Keresés

Részletes keresés

kacsa! Creative Commons License 2008.12.06 0 0 16
Ez sajnos nem paranormális jelenség, ez Magyarország, a hazánk...
Előzmény: Nordsee (15)
Nordsee Creative Commons License 2008.10.10 0 0 15
A MÁV érdeke vagy egyéni érdek?
Rákoshegyen az állomásfőnöki szolgálati lakással kapcsolatban úgy ézem,hogy több szempontból valami nem stimmel.
A valamikori bérlő halála után a vasút a kedves unokával ( aki soha nem dolgozott a MÁV-nál)kötött egy bombabiztos szerződést,vagyis:
- nem kötelező az új bérlőnek itt laknia (kb. 10 éve a felesége és két felnőttkorú gyereke + időnként azok az élettársak,akik ezt megérdemlik)laknak itt; Ja' el ne felejtsem,hogy az " apu" amióta bérlő,már többször volt börtönben;
- nem kell rendszeresen fizetni a bérleti díjat- minden évben közel 200ezer Ft tartozást halmoz fel a "mami",idén februárban ez az összeg egy "picit "több volt és a szemét MÁV-osok( ahogy minket nevez) egy végrehajtó céget bízott meg az elmaradt bérleti díj beszedésére;
- a MÁV-osok a lakásba nem tehették be a lábukat- kizárólag a feledékeny " tesó", vagyis a pesti ingatlanos B.G..Nagyon sokszor eláztatta a várótermet,kazánházat, az én lakásomat is, a " vasutas" szerelőket nem engedte be a lakásba. A feledékeny tesó nem vett fel jegyzőkönyvet a történtekről.
Ezzel kapcsolatban még egy észrevétel: a fent említett kihágás kezdete 1996, az állomás épület alsó szintjén a gázt 1996-ban vezették be. Milyen furcsa,hogy ez a két dátum egybeesik. És akkor jön a szemét szomszéd, vagyis én,akinek eláztatták a lakását és három éves harc után bejutnak a MÁV-osok a lakásba. Még egy érdekesség: közvetlen a lakásvizsgálat előtt egy szombati napon lakásfelújításba kezdtek. Én akkor éppen nappalos voltam.A délelőtti órákban arra lettünk figyelmesek,hogy valakik döngetik a fűtőtestet.A váróteremben és környékén senki nem tartózkodott.A hangok a fenti lakásból jöttek.
-lehet nyugodtan botrányosan viselkedni. Az előttem lakó kolléga tíz évig állt harcban ezekkel a szemetekkel.Én hat éve küszködök velük.Küszködök? Menekülök! Gyerekemet egyedül nevelem.A lányom és a saját testi épségem( vagy életem) megóvása érdekében elmenekültünk a tavaly nyáron itthonról. A problémákat már a kezdeteknél jeleztem a vasút felé,de sajnos semmit sem tudnak tenni,mert a fent említett szerződéssel rendelkeznek.
És ha ez nem lenne elég,azóta rendszeresen lejárnak a munkahelyemre( természetesen éjszakás szolgálatban). Jönnek a tesók( kb 10-15 fő,mikor mennyit sikerül összegyűjteni) és balhéznak. Ezeket is jelentettem a vasút felé, de sajnos...
Az,hogy felelősségteljes munkát végzek,nem számít. Mivel berendezést is kezelek,nem csak anyagi felelősségem van,hanem közvetve ugyan,de az utasok életéért is felelek. De ez a vasútnak semmit nem jelent.
Kedves Kollégák!
Megkérlek benneteket,hogy segítsetek. Keresem azt a vasutat felügyelő szervet,akiknek jogában áll kivizsgálni ezt az ügyet.Itt már nem egy darab szolgálati lakásról van szó.
Ma Magyarországon egy élet munkája egy kisebb lakást megvásárolni.Nagyon sokan
 hitelt vesznek fel és hosszú éveken keresztül nélkülöznek.Mire a kölcsöneiket kifizetik,arra már az egészségük úgy megromlik,hogy élvezni sem tudják a saját lakásukat. Ez a lakás Rákoshegyen, kertvárosi részben található. 100-120m2. A közúttól távolabb van,a vasúthot sincs nagyon közel. Minden egy helyen van: bölcsőde,óvoda, ált.iskola, felnőtt-és gyermekorvosi rendelő,pékség,kisüzlet. A gimnáziumok kb.3 buszmegállónyira vannak a lakástól. Keleti 20 perc, Kőbánya-Kispet 20 perc, Örs vezér tere 30 perc, Rákoskeresztúr városközpont 5 perc. Nagyon előnyös lenne egy többgyerekes, tisztességes vasutas családnak.Olyan embereknek,akik értékelni tudják azt,hogy nyugdíjukig, albérletnél jóval olcsóbban tudnak egy normális lakásban lakni és gyerekeiket normális körülmények között nevelni.
ibron85 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 14
Elég paranormális a MÁV vezérigazgató fizetése is, havi 3,2 millió Ft, és még megkaphatja éves keresetének 80%-át prémiumként. Kérdezem én, hogy mire föl ez a hatalmas fizetés? Ha a vasút színvonalát vennék alapul még neki kellene fizetni az államnak.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.29 0 0 13
Úgy tünik,a MÁV-nál rendben van minden;November óta semmi probléma. 8-)
ICR Creative Commons License 2008.05.12 0 0 12
Az semmi. Múltkor 6 perccel előbb beért a Keletibe!
Előzmény: Tősgyökeres szentesi (9)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.05.12 0 0 11
Legalább jó hangulatban megyek most vissza Egerbe.
Előzmény: M41-2142 (10)
M41-2142 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 10
Köszönjük Emese.
Előzmény: Tősgyökeres szentesi (9)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.05.12 0 0 9
tudok én is egy paranormális jelendéget a MÁV-nál: pontos a vonat!
ICR Creative Commons License 2008.05.12 0 0 8

Kicsit lelankadt ez a topic. Tegnap írtam a főtopicba, hogy az elmúlt 4 évben hogyan változtak a vonatjegy árak. Aki lemaradt, az nézze meg főweboldalamat!

Érdekes, hogy egyre jobban emelkednek a vonatjegy árak és ezzel fordítottan arányosan nővekednek a MÁV veszteségei. Hova nyelődik el a pénz?

siófok35 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 7

Na pl. ezen mit kezelnek???

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.09 0 0 6
pl az IK KFT a legnagyobb szemfényvesztés.
kalmarkalman Creative Commons License 2007.11.09 0 0 5
A startnál tudok paranormális jelenséget. Pl. a humánpartnerek mind VIP dolgozók lettek és veszteséges cég ide v. oda, 3-4-5x béremelés történt sokaknál.
Előzmény: ICR (-)
MBen Creative Commons License 2007.11.09 0 0 4

Ez a topic maga egy paranormális jelenség...

Előzmény: ICR (-)
ICR Creative Commons License 2007.11.09 0 0 3

Szóval a Légügyiseknek mi közük van a MÁV-hoz?

Semmi. Elméletileg.

Előzmény: ICR (-)
Siemens113 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 2
Na kezdetnek a két 0 elég vad. :))) (sry, a topicnyitogatásokkor szokásos dörgedelmet meg majd most beírja más :))) )
Előzmény: Siemens113 (1)
Siemens113 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 1
0
ICR Creative Commons License 2007.11.09 0 0 topiknyitó

Paranormális jelenségek a MÁV-nál.

Bizony előfordulnak ilyenek, amiket nehéz vagy egyáltalán nem lehet megmagyarázni.

Ilyen például, hogy a mozdonyvezetőket a Polgári Légiközlekedési Hatóság (de azt hiszem már nem is így hívják, NKH Légiközlekedési Igazgatóságnak hívják talán) szakemberei ellenőrzik. Itt azokra az ellenőrzésekre gondolok, amiért majdnem sztrájk volt. Lehet, hogy be kellene vezetni a "repülő vasutas" fogalmát.

Szóval ilyesmi témákra gondolok vagy valami vadabbakra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!