Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 13
:))))
Előzmény: Punxsuatawney Phil (12)
Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2010.05.07 0 0 12
Erről a pálmafás szabályról nem tudtam. Bár a Vallée de Mai-ban láttam olyan Coco de Mer-t, amely 30 méter magas volt :) Ez egy 10 emeletes háznak felel meg a magyar szabványok szerint :)
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 11

Szia ancsy!

 

Ahogy írták, munka nem annyira van. Vehetsz magadnak valami jó kis lakást, vagy vityillót, de nem egyszerű oda telepedni.

Gondolom, Te is jártál már ott, ha ennyire vonz. Meseszép, az biztos.

Nekem nagyon tetszik, hogy a házak nem lehetnek magasabbak, mint egy pálmafa és ez vonatkozik a szállodákra is!

 

A másik, hogy meg van határozva az évente beutazható turisták száma. Sőt, bizonyos szigeteken nem tartózkodhat csak meghatározott számú ember.

Nekem ez nagyon szimpatikus! Ami taszító, hogy ölik a teknősöket!! :((((

 

Gyűjtögess, ott töltheted csendes nyugdíjas éveidet, mi többiek meg majd meglátogatunk és irigykedünk. :)

 

Előzmény: ancsy11 (8)
ancsy11 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 10
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és az ötleteket! azthiszem elkezdhetek gyüjtögetni :) .gondoltam h nem egyszerű ott munkát találni mert nem sokat írnak rolla. sajnos. talán érdemesebb lenne egyenlőre csak nyaralni kimenni.
Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2010.01.07 0 0 9
nem tudom, hogy mástól kaptál-e már választ a kérdésedre, de...
Nagyon sok pénzből lehet csak új életet kezdeni, feltéve, hogy ingatlan vásárlással akarod kezdeni.
Ha bérelni akarsz valamit az is drága, mert akinek van egy kis kajibája - az is megpróbálja bérbeadni túristáknak.
Legjobb tudomásom szerint egy átlag seychellois kb. 40- 60 ezer forintnak megfelelő rúpiát keres. Ezen érts, egy átlag hotelben dolgozó átlag szobalányt.
Ha valami nagyon speciális képesítésed van, akkor biztos kapsz jól fizető munkát (orvos, mérnök - bár ez utóbbi csak akkor, ha valami szállodaépítésen dolgozol és külföldi befeketető fizet).
Szóval a pálmafás álmokról jobb, ha lemondasz, hacsak nincs nagyon sok pénzed (többszázer euro), mert ekkor vehetsz egy helyes kis hotelt, amelyet kipofozol és gardírozod a túristákat. :)
Előzmény: ancsy11 (8)
ancsy11 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8
sziasztok!!!

én már jó ideje keresgélem hogy lehetne kijutni a Seychelles- szigetekre.nem nyaralni szeretnék hanem dolgozni. valamit ,akármit! nagyon sok oldalt megnéztem már hogy mi kell hozzá, és mégis mennyi az a minimum összeg amivel el lehet ott kezdeni az Életet. mik azok a munkák amire ott szükség lehet. pár éven belül szeretnék annyi pénzt félre rakni,mindent megtudni az ottani kulturákról szokásokról és olyan emberel,emberekkel felvenni a kapcsolatot aki,akik tudnának tanácsot adni a kezdéshez! nagyon nagyon sokat segítene!!! ha valaki tud bármi ötletet vagy tanácsot mondani kérem segítsen!

előre is köszönöm!
petoviki Creative Commons License 2008.09.05 0 0 7

Alex!

 

Mindenképpen nézd meg a gumimacy67 által ajánlott oldalt!

Amikor mi voltunk...lassan egy éve már sajnos, én is ott kerestem meg az akkor még egyetlen magyart a szigeten, hogy fogadjon minket.

Azóta már többen is élnek ott tudomásom szerint, akik szívesen segítenek minden érdeklődőnek!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 6

Szia!

 

Csalódott lennék, ha azt kellene hinnem, hogy van a világon olyan lakatlan sziget, ahol nincs magyar, de kösz a hozzászólást. Azért maradj közöttünk, hátha kiderül, hogy tévedtél.

 

Üdv: Alex.

Előzmény: Daikini (0)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 5

Szia!

 

Az Origo-val még a kezdet kezdetén találkoztam, de nem tudtam, hogy még mindig él az az oldal. Feltétlen letöltöm valahonnan, és megkeresem Kalóz Nick-et.

 

Köszönet: Alex.

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 4

Először a Te hozzászólásodra válaszolok, és itt köszönöm meg mindenkinek, hogy válaszoltatok a felvetésre. Nem értem jól a válaszodat. Te tudsz válaszolni a kérdéseimre, vagy esetleg elérhető az az ember, akit említettél?

Kösz: Alex.

Előzmény: Vajk (2)
gumimacy67 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3

Javaslom ennek a topiknak a meglátogatását:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039352

 

 

Előzmény: Törölt nick (-)
Vajk Creative Commons License 2007.11.06 0 0 2
én is ismerek olyat, aki ott dolgozott és élt sokáig. Most januárban költözött haza.
Sokat beszélgettem vele, ha tudok válaszolok a kérdésekre.
Daikini Creative Commons License 2007.11.06 0 0 0
Valoszinuleg alig tobb, mint 0 magyar van ott.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 topiknyitó

A szigeteken élő, vagy dolgozó magyarokkal szeretném felvenni a kapcsolatot. Kitelepüléssel, cégalapítással kapcsolatos kérdésekre szeretnék választ kapni.

 

Köszönet a segítségért.

 

Alex.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!