Keresés

Részletes keresés

D-Z Creative Commons License 2013.12.26 0 0 130

 

Eos 500D + Sigma 50-500 EX DG HSM nagyjából 2400mm-es fókusztávnak megfelelő (35mm-en) vágással.

Záridő 1/40s

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.26 0 0 129

az a hold kráterei, semmi köze hozzá légkörnek, párának.

Előzmény: syssy48 (125)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 128

Nem szokott ott semmi látszani, nézd vissza a képeket. Azért csodálkoztam. Egyébként párás volt a levegő.

Előzmény: tempel (126)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 127

Juuj, én a föld légkörére gondoltam, te:D:D:D

Előzmény: tempel (126)
tempel Creative Commons License 2013.12.25 0 0 126

A Holdnak nincs légköre.  A bemélyedések a káterek, a holdkorong szélén.

Előzmény: syssy48 (125)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 125

Igazi karácsonyi félhold:)

 

    

 

mindkét képen a félkör mentén apró bemélyedések. Ugye ez nem a hold, hanem talán a légkör?

bandita39 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 124

Köszi szėpen.

Előzmény: PongiFLY (122)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 123

Köszi viszont !

A fogyó félhold már fent van a csillagok szépen ragyognak :)

Előzmény: sdert (121)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 122

Távcsöves boltban lehet kapni adaptert amit a távcső T2 kihuzatára kell feltekerni pl: T2/Cannon, T2/Nikon, T2/Pentax és így a primer fókuszba lehet fotózni ez a legjobb képminőséget adó módszer, de DSLR gép kell hozzá. Kompaktokat is fel fehet erősíteni spec géptartóval így az okullárba tudsz belefotózni az így kapott kép hát nem a legtökéletesebb.

Íme egy remek cikk a témában:

http://www.makszutov.hu/tudastar/kamerarogzit.php

 

Előzmény: bandita39 (118)
sdert Creative Commons License 2013.12.24 0 0 121

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Köszönöm az eddigi képeket!

Csillagos, holdvilágos estét a Jézuskához!

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.24 0 0 120

karaj!!

Előzmény: PongiFLY (117)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.24 0 0 119

Boldog Karit és tiszta eget mindenkinek !!

bandita39 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 118

Szep,nagyon tudtok hogyan szerkesztitek a tavcsore a gepet?

Előzmény: PongiFLY (115)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 117

Előzmény: PongiFLY (116)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 116

2013:12.10 :)

 

Előzmény: PongiFLY (115)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 115

2012.12.10. Sky-Watcer 150/1200 Newton távcső, Dobson, Pentax K10D afokálisan 1 db fotból.

 

bandita39 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 114

köszi

Előzmény: Astroman11 (111)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 113

:):)

Előzmény: spiderator (102)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 112

Köszi. :)

Előzmény: manitounickfree (105)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 111

Teljesen jó ez! GRT

Előzmény: bandita39 (98)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 110

;)

igyekszem...

Előzmény: bandita39 (109)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 109

Grat ez az igazi profizmus.

Előzmény: manitounickfree (103)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 108

bónusz

 

Előzmény: manitounickfree (107)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 107

szóval ez amikor mellémegy...:)

 

 

mikor éppen

 

 

és ami beletrafál

  ez pedig kb. 70-100km távolságban szinte oldalról

 

ha már repülőknél tartunk, 1 kocka:

 

 

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 106

ugye hogy ugye:)

Előzmény: bandita39 (89)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 105

szépek... üdv!

Előzmény: Astroman11 (90)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 104

igen napfolt.

 

köszi!

Előzmény: syssy48 (87)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 103

:)

 

igen, csak kicsit másképp, mikor megnyomom expógombot akkor kerül oda, nem utólag !!

 

azaz nézem a flightradar24et mikor jön gép, a hold állását tudom, többi már csak szerencse h ne épp hold mellett húzzon el gép...  szóval nem PS!

Előzmény: bandita39 (86)
spiderator Creative Commons License 2013.12.21 0 0 102

Te is éjjel csinálod a napfotókat, mert akkor nem olyan fényes??? :) :) :)

 

 

Előzmény: Astroman11 (90)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 101

Mi is ügyesek vagyunk, csak nem annyira:D:D:D

Előzmény: bandita39 (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!