Távcsöves boltban lehet kapni adaptert amit a távcső T2 kihuzatára kell feltekerni pl: T2/Cannon, T2/Nikon, T2/Pentax és így a primer fókuszba lehet fotózni ez a legjobb képminőséget adó módszer, de DSLR gép kell hozzá. Kompaktokat is fel fehet erősíteni spec géptartóval így az okullárba tudsz belefotózni az így kapott kép hát nem a legtökéletesebb.
Ezekhez fényképezőgépet lehet csatlakoztatni? Néztem a Celestronnál, de ott nem láttam ilyet. Vagy ez egy más káposzta?:D
Valamikor az ősidőkben volt(van)egy 60mm-es távcsövünk, az okulárján keresztül fényképeztem a holdat és a jupitert. de ez még a filmes korszakban volt, nem tudom, a mai géppel meg tudom e ugyanezt csinálni? Ki kell próbálni.
Én már láttam ilyeneket és akkor is a sárga irígység evett :D:D:D azt hiszem a hazánk felett repülő topikban, többet is. De ezek kifogástalanok. Ilyen pillanatot elkapni.........