Keresés

Részletes keresés

Cafatéria Creative Commons License 2020.04.01 0 0 666

Egy önkormányzatnàl dolgozom, kismama vagyok! 2020. àprilis 30.ig fogok dolgozni. Utàna ki veszem az éves időarànyos szabadsàgomat. 2020. màjus 28tól tàppénzen leszek. Meddig jàr nekem a cafatéria?

vorazlicki Creative Commons License 2020.02.03 0 0 665

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy vajon kulturális szolgáltatás igénybevételének minősül-e 1) tematikus ismeretterjesztő városnéző sétára jegy váltása, vagy 2) ismeretterjesztő előadásra belépőjegy vétele?

 

Ilyen eseményekre gondolok pl

1) https://hosszulepes.org/hu 

2) https://tixa.hu/h13_diak_es_vallakozasfejlesztesi_kozpont

 

A jogszabály megvan, a vastagon szedett résszel kapcsoaltban vagyok bizonytalan.

 

b) kulturális szolgáltatás igénybevételére (muzeális intézmény és művészeti létesítmény (kiállítóhely) kiállítására, színház-, tánc-, cirkusz- vagy zeneművészeti előadásra, közművelődési tevékenységet folytató szervezet által nyújtott kulturális szolgáltatás igénybevételére) szóló belépőjegy, bérlet, továbbá könyvtári beiratkozási díj

 

Köszönöm a segítséget!

Arni87 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 662

Sziasztok!

 

Tudnátok adni olynan elérhetősget lehetőleg Győrben, ahol SZÉP kártya szállás és szabadidő zsebeket kp-ra tudnám váltani?

Nem igazán tudom mit kezdjek vele, most kb 65000 Ft-ról van szó, még decemberbe rámegy kb 15000. Nem sürgős a dolog, de jó lenne elkölteni valamire.

A kártya adatait nem adom meg senkinek, csak személyesen mehet a csere.

Zeki_ Creative Commons License 2019.08.31 0 0 662

Hála a magasságosnak, végre olyan helyen dolgozok, ahol nem is volt sosem cafeteria, mindig rendes pénzben kaptál rendes fizetést.

Sajnos 20 év után búcsút kellett mondjak a kollégáimnak, ők még hisznek, hogy majd a cég pótolja a cafeteria dolgot.

 

Ha a kormány nem cseszi el ész nélkül ezt is,  akkor még mindig csinálhatnám azt, ami az életem része lett, és amivel terveztem a további éveket, együtt a lakáshitel törlesztős cafeteriával.

 

Aki ebben az országban bármiben bízik, hogy az stabilan úgy lesz, az hülye. Stabilan csak a kiszámíthatatlanság van.

Zeki_ Creative Commons License 2018.12.26 0 0 661

És akkor a kormány kinyírta a cafeteriát. Szarra sem jó. A SZÉP kártya zsebek meg csak arra, hogy a csókosok által tulajdonolt szállodákban elköltsed.

Zeki_ Creative Commons License 2014.07.10 0 0 660

Én a lakáshitel cafeteriát szeretném végre igénybe venni. Mert már a munkáltatóm is rábólintott.

Anno megkaptuk a szocpolt, meg a kamattámogatásos Ft hitelt, egy új építésű családi házra.

Eleve plusz egy gyerekre írtunk alá (szocpol), mert volt már egy.

De anno csak 3-an voltunk, és nem öten mint most, és az akkori együttköltözők száma számít a cafetereiás igénylésnél. Azaz a 2 felnőtt meg egy gyerek. Ehhez meg a szobaszámok maximuma a 3 és fél szoba.

Csak hogy a használatba vételi engedélyen 4 szoba van. Az adásvételiben meg nincs is szobaszám említve.

Közben hallottam olyat is, hogy már az új építésűeknél nincs is olyan hogy félszoba, csak szoba, ha 8 nm feletti (de ez mikortól van?).  De szerintem az egyik szoba inkább félszoba (ha van még ilyen, mert biztos hogy 12 nm alatti). Kb 8.3 nm, ha lemérem.

 

Az a kérdésem, hogy tudom megtudni, hogy hivatalosan mekkora az a szoba?

Tervrajzunk nekünk nincs, a kivitelező cége meg megszűnt.

Nekem ugye bizonyítanom kell, hogy nem 4 szobás lakásban lakunk, hanem 3 és félben. Mert ha 4 szobás (ahogy a használatba vételi engedélyen van), akkor cafeteriás törlesztés nem jár.  De közben az egyik szoba csak félszoba, mert kb 8.3 nm.

Zeki_ Creative Commons License 2014.04.04 0 0 659

Ez is a munkáltató általi lakáshitel törlesztésről, és hogy az alkalmazottnak miket kell benyújtani:

http://azenpenzem.hu/cikkek/hiteltamogatas-itt-a-rendelet/1773/

Zeki_ Creative Commons License 2014.04.04 0 0 658

Köszi!

Előzmény: Borzosland (657)
Borzosland Creative Commons License 2014.04.04 0 0 657
Zeki_ Creative Commons License 2014.04.04 0 0 656
Borzosland Creative Commons License 2014.04.03 0 0 655

A kérdések jók. De valószinűleg kell még egy kis idő, mire kitisztul.

Előzmény: Zeki_ (654)
Zeki_ Creative Commons License 2014.04.03 0 0 654

Köszönöm, tehát tegnap aláírta a miniszter.

Na de hogyan tovább?

Most akkor a bankom ad a cégnek valami igazolást, hogy mennyi a hitelem, vagy hogy megfelel a lakás a törvényben leírtaknak? És ha a cég fizet, ez nem jár szerződésmódosítással? Hiszen akkor most már nem én utalnám át a zsetont havonta, hanem a cég.

És mi van akkor, ha olyan van, hogy a bank emeli le a folyószámláról a saját hitelét, és azt mondja, a cég is utalja oda a törlesztőt? Na de folyószámlára nem lehet utalni. Vagy lehet?

 

Mit jelent az a cikkben, hogy az adómentesség csak akkor áll fenn, ha a  cégem rendelkezik  banki vagy Államkincstári igazolással? Azt, amit fentebb írtam, hogy a bankom ad egy megfelelő igazolást a cégemnek, amibe aztán nem köt bele senki, mert megfelel a törvényi kötelezettségnek?

Előzmény: Borzosland (653)
Borzosland Creative Commons License 2014.04.03 0 0 653
Előzmény: Zeki_ (652)
Zeki_ Creative Commons License 2014.03.07 0 0 652

Köszi, ez már kb 1 hónapja megtörtént. Szóval egy helyben toporgás van. :(

Előzmény: Borzosland (651)
Borzosland Creative Commons License 2014.03.07 0 0 651

Még csak ott tartunk, hogy jelezni tudod a munkáltatódnak te majd ezt szeretnéd. Fata László Cafetéria tanácsadónak vannak az interneten olvasnivalói. Nézd meg.

Előzmény: Zeki_ (650)
Zeki_ Creative Commons License 2014.03.03 0 0 650

Ezzel a lakáshiteles cafeteria ügyben van valakinek tuti infója?

A takszöv azt mondja, hogy nekik nincs törvényi kötelezettségük, hogy milyen igazolást állítsanak ki a munkáltatómnak (ergo amit kér), a munkáltatóm meg azt akarja, hogy a takszöv mondja meg mit meg hogy.

érdekel01 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 649

MÁV kutya-kerékpár bérletet lehet cafeteriában téríteni? Hallott már valaki erről valamit?

Előre is köszönöm, ha valaki reagál!

hun005 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 648

Egy hozzáértő elmondaná hogy miről van szó?

Egy nagy Bp-i több ezer főt foglalkoztató cégnél dolgozom.

A cafetériában van egy olyan elem hogy "Üdülési szolgáltatás saját üdülőben"legfeljebb a minimálbér összegéig.

A vállalatnak 4db saját üdülője van az országban.

Azt mondták amikor az idei cafeteriáról beszéltek hogy azért nincs bevéve mert elfogadóhelyi szerződést kell kötni.

De ez nem igaz mert ez nem a SZÉP kártya eleme hanem egy külön dolog.

Mi lehet az oka?Magasabb adózás vagy esetleg valami más ami miatt nem teszik be?

A Hajdúszoboszlói üdülő szinte egész évben telt házzal működik nem hiszem el hogy ne lenne rá igény.

Tudom van szakszervezet kérdezzem meg őket de sajnos ez már nem olyan mint régen hogy mindent meg lehetett

emberi hangon beszélni.Ha véletlenül megemlít az ember valamit olyan lekezelő stílusban válaszolnak hogy örülj hogy

kapsz valami.Én értem csak mégsem.....

malpaga Creative Commons License 2012.01.13 0 0 647

megjelentek az új lehetőségek cafeteriában.

szinte minden 31% adó alá esik, kivéve a sportrendezvény látogatás.

vajon, a sport létesítmények, ha zenei koncretet rendeznek elfogadnak ilyen jegyet?

kisize Creative Commons License 2011.12.13 0 0 646

Éves autópályamatrica saját tulajdonú szgk.-ra cafeteriában jó választás lenne.

Ha már a BKV bérlet benne van, helyette ez nekem (és gondolom sokaknak) alternatíva lenne...

Remélem illetékes döntéshozó is olvas....

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.30 0 0 645

Van, ahol lehet kérni a cafeteria összeget kp-ban, amit bruttóban csapnak hozzá a fizuhoz. Ez talán megmarad.

Előzmény: Tündi2003 (644)
Tündi2003 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 644

A sajátodat úgy tervezed, ahogy akarod, aztán majd januárban meglátod, mit ad a cég. :)

 

Én tuti rosszul járok vele. Eddig volt havi 18000 kaja, most lesz évi 150 000. Nem ugyanaz. (-66000 ft, kéthavi kajapénz ugrott)

Az internetet elvették. Ezután nekem kell kifizetni havi 6000-et. (-72000 ft, bár idén már csak 5000-et adtak, az akkor -60000)

A BKV-bérlet állítólag marad, azt eddig is kértem.

Mást nem kértem, de ezekkel tulajdonképpen el is fogyott a keret.

 

Ezenkívül lesz albérleti hozzájárulás, amit nem tudok, és nem is akarok igénybevenni, mert amennyit kapnék, pont annyit kellene adóra odaadni a tulajnak, azaz megemelné a lakbért, ergo ugyanott lennék, ahol most vagyok.

Az üdülési csekk eddig sem érdekelt, a SZÉP kártya ennélfogva ezután sem fog. Ugyanígy nincs se egészség, se önkinyugdíjpénztáram. Gyerekem sincs, ezért nem kell a beiskolázási támogatás. Kultúrautalvány már nincs, amúgy is használhatatlan volt a címletezés miatt.

 

Szóval az én zsebemből mindenképpen kihúzódik 66000+60000 forint, de legalább cserébe majd mehetek wellnesszelni, wellnesszelés alatt meg lesz idő gondolkodni azon, hol húzzam meg a 126000 forintos nadrágszíjat, hogy teljen villanyszámlára.

Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.25 0 0 643

Hát azért ez a cikk elég semmitmondó (mint a HR Portal cikkei általában).

Mondjuk az érdekes, hogy lassan itt a december és kb. semmit nem lehet tudni, hogy akkor jövőre hogy tervezze az ember a saját cafeteriáját.

Előzmény: Tündi2003 (642)
Tündi2003 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 642
Tündi2003 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 640

Az albérlet feketén is ROHADT DRÁGA. Adóval együtt akkor sem tudnám kifizetni, ha kapnék rá támogatást, amit ráadásul lehet, hogy következő évtől megszüntetnének, én meg ott állnék a felemelt lakbérrel*. Ha meg nem tudom kifizetni az albit, akkor hol lakok? És ha nincs hol lakni, akkor hogyan járok dolgozni? Szerintem nem sokan fogják kérni ezt a támogatást. Ráadásul micsoda cinizmus ez a kormány részéről, hogy most, amikor küszöbön van ezrek kilakoltatása, akkor "segítségképpen" cafeteria-elemmé teszik a lakbértámogatást.

 

Az internetről. Nemcsak utalvánnyal lehet fizetni. Nekem csak le kell adnom a számlát, amit kapok, és a következő havi fizummal kapom a folyószámlámra a havi 5000 ft-ot (tavaly még ez is 6000 volt.) Mondjuk én az internet támogatása előtt is jártam internetcaféba, és ott is otthagytam havi 8000-et legalább. Így meg ingyen volt a net. Hát most megint nem lesz ingyen. Ami nem baj, csak mellé a fizumat nem emelték egy buznyákkal sem azóta.

 

Szóval internet nem lesz. Az albitámogatást nem tudom kihasználni. Beiskolázási támogatás nem kell, mert nincs gyerekem. Eü pénztári, önkéntes nyugdíjpénztári kiegészítés se kell, mert egyik sincs. Üdülni nem megyek, mert nem üdülésre hiányzik a pénzem, hanem a mindennapi életre. Szóval mit tudok majd felhaszálni az új lehetőségekből? Évi 150000 kajapénzt, (ami idén még havi 18000 volt), meg a havi 10000 BKV-bérletet. A maradékkal mi lesz? Ahogy mondtam, nem akarok üdülni menni, a spa-k, wellness-izék pláne nem érdekelnek. Ha akarnék is, akkor is külföldre. Egyik évben az ilyen maradék keretből kultúrautalványt kértem. Egy kínkeserv volt elkölteni a hülye címletezés miatt. A SZÉP kártyáról meg azt hallani, hogy ezt az üdülős-kulturálódós részét is csak akkor lehet igénybe venni, ha szállást is kérsz hozzá. Most menjek szállodába egy éjszakára, ha mondjuk el akarok menni az Állatkertbe?:)

 

A másik meg ugye a leolvasó. Kis faluban szerintetek hány leolvasó lesz? Vagy Pesten a sarki hentesnél?

 

*Ráadásul mi értelme, ha a 20000 forintot, amit most kiad lakbértámogatásként az állam, ugyanazzal a mozdulattal vissza is veszi mint adót?

Előzmény: Törölt nick (637)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.25 0 0 639

Biztos van többféle verzió is, mert láttam már utalványt. Például ha bementél az irodájukba kiegyenlíteni a számlát. Azért nem is kértem ilyet, mert macera.

De mivel az ücs sok helyen megszűnik jövőre, többek között nálunk is, talán bejön a net mint lehetőség.

Előzmény: Degeczi (638)
Degeczi Creative Commons License 2011.09.25 0 0 638

milyen utalvánnnyal? :-o

 

a nevedre szóló internetszámlát adtad le a cégednél, ami alapján hozzácsapták a fizetésedhez, ennyi

Előzmény: Törölt nick (637)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.25 0 0 637

Szerintem nem sokan fogják lemondani, de erről inkább a szolgáltatókat kellene megkérdezni, hogy hányan fizetnek utalvánnyal (érdekelne a számadat).

 

A lakbértámogatás konkrét formája dönti majd el, hogy mennyire lesz sikeres a dolog, mert értelme az van. Ha kp is lehet vagy azzal egyenértékű amit odaadsz a tulajnak és ő beváltja 1-1ben valahol, az OK, de ha plusz adminisztrációval is jár majd, pláne számlához kötött, akkor valóban rezeg a léc. Mondjuk nem tudom, mennyi az adóteher a bérbeadáson, hogy ennyire nem megy fehéren, de lehet hogy azt kellene csökkenteni.

 

Valami kártyának mindenesetre már régóta itt volt az ideje a kajautalványok helyett, mert 18000 HUF 3-400-as címletekben abszolút nem praktikus. Más kérdés, hogy akkor jan.1-től minden kiszolgáló fel lesz készülve? Mert mondjuk a Meki miatt nem aggódom, de ha pizzát rendelek, majd hozza a futár a leolvasót?

Előzmény: Tündi2003 (634)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.24 0 0 636

A szolnoki Szigligeti szíhnáz évek óta nem fogadja el a kutúra utalványt. Lehet hogy sohasem tette ezt. Mondjuk Balázs Péter alatt nem is lett a kutúra fellegvára.

Előzmény: Törölt nick (629)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.24 0 0 635

Lehet hogy a albérletezés fehérítése a cél ?

Előzmény: Tündi2003 (634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!