Keresés

Részletes keresés

apadomil Creative Commons License 2010.11.17 0 0 23

Sziasztok!

 

Kértem több árajánlatot egy medencére, aminek a mérete 300x650x150cm.

Kinézetre valami hasonlót szeretnék, mint ezen az oldalon balról a harmadik kép:

http://www.atlanticauszodatechnika.eu/medence-kertito-epites-munkaink-galeria/category/20-tovabbikepeink

 

Furcsa volt, hogy az ajánlatoknál több mint 200.000 Ft eltérés volt a legolcsóbb és a legdrágább között.

Véleményetek szerint elfogadható ez a hatalmas különbség?

 

Köszönöm a segítséget!

Apadó Milán

anne_shirley Creative Commons License 2008.10.29 0 0 22

Sziasztok!

 

Keresek uszodatechnikai tapasztalattal rendelkező embert munkatársnak budapesti céghez!

 

akit érdekel jelentkezzen:munka1@hrnavigator.hu

pancsimánia Creative Commons License 2008.05.21 0 0 21

Bizony ezek nagyon fontos kérdések!

Sokan hiszik higy jól csinálják és nem mernek vagy nem tudnak utána számolni hogy mennyi is az annyi ha éppen vegyszer fogyásról van mondjuk szó!

 

 Tavaszi indítsánál miután eltávolítottuk a téli takarót, és a fagytesteket, és leeresztettük az állott  vizet a mednce testet alapossan meg kell tisztítanunk hogy a benne lévő baktériumok hatására a friss medence víz ne fertőződhessen meg!

Ezt már ebben az állapotban sokan nem teszik meg ennek hatására túlzott vegyszer fogyás is felléphet főként szondás rendszereknél.

 

 A gépházban szintén át kell néznünk a gépészeti berendezéseket! A téliesítéskor melazított gollandereket megkell húzni, a tartályt szemrevételezéssel ellnőrizni (nincs-e rajt repedésm törés stb)

 A szivattyű szőrő kosarát kikell alapossan pucolni!

 

 Ha mindezekkel megvagyunk jöhezt a medence töltés. Itt ügyeljünk hogy a szivattyú ne fusson víz nélkül mert károsodhat.

 

Vegyzserezés több féle módón is lehetésges de alapvetően úgy gondolom két rpszre ozthatjuk:

  Klórmentes

  illetve:

  klóros fertőtlenítés

               -sóbontoval

               -tablettával

               -folyékony klórral

 

Amint látható nagyon sok megoldás létezik biztos hogy nem mindet soroltam fel!

 

 

Mindeggyiknek meg van a maga előnye és hátránya.

Kérdés az hogy kinek mire van igénye!

 

A Vizet terészetessen mérni kell! Általában fertőtlenítő szert kell mérni illetve ph- érrtéket.

 Magas ph-nál növelni alacsony ph-nál csökkenteni szükséges.

Fertőtlenítő szert adott szintre javasoljuk beállítani!

 Hetui rendszerességgel adaolhatunk pelyhesítőt is és alga mentesítőt is.

Ehhez megfelő mérő eszközöket belehet szerezni manapság Magyarországon.

 

Viszont a 25-ös NK az sok! Ajánlott egy kétoszlopos vízlágyító mely feltöltéskor folyamatos lágyvizet biztosít, megvédve a járókerekek lapátjait, csúszógyürit, csövezetékeket, hőcserélőket vagy fűtőpatronokat!

 Ezek viszkő védelmével jelentős energiát takaríthatunk meg!

 

További kérdésére is állok rendelkezésedre!

  üdv:

   Szabolcs

Előzmény: quint (20)
quint Creative Commons License 2008.04.28 0 0 20
Máris van "hogy kell(ene) szakszerűen csinálni?" típusú kérdésem :)

Van egy 7x3x1,5 méteres medencém a ház oldalában félig nyitható tetővel (déli fekvésű, már most is pokoli meleg van a medencetérben). Süllyeszetett a víztükör, gépészet (szivattyú, homokszűrő stb.) tőle pár méternyire egy szép nagy aknában. A víz klassz kemény (~25 NK). Hogy kell jól csinálni:
- a tavaszi indítást?
- mennyit és mivel érdemes vegyszerezni?
- közben mérjek-e, és ha igen, akkor mit?
- általában mire érdemes figyelni?

Köszi a segítséget!
Előzmény: pancsimánia (19)
pancsimánia Creative Commons License 2008.02.29 0 0 19

Hamarossan itt a tavasz és kezdődik az uszoda szezon! Várom kérdéseiteket az a medence indítással illetve a vegyszerezéssel kapcsolatban!

 Hajrá!

pancsimánia Creative Commons License 2007.11.12 0 0 18

Nagyon szívesen! Örülök hogy legalább ebben segíthettem!

 

 üdvözlettel:

        Szabolcs

Előzmény: borzimorzi (16)
perselus Creative Commons License 2007.11.12 0 0 17
Esetleg Rudas? (kedden) (amíg lehet) (márnemsokáig)
Előzmény: borzimorzi (16)
borzimorzi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 16
Neked is köszönöm, igen szép és informatív a honlapotok. Azt hiszem, mindenképpen hasznos volt a hsz-ed kerttervezés szempontjából is, mert én a lüke fejemmel csak a tájolásra gondoltam, a szélvédettségre nem. (Meg leginkább beltérit szeretnék, egész éves használhatósággal és kevesebb munkával.) De ha kültéri, vagy ha beltéri, de nyáron egy fél falat ki lehet nyitni a kert felé, akkor nagyon is számít az uralkodó szélirány és a szélvédettség. Ezt te juttattad eszembe, köszönöm! Tehát azt, hogy a házat a telken belül hová rakjuk úgy, hogy később kültéri medencének is legyen helye, mindenképpen végig kell gondolni. (Vagy a szívemcsücske beltérit.) Egyelőre a telekre alkuszunk.

Kösz az eddigieket!

Csót:
b
Előzmény: pancsimánia (13)
borzimorzi Creative Commons License 2007.11.12 0 0 15
Köszönöm, látom már, hogy sokkal bonyolultabb, mint gondoltam. És még csak most kezdtünk el gondolkodni róla, hogy kéne egy ház. Sajnos, ismerőséknek az ellenáramoltatósától a gyerekek megijedtek a nyáron. Közfürdőben viszont a gombától az ekcémáig minden van. :(
Ha ez a 20m extrém méret, akkor lehet, hogy le kell róla mondanunk. Az Uramnak 10m az 2 csapás. Ha félig alszik, akkor 3. Én meg fel se tudok gyorsítani a bukófordulóhoz.
Marad a tenger meg a Balcsi, ahogy elnézem, viszont egyik se túl tiszta, a csalánozókat és sünöket nem is taglalom.
Kösz még egyszer, meglátjuk.
Kölköket szoktatni fogjuk az ellenáramoltatóshoz, ha nyár végére OK, akkor jövő ilyenkor kezdődhet a tényleges terveztetés.
Csót:
b
Előzmény: Törölt nick (10)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 14

 

  Amúgy egész jól képben vagy meg kell hagyni!:)

Előzmény: Törölt nick (10)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 13

 

 A példa kedvéért!

 Ez egy feszített víztükrű vagy függőleges víz átfolyású medence:

 

  http://www.nordland.hu/index.php?mod=galery_listcat&show=42 

Előzmény: gurgolya (8)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 12
Előzmény: gurgolya (8)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 11

Persze természetesen!

 

 Fontos lenne néhány dolgot figyelembe venni!

 

 Ha megfelel hétfőn délután bent a cégnél megcsinálom az ajánlatot! De ha elfogadsz egy jó tanácsot 3m-nél keskenyebb medencébe ne gondolkozz! 20m hosszút is feleslegesnek tartok, mivel egy úszógép beépítése jóval csökkenti az építőmesteri munkák díjjait!

 

 A következő méreteket javasolnám:

 6x3

 7x3

 8x4

 10x5

 

 Ezek nagyjából a magánfelhasználásu medencék elfogadott méretei!

 Ehhez hozzá jön egy durván 1,2-1,5 terjedő vízmélység is!

 

 Milyen típusú medence jöhetne szóba nálad?

  Feszített víztükrű?

  süllyesztett víztükrű!

 

 A szaunára egyedi ajánlatott tudok adni!

 

 Javaslom honapunkat egyébként mindenkinek a www.nordland.hu

 e-mail címem: nordland@nordland.hu

Előzmény: gurgolya (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 10

Anélkül, hogy értenék hozzá, csak körüljártam a kérdést.

A méret elég egzotikus. Ha úszni akarsz, esetleg érdemes elgondolkodni ellenáramoltatóban inkább és valami kevésbé extrém méreten.

Ráadásul jópár féle technológia van medencéhez (beton, lőttbeton, fém, műanyag, műanyag vázas fólia), szerintem érdemes ezt átbeszélni egy szakemberrel, és együtt pontosítani az igényeket.

Előzmény: gurgolya (8)
borzimorzi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 9
Bocsánat, némi összejövetel volt nálunk ma este, és a jelek szerint valamelyik vendég fórumozott.
Csót:
b
gurgolya Creative Commons License 2007.11.10 0 0 8

Ha szépen megkérlek, adnál egy hozzávetőleges becslést? Szeretnék egy olyan medencét, amely legalább 20 m hosszú, széltében elég a 2 m is, beltéri, fűthető, van mellette kialakítva zuhanyozó (és esetleg szauna is). Mennyibe kerül egy ilyet építeni ill. mennyivel dobja meg a házépítést, ha ilyen is van? És mennyibe kerül karbantartani vagy tartatni évente? Nagyon hozzávetőlegesen kérdem csak, gyakorlatilag azért, hogy egyáltalán el merjek-e kezdeni álmodozni.

Kösz!

Csót:

b

Előzmény: pancsimánia (7)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 7
Ja értem! Nekem szakmába vág! De eddig csak közüzemit üzemeltetünk!
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 6

Nem. Csak  van a környezetemben olyan, ahol van medence, és mivel érdekelet, utánnanéztem.

 

Előzmény: pancsimánia (5)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 5
Te is üzemeltető vagy esetleg?
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 4
Amennyire hallottam, sokan rendelnek meg üzemeltetést. Szerintem akinek van több milliója - tízmilliója egy nagyobb medencére, az nem fog nekiállni minden hétvégén porszívózni, meg pancsolni. Nyilván megbíz valakit.
Előzmény: pancsimánia (3)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 3

A tavaszi indítás és a téliesítés az mondjuk csak szálsőség...akkor valóban van meló!

 De ettől még nem rendelnek meg egy üzemeltetést szerintem! :)

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2

Attól függ. Ha van pénzed, megrendeled a rendszeres karbantartást, téliesítést, tavaszi nyitást, stb.

 

Ha nem, akkor arra lehet számítani, hogy úgy heti 1-2 óra elmegy egy olyan közepes kültéri medence karbantartására. Ezt viszont nem lehet megúszni, mert hamar csúnyára fordulnak a dolgok, ha  elmarad az ellenőrzés, takarítás, vegyszerezés. Plusz az őszi, tavaszi nyitás-zárás az egy-egy napos program.

 

A vegyszerek szerintem nem olyan nagyon drágát, de azért érződik benne, hogy a "medencés" fizetőképességhez vannak igazítva az árak..

 

A gépészet áramfogyasztása viszont tud érezhető növekedést okozni a villanyaszámlában, és ha fűteni is akarod a medencét, a határ a csillagos ég.

Előzmény: pancsimánia (-)
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 1

Nem régen voltam pl ebben a fürdőben:

hour Creative Commons License 2007.11.10 0 0 0
usz0da
pancsimánia Creative Commons License 2007.11.10 0 0 topiknyitó
Egyre többen igényelnek manapság medencét változó komforttal ugyan és azt veszem észre nincsenek emberek tisztában a járulékos költségekkel!  Legyen szó mondjuk akár vegyszerezés vagy bármi! Kinek mi a tapasztalata ezen téren? Hajrá.. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!