Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 223

Nekem a legjobban a tücsök tetszett:D:D:D

Ez jó. Ez tényleg jó. de betetted a bogarat a csővel. Még jó, hogy nem ma kell döntenem. Ha jól láttam, nem használtál követőt.

Előzmény: manitounickfree (222)
manitounickfree Creative Commons License 2014.02.08 0 0 222

MTO1000mm + 2× TC

 

Előzmény: syssy48 (221)
syssy48 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 221

Nagyon érdekes!

Nekem még sosem jutott eszembe, hogy videózzam a holdat! De ami késik...........:)

Előzmény: onemoretry (220)
onemoretry Creative Commons License 2014.02.06 0 0 220

Fix

Előzmény: syssy48 (219)
syssy48 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 219

Fix tele, vagy zoom?

Előzmény: onemoretry (218)
onemoretry Creative Commons License 2014.02.05 0 0 218

300-as tele + 2x konverter. Ez volt az első próbálkozásom, a második snitt indításakor el is tűnt a felhők mögött a Hold.

Vicces volt, mert a sötétben épp adtam neki +1/3 EV korrekciót és abban a pillanatban az LCD erősen bezajosodott, H2-re felugrott az ISO. Először azt hittem, félrenyúltam és valami mást állítottam el - csak utána néztem fel az égre és akkor tűnt fel, hogy alig dereng át a Hold a felhőrétegen, ami elé úszott :)

 

Előzmény: syssy48 (217)
syssy48 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 217

Én kérdeztem! Köszi, erre voltam kiváncsi. Valószinűleg én egy olyan pillanatban exponáltam, amikor ez a mozgás erős volt. Szuper.

Milyen objektívvel csináltad?

Előzmény: onemoretry (216)
onemoretry Creative Commons License 2014.02.05 0 0 216

Nem fotó, csak egy video, ahogy 1620mm ekv gyutávon a Hold keresztülhalad a képmezőn.

FullHD felbontásban teljes képernyőn megtekintve jól látszik a légkör pillanatról pillanatra változó hatása (valaki kérdezte korábban, mitől "cakkosodik" a Hold pereme a képen).

 

tempel Creative Commons License 2014.02.03 0 0 215

 

2014.02.03 A ma esti Hold.

syssy48 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 214

Hát nem mondom, ilyen lesz a hold 2103-ban? Te már mindent tudsz?:D:D:D:)

Előzmény: Katona Mihály (213)
Katona Mihály Creative Commons License 2014.01.26 0 0 213

manitounickfree Creative Commons License 2014.01.16 0 0 212

Előzmény: raczno (210)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 211

Köszi!

Előzmény: PongiFLY (209)
raczno Creative Commons License 2014.01.15 0 0 210

sziasztok,

 

néztem a heti tevékenységeteket, de mivel tegnap esett, ezért ma követtem el az

első képet a Holdról...

 

 

üdv: raczno

 

 

PongiFLY Creative Commons License 2014.01.15 0 0 209

Holdi tengerészeknek

 

manitounickfree Creative Commons License 2014.01.14 0 0 208

en is igy voltam vele... miutan megvettem csovet:) es ujra rakaptam izere:)

persze cso vs. mto nem 1 kategoria

Előzmény: sakac (207)
sakac Creative Commons License 2014.01.14 0 0 207

Én egy MTO1000-l szoktam  kattintgatni. De tavaly már alig vettem elő igazából nem is tudom kell-e még...

Előzmény: manitounickfree (204)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 206

Jó neve van:) szép!

Előzmény: PongiFLY (205)
PongiFLY Creative Commons License 2014.01.14 0 0 205

Nedvesség tengere

2014.01.12.

 

 

150/1200 Newton dobson 1 db fotó részlete.

manitounickfree Creative Commons License 2014.01.14 0 0 204

tavaly canon550 most 600D, a cső egy sky watcher 200/1200, néha 1,4× konverter

Előzmény: Astroman11 (195)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 203

Sejtettem:) Bridgeben (most már tudom) a panák a legjobbak szerintem.

Előzmény: Törölt nick (202)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 202

Igen Lumix FZ38-asom van és 2009-ben adták ki.

 

A holdas képeken is lehet valamelyest javítani:

eredeti

 

AfterShot-tal javítva és vágva

Előzmény: syssy48 (201)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 201

Ez még gyerek:) 2013. áprilisában adták ki, de nincs raw, Sony dsc hx 300. Köszi, kipróbálom. A tiéd Pana?

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 200

Enyém is bridge és tudja a RAW-ot, ráadásul nem is egy mai darab, már 5 éves. Inkább a kompakt gépek azok amik nem tudják és az alsóbb, az 5 évnél régebbi bridgek.

 

Corel AfterShot Pro-val csináltam, de a Rawtherapee is tud ilyet ami ráadásul ingyenes. (vagy a Gimp)

Előzmény: syssy48 (198)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 199

Ez jó, hogy csináltad? Köszi!

Előzmény: Törölt nick (197)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 198

Nálam csak JPEG van, ez bridge gép:) AWB volt, és előtte egy másik kártyával készült képek egyike sem ilyen.

Előzmény: Astroman11 (196)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 197

Esetleg kicsit belepiszkálva, bár lehet csak rontottam rajta:

 

Előzmény: syssy48 (194)
Astroman11 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 196

Gondolom az AWB miatt lehet. Véletlenül nem JPG-ben fotózol?

Ha RAW-ban lövöd, akkor be tudod állítani a white balance-ot a helyes értékre.

Előzmény: syssy48 (194)
Astroman11 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 195

Azt gondoltam, hogy még/már nappali égen lőtted a kékes árnyalat miatt, de azt nem, hogy 11-kor. Ahhoz képest viszont nagyon szép kontrasztos.

Milyen műszerrel követted el?

Előzmény: manitounickfree (192)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 194

Ez igaz, illetve slide show-val de az meg nem az igazi.

Ma én is termeltem, de hogy mi történt a gépemmel, nem tudom, furcsa színeket produkál:

 

      na jó, ennek akkor is örültem, de nagyon idétlen színeket produkált

 

 

 

      és a hold sem különb. Ez mitől lehet? Nem állítottam el semmit.

Előzmény: manitounickfree (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!