Keresés

Részletes keresés

tempel Creative Commons License 2013.11.12 0 0 49

"Ha igen, az felismerhető-e lentről, olyan eszközökkel, mint például egy jó minőségű spektív."

Nagyobb méretű távcsővel, (30-40 cm átmérő) sem találsz emberi nyomot, leszálló egységet, nem egy spektívvel!

Javaslom elolvasásra Dancsó Béla:  Holdséta című könyvét. Az pedig, hogy miért nem látod a távcső, teleszkóp, spektív felbontása adja a magyarázatot.

Előzmény: topoly (48)
topoly Creative Commons License 2013.11.12 0 0 48

Hali! Ma este úgy 6 óra körül spektíven át megnéztem a Holdat, nagyon teccett a látvány. Már azt is tudom, hogy a hétvégétől telihold lesz, és újra kimegyek kukkolni. Vállalva a lámaságot az a kérdésem, hogy van-e odafönt valamilyen "emberi nyom". Ha igen, az felismerhető-e lentről, olyan eszközökkel, mint például egy jó minőségű spektív.

(Ezt a topikot átolvastam, nem volt szó ilyesmiről.)

bandita39 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 47

Köszi
Ha lesz egy kis időm csinálok én is egy albumot

Előzmény: syssy48 (46)
syssy48 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 46

Persze, ingyenes és ha még nem érzed úgy, hogy mindenki láthatja (szerintem igen), akkor be tudod azt jelölni, hogy csak te lásd, vagy azt is, hogy csak a link tulajdonosa láthatja. És ha valakinek meg akarod mégis mutatni, akkor neki megadod a linket. És nagyon egyszerű a feltöltés, az uploaddal megadod a könyvtárat, hogy honnan másoljon és nem kell egyenként, egyszerre is lehet az összeset. Én áttettem egy külön könyvtárba, amit fel akartam tenni és onnan gyorsan átmásolta. Nagyon egyszerű.

 

Előzmény: bandita39 (45)
bandita39 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 45

Pentax K30 és pár régi manuális obi ,a hold pl egy legalább 40-50 éves 400 fix obival készült persze +vágva  ,nem érzem még olyan jónak a képeimet hogy ilyen helyre rakjam.Amugy ingyenesen lehet ide rakni??

Előzmény: syssy48 (44)
syssy48 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 44

Ezek is nagyon jók! Miért nem teszed fel a képeidet, pl. ugyanoda, ahová én! 1 terrányi képet tehetsz fel. Nekem most egy kis rumli van rajta, mert töröltem albumokat, de a képek egy része még ottmaradt.

Nem írtad meg, milyen géped van!

Előzmény: bandita39 (43)
bandita39 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 43

bandita39 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 42

Hát ahhoz képest nagyon jók főleg a természetfotók.

Előzmény: syssy48 (39)
bandita39 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 41

vannak képeim de albumra még nem vetemedtem.

Előzmény: syssy48 (40)
syssy48 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 40

Néztem az adatlapodon megnézhetem e a képeidet, de a link nem válaszol:) Egyébként végül is milyen gépet vettél? Néztem a hozzászólásaid képeit, nekem tetszenek, de keveset tettél fel fórumra. Nincs albumod?

Előzmény: bandita39 (38)
syssy48 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 39

Köszönöm:):):) A Sony dsc 300hx-es gépemmel a legsikerültebb képek, pedig kézből készültek:D

Előzmény: bandita39 (38)
bandita39 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 38

Határozottan Szép képek Grat milyen obival készültek .

Előzmény: syssy48 (36)
syssy48 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 37
Előzmény: syssy48 (36)
syssy48 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 36

Kérek szépen őszinte véleményt, most tanulom a fotózás rejtelmeit:)

 

http://www.flickr.com/photos/105637953@N02/sets/72157636634194966/ 

 

tempel Creative Commons License 2012.12.09 0 0 35
A Holdon látható fekete pacni, az előtte elhaladó ISS űrállomás.Üdv.
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 34

manitounickfree Creative Commons License 2011.06.16 0 0 33

így sikerült :

 

1

2

3

 

gy53 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 32

Ehun-e

Előzmény: foveon (30)
Kapafej-TRS Creative Commons License 2011.06.16 0 0 31

Néhány kezdetleges képet gyártottam róla :)

 

Előzmény: foveon (30)
foveon Creative Commons License 2011.06.16 0 0 30

haho! a tegnapi fogyirol sehol semmi?

 

Slijepac Most Creative Commons License 2011.03.06 0 0 29
udmurtuguru Creative Commons License 2011.02.19 0 0 28

Jó regvelt!

NGabor Creative Commons License 2009.10.04 0 0 27
másik Hód
MLaca Creative Commons License 2007.12.10 0 0 25
..ilyen például a köd..
Előzmény: MLaca (24)
MLaca Creative Commons License 2007.11.24 0 0 24
igen, elég sok légköri tényező van, ami tönkre teheti a jó kép utáni álmot.
Előzmény: krezidiesel (23)
krezidiesel Creative Commons License 2007.11.24 0 0 23

Én is próbálkoztam, de nekem csak egy régi Canon 100-300/5,6L-em vana 400d-vel.

Ezt még szeptemberben fotóztam, de azóta se sikerült ilyen jól lefényképeznem.

Jól tippelek, hogy a párássság, vagy a légkör szennyezettsége nagyon sokat befolyásol?

MLaca Creative Commons License 2007.11.08 0 0 22
hát, rendes obival elég nehéz holdat fotózni, mert milliókba kerül egy 600 mm-es obi, s az is még csirke gyútávban. teliholdat FF géppel 1500 mm-től érdemes fotózgatni. aki szereti a kihívásokat csináljon mozaik képet a holdról! első lépésben elég egy háromlépcsős kép - én még nem próbáltam, mert ahhoz jól jön egy óramű.
Előzmény: -pocc- (21)
-pocc- Creative Commons License 2007.11.08 0 0 21
Meg sem közelíti a tieidet .  A második az szuper !
Előzmény: MLaca (20)
MLaca Creative Commons License 2007.11.06 0 0 20
klassz, talán egy picit túlexponált.
Előzmény: -pocc- (19)
-pocc- Creative Commons License 2007.11.06 0 0 19

 

 

  Canon 30D  C.100-400 Is USM

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!