Keresés

Részletes keresés

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 105

szépek... üdv!

Előzmény: Astroman11 (90)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 104

igen napfolt.

 

köszi!

Előzmény: syssy48 (87)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 103

:)

 

igen, csak kicsit másképp, mikor megnyomom expógombot akkor kerül oda, nem utólag !!

 

azaz nézem a flightradar24et mikor jön gép, a hold állását tudom, többi már csak szerencse h ne épp hold mellett húzzon el gép...  szóval nem PS!

Előzmény: bandita39 (86)
spiderator Creative Commons License 2013.12.21 0 0 102

Te is éjjel csinálod a napfotókat, mert akkor nem olyan fényes??? :) :) :)

 

 

Előzmény: Astroman11 (90)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 101

Mi is ügyesek vagyunk, csak nem annyira:D:D:D

Előzmény: bandita39 (98)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 100

Ezekhez fényképezőgépet lehet csatlakoztatni? Néztem a Celestronnál, de ott nem láttam ilyet. Vagy ez egy más káposzta?:D

Valamikor az ősidőkben volt(van)egy 60mm-es távcsövünk, az okulárján keresztül fényképeztem a holdat és a jupitert. de ez még a filmes korszakban volt, nem tudom, a mai géppel meg tudom e ugyanezt csinálni? Ki kell próbálni.

Előzmény: Astroman11 (97)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 99

Köszönöm ,Profi Munka.

Előzmény: Astroman11 (95)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 98

Én csak ilyet tudok igaz egy 400 fixxel kézből erősen megvágva (álványról még soha nem sikerült értékelhető képet készitenem)

Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 97

Köszi. :)

Igen, volt egy kis szenzorkosz, de ott hagytam díszítő elemként. :))

 

A Hold EOS 30D + Celestron 102/1000 távcsővel.

A Nap EOS 300D + Celestron 102/1000 távcsővel.

Előzmény: syssy48 (94)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 96

Én már láttam ilyeneket és akkor is a sárga irígység evett :D:D:D azt hiszem a hazánk felett repülő topikban, többet is. De ezek kifogástalanok. Ilyen pillanatot elkapni.........

Előzmény: bandita39 (93)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 95

Engem nem bántottál meg. :)

 

A dolog egyszerű: Ha pont közted és a Hold között van egy légifolyosó, akkor gyakran kerülhet egy gép a látómezőbe. Mivel a Hold még világos égen készült (kék a háttér), akkor a gép is kapott fényt, hogy ne csak a sziluettje látszódjon. Szépek. :)

Előzmény: bandita39 (93)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 94

Összepiszkoltad a képet holmi foltokkal:) Tőled is kérdezem, mivel fotóztad ezt? Gép és obi is érdekel.

Előzmény: Astroman11 (90)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 93

Bocsi nem megbántásnak szántam (csak olyan hihetetlennek tünik számomra)

Előzmény: Astroman11 (91)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 92
  • Üdv a csapatban:) Konkurencia:D jó képekkel:D
Előzmény: Astroman11 (88)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 91

Mégsem. :)

Előzmény: bandita39 (89)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 90

Akkor legyen már Nap is. :)

 

Előzmény: Astroman11 (88)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 89

vagy mégsem ??Hmm.

Előzmény: bandita39 (86)
Astroman11 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 88

Nem is tudtam eddig erről a topikról. :)

 

syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 87

Jól látom, hogy napfoltok? Tökéletes.  A repcsikről már nem is beszélek. Gyönyörűek. Nagy öröm lehet egy ilyet elkapni és nagy türelem is:) Ilyet kérünk máskor is:)

Előzmény: manitounickfree (82)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 86

Gondolom a repülőket odafotosopoltad.

Előzmény: manitounickfree (85)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.21 0 0 85

de mire is érted a photoshopot?

Előzmény: bandita39 (83)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.21 0 0 84

használom 1 ideje:)

Előzmény: bandita39 (83)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 83

grat igazán ügyes vagy látom  a fotosop is a kisujjadba van.

Előzmény: manitounickfree (82)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.21 0 0 82

aztán néha becsúszik 1 porszem a gépezetbe /igaz nem véletlen/:)

 

  köv. kép MTO1000mm optikával készült

 

igaz ez már nem a hold

 

 

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.21 0 0 81

köszi!

napfelkelte..., sky watcher 200/1200 cső, végén 1 canon550d volt.

 

Előzmény: manitounickfree (78)
syssy48 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 80

Gyönyörű tiszta éles képek. És ha jól látom nem is este fotóztad. Máshol már biztos megkérdeztem, de most itt is, ezt milyen géppel és milyen obival fényképezted?

Előzmény: manitounickfree (78)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 79

Brutál szép nagyon tudsz, gondolom valami távcsővel készithetted: ha nem gond elmondanád mivel készitetted.

Előzmény: manitounickfree (78)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.21 0 0 78

bár még nyár végén lőttem de megosztom veletek:)

 

  

syssy48 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 77

Nekem egyáltalán nem unalmas, hiszen a hold mindig más. Nincs két egyforma képem. Eleinte adtam az ilyesmire, most már csak az érdekel, hogy nekem örömet szerez a fotózása, vagy sem. Sose lesz olyan képem, mint amilyet egy "ágyúval" lehet készíteni, vagy egy jó tükrös telével, de nem baj. Én nem fotóművész szeretnék lenni, csak szeretek fényképezni. Ennyi:)

Előzmény: bandita39 (76)
bandita39 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 76

Be kell öltözni,forró tea stb.(egyébként nem unod még a holdfotót ?engem mindenki ezzel cseszeget hogy már unalmas a téma.

Előzmény: syssy48 (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!