Keresés

Részletes keresés

manitounickfree Creative Commons License 2014.01.13 0 0 180

mivel nincs követő mechanikám így csill- képek sincsenek, csak ez a tejút

 

https://lh4.googleusercontent.com/-SQqSuTs-Nog/UlprcKNFuOI/AAAAAAAATuk/jPClP-G2XHc/s675/canon%25207d%2520000229%2520canon10-22.jpg

 

igen csak ott.

Előzmény: syssy48 (177)
manitounickfree Creative Commons License 2014.01.13 0 0 179

köszi:)

Előzmény: bandita39 (176)
PongiFLY Creative Commons License 2014.01.13 0 0 178

Hát nem lett alegjobb, de végre derült volt az ég.

2014.01.13.

 

syssy48 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 177

Hát igen..........:D Csillagászati képeid nincsenek? Csak a P-án vannak képeid?

Előzmény: manitounickfree (175)
bandita39 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 176

Grat Nagyon Szép ez már NASA minőségü.

Előzmény: manitounickfree (175)
manitounickfree Creative Commons License 2014.01.13 0 0 175

tegnap

  

syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 174

Nem a legjobbak, de köszi!  én örültem nekik.

Előzmény: tempel (173)
tempel Creative Commons License 2014.01.12 0 0 173

Remélem, felém is jön majd repcsi. :) A Te képeid viszon jók lettek!

 

Előzmény: syssy48 (172)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 172

Komoly hiányosság:D:D:D:D, viszont a kép tetszik:)

Előzmény: tempel (171)
tempel Creative Commons License 2014.01.12 0 0 171

 Igaz, repülő nincsen.

 

syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 170

Ha tiszta az idő, láthatod a gépek jelzőfényeit, de holdfényben még nehezebb. Szerintem nekünk olyankor érdemes próbálkozni, amikor délután van olyan magasságban a hold, amikor érinti a repcsik útvonalát.

Előzmény: bandita39 (169)
bandita39 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 169

Köszi sajnos most néztem ki és még 2 óra legalább mire repülők utvonalába ér a hold,(gondolom sötétbe nehezebb lefotózni ha netalán belerepül?)

Előzmény: syssy48 (166)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 168

Köszi!!!!! Nem is hiszed, milyen jót küldtél, valamiért mindig elmarad a holdnaptár letöltése, most elmentettem. :D

Előzmény: Törölt nick (167)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 167
Előzmény: syssy48 (166)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 166

Playback-kel vissza tudsz menni az előző napra, UTC idővel megtalálod. Ma a hold már máshol van, később kel (vagy előbb?), tehát már nem ott lesz. De változhat a menetrend is, lehet más szombat és vasárnap is. De egyébként én mindig felírom, mit fényképezek.

Előzmény: bandita39 (165)
bandita39 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 165

Honnan tudod hogy milyen tipusu??? Én ahogy nézegettem a repcsik utvonalát kb 18-19 óra között lesz az utvonalukba a hold.

Előzmény: syssy48 (164)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 164

Az elsőt helyi idő szerint 15:41-kor, ez egy Royal Jordania gép RJA124, a másikat 16:03-kor, ez egy Air Berlin Ber3664 gép volt. De ma pl. már megint teljesen felhős minden.

Előzmény: bandita39 (163)
bandita39 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 163

Köszi a biztatást remélem ,milyen időpontban sikerült ?

Előzmény: syssy48 (162)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 162

Én sem hittem, hogy ez sikerülni fog:) sajnos a második gépnél hamarabb indítottam a sorozatot, mint kellett volna, de így is 3 képen a hold előtt volt a gép. Sajnos kézből sorozatot csinálni nem a legokosabb dolog, de így legalább sikerült, ha nem is tökéletesen:)

Neked is sikerülni fog:D

Előzmény: bandita39 (160)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 161

:):D

Előzmény: manitounickfree (159)
bandita39 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 160

Grat ügyes , hmm akkor már csak én hiányzok nézegetem bőszen de még soha nem láttam elmenni előtte.

Előzmény: syssy48 (157)
manitounickfree Creative Commons License 2014.01.12 0 0 159

üdv a klubban:)

Előzmény: syssy48 (157)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 158

Na talán így jó lesz, az első kézből(tegnap), a második állványról készült:

 

  

Előzmény: Törölt nick (156)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 157

Először azt hittem ma sincs szerencsém:

 

   

 

 

aztán CSODA TÖRTÉNT:

 

      

 

      EZ UTÓBBI AZ EREDETI FÉNY ÉS SZÍN

 

Én ugrálni tudtam volna örömömben, mert még soha a közelében sem láttam repcsit.

És még nem volt vége. Újabb csoda:

 

  

 

     és a hold már el is vándorolt onnan, pedig ez még ugyanaz a gép. Na jó, nem olyan képek, mint a tieid, de nekem ez akkor is egy csoda:):):):)  Ügyes voltam?:D

 

 

 

 

 

Előzmény: manitounickfree (155)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 156

Próbáld szűkebb rekesszel és kézi élesség állítással, autómatában általában nem tud a holdra rendesen ráfókuszálni. Nem lehet hogy mozog az állvány, nem tudod rögzíteni? Mindenképp önkioldással használd ilyen nagy ráközelítésnél, mert a gomb megnyomásakor is könnyen bemozdul. Ja, és a stabilizátor legyen kikapcsolva.

Előzmény: syssy48 (154)
manitounickfree Creative Commons License 2014.01.11 0 0 155

még ma, lássuk...

Előzmény: syssy48 (154)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 154

Nem olyan éles , mint kézből. Fogalmam sincs miért.

De ma csodás napom volt. Errefelé eleve kevés repülőgép jár, de ma kétszer is olyan élményben volt részem, amit soha nem reméltem. Ha lesz időm, majd teszek fel képeket. Talán még estefelé sikerül.

Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 153

Nem jó, mert kimegy a képből, nagyon remeg, nem éles vagy miért?

Előzmény: syssy48 (152)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 152

Nekem egy sima Hama 63-as, de késleltetett exp.-sal sem jó a kép. Az én kezem jobban remeg egy baleset miatt, tehát nem ez az oka.

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.11 0 0 151

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!