Keresés

Részletes keresés

PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 122

Távcsöves boltban lehet kapni adaptert amit a távcső T2 kihuzatára kell feltekerni pl: T2/Cannon, T2/Nikon, T2/Pentax és így a primer fókuszba lehet fotózni ez a legjobb képminőséget adó módszer, de DSLR gép kell hozzá. Kompaktokat is fel fehet erősíteni spec géptartóval így az okullárba tudsz belefotózni az így kapott kép hát nem a legtökéletesebb.

Íme egy remek cikk a témában:

http://www.makszutov.hu/tudastar/kamerarogzit.php

 

Előzmény: bandita39 (118)
sdert Creative Commons License 2013.12.24 0 0 121

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Köszönöm az eddigi képeket!

Csillagos, holdvilágos estét a Jézuskához!

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.24 0 0 120

karaj!!

Előzmény: PongiFLY (117)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.24 0 0 119

Boldog Karit és tiszta eget mindenkinek !!

bandita39 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 118

Szep,nagyon tudtok hogyan szerkesztitek a tavcsore a gepet?

Előzmény: PongiFLY (115)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 117

Előzmény: PongiFLY (116)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 116

2013:12.10 :)

 

Előzmény: PongiFLY (115)
PongiFLY Creative Commons License 2013.12.24 0 0 115

2012.12.10. Sky-Watcer 150/1200 Newton távcső, Dobson, Pentax K10D afokálisan 1 db fotból.

 

bandita39 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 114

köszi

Előzmény: Astroman11 (111)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 113

:):)

Előzmény: spiderator (102)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 112

Köszi. :)

Előzmény: manitounickfree (105)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 111

Teljesen jó ez! GRT

Előzmény: bandita39 (98)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 110

;)

igyekszem...

Előzmény: bandita39 (109)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 109

Grat ez az igazi profizmus.

Előzmény: manitounickfree (103)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 108

bónusz

 

Előzmény: manitounickfree (107)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 107

szóval ez amikor mellémegy...:)

 

 

mikor éppen

 

 

és ami beletrafál

  ez pedig kb. 70-100km távolságban szinte oldalról

 

ha már repülőknél tartunk, 1 kocka:

 

 

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 106

ugye hogy ugye:)

Előzmény: bandita39 (89)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 105

szépek... üdv!

Előzmény: Astroman11 (90)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 104

igen napfolt.

 

köszi!

Előzmény: syssy48 (87)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 103

:)

 

igen, csak kicsit másképp, mikor megnyomom expógombot akkor kerül oda, nem utólag !!

 

azaz nézem a flightradar24et mikor jön gép, a hold állását tudom, többi már csak szerencse h ne épp hold mellett húzzon el gép...  szóval nem PS!

Előzmény: bandita39 (86)
spiderator Creative Commons License 2013.12.21 0 0 102

Te is éjjel csinálod a napfotókat, mert akkor nem olyan fényes??? :) :) :)

 

 

Előzmény: Astroman11 (90)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 101

Mi is ügyesek vagyunk, csak nem annyira:D:D:D

Előzmény: bandita39 (98)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 100

Ezekhez fényképezőgépet lehet csatlakoztatni? Néztem a Celestronnál, de ott nem láttam ilyet. Vagy ez egy más káposzta?:D

Valamikor az ősidőkben volt(van)egy 60mm-es távcsövünk, az okulárján keresztül fényképeztem a holdat és a jupitert. de ez még a filmes korszakban volt, nem tudom, a mai géppel meg tudom e ugyanezt csinálni? Ki kell próbálni.

Előzmény: Astroman11 (97)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 99

Köszönöm ,Profi Munka.

Előzmény: Astroman11 (95)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 98

Én csak ilyet tudok igaz egy 400 fixxel kézből erősen megvágva (álványról még soha nem sikerült értékelhető képet készitenem)

Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 97

Köszi. :)

Igen, volt egy kis szenzorkosz, de ott hagytam díszítő elemként. :))

 

A Hold EOS 30D + Celestron 102/1000 távcsővel.

A Nap EOS 300D + Celestron 102/1000 távcsővel.

Előzmény: syssy48 (94)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 96

Én már láttam ilyeneket és akkor is a sárga irígység evett :D:D:D azt hiszem a hazánk felett repülő topikban, többet is. De ezek kifogástalanok. Ilyen pillanatot elkapni.........

Előzmény: bandita39 (93)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 95

Engem nem bántottál meg. :)

 

A dolog egyszerű: Ha pont közted és a Hold között van egy légifolyosó, akkor gyakran kerülhet egy gép a látómezőbe. Mivel a Hold még világos égen készült (kék a háttér), akkor a gép is kapott fényt, hogy ne csak a sziluettje látszódjon. Szépek. :)

Előzmény: bandita39 (93)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 94

Összepiszkoltad a képet holmi foltokkal:) Tőled is kérdezem, mivel fotóztad ezt? Gép és obi is érdekel.

Előzmény: Astroman11 (90)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 93

Bocsi nem megbántásnak szántam (csak olyan hihetetlennek tünik számomra)

Előzmény: Astroman11 (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!