. És akkor a vizsga is komoly lesz - aki megvásárolja, eladja, 10 évre közügyektől eltiltás,amiben benne van, hogy köztisztviselő, közalkalmazott sem lehet.
Kamatos pénzszedők nem fizetik a közterheket. Az ötlet amúgy jó, csak szerintem ez a vizsga dolog nem működne, nem lenne komolysága. Nézd meg hány 8 általánossal sem rendelkező cigánynak van jogosítványa!
Lenne mit csiszolni rajta. Szerintem a pénz nem jó, mert aszerint Győzike és a kamatos pénzt szedők szavazata többet ér, mint például az egyetemistáké. Cenzus kell, de nem kizáró. Legyen állampolgári vizsga, választások közt le lehet tenni bármikor. Tartalma kb annyi, hogy mik a hatalmi ágak, mi (ki) a közt. elnök, az állam/önkormányzatok mit csinálnak... (Aki ezt nem tudja, az hogyan szavaz?) Aki letette a vizsgát, 4 évig választhat, és választható (!). Benne lehetne az utolsó éves középiskolai tananyagban, tehát az érettségizők emiatt egyszer mindenképpen szavazhatnának. A lump elemek kizárására pedig bevezetném, hogy a szavazat leadása helyett fél liter tömény választható - aki ezt választja, jobb is, ha nem szavaz.
Ezt a képletet a képviselőkre kellene kiterjeszteni:)) A választó személyekről és pártokról dönt, az bizalmi kérdés, nem kell hozzá képzettség. A képviselő konkrét "országos dolgokról" dönt, ott már figyelembe lehetne venni, hogy a szavazat mögött áll-e szakértelem:)
Ha túl is jutunk azokon a technkiai problémákon, hogy az adózást és a referencia időszakot hogy határozzuk meg, akkor is eléggé aggályos ez a fajta gondolkodás, mivel valós és méltányolható érdeke nem csak az SZJA fizető polgárnak lehet. Legföljebb úgy lenne elfogadható ez a korlátozás, ha cserébe lenne egy vétó joggal bíró felsőház, amelyet a képviselőválasztásból kizártak választanának meg. Egyébként fonák szitu lenne ám, hogy valaki lehet képviselő adófizetés nélkül, de választó nem.
Szvsz a mai választási rendszer is igazságos lehetne, ha a szocialisták nem csalnák el a választásokat!!!!!!!! Ezért kellene bevezetni a netszavazást - hallatlan biztonsági intészkedések mellett - hogy ne lehessen az embereket megvenni lejárt szavatosságú száraz tésztával:DDDDDDD Netszavazás???? Az mszpnek kitűnő hackerei vannak:((((((((((((((((((((((
Nem lehet mindenkiből minisztert csinálni, egy diploma miatt:)
De visszatérve az alapproblémára, sztem mind az adó, mind a gyermekszám alapján történő pozitív diszkrimináció elfogadható volna. Ez nem a kispénzűek/gyermektelenek lenézése, pusztán annak a ténynek elismerése, hogy a "nagybefektető" vélhetőleg távlatosabban gondolkodik és dönt az ország sorsáról
hat ha valoban komolyan gondolod en inkabb a szavazati hajlandosagot is belevennem
Aki nem megy el szavazni az vagy penzbuntetest kap, vagy elveszti a kovetkezo (de csak egyre) valasztasi fordulora a szavazatat.
Ez a passzivitas is van olyan lenyeges mint az adozas. Mert ugye ez is hozzajarul, hogy felelosseget vallalni a dontessel (akarkire szavaz) az nem kell sokakaknak, de utana sirni es szidni a mindenkori kormanyt azt bezzeg tudja.
Csak AHOGY eloadta az oregneni is ugy szavazhat mint az akademikus szoveget, meg a gyanusan ciganyok elleni, bayer-fele 600ezres lumpen reteg dont elmeletet az verlazito egy olyantol aki 20 ev alatt hulye volt lediplomazni.
A képlet jó, csak hiányzik a "j" szorzó faktor:(((((((( A "j" 0 vagy 1, attól függően, hogy a társadalom szempontjából milyen a jövedelmezőségi képessége:)))))))
Az Országgyűlés létszáma 100 fő, a parlamenti mandátumokat egyszerű, pártlistás választáson lehet megszerezni.
A választásokon a választópolgárok szavazata a következő módon kiszámított súllyal esik latba:
Ahol: s: szavazatsúly, g: a családban élő gyermekek száma, a: a családi jövedelemadó alapja az előző választás óta eltelt időszakban, aátlag: a családi jövedelemadó alapjának országos átlaga az előző választás óta eltelt időszakban, (a külső kapcsos zárójel azt jelenti, hogy a benne szereplő kifejezés értéke legalább 1, legfeljebb 15 lehet.)"
Ezzel csak egy baj van:((((((((((((((((( Aki sokat adózik, az sokat is vesz ki a közösből!!!!!!!!!!!!! Sajnos, adójának többszörösét, talán érdemtelenül is:((((((((((((